Czy dieta 1000 kalorii wystarczy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Forum poświęcone tylko i wyłącznie zdrowemu odżywianiu, dietom i suplementacji.
Tutaj dyskutujemy tylko o zdrowym odżywianiu, gdzie wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa omawianych diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal. Diety poniżej 1000 kcal mogą być opisywane jedynie w Krzywym Zwierciadle.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-12-29, 00:05   #1
_Willczyca_
Raczkowanie

Talking

Czy dieta 1000 kalorii wystarczy?

Witam.
Moim postanowieniem noworocznym jest schudnąć
Ale nie wierze w żadne "diety cud".
Nie jestem gruba,ale otyła..Wiem,że powinnam odchudzać się pod okiem dietetyka,ale chce spróbować sama..
I chciałam zapytać ,czy Waszym zdaniem dieta 800-1000 kalorii to za wystarczy ?Plus do tego dużo ruchu.. już nawet zakupiłam rowerek do ćwiczeń Oczywiście całkowite wykreślenie słodyczy,soli tłuszczy etc..

W sumie lubię siebie ale kilka kilo mniej też dobrze

Czekam na Wasze opinie..
_Willczyca_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 00:42   #2
dobbinka
Zakorzenienie

Dot.: Czy dieta 1000 kalorii wystarczy?

Uważam, że dieta 800 kcal nie wystarczy. To zdecydowanie zbyt mało, szczególnie, że chcesz włączyć w to ruch.
Poza tym, chcesz wykreślać całe grupy żywieniowe, więc może najpierw trochę poczytaj. Tłuszcze też są potrzebne, chociażby do wchłaniania witamin. Lepiej dołożyć kilkaset kalorii i trzymać się zdrowego, zbalansowanego odżywiania, ale nie przez kilka tygodni, tylko przez kilka miesięcy co najmniej - wtedy zauważysz efekty. Przy zbytnim ograniczeniu kalorii możesz sobie osłabić organizm, gwałtownie schudnąć i "sflaczeć", a to nie jest miły widok, nie wiem, czy nie mniej apetyczny niż trochę kragłości.
dobbinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 14:49   #3
Asilos Magdalena
Zadomowienie

na pewno wystarczy do spaprania sobie metabolizmu.

Asilos Magdalena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 18:27   #4
fatass
Zadomowienie

Przepraszam, że tak bezpośrednio, ale skoro masz świadomość, że powinnaś się odchudzać pod okiem dietetyka, ale mimo tego chcesz spróbować sama to czy nie powinnaś najpierw COKOLWIEK poczytać? Na tym forum diety 1000kcal i mniej trafiają od razu do "krzywego zwierciadła", bo to nie są diety, tylko głodówki, które niszą organizm, spowalniają metabolizm i prowadzą do wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Czy zabrałabyś się do budowy domu nie wiedząc jak się to robi? Oczywiście, że nie chociaż teoretycznie wiadomo, że trzeba cegłę na cegle postawić. Tak samo jest z odchudzaniem.... jeśli chcesz zacząć musisz uzupełnić braki w wiedzy. Gdyby to było takie proste nikt by nie znał efektu jo-jo, a wszyscy byliby szczupli...

Jeśli chcesz zacząć sama to najpierw:
1) musisz znać swoje BMR (ang. Basal Metabolic Rate, to podstawowa przemiana materii i jest ilością energii w kaloriach wydatkowaną przez organizm w trakcie całodobowego odpoczynku w celu zapewnienia jego podstawowych czynności życiowych takich jak akcja serca, oddychanie, trawienie czy utrzymanie stałej temperatury ciała. Podstawowa przemiana materii stanowi około 60-70% zużytej przez nas energii.)
2) Wyliczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne
3) Wyliczyć ile tych kalorii powinno pochodzić z tłuszcz (wykluczanie go to chyba największa głupota - węglowodany tłuczą momentami bardziej niż tłuszcze) ile z białka i ile z węglowodanów
4) Dopiero potem od tego co Ci wyjdzie możesz ograniczać w rozsądnej ilości kalorie pochodzące w określonej ilości z białka, węgli, tłuszczy
5) Posiłki muszą być wartościowe, 1000kcal to może być kilka kilo warzyw, albo 2 czekolady - tak więc kalorie kaloriom nie są równe. Jeśli chcesz coś wykluczać, to fast foody, słodycze, produkty wysoko przetworzone, ze sztucznymi dodatkami, barwnikami, konserwantami, słodzikami .... itd...

.... i o wiele więcej.....

O tym wszystkim możesz poczytać na głównym dietetycznym w wątkach od redakcji. One również pomogą Ci w liczeniu tego wszystkiego.....
Stary 2012-12-29, 19:00   #5
_Willczyca_
Raczkowanie

[QUOTE=fatass;38343459]Przepraszam, że tak bezpośrednio, ale skoro masz świadomość, że powinnaś się odchudzać pod okiem dietetyka, ale mimo tego chcesz spróbować sama to czy nie powinnaś najpierw COKOLWIEK poczytać? Na tym forum diety 1000kcal i mniej trafiają od razu do "krzywego zwierciadła", bo to nie są diety, tylko głodówki, które niszą organizm, spowalniają metabolizm i prowadzą do wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Czy zabrałabyś się do budowy domu nie wiedząc jak się to robi? Oczywiście, że nie chociaż teoretycznie wiadomo, że trzeba cegłę na cegle postawić. Tak samo jest z odchudzaniem.... jeśli chcesz zacząć musisz uzupełnić braki w wiedzy. Gdyby to było takie proste nikt by nie znał efektu jo-jo, a wszyscy byliby szczupli...

Jeśli chcesz zacząć sama to najpierw:
1) musisz znać swoje BMR (ang. Basal Metabolic Rate, to podstawowa przemiana materii i jest ilością energii w kaloriach wydatkowaną przez organizm w trakcie całodobowego odpoczynku w celu zapewnienia jego podstawowych czynności życiowych takich jak akcja serca, oddychanie, trawienie czy utrzymanie stałej temperatury ciała. Podstawowa przemiana materii stanowi około 60-70% zużytej przez nas energii.)
2) Wyliczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne
3) Wyliczyć ile tych kalorii powinno pochodzić z tłuszcz (wykluczanie go to chyba największa głupota - węglowodany tłuczą momentami bardziej niż tłuszcze) ile z białka i ile z węglowodanów
4) Dopiero potem od tego co Ci wyjdzie możesz ograniczać w rozsądnej ilości kalorie pochodzące w określonej ilości z białka, węgli, tłuszczy
5) Posiłki muszą być wartościowe, 1000kcal to może być kilka kilo warzyw, albo 2 czekolady - tak więc kalorie kaloriom nie są równe. Jeśli chcesz coś wykluczać, to fast foody, słodycze, produkty wysoko przetworzone, ze sztucznymi dodatkami, barwnikami, konserwantami, słodzikami .... itd...

.... i o wiele więcej.....

O tym wszystkim możesz poczytać na głównym dietetycznym w wątkach od redakcji. One również pomogą Ci w liczeniu tego wszystkiego.....[/QUOTE

Tak wiem.Od wczoraj poczytałam trochę na forum.Udzielam się też na innym wątku. i jestem trochę "bogatsza" w wiedzę.Wszystko już obliczyłam wiec wiem co i jak.
I wiem,że głupio napisałam

Bloguje !!

http://stoprocent-piekna.blogspot.com/

Stary 2012-12-29, 19:12   #6
fatass
Zadomowienie

Spoczko Fajnie, że poczytałaś Jeśli można tak napisać, to jestem dumna z Twoje postawy

Wybacz, że napisałam tak ostro, ale ja odchudzam się od 17lat różnymi "super" dietami - kopenhaska, 1000kcal, kapuściana itp ... i ciągle jo-jo, pogorszanie się zdrowia, lub brak efektów odchudzania. Odchudzałam się z gazet lub na własną rękę bo wydawało mi się, że wiem wystarczająco.... głupia byłam. Dopiero w tym roku dostał mi się ochrzan i otarto mi oczy .... wreszcie chudnę, wreszcie dobrze i zdrowo się czuję ... szkoda że mnie nikt 17 lat temu nie opierniczył ...

Trzymam kciuki! Powodzenia!

P.S. Mi dużo ten blog pomaga jakby co - http://tlustezycie.blogspot.com/2012_04_01_archive.html
Stary 2012-12-29, 20:32   #7
_Willczyca_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
Spoczko Fajnie, że poczytałaś Jeśli można tak napisać, to jestem dumna z Twoje postawy

Wybacz, że napisałam tak ostro, ale ja odchudzam się od 17lat różnymi "super" dietami - kopenhaska, 1000kcal, kapuściana itp ... i ciągle jo-jo, pogorszanie się zdrowia, lub brak efektów odchudzania. Odchudzałam się z gazet lub na własną rękę bo wydawało mi się, że wiem wystarczająco.... głupia byłam. Dopiero w tym roku dostał mi się ochrzan i otarto mi oczy .... wreszcie chudnę, wreszcie dobrze i zdrowo się czuję ... szkoda że mnie nikt 17 lat temu nie opierniczył ...

Trzymam kciuki! Powodzenia!

P.S. Mi dużo ten blog pomaga jakby co - http://tlustezycie.blogspot.com/2012_04_01_archive.html

Ukończyłam szkołę kucharską i powinnam wiedzieć jak się zdrowo odżywiać,ale przerwa w nauce zrobiła swoje.Dlatego trzeba sobie przypomnieć

Poczytam trochę jeszcze ,przejże bloga co podałaś i w końcu ułożę sobie dietę

Dzięki

Bloguje !!

Stary 2012-12-29, 23:58   #8
Kinia1990
Przyczajenie

Po pierwsze: jak chcesz schudnąć to musisz jeść mało, ale nigdy w życiu nie za mało, bo spowolni to metabolizm=kolosalny efekt jojo. Zmniejsz ilość spożywanych kalorii o około 300kcal. Staraj się jeść jak najwięcej białka (produkty mleczne, mięso, ryby). Unikaj natomiast węglowodanów (ciastka, słowdycze, wafle ryżowe, jasne pieczywo). Poza ty, spożywaj duuże ilości wodu (ponad 2l). No i wiadome, ruch też jest wskazany. Powodzenia
Kinia1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 19:19   #9
dobbinka
Zakorzenienie

Popieram wodę - bardzo często, kiedy myślę, że jestem głodna, po prostu chce mi się pić.
A z ruchem zaczęłabym od długich, energicznych spacerów, chyba że masz większą wydolność niż ja. To pomoże zrzucić pierwsze kilogramy bez wielkiego obciążenia stawów; pływanie też pomaga.Piszę, bo wpisałaś stówkę w podpisie, a przy bardzo energicznych ćwiczeniach, nie dość że zakwasy miałam i płuca mi padały, to jeszcze stawy potem wysiadały.
dobbinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 22:27   #10
Pola1974
BAN stały

Nie wiem w jakim mieście mieszkasz, ale jednak bardzo Ci polecam wizytę w Centrum Leczenia Otyłości. Może zabrzmiało poważnie , ale to bardzo kameralne gabinety, gdzie nie czujesz się jak intruz i ktoś gorszy od innych.

Kilka lat temu miałam ten sam problem co Ty i stwierdziłam, że muszę coś z tym zrobić, ale wierz mi proszę sama niewiele zdziałasz. Schudniesz najwyżej kilka kg (chyba, że masz bardzo silną wolę i motywację ).

Ja dostałam receptę na paskudną w smaku herbatkę ziołową (do zakupienia w Aptece, którą wymieniła Pani doktor). Musiałam ją gotować około 10 minut, następnie przecedzić, zatkać nos i wypić (brrr... ) lecz była bardzo skuteczna. Nie można jej jednak stosować przy problemach z tarczycą. Do tego rozpis posiłków i po pół roku zeszczuplałam z prawie 80 kg, przy wzroście 164 do 59 kg, bez żadnych skutków ubocznych i ćwiczeń fizycznych. Miałam jednak szczęście, że po schudnięciu skóra zachowała dobry wygląd i nie była luźna.

Możesz już teraz zakupić Chrom, który stosowany regularnie hamuje apetyt (zwłaszcza na słodycze), ale jeśli będziesz "podjadała" pomiędzy posiłkami, zwłaszcza w godzinach wieczornych lub w stresujących sytuacjach - tabletki nie będą skuteczne.

PS. A co aktywności fizycznej, znalazłam porady dietetyczki:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/...-zeby-schudnac
Pola1974 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 07:54   #11
apows
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez _Willczyca_ Pokaż wiadomość
Witam.
Moim postanowieniem noworocznym jest schudnąć
Ale nie wierze w żadne "diety cud".
Nie jestem gruba,ale otyła..Wiem,że powinnam odchudzać się pod okiem dietetyka,ale chce spróbować sama..
I chciałam zapytać ,czy Waszym zdaniem dieta 800-1000 kalorii to za wystarczy ?Plus do tego dużo ruchu.. już nawet zakupiłam rowerek do ćwiczeń Oczywiście całkowite wykreślenie słodyczy,soli tłuszczy etc..

W sumie lubię siebie ale kilka kilo mniej też dobrze

Czekam na Wasze opinie..
Z takim nastawieniem czyli zdrową dietą, niskokaloryczną i ruchem na pewno schudniesz. Musisz jednak pamiętac, o czym pewnie wiesz, że nie wolno traktować diety jak coś przemijającego bo kilogramy wrócą. Nie mówię o radykalnym przestrzeganiu 1000 kalorii ale rezygnacji ze złych nawyków.
Stary 2013-01-01, 14:46   #12
_Willczyca_
Raczkowanie

Dziękuję,za odpowiedzi.. Nie wybieram się do żadnej poradni.Chce przerzucić się na zdrowe jedzenie może schudnę,może nie ale na pewno będę się z tym lepiej czuła,że coś jednak zrobiłam
Nie biorę pod uwagę żadnych diet cud.Zdrowy tryb życia" zostanie"ze mną już na zawszę Na początku nie będzie łatwo,ale wiem że dam radę.Bo mam silną wolę.. W szkole z uczennicy z średnią 3-3,5 ukończyłam szkołę średnia z najwyższą średnią w klasie
Bo chciałam.Miałam wtedy chwile słabości,gdzie mówiłam sobie "nie chce mi się". Ale wtedy osoby z najbliższego otoczenia uznały,że nie dam rady.A to dawało mi takiej motywacji,że mówiłam sobie "jeszcze Ci pokaże"
Warto było!
Wierze,że tym razem będzie tak samo.. Wierze,że jeśli chce to potrafię wszystko

Do słodyczy nigdy mnie nie ciągnie ,nie słodzę nawet herbaty.Chorzej z colą,pizzą etc
Ale od kilku dni walczę z tym.Jem rzeczy zdrowe i kolację przed 19 najpóźniej.I jeździe na rowerku..

Pozdrawiam

Bloguje !!

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości