Problemy skórne- wątek ogólny - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-16, 20:45   #361
alexkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 91
Dot.: problem z długotrwale przesuszoną i podrażnioną cerą po kontakcie z chlorem i m

Jakiego rodzaju wody używasz na co dzień? Ja na przykład używam kranówy będącej rzeczną wodą którą dużą ilością chemii uzdatnia się do użycia. Czy słyszałaś o uczuleniu na chlor? U mojego kolegi rozwinęło się właśnie na basenie a później już mu zostało. Uczulenie rozwinęło mu się dopiero przy dużej styczności a później utrzymało chociaż minęło wiele lat od wf-u na basenie. Zastanów się czy basen to jedyna zmiana w twoim trybie życia/mieszkania od czasu pojawienia się problemu. Tylko ze skórą twarzy masz problemy?Ile masz lat? Napisz coś więcej.
alexkp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 22:48   #362
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: jak pogodzić nawilżanie skóry z codziennymi wyjściami bez błyszczącej sie skóry

Cytat:
Napisane przez alexkp Pokaż wiadomość
Skoro używasz brevoxyl to znaczy masz trądzik. Dlaczego więc używasz peelingów?
A dlaczego nie?
Pytanie tylko jakie to peelingi.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 08:41   #363
alexkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 91
Dot.: jak pogodzić nawilżanie skóry z codziennymi wyjściami bez błyszczącej sie skóry

Nie spodziewałabym się kombinowania po facecie a najprostsze i najbardziej oczywiste są mechaniczne.
alexkp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 08:52   #364
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: jak pogodzić nawilżanie skóry z codziennymi wyjściami bez błyszczącej sie skóry

Cytat:
Napisane przez alexkp Pokaż wiadomość
Nie spodziewałabym się kombinowania po facecie a najprostsze i najbardziej oczywiste są mechaniczne.
Ale Autor podał za mało informacji na ten temat.

Autorze, czy masz ropne krosty czy zaskórniki?
Czy używasz peelingu grubo-, drobnooziarnistego czy enzymatycznego?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 11:45   #365
xxxxx99999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Dot.: problem z długotrwale przesuszoną i podrażnioną cerą po kontakcie z chlorem i m

Przed basenem używałam pilingu z avonu i wody z kranu (ze studni, wiec bez chloru). Mam 22 lata i studiuję, dlatego w akademiku zaczelam uzywac wody z chlorem, mialam po tym drobne skorki na nosie i czole, ale w nocy wszystko się regenerowało. Aktualnie przemywam twarz cetaphilem, bo nawet po przegotowanej wodzie robia mi sie swędzące krostki na policzkach, które zanikaja w ciągu 3-4 dni. Gdy chodziłam na basen najgorzej było z twarzą, chociaż reszta ciała tez mnie ''piekła'' gdy np. ubrałam długie spodnie. W tej chwili z ciałem jest lepiej, tzn. nie odczuwam zmian, natomiast buzia straciła dawny zdrowy wygląd i koloryt, jest podrazniona i zaczerwieniona w okolicy nosa i ust, mam takie jakby "wąsy", taki czerwony ślad, ktory nawet po użyciu kremu, piecze. Dermatolog kazała mmi stosowac krem intensywnie nawilżający cetaphil. Jest trochę lepiej, ale gdy krem sie wchłonie znowu to samo. Mam wrażenie, że on tylko łagodzi a poźniej jest to samo;/ Myślę, że to przez basen, ponieważ wtedy zaczął się mój problem, później doszedł mróz, bo zimą musiałam czekać na mpki itd.Trace już wiarę, że odzyskam dawną cere.
xxxxx99999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 14:23   #366
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: jak pogodzić nawilżanie skóry z codziennymi wyjściami bez błyszczącej sie skóry

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Ale Autor podał za mało informacji na ten temat.

Autorze, czy masz ropne krosty czy zaskórniki?
Czy używasz peelingu grubo-, drobnooziarnistego czy enzymatycznego?
już już wyjaśniam mam tylko( aż?) zaskórniki otwarte i dlatego uzywam benzacne narazie, nie mam pryszczy ani innych cudnych rzeczy

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Cytat:
Napisane przez alexkp Pokaż wiadomość
Nie spodziewałabym się kombinowania po facecie a najprostsze i najbardziej oczywiste są mechaniczne.
ej ej ^^ uzywam na zmiane raz peelingu enzymatycznego a raz drobnoziarnistego ale nie za często , to że facet to nie znaczy że człowiek pierwotny
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 19:07   #367
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: jak pogodzić nawilżanie skóry z codziennymi wyjściami bez błyszczącej sie skóry

Cytat:
Napisane przez Marcin_619 Pokaż wiadomość
już już wyjaśniam mam tylko( aż?) zaskórniki otwarte i dlatego uzywam benzacne narazie, nie mam pryszczy ani innych cudnych rzeczy

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------



ej ej ^^ uzywam na zmiane raz peelingu enzymatycznego a raz drobnoziarnistego ale nie za często , to że facet to nie znaczy że człowiek pierwotny
Ale jak najbardziej możesz używać peelingu ziarnistego.
Nie powinno się go używać tylko jeśli ma się bardzo wrażliwą skórę, skłonność do pękających naczynek czy ropne wykwity.
Ja sama wolę peelingi ziarniste.

A jeśli chodzi o kremy - jakiego używasz?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 10:15   #368
MyDream166
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 71
Question Dziwna skóra na dłoniach

Od dłuższego czasu mam problem z lewą dłonią. Głównie na środkowym palcu zaczęły dziać mi się dziwne rzeczy ze skórą. Na zewnętrznej stronie dłoni wygląda ta skóra na bardzo suchą, natomiast po wewnętrznej dochodziło nawet do tego, że pękała. Nic na to nie działa, żadne kremy nawilżające nie pomagają. Kiedyś nosiłam na tym palcu pierścionek. Przestałam, bo myślałam, że to może być uczulenie na srebro. Niestety z pierścionkiem czy bez - wygląda to tak samo. Czasami nawet dłoń mi strasznie puchnie :c W kryzysowych momentach tworzą się nawet takie ropne miejsca. Nie mam pojęcia co to jest!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1030633.jpg (38,8 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1030634.jpg (30,5 KB, 19 załadowań)
MyDream166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 10:26   #369
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Dziwna skóra na dłoniach

Ja nie jestem dermatologiem, ale idz do lekarza od razu i to najlepiej do kilu niezależnych, bo jest dużo konowałów co piszą byle co nie wiedząc co to jest. Może to być łuszczyca krostkowa.
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 18:02   #370
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Dziwna skóra na dłoniach

Też polecam do lekarza. To mogło Ci się zrobić od jakichś otarć, odmrożenia, poparzenia, albo to zwykłe przesuszenie, jednak sama nie wiem. Lekarz powinien wiedzieć lepiej.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 18:32   #371
MyDream166
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 71
Dot.: Dziwna skóra na dłoniach

Odmrożenie raczej nie, ponieważ zaczęło się pojawiać, gdy było ciepło. Staram się dbać o dłonie, nawilżam je kremem Dove. Mam skłonność do alergii, a wiem że produkty Dove zawsze były dla mnie przyjazne. Używam ich od lat. Stan moich dłoni pogarsza się przy kontakcie z chemią np. płynem do mycia naczyń, dlatego staram się myć naczynia w rękawiczkach. Myślałam już o atopowym zapaleniu skóry. Wie ktoś coś na ten temat?
MyDream166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-18, 18:39   #372
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Dziwna skóra na dłoniach

Cytat:
Napisane przez MyDream166 Pokaż wiadomość
Odmrożenie raczej nie, ponieważ zaczęło się pojawiać, gdy było ciepło. Staram się dbać o dłonie, nawilżam je kremem Dove. Mam skłonność do alergii, a wiem że produkty Dove zawsze były dla mnie przyjazne. Używam ich od lat. Stan moich dłoni pogarsza się przy kontakcie z chemią np. płynem do mycia naczyń, dlatego staram się myć naczynia w rękawiczkach. Myślałam już o atopowym zapaleniu skóry. Wie ktoś coś na ten temat?
No na pewno lekarz
Nie możesz się sugerować tym co mi piszemy, bo skóra to milion chorób, sprawa indywidualna.
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 19:06   #373
MyDream166
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 71
Dot.: Dziwna skóra na dłoniach

Tak, tak, wiem że lekarz Tylko jak to u nas bywa - za lekarzem jeszcze trochę poczekam. Dopiero w piątek idę się zarejestrować.
MyDream166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 19:40   #374
aamidale
Rozeznanie
 
Avatar aamidale
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 927
Dot.: Dziwna skóra na dłoniach

Unikaj detergentów, spraw sobie jak najszybciej dobre [ze ściągaczem] rękawiczki do prac domowych, unikaj noszenia reklamówek a jak już musisz to noś do tego zwykłe materiałowe rękawiczki.Ale do lekarza jak najszybciej, bo to może być jakaś alergia. I krem zastąpiłabym wazeliną na wszelki wypadek.
__________________
"- Czy jest coś gorszego od zwietrzałej kawy ?!
- Jest. Sąsiad, który posiada pozwolenie na broń i żółte papiery."



27.02.2012
aamidale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 00:55   #375
nieznosna_lekkosc_bytu
Rozeznanie
 
Avatar nieznosna_lekkosc_bytu
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 616
Problemy skóre - tarczyca? Jak je rozwiązać?

Kilkanaście tygodni temu, przy rutynowymi badaniu krwi, wyszedł mi bardzo wysoki poziom TSH (prawie 9), udałam się więc do endokrynologa, diagnoza -niedoczynność tarczycy-brałam standardowo Euthyrox, zaczęłam od 50. Po 3 tygodniach zrobiłam kolejne badanie krwi, TSH bardzo mi spadło, do 2, lekarz był w szoku. Teraz biorę na zmianę 25 i 50.
Oprócz tego, że tyję, mam ogromny problem ze skórą i włosami. Problemy zaczęły się przed zrobieniem badania, więc nie łączyłam wtedy jednego z drugim, ale podejrzewam, że może się to składać w całość. Początkowo myślałam, że mam łupież (chociaż całe życie nie miałam z nim problemu, zawsze miałam przetłuszczające się włosy, zresztą nadal mam), z głowy sypały mi się maleńkie białe płatki, skóra swędzi, piecze i ściąga mnie niemiłosiernie. Dodatkowo włosy wypadają tak, że określenie 'garściami', jest dość delikatne. Po każdym myciu głowy chce mi się płakać. Próbowałam Nizoralu, Head&Shoulders, Bambino. Wszystko z marnym skutkiem.
Problemem też jest dla mnie skóra na nogach, depilacja jest dla mnie koszmarem, mam tak suchą skórę, że podczas golenia krew leje mi się strumieniami, bo skórki są tak poobdzierane, nie potrafię ich w żaden sposób zregenerować, mam balsam z mocznikiem, maść z wit. A, Avene Cicalfate i nie widzę żadnej różnicy. Chodzę tylko w spodniach albo rajstopach, mam taką masakrę na nogach. Lepiej jest jak nie golę baaaardzo długo, wtedy jest okej, ale nie mogę wiecznie chodzić z takimi kłakami.
Nie mam niestety jak wybrać się do dermatologa, bo przebywam na stypendium za granicą i w domu najwcześniej będę na Boże Narodzenie... Błagam, pomóżcie. Biorę ten Euthyrox i nie czuję żadnej poprawy, wręcz mam wrażenie, że jest tylko gorzej.
Czytałam wszystkie możliwe wątki na Wizażu i innych portalach, przekopałam wszystko w poszukiwaniu szamponu, balsamu i jestem jeszcze bardziej zdezorientowana niż wcześniej. Pomóżcie.
__________________


________


nieznosna_lekkosc_bytu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 07:23   #376
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Problemy skóre - tarczyca? Jak je rozwiązać?

Powinnaś wybrać się do dobrego endokrynologa, dermatolog może być towarzysząco. Schorzeń tarczycy jest wiele, może lekarz źle Cię zdiagnozował i źle dobrał lek lub dawkowanie, skoro masz takie wahania hormonów w ciągu 3 tygodni i tak dokuczliwe objawy. Tarczyca to hormony, bez lekarza się nie obejdzie. Sama możesz jedynie łagodzić objawy. Ale swojego stanu nie lekceważ, bo nie leczona tarczyca rozregulowuje pracę wielu organów, w tym nawet serca.
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 07:47   #377
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Problemy skóre - tarczyca? Jak je rozwiązać?

znajoma po usunięciu tarczycy brała eutyroks i włosy b. Jej wypadały - bierze teraz coś innego i jest ok. Mówiła że jakiś "wypełniacz" w tabletce Jej szkodził.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 09:18   #378
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Problemy skóre - tarczyca? Jak je rozwiązać?

Cytat:
Napisane przez nieznosna_lekkosc_bytu Pokaż wiadomość
Kilkanaście tygodni temu, przy rutynowymi badaniu krwi, wyszedł mi bardzo wysoki poziom TSH (prawie 9), udałam się więc do endokrynologa, diagnoza -niedoczynność tarczycy-brałam standardowo Euthyrox, zaczęłam od 50. Po 3 tygodniach zrobiłam kolejne badanie krwi, TSH bardzo mi spadło, do 2, lekarz był w szoku. Teraz biorę na zmianę 25 i 50.
Oprócz tego, że tyję, mam ogromny problem ze skórą i włosami. Problemy zaczęły się przed zrobieniem badania, więc nie łączyłam wtedy jednego z drugim, ale podejrzewam, że może się to składać w całość. Początkowo myślałam, że mam łupież (chociaż całe życie nie miałam z nim problemu, zawsze miałam przetłuszczające się włosy, zresztą nadal mam), z głowy sypały mi się maleńkie białe płatki, skóra swędzi, piecze i ściąga mnie niemiłosiernie. Dodatkowo włosy wypadają tak, że określenie 'garściami', jest dość delikatne. Po każdym myciu głowy chce mi się płakać. Próbowałam Nizoralu, Head&Shoulders, Bambino. Wszystko z marnym skutkiem.
Problemem też jest dla mnie skóra na nogach, depilacja jest dla mnie koszmarem, mam tak suchą skórę, że podczas golenia krew leje mi się strumieniami, bo skórki są tak poobdzierane, nie potrafię ich w żaden sposób zregenerować, mam balsam z mocznikiem, maść z wit. A, Avene Cicalfate i nie widzę żadnej różnicy. Chodzę tylko w spodniach albo rajstopach, mam taką masakrę na nogach. Lepiej jest jak nie golę baaaardzo długo, wtedy jest okej, ale nie mogę wiecznie chodzić z takimi kłakami.
Nie mam niestety jak wybrać się do dermatologa, bo przebywam na stypendium za granicą i w domu najwcześniej będę na Boże Narodzenie... Błagam, pomóżcie. Biorę ten Euthyrox i nie czuję żadnej poprawy, wręcz mam wrażenie, że jest tylko gorzej.
Czytałam wszystkie możliwe wątki na Wizażu i innych portalach, przekopałam wszystko w poszukiwaniu szamponu, balsamu i jestem jeszcze bardziej zdezorientowana niż wcześniej. Pomóżcie.
To radze zmienić lekarza, bo 2 to dobry wynik i nie powinien ci zmniejszac dawki. Poza tym nie zmierzył ci ft3 i ft4? To co mówisz , dalej masz obj. niedoczynnosci po prostu.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 09:26   #379
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Problemy skóre - tarczyca? Jak je rozwiązać?

Cytat:
Napisane przez nieznosna_lekkosc_bytu Pokaż wiadomość
Kilkanaście tygodni temu, przy rutynowymi badaniu krwi, wyszedł mi bardzo wysoki poziom TSH (prawie 9), udałam się więc do endokrynologa, diagnoza -niedoczynność tarczycy-brałam standardowo Euthyrox, zaczęłam od 50. Po 3 tygodniach zrobiłam kolejne badanie krwi, TSH bardzo mi spadło, do 2, lekarz był w szoku. Teraz biorę na zmianę 25 i 50.
Oprócz tego, że tyję, mam ogromny problem ze skórą i włosami. Problemy zaczęły się przed zrobieniem badania, więc nie łączyłam wtedy jednego z drugim, ale podejrzewam, że może się to składać w całość. Początkowo myślałam, że mam łupież (chociaż całe życie nie miałam z nim problemu, zawsze miałam przetłuszczające się włosy, zresztą nadal mam), z głowy sypały mi się maleńkie białe płatki, skóra swędzi, piecze i ściąga mnie niemiłosiernie. Dodatkowo włosy wypadają tak, że określenie 'garściami', jest dość delikatne. Po każdym myciu głowy chce mi się płakać. Próbowałam Nizoralu, Head&Shoulders, Bambino. Wszystko z marnym skutkiem.
Problemem też jest dla mnie skóra na nogach, depilacja jest dla mnie koszmarem, mam tak suchą skórę, że podczas golenia krew leje mi się strumieniami, bo skórki są tak poobdzierane, nie potrafię ich w żaden sposób zregenerować, mam balsam z mocznikiem, maść z wit. A, Avene Cicalfate i nie widzę żadnej różnicy. Chodzę tylko w spodniach albo rajstopach, mam taką masakrę na nogach. Lepiej jest jak nie golę baaaardzo długo, wtedy jest okej, ale nie mogę wiecznie chodzić z takimi kłakami.
Nie mam niestety jak wybrać się do dermatologa, bo przebywam na stypendium za granicą i w domu najwcześniej będę na Boże Narodzenie... Błagam, pomóżcie. Biorę ten Euthyrox i nie czuję żadnej poprawy, wręcz mam wrażenie, że jest tylko gorzej.
Czytałam wszystkie możliwe wątki na Wizażu i innych portalach, przekopałam wszystko w poszukiwaniu szamponu, balsamu i jestem jeszcze bardziej zdezorientowana niż wcześniej. Pomóżcie.
Jeśli nie masz teraz szansy iść do dermatologa to radziłabym Ci się zaopatrzyć w:
Kosmetyki do ciała na suchą skórę np. jakieś lipidowe balsamy, olejki. Najelpiej żeby to był produkt dermokosmetyk, a nie z drogerii, ponieważ może Cię dodatkowo uczulić.
Do włosów, polecam Ci np. zapytać się dziewczyn z wątku włosowego. One dobrze będą wiedziały jak pomóc włosom. Mojej mamie na wrażliwą skórę głowy z łupieżem pomógł bardo delikatny szampon (ale nie dla dzieci) i kuracja w ampułkach na wypadanie. Jest wiele wcierek, olejków czy masek które hamują wypadanie. Musisz się rozejrzeć za granicą
Najlepiej by było jednak teraz iść do endokrynologa i zapytać się co dalej, ponieważ może Ci zmienić tabletki i te objawy ustąpią. Musisz też być pewna że nie zawsze, ale często są skutki uboczne. Zawsze coś po tych tabletkach pozostaje, jak np. wypadanie włosów.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-19, 09:47   #380
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Problemy skóre - tarczyca? Jak je rozwiązać?

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Jeśli nie masz teraz szansy iść do dermatologa to radziłabym Ci się zaopatrzyć w:
Kosmetyki do ciała na suchą skórę np. jakieś lipidowe balsamy, olejki. Najelpiej żeby to był produkt dermokosmetyk, a nie z drogerii, ponieważ może Cię dodatkowo uczulić.
Można. Tyle , że ona nie ma AZS i te kosmetyki nie pomogą , a nawet nie podziałają po godzinie prawdopodobnie nie będzie po nich śladu.

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Najlepiej by było jednak teraz iść do endokrynologa i zapytać się co dalej, ponieważ może Ci zmienić tabletki i te objawy ustąpią. Musisz też być pewna że nie zawsze, ale często są skutki uboczne. Zawsze coś po tych tabletkach pozostaje, jak np. wypadanie włosów.
Tylko to objawy choroby, a nie skutki uboczne. Owszem włsy będa wypadać dalej jakiś czas , ale przy dobrym leczeniu powinny rosnąć nowe.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:16   #381
alexkp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 91
Dot.: Problemy skóre - tarczyca? Jak je rozwiązać?

Kosmetyki nie łagodzą objawów skórnych. Choćby smarowała skórę balsamem czy oliwką cztery razy dziennie i tak będzie sucha. Ja tak mam i niestety ni mogę jej niczego poradzić bo sama tego nie opanowałam.
alexkp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:28   #382
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Schodząca skóra z ust

bepanten lub blistex intensiv.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:34   #383
EmilkaEmi
Przyczajenie
 
Avatar EmilkaEmi
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 8
Dot.: jak pogodzić nawilżanie skóry z codziennymi wyjściami bez błyszczącej sie skóry

Witam!!!

Zacznę od tego że mam skórę mieszaną. Też miałam taki problem jak ty, wszystkie kremy działały na moja skórę tak ze po nałożeniu świeciłam się jak latarnia
Pomógł mi " larosett exclusive" Poleciła mi go moja koleżanka która też miała taki sam problem. Mam już drugą tubkę i szczerze mogę napisać że jest NAJLEPSZY!!! Naprawdę jest świetny skóra po prostu wsysa ten krem jak gąbka. Jest to jedyny krem który po nałożeniu nie zostawia tłustej warstwy. Sprawdził się również pod make up. Skóra po tym kremie jest jak by uspokojona i ma ładny koloryt
EmilkaEmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:40   #384
xxxxx99999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Dot.: problem z długotrwale przesuszoną i podrażnioną cerą po kontakcie z chlorem i m

pomóżcie już nie wiem co robić
xxxxx99999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:50   #385
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Problemy skórne- wątek ogólny

W tym wątku opisujemy swoje problemy nt. skóry. Ponieważ powstaje codziennie kilka wątków z tego samego działu, prosiłabym o pisanie tutaj, jeśli odnajdziemy przyczynę przekierujemy do wątku tematycznego
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 20:28   #386
mimi_16
Mimi94
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 45
ślad po elektrokoagulacji

Na ustach zrobil mi sie naczyniak ktorego mialam usuwanego wlasnie ta metoda od kwietnia. Na poczatku byl bardzo czerwony i wypukły jak głowka szpilki. W sumie byly 4 zabiegi a po ostatnim w lipcu kiedy odpadl strup ślad zostal ale jasny. Taka blizenka. Myślałam ze będe miala to dziadostwo juz z glowy ale ostatnio zauwazylam ze to zrobilo sie czerwone, co prawda to nie jest wypukle takie jak wczesniej ale odroznia sie od ust :/ Pani dermatolog powiedziala przy ostatniej wizycie ze ładnie sie zagoiło i juz nie ma. Ale jednak znowu sie zrobiło... Ktos sie zna na tym? Czy to tylko ślad po naczyniaku czy to mozliwe ze sie odnawia?
mimi_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 20:55   #387
Odonate
Zadomowienie
 
Avatar Odonate
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 790
GG do Odonate
Dot.: Problemy skórne- wątek ogólny

Mam nieciekawy problem, może pomożecie mi wpaść na to, co mi może dolegać, zanim uda mi się dopchnąć do dermatologa.

Może 4 miesiące temu zaczęły pojawiać mi się na twarzy drobne, nawet bardzo drobne, pojedyncze pęcherzyki wypełnione przezroczystym płynem surowiczym. Zmiany te swędziały. Wkrótce zrobiły się czerwone i dość szybko się powiększały tworząc wypukłe,sączące się plamy o średnicy do 1,5 cm. Podobne nieludzko swędzące "cuda" wystąpiły również na dekolcie i nogach. Miałam mocno powiększone węzły chłonne. Byłam w rozpaczy, bo wyglądałam jakbym miała ospę. Nie udało mi się zapisać na szybki termin do dermatologa, więc poszłam do rodzinneogo. Dostałam maść Triderm.
Trochę to pomagało, zmiany bledły, ciut się goiły, ale mimo wszystko nowe się dalej pojawiały. Do tego w zasadzie każde przerwanie (zadrapanie, skaleczenie) skóry po jakimś czasie osiągało podobny stan. Węzły chłonne na karku i przy uszach po kolei robiły się jeszcze większe i bolesne do tego stopnia, że leżenie na poduszce sprawiało mi cierpienie. Znów poszłam do lekarza. Druga lekarka również nie miała zielonego pojęcia z czym mamy do czynienia. Dostałam antybiotyk (amoksycyklinę). W końcu po chyba 6 tygodniach (w tym 2 tygodnie antybiotykoterapii) udało się to wyleczyć.
Przez kilka miesięcy był spokój. No i ostatnio znowu zaczęły się pojawiać podobne pęcherzyki. Niektóre już zaczęły się przesączać. Wyczułam powiększone węzły chłonne. Póki co zmiany nie swędzą, ale boję się, czy nie będzie powtórki z rozrywki. Nie da się ukryć, że takie zmiany chorobowe wykluczają z życia społecznego...
Dodam, że mam organizm nadwrażliwy, alergiczny.
Macie jakikolwiek pomysł co mi może być? Moja lekarka przy poprzednim "ataku" zasugerowała "pierwotne zapalenie skóry". Któraś z Was wie czym jest to schorzenie?
__________________

Edytowane przez Odonate
Czas edycji: 2013-09-19 o 20:57
Odonate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:08   #388
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Problemy skórne- wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Odonate Pokaż wiadomość
Mam nieciekawy problem, może pomożecie mi wpaść na to, co mi może dolegać, zanim uda mi się dopchnąć do dermatologa.

Może 4 miesiące temu zaczęły pojawiać mi się na twarzy drobne, nawet bardzo drobne, pojedyncze pęcherzyki wypełnione przezroczystym płynem surowiczym. Zmiany te swędziały. Wkrótce zrobiły się czerwone i dość szybko się powiększały tworząc wypukłe,sączące się plamy o średnicy do 1,5 cm. Podobne nieludzko swędzące "cuda" wystąpiły również na dekolcie i nogach. Miałam mocno powiększone węzły chłonne. Byłam w rozpaczy, bo wyglądałam jakbym miała ospę. Nie udało mi się zapisać na szybki termin do dermatologa, więc poszłam do rodzinneogo. Dostałam maść Triderm.
Trochę to pomagało, zmiany bledły, ciut się goiły, ale mimo wszystko nowe się dalej pojawiały. Do tego w zasadzie każde przerwanie (zadrapanie, skaleczenie) skóry po jakimś czasie osiągało podobny stan. Węzły chłonne na karku i przy uszach po kolei robiły się jeszcze większe i bolesne do tego stopnia, że leżenie na poduszce sprawiało mi cierpienie. Znów poszłam do lekarza. Druga lekarka również nie miała zielonego pojęcia z czym mamy do czynienia. Dostałam antybiotyk (amoksycyklinę). W końcu po chyba 6 tygodniach (w tym 2 tygodnie antybiotykoterapii) udało się to wyleczyć.
Przez kilka miesięcy był spokój. No i ostatnio znowu zaczęły się pojawiać podobne pęcherzyki. Niektóre już zaczęły się przesączać. Wyczułam powiększone węzły chłonne. Póki co zmiany nie swędzą, ale boję się, czy nie będzie powtórki z rozrywki. Nie da się ukryć, że takie zmiany chorobowe wykluczają z życia społecznego...
Dodam, że mam organizm nadwrażliwy, alergiczny.
Macie jakikolwiek pomysł co mi może być? Moja lekarka przy poprzednim "ataku" zasugerowała "pierwotne zapalenie skóry". Któraś z Was wie czym jest to schorzenie?
Takie pęcherze zdarzają się czasem przy uczuleniu na słońce, choć wydaje mi się że nie tak duże, mój tata ma takie schorzenie. Najlepiej byłoby poddać się opiece specjalistycznej czyli dermatologowi. On będzie wiedział co robić, nie stosuj nic na własną rękę. Powodzenia!
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:11   #389
Odonate
Zadomowienie
 
Avatar Odonate
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 790
GG do Odonate
Dot.: Problemy skórne- wątek ogólny

Oczywiście, mam w planach wizytę u dermatologa.
W reakcję na słońce raczej wątpię, ale przecież różne cuda się w przyrodzie dzieją
__________________
Odonate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:14   #390
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: ślad po elektrokoagulacji

Cytat:
Napisane przez mimi_16 Pokaż wiadomość
Na ustach zrobil mi sie naczyniak ktorego mialam usuwanego wlasnie ta metoda od kwietnia. Na poczatku byl bardzo czerwony i wypukły jak głowka szpilki. W sumie byly 4 zabiegi a po ostatnim w lipcu kiedy odpadl strup ślad zostal ale jasny. Taka blizenka. Myślałam ze będe miala to dziadostwo juz z glowy ale ostatnio zauwazylam ze to zrobilo sie czerwone, co prawda to nie jest wypukle takie jak wczesniej ale odroznia sie od ust :/ Pani dermatolog powiedziala przy ostatniej wizycie ze ładnie sie zagoiło i juz nie ma. Ale jednak znowu sie zrobiło... Ktos sie zna na tym? Czy to tylko ślad po naczyniaku czy to mozliwe ze sie odnawia?
Temat na ten wątek KLIK. Ten wątek zamykam i prosze o zapoznanie się z użytkowaniem forum. Na wątku redakcyjnym jest wyraźnie zaznaczone o nie zakładaniu ponawianych wątków.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 18:12:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:30.