Białe plamki na zębach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-16, 22:12   #1
Dorot(k)a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2

Białe plamki na zębach


Witam,
od kiedy pamiętam mam na przednich zębach, na jedynkach i dwójkach, białe plamki. Dentystka powiedziała mi, że to "fluoroza" i kazała myć zęby pastą z małą ilością fluoru, ale żadnych efektów nie widać Zastanawiam się czy moga być jakieś inne przyczynny występowania tych białych plamek, oprócz nadmiaru fluoru (?);
no i najważniejsze czy da się ich jakoś pozbyć, najlepiej nie pozbywając się przy tym całych zębów
Dorot(k)a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 22:49   #2
karolaaa21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 8
Dot.: Białe plamki na zębach

Możliwe że w wodzie pitnej znajduje się duża ilość fluoru. Istotna jest również zawartość fluoru w powietrzu. Sprawdź w stacji sanitarno-epidemiologicznej w Twoim rejonie.
Stężenie fluoru 0,8 - 1,0 mg F/l wody zapobiega w wystarczjący sposób próchnicy. W powietrzu atmosferycznym nie powinno przekraczać 0,01 mg F/m3.
karolaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 19:13   #3
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: Białe plamki na zębach

w Rossmanie kup pastę bez fluoru ,
nie pij herbaty , sprawdź poziom fluoru w wodzie ,
mój syn miał te odbarwienia , ale po 2-3 latach "unikania" fluoru kolor mu się zrównał
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 20:48   #4
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: Białe plamki na zębach

ja mam na przednim zębie biala plame od kiedy pamietam..niestety nie schodzi..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 12:34   #5
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Białe plamki na zębach

w powietrzu chyba w wodzie pitnej
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 12:41   #6
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Białe plamki na zębach

witam po pierwsze mysle ze powinnas wpisac fluoroze w google i tam bardzo duzo znajdziesz na jej temat,ale jednego twoja dentystka ci nie powiedziala ,tak mysle ,fluorozę można powstrzymać, żeby nie postępowała dalej, ale nie da jej sie zlikwidować jednym słowem te plamki juz pozostana; co mozesz zrobic albo wybieiic zęby ale podejrzewam ze te plamki i tak beda widoczne albo zrobic licowki powodzenia i pozdrawiam
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 12:43   #7
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Białe plamki na zębach

a kaya nie doczytałam do końca twojego tematu wybacz w wodzie pitnej też zwracvam honor ale widzisz kaya twoj syn ile ma teraz lat a ile mial jak wykryto u niego te plamki bo wiek przy fluorozie ma tez znaczenie i czym człowiek starszy tym trudniej sie jest pozbyć tych plamek pzdr
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-26, 17:48   #8
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: Białe plamki na zębach

syn miał 10 - 11 lat , lekarka uprzedzała , że w połowie przypadków nie znikają , mojemu się udało !
powodzenia w ich pozbywaniu się !
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 16:20   #9
ArianaL
Przyczajenie
 
Avatar ArianaL
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Siewierz
Wiadomości: 8
Dot.: Białe plamki na zębach

Ja mam to samo... 2 białe plamy na koncach jedynek ;(( nie wiem od zego to jest ale różni dentyści różnie mówią. Jedna dentystka powiedziala ze to od nadmiaru fluoru, a druga ze to demineralizacja szkliwa i zalecila paste tooth musse to jest jakas japońska pasta na odbudowanie szkliwa troche droga bo 50 zł . używał jej ktoś kiedys? jeżeli tak to pomaga? prosze o odpowiedzi
ArianaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 16:21   #10
ArianaL
Przyczajenie
 
Avatar ArianaL
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Siewierz
Wiadomości: 8
Dot.: Białe plamki na zębach

zapomnialam dołączyć zdjecie. Odpisujcie jeżeli macie to samo bądz mieliscie i pozbyliscie się tego paskudztwa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ZEBY.JPG (2,1 KB, 1039 załadowań)
ArianaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 20:28   #11
Aallaa18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 31
Dot.: Białe plamki na zębach

mam to samo i jest to niedorozwój szkliwa nazębnego bynajmniej u mnie. przez to nie mogę nosić stalego aparatu gdyz mam zbyt slabe szkliwo, ktore przy zdejmowaniu aparatu mogloby po prostu odejsc.
Aallaa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 19:50   #12
monikam1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Białe plamki na zębach

Hej dziewczyny! mam to samo co Wy. Nie sądziłam, że ktoś poza mną może mieć taki problem. w swoim otoczeniu nie spotkałam nikogo z takim problemem.... przynajmniej macie w ogóle dość białe zęby...ja poza tym że mam te plamki białe do tego pozostałe części zęba są po prostu żółte...nie pomaga mycie szorowanie nic..wygląda to nieestetycznie, pytałam dentystów co to i jak można to usunąć, jednak w odpowiedzi słyszałam tylko, że taka uroda moich zębów. zaczęłam na siłę wmawiać sobie, że nie jest tak źle, ale to nie prawda, czuję że wszyscy na to patrzą, co mam począć poradzcie coś bo nie znoszę siebie za te zęby... jestem załamana!
monikam1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 12:53   #13
MaryGrace
Przyczajenie
 
Avatar MaryGrace
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19
Dot.: Białe plamki na zębach

Moja koleżanka ma takie plamy na zębach, jednak jej dentystka powiedziała, że to wynika z przesuszenia; zęby nie są dostatecznie nawilżone bo owa śpi przez większość czasu z otwartą buzią...
nie wiem, czy to prawda, brzmi trochę absurdalnie ^^
__________________
"Moda przemija, styl pozostaje"
Coco Chanel
MaryGrace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 22:23   #14
Miecia873
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: Białe plamki na zębach

trochę w tym prawdy jest, bo ja kilka dni temu byłam u dentysty i też się dowiedziałam, że białe plamki z fluorozy uwydatniają się, gdy ząb jest przesuszony np. podczas zabiegu u dentysty, gdy długo trzymamy otwartą buzię. I rzeczywiscie po wypełnieniu jak przejrzałam się w lustrze to moje zęby były w ciapki, ale po kilku godzinach wróciły do względnej normy. Piszę względnej, bo też mam te białe plamki z fluorozy.... szczególnie są widoczne na trójkach, które z natury są bardziej żółte u dentysty dowiedziałam się, że plamek tych niestety nie da się usunąć, ale odzyskałam na chwilę nadzieję, bo właśnie przeczytałam, że wybielanie zębów systemem Pola Office usuwa przebarwienia spowodowane fluorozą...
Miecia873 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 22:36   #15
Aguniella
Raczkowanie
 
Avatar Aguniella
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 191
Dot.: Białe plamki na zębach

Pomimo wybielenia zębów zawsze będzie różnica pomiędzy plamkami a zdrowym szkliwem - może nieco mniejsza, ale zawsze. Ostateczne wyjście to niestety licówki. W przypadku niewielkich, płytkich plam możliwe jest delikatne przepolerowanie zmian - czasem udaje się usunąć przebarwione szkliwo.
No i jedno sprostowanie - nie każda biała zmiana na szkliwie jest fluorozą - przyczyn przebawień może być mnóstwo. A najczęstsza - szczególnie w obrębie szyjek zębowych - białe plamy zmieniające z upływem czasu kolor na żółtawy - to początkowe uszkodzenia próchnicowe spowodowane zalegającą w tej okolicy płytką nazębną.
Aguniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 12:11   #16
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Unhappy Dot.: Białe plamki na zębach

Witam.
Ja też mam białe plamki na zębach, od kiedy pamiętam.
Były dość widoczne, ale powoli zmniejszały się, gdy używałam pasty ziołowej. Kupiłam więc pomarańczowy elmex, jak zaleciła mi dentystka.
Niestety, wtedy... te plamy zaczęły się rozmnażać.
Zrobiły się bardziej widoczne i było ich dużo, dużo więcej.
Przerzuciłam się na pastę z jeszcze mniejszą dawką fluoru... też nie pomogło, plamy dalej się rozprzestrzeniały.
Znów zaczęłam używać pasty ziołowej. I powoli się zmniejszały... Gdy doszły już do początkowe fazy, zaczęły się... ponownie powiększać.
Gdy pasta mi się skończyła, kupiłam Blend-a-med 3D-white. I wiecie co..? Zaczęły się pomniejszać. Aż tak bardzo, że do wizyty u stomatologa prawie mi znikły, jednak w świetle były widoczne, toteż i dentystka je zauważyła. Gdy opowiedziałam jej tą historię, powiedziała, że taki mój urok i żebym dobrała sobie odpowiednią pastę, gdzie te plamy będą mało widoczne.
Kilka dni później plamki rozmnożyły się na całą płytkę zęba, a dalej myłam tą blend-a-med 3D-white.
Co mam zrobić? Mam już dość, moje zęby wyglądają tragicznie. W dodatku nie są równe, tylko oddalone od siebie o spory kawałek drogi (jakiś 1-2 mm). Pomocy!
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler

Edytowane przez morphine88
Czas edycji: 2010-02-28 o 13:52
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 01:36   #17
pissanka
Raczkowanie
 
Avatar pissanka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 62
GG do pissanka
Dot.: Białe plamki na zębach

Bardzo was prosze dziewczyny, dajcie znac jesli znajdziecie sposob na pozbycie sie tego defektu. Odkad pamietam mam biale plamki na koncowkach gornych jedynek, moj brat rowniez, choc u niego wygladaja one troszke inaczej.
Dentysci mowili ze nic sie nie da zrobic, ze musialo mi brakowac pewnych mineralow gdy zeby rosly lub bralam wtedy antybiotyk, itd. itd. Zadnych konkretow. Nikt nie wspominal o fluorozie.

Moje zeby niestety nie sa biale, raczej szaro-zolte, choc oczywiscie dbam o nie. W kazdym razie te plamki naprawde rzucaja sie w oczy! Chetnie zrobilabym wybielanie zebow, ale jedna z dentystek straszyla mnie, ze to moze pogorszyc sprawe. Naprawde nie wiem co robic...
Rzeczywiscie cos moze byc na rzeczy z przesuszeniem zebow, mam od kilku dni megakatar wiec czesto oddycham przez usta i zauwazylam, ze plamki zrobily sie troszke wieksze, przestraszylam sie ze brakuje mi waznych skladnikow (jestem wegetarianka i nie dbam o zrownowazona diete).
Czekam na Wasze posty...
(nie mam polskiej czcionki, sorry)
pissanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 16:05   #18
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Białe plamki na zębach

hmm... zasatanawiam się czy te plamki są od przesuszenia zębów.Ja całe życie śpię z otwartą buzią (problem z migdałkami...) i nie mam takich plamek.Mam tylko taką jedną na górnej trójce ale mam ją odkąd pamiętam.Może spróbujcie z licówkami?
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 18:33   #19
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Białe plamki na zębach

Cytat:
Napisane przez angela0033 Pokaż wiadomość
hmm... zasatanawiam się czy te plamki są od przesuszenia zębów.Ja całe życie śpię z otwartą buzią (problem z migdałkami...) i nie mam takich plamek.Mam tylko taką jedną na górnej trójce ale mam ją odkąd pamiętam.Może spróbujcie z licówkami?
Ale te plamki nie powstają od przesuszenia tylko uwydatniają się na suchych zębach. Ja miałam plamki, a raczej pręgi na jedynkach. Teraz mam koronki, więc problem za mną. (Wolałabym jednak mieć własne ząbki )
A ostatnio jak byłam u dentysty to plamy (u mnie jakby poziome centki) objawły się również na jednej 4- ale to właśnie po godzinie siedzenia z otwartą paszczą. Normalnie prawie ich nie widać
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-04, 16:06   #20
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Białe plamki na zębach

dziewczyny... dzisiaj gdy wstałam rano to miałam na zębach takie.... kredowe przebarwienia... odpołowy górnych jedynek i troszkę na dwójkach,ale po 30 min. zniknęły... co to może być?
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 22:25   #21
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Białe plamki na zębach

Może one są od zawsze, tylko bardzo niewidoczne i nie zwracasz na nie uwagi, a dziś spałaś z otwartymi ustami i się bardziej uwydatniły?
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 16:45   #22
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Białe plamki na zębach

ograniczyłam mycie zębów i zaczęłam myć zęby pastą z mniejszą ilością fluoru i trochę zeszło
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 17:48   #23
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Białe plamki na zębach

Czy mogłabym prosić Was o odpowiedź? Nie mogę patrzeć na te swoje plamy ;(. Patrzcie na mój post, 7 w górę.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 12:32   #24
elpii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 568
Dot.: Białe plamki na zębach

ja tez mam takie plamki i nigdy nie spie z otwarta buzia. ale mi to jakos osobiscie nie przeszkadza choc fajnie by bylo gdybym ich nie miala
elpii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 13:57   #25
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Białe plamki na zębach

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
Witam.
Ja też mam białe plamki na zębach, od kiedy pamiętam.
Były dość widoczne, ale powoli zmniejszały się, gdy używałam pasty ziołowej. Kupiłam więc pomarańczowy elmex, jak zaleciła mi dentystka.
Niestety, wtedy... te plamy zaczęły się rozmnażać.
Zrobiły się bardziej widoczne i było ich dużo, dużo więcej.
Przerzuciłam się na pastę z jeszcze mniejszą dawką fluoru... też nie pomogło, plamy dalej się rozprzestrzeniały.
Znów zaczęłam używać pasty ziołowej. I powoli się zmniejszały... Gdy doszły już do początkowe fazy, zaczęły się... ponownie powiększać.
Gdy pasta mi się skończyła, kupiłam Blend-a-med 3D-white. I wiecie co..? Zaczęły się pomniejszać. Aż tak bardzo, że do wizyty u stomatologa prawie mi znikły, jednak w świetle były widoczne, toteż i dentystka je zauważyła. Gdy opowiedziałam jej tą historię, powiedziała, że taki mój urok i żebym dobrała sobie odpowiednią pastę, gdzie te plamy będą mało widoczne.
Kilka dni później plamki rozmnożyły się na całą płytkę zęba, a dalej myłam tą blend-a-med 3D-white.
Co mam zrobić? Mam już dość, moje zęby wyglądają tragicznie. W dodatku nie są równe, tylko oddalone od siebie o spory kawałek drogi (jakiś 1-2 mm). Pomocy!

kurczę... trochę ciężka sprawa...
nie umiem ci odpowiedzieć.... a może wybierz się gdzieś do prywatnej kliniki dentystycznej spytaj się,czy to da się eliminować pastą czy zęby trzeba zastąpić licówkami
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 14:03   #26
Ivy123
Zadomowienie
 
Avatar Ivy123
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 452
Dot.: Białe plamki na zębach

Mój orto powiedział mi, że takie plamki robią się wtedy, gdy kiepsko wyszorujemy zęby i pójdziemy tak spać.To przez bakterie, które sobie hasają po zębach i robią spustoszenie.Dlatego powiadam Wam: myjcie zęby dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godziny- na wystąpienie plamek.
Ivy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 21:34   #27
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Białe plamki na zębach

Jestem jeszcze nastolatką, gdy byłam młodsza - nie myłam zębów 'przez 2-3 minuty po każdym posiłku' jak każe każdy stomatolog, tylko mniej dokładnie, ale nigdy nie miałam poważniejszych problemów z zębami, niż kilka plomb, jedno leczenie kanałowe i tyle, teraz mój stomatolog mnie chwali za pięknie utrzymaną czystość w jamie ustnej . Możliwe, że te plamki pojawiły się przez nieidealne mycie zębów? Byłam ostatnio u stomatologa, powiedział, że mam sobie wybrać jakąś pastę, po której moje nieszczęsne plamki będą mniejsze. I że najlepiej ziołową. Pamiętam, jak używałam ziołową pastę colodent, zawiera ona monofluorofosforan sodu i po kilku pierwszych dniach plamki zmalały. Mój dobrzy humor ustąpił, gdy obudziłam się rano z plamami na wielkość całych jedynek. Zmalały, gdy używałam tej pasty Blend-a-med 3D-white (jak to powiedziałam dentystce, to zrobiła wielce zdziwioną minę, o, mniej więcej taką - ). Teraz mam pastę wybielającą, ale firmy colodent, czyli zawierającą owy monofluorofosforan sodu. I ten sam efekt - zmniejszona ilość plamek, a potem nagle wzrost ich ilości :O. Żyję nadzieją, że kiedyś naukowcy wymyślą jakiś cudowny zabieg usuwający to... coś. Skoro można polecieć na Księżyc, to może kiedyś będzie można doprowadzić zęby do jednego koloru? Cywilizacja idzie do przodu, nie do tyłu...
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler

Edytowane przez morphine88
Czas edycji: 2010-03-08 o 17:14
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 00:23   #28
motylek663
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Białe plamki na zębach

o rety... a już się bałam, że tylko ja mam ten problem....
motylek663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 21:25   #29
ewelin3aaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4
Dot.: Białe plamki na zębach

Ja też mam białą plamę na jedynce, dentystka zaproponowała mi plombe w kolorze pozostałych zębów, nie jestem pewna czy to dobry pomysł, jak sądzicie ? może któraś z was pozbyła się tych okropnych plam ?
ewelin3aaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 18:45   #30
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Białe plamki na zębach

Hmm, nie wpadłam na to..
Myślę, że to nie taki zły pomysł.
Ja najpierw powinnam ponosić aparat stały. Jak będę miała już proste, albo chociaż prostsze zęby, to może sama się na to zdecyduję? Jeśli, jak już wcześniej wspomniałam, cywilizacja mnie nie zaskoczy i nie wynajdzie leku na to paskudztwo. Pozdrawiam.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-26 16:14:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.