Kapsułki do prania- co sądzicie? - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-27, 17:19   #451
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Czyli prałaś w takiej samej pralce, na tym samym programie te same i tak samo ubrudzone ubrania zarówno w proszku, jak i w płynie i proszek wypadł lepiej?

Nie pytam, bo chcę się przyczepić, tylko serio mnie to interesuje.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 17:34   #452
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam jak i gdzie wy tak brudzicie ubrania, że OLABOGA NIE DOPIERA NIC
Jestem za kapsułkami, są wygodne, wszystko mi dopierają, nie mam problemu z myciem szufladki na proszek i rozsypanym proszkiem, tak samo nie ma śladów proszku na szwach na ciemnych ubraniach...
"glut" jest winą użytkownika - albo za dużo ciuchów napchane na za słaby program, albo pralka słaba

i przepraszam bardzo ale gdzie ja produkuję te tony plastiku niby?!
a co, kupujesz na sztuki? Przecież kapsułki wystarczają chyba maksymalnie na 30 prań, albo mniej, bo producenci zalecają wrzucenie dwóch, czy nawet trzech czasem do pralki? Więc: jest chyba średnio 30 sztuk w jednej paczce, nie wiem, ile dokładnie, piszę z tego co widzę w sklepach. Więc wystarcza to na znacznie mniej prań niż proszek w dużym kontenerze albo płyn w dużej butelce. I tak średnio co miesiąc, dwa wyrzucasz kolejny plastik i się zbiera oczywiście, zależy to od tego, ile kto ładuje tych kapsułek do pralki; na moje pranie teoretycznie powinny wchodzić po dwie, bo jest duża

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2018-03-27 o 17:38
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 17:47   #453
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam jak i gdzie wy tak brudzicie ubrania, że OLABOGA NIE DOPIERA NIC
Jestem za kapsułkami, są wygodne, wszystko mi dopierają, nie mam problemu z myciem szufladki na proszek i rozsypanym proszkiem, tak samo nie ma śladów proszku na szwach na ciemnych ubraniach...
"glut" jest winą użytkownika - albo za dużo ciuchów napchane na za słaby program, albo pralka słaba

i przepraszam bardzo ale gdzie ja produkuję te tony plastiku niby?!
Zawsze ładuje max 3/4 wsadu więc nie za dużo wsadu. Jak program trwa 1.5h i ma 60c to chyba powinno się rozpuścić. Szufladkę pomimo proszków też mam czystą bo sypie do bębna i wszystko się ładnie dopiera, i żadnych śladów na ubraniach nie mam, wypłukuje ok.

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Czyli prałaś w takiej samej pralce, na tym samym programie te same i tak samo ubrudzone ubrania zarówno w proszku, jak i w płynie i proszek wypadł lepiej?

Nie pytam, bo chcę się przyczepić, tylko serio mnie to interesuje.
Tak i ilościowo wsadu (ubran) było tyle samo. Sama to zaobserowałam stąd stwierdzenie, że proszki najlepiej wypadają i przeważnie są najtansze. A co do kapsułek to są nieekonomiczne. Masz pełną pralkę dajesz 1 kapsułke, a jak pierzesz pół wsadu to co ? nie rozdzielisz kapsułki. A proszku można nasypać mniej.

Edytowane przez ANKA54321
Czas edycji: 2018-03-27 o 17:57
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 18:15   #454
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
a co, kupujesz na sztuki? Przecież kapsułki wystarczają chyba maksymalnie na 30 prań, albo mniej, bo producenci zalecają wrzucenie dwóch, czy nawet trzech czasem do pralki? Więc: jest chyba średnio 30 sztuk w jednej paczce, nie wiem, ile dokładnie, piszę z tego co widzę w sklepach. Więc wystarcza to na znacznie mniej prań niż proszek w dużym kontenerze albo płyn w dużej butelce. I tak średnio co miesiąc, dwa wyrzucasz kolejny plastik i się zbiera oczywiście, zależy to od tego, ile kto ładuje tych kapsułek do pralki; na moje pranie teoretycznie powinny wchodzić po dwie, bo jest duża
Jedna kapsułka wystarcza średnio na 5 kg prania.

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Zawsze ładuje max 3/4 wsadu więc nie za dużo wsadu. Jak program trwa 1.5h i ma 60c to chyba powinno się rozpuścić. Szufladkę pomimo proszków też mam czystą bo sypie do bębna i wszystko się ładnie dopiera, i żadnych śladów na ubraniach nie mam, wypłukuje ok.

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------



Tak i ilościowo wsadu (ubran) było tyle samo. Sama to zaobserowałam stąd stwierdzenie, że proszki najlepiej wypadają i przeważnie są najtansze. A co do kapsułek to są nieekonomiczne. Masz pełną pralkę dajesz 1 kapsułke, a jak pierzesz pół wsadu to co ? nie rozdzielisz kapsułki. A proszku można nasypać mniej.
A jaką masz pralkę? Bo sypanie proszku do bębna nie przy każdej pralce będzie dobrym rozwiązaniem.

Co do kapsułek i mniejszych prań to jasne, że nie da się przeciąć kapsułki na pół I z pewnością proszek wychodzi bardziej ekonomicznie.

Producenci pralek robią teraz podajniki, które same pobierają ilość środka piorącego wg różnych wytycznych i w takich pralkach stosuje się płyny do prania, bo je najprościej dozować w sposób automatyczny. Podobno też ludzie mają tendencję do przesadzania z ilościami środków piorących, dodają często za dużo, a jak się im o tym powie to dodają wtedy za mało. Dlatego pralka w pełni zautomatyzowana jest wg producentów super wyjściem i już w ogóle jest ekonomiczna, bo pobiera niezbędne minimum płynów.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 18:15   #455
chances
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 159
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Osobiście o wiele bardziej wolę kapsułki do prania. Mam sporo ciemnych ubrań i nie widać na nich białych kropek od proszku ( czasami bywały na spodniach). Przetestowałam ich sporo i wydaje mi się,że najlepsze są te z wizira.
Jedną kapsułkę używam na ok 4 kg prania, czasami na o wiele mniej. Na 3-4 bluzeczki.
Jeśli kupi sie je w promocji to wychodzi jakieś 60-70 gr za kapsułke, tak więc niewiele.

Ubrania wszystkie mi się dopierają, ale również dlatego,że ich nie brudzę (pranie to raczej odświeżenie tylko).
chances jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 18:20   #456
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jedna kapsułka wystarcza średnio na 5 kg prania.
Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------


A jaką masz pralkę? Bo sypanie proszku do bębna nie przy każdej pralce będzie dobrym rozwiązaniem.

Co do kapsułek i mniejszych prań to jasne, że nie da się przeciąć kapsułki na pół I z pewnością proszek wychodzi bardziej ekonomicznie.

Producenci pralek robią teraz podajniki, które same pobierają ilość środka piorącego wg różnych wytycznych i w takich pralkach stosuje się płyny do prania, bo je najprościej dozować w sposób automatyczny. Podobno też ludzie mają tendencję do przesadzania z ilościami środków piorących, dodają często za dużo, a jak się im o tym powie to dodają wtedy za mało. Dlatego pralka w pełni zautomatyzowana jest wg producentów super wyjściem i już w ogóle jest ekonomiczna, bo pobiera niezbędne minimum płynów.

piszesz z doświadczenia? O jaki poziom zabrudzenia chodzi? Ja pisząc posta sugerowałam się informacjami z opakowań; dokładnie tego nie pamiętam, ale na pewno czasem były zalecenia, żeby wrzucić dwie, czy nawet trzy. Dla mnie jedna by nie wystarczyła na pełną pralkę, bo mam wsadu 8 kilo. Nie dopycham rzeczy do oporu, ale też nie wsadzam 4 kilogramów, bo nie lubię gdy pralka ma taki pusty przebieg
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 18:27   #457
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez chances Pokaż wiadomość
Osobiście o wiele bardziej wolę kapsułki do prania. Mam sporo ciemnych ubrań i nie widać na nich białych kropek od proszku ( czasami bywały na spodniach). Przetestowałam ich sporo i wydaje mi się,że najlepsze są te z wizira.
Jedną kapsułkę używam na ok 4 kg prania, czasami na o wiele mniej. Na 3-4 bluzeczki.
Jeśli kupi sie je w promocji to wychodzi jakieś 60-70 gr za kapsułke, tak więc niewiele.

Ubrania wszystkie mi się dopierają, ale również dlatego,że ich nie brudzę (pranie to raczej odświeżenie tylko).
Białe kropki po proszku to wina pralki albo temperatury prania niedostosowanej do rodzaju proszku. Proszek sam w sobie nie jest winowajcą, no chyba że kupowałaś jakiś wyjątkowo kiepski, w co wątpię.
Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
[B]


piszesz z doświadczenia? O jaki poziom zabrudzenia chodzi? Ja pisząc posta sugerowałam się informacjami z opakowań; dokładnie tego nie pamiętam, ale na pewno czasem były zalecenia, żeby wrzucić dwie, czy nawet trzy. Dla mnie jedna by nie wystarczyła na pełną pralkę, bo mam wsadu 8 kilo. Nie dopycham rzeczy do oporu, ale też nie wsadzam 4 kilogramów, bo nie lubię gdy pralka ma taki pusty przebieg
Tak, często piorę z kapsułkami. Wrzucam zdjęcie z Persila, którego teraz mam w domu. Nawet jak masz dużą pralkę to wagowo i tak nie ma tam ubrań o wadze 8 kg Nowsze pralki mają też systemy, które dostosowują ilość wody itp. do ilości prania, więc w takiej dużej pralce można uprać i pięć cienkich bluzek, nie trzeba jej ładować niewiadomo ile. W zużyciu prądu to nie są jakieś koszty duże na tyle, żeby w rozliczeniu rocznym robiło to wielką różnicę.

Edit, nie mogę dodać zdjęcia, ale jest adnotacja o tym, że jedna kapsułka na jedno pranie do 5kg. Jak dużo plam to max dwie kapsułki. Ja nie widzę potrzeby wrzucania dwóch kapsułek, kiedyś tak robiłam, a efekt był taki sam jak przy zastosowaniu jednej.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-27, 18:47   #458
chances
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 159
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Mam ustawioną temperaturę prania 40 stopni. Piorę zwykle ok 2 godziny 20 minut. Ale zawsze jak sypałam proszek miałam na czarnych spodniach białe kropki. I bez znaczenia, czy był to Wizir czy Persil Pralka również nie jest stara ( ma 4 lata) i takie coś pojawiało sie od początku.
Czy temperatura jaką ustawiam jest zbyt niska?
chances jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 18:51   #459
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Białe kropki po proszku to wina pralki albo temperatury prania niedostosowanej do rodzaju proszku. Proszek sam w sobie nie jest winowajcą, no chyba że kupowałaś jakiś wyjątkowo kiepski, w co wątpię.

Tak, często piorę z kapsułkami. Wrzucam zdjęcie z Persila, którego teraz mam w domu. Nawet jak masz dużą pralkę to wagowo i tak nie ma tam ubrań o wadze 8 kg Nowsze pralki mają też systemy, które dostosowują ilość wody itp. do ilości prania, więc w takiej dużej pralce można uprać i pięć cienkich bluzek, nie trzeba jej ładować niewiadomo ile. W zużyciu prądu to nie są jakieś koszty duże na tyle, żeby w rozliczeniu rocznym robiło to wielką różnicę.

Edit, nie mogę dodać zdjęcia, ale jest adnotacja o tym, że jedna kapsułka na jedno pranie do 5kg. Jak dużo plam to max dwie kapsułki. Ja nie widzę potrzeby wrzucania dwóch kapsułek, kiedyś tak robiłam, a efekt był taki sam jak przy zastosowaniu jednej.
ja o tym wszystkim wiem; ale po prostu, kiedy mam okazję zrobić duże pranie, to je robię; bo nie mam zamiaru dokładać sobie pracy tylko po to, żeby trzy bluzki z prania wyciągnąć; wolę zrobić sobie jedno pranie i mieć na jakiś czas spokój.
Co do kapsułek, to skoro wrzucenie dwóch nie poprawia jakości prania, to tym bardziej wolę zostać przy swoich metodach; między innymi dlatego, że są śmiesznie tanie a ja mam ochotę wydawać swoje pieniądze na rzeczy mniej prozaiczne, niż moim zdaniem zbyt drogie detergenty. Ale do cudzego prania się nie wtrącam, chociaż nie uważam, że muszę mieć pochlebne zdanie na temat każdej z nich
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 18:59   #460
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez chances Pokaż wiadomość
Osobiście o wiele bardziej wolę kapsułki do prania. Mam sporo ciemnych ubrań i nie widać na nich białych kropek od proszku ( czasami bywały na spodniach). Przetestowałam ich sporo i wydaje mi się,że najlepsze są te z wizira.
Jedną kapsułkę używam na ok 4 kg prania, czasami na o wiele mniej. Na 3-4 bluzeczki.
Jeśli kupi sie je w promocji to wychodzi jakieś 60-70 gr za kapsułke, tak więc niewiele.

Ubrania wszystkie mi się dopierają, ale również dlatego,że ich nie brudzę (pranie to raczej odświeżenie tylko).
Wiele, bo np proszek ariel na promocji kupisz w cenie 40gr za jedno pranie


[/COLOR]
A jaką masz pralkę? Bo sypanie proszku do bębna nie przy każdej pralce będzie dobrym rozwiązaniem.

Co do kapsułek i mniejszych prań to jasne, że nie da się przeciąć kapsułki na pół I z pewnością proszek wychodzi bardziej ekonomicznie.

Producenci pralek robią teraz podajniki, które same pobierają ilość środka piorącego wg różnych wytycznych i w takich pralkach stosuje się płyny do prania, bo je najprościej dozować w sposób automatyczny. Podobno też ludzie mają tendencję do przesadzania z ilościami środków piorących, dodają często za dużo, a jak się im o tym powie to dodają wtedy za mało. Dlatego pralka w pełni zautomatyzowana jest wg producentów super wyjściem i już w ogóle jest ekonomiczna, bo pobiera niezbędne minimum płynów.[/QUOTE]

Taką, i robię tak zawsze , z szufladki pralka lejac wode pobiera proszek ktory sie rozpuszcza i jest roztworem, jak wsypiesz do bebna proszek to jak sie woda naleje też sie rozpuści, więc nie wiem co to za róznica? Plus jest taki, że szufladka czysta.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_2374.jpg (89,2 KB, 40 załadowań)
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 19:00   #461
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez chances Pokaż wiadomość
Mam ustawioną temperaturę prania 40 stopni. Piorę zwykle ok 2 godziny 20 minut. Ale zawsze jak sypałam proszek miałam na czarnych spodniach białe kropki. I bez znaczenia, czy był to Wizir czy Persil Pralka również nie jest stara ( ma 4 lata) i takie coś pojawiało sie od początku.
Czy temperatura jaką ustawiam jest zbyt niska?
Teoretycznie temperatura jest ok, pytanie czy pralka na pewno do takiej temperatury grzeje wodę. Cztery lata to niby niewiele, ale przez ten czas grzałka mogła się zużyć.
Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
ja o tym wszystkim wiem; ale po prostu, kiedy mam okazję zrobić duże pranie, to je robię; bo nie mam zamiaru dokładać sobie pracy tylko po to, żeby trzy bluzki z prania wyciągnąć; wolę zrobić sobie jedno pranie i mieć na jakiś czas spokój.
Co do kapsułek, to skoro wrzucenie dwóch nie poprawia jakości prania, to tym bardziej wolę zostać przy swoich metodach; między innymi dlatego, że są śmiesznie tanie a ja mam ochotę wydawać swoje pieniądze na rzeczy mniej prozaiczne, niż moim zdaniem zbyt drogie detergenty. Ale do cudzego prania się nie wtrącam, chociaż nie uważam, że muszę mieć pochlebne zdanie na temat każdej z nich
Rozumiem. I zgadzam się, że każdy ma swoje sposoby i uwagi, po to też jest forum żeby się takimi uwagami dzielić

Ja piorę z kapsułkami z czystego lenistwa. Tak mi jest po prostu wygodniej. Proszek mnie denerwował, bo nie miałam go gdzie trzymać, ciężko było mi go aplikować, zawsze coś rozsypałam. Niedługo będę kupować nową pralkę i zastanawiam się nad tymi wersjami, które same dozują ilość płynu do prania. Ale nie wiem co o tym myśleć, bo w płynie piorę tylko czarne rzeczy i w sumie nie mam zdania na temat takich środków piorących.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-27, 19:01   #462
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez chances Pokaż wiadomość
Mam ustawioną temperaturę prania 40 stopni. Piorę zwykle ok 2 godziny 20 minut. Ale zawsze jak sypałam proszek miałam na czarnych spodniach białe kropki. I bez znaczenia, czy był to Wizir czy Persil Pralka również nie jest stara ( ma 4 lata) i takie coś pojawiało sie od początku.
Czy temperatura jaką ustawiam jest zbyt niska?
Temperatura jest ok, dziwi mnie tylko czas prania. nie masz żadnych krotszych programow? Ja większość piorę w 40c proogramy 30 min albo 44 min. 2h20min to strasznie długo. Jak nie masz super silnie zabrudzonych ciuchow to chyba bez sensu je tyle krecic w pralce. Sama czesto mam mocno uburdzone ale o dziwo na tych programach dają radę proszki. A jak jest coś mega bardzo brudne, albo to pościel lub ręczniki to daję 1:19h i 60c

Edytowane przez ANKA54321
Czas edycji: 2018-03-27 o 19:07
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 19:04   #463
chances
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 159
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Testowałam wiele programów w pralce. I jasne pranie nastawiam na 2.20. Ciemne pranie na 1.30 . Niestety potem mam już jedynie program na 20 minut. I używam go jedynie do odświeżenia bluzeczek
Jak będę sobie kupowała kolejną pralkę to na pewno dobrze poczytam sobie o tym jakie mają programy. Bo w moim Indesicie to albo programy są bardzo długie, albo bardzo krótkie.
chances jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 19:08   #464
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez chances Pokaż wiadomość
Testowałam wiele programów w pralce. I jasne pranie nastawiam na 2.20. Ciemne pranie na 1.30 . Niestety potem mam już jedynie program na 20 minut. I używam go jedynie do odświeżenia bluzeczek
Jak będę sobie kupowała kolejną pralkę to na pewno dobrze poczytam sobie o tym jakie mają programy. Bo w moim Indesicie to albo programy są bardzo długie, albo bardzo krótkie.
To lipa ja się kierowałam kupując tą Candy programami i ma moj ulubiony zestaw 14-30-44 min. A i te w 60c mozna skrocic do 1:19.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 19:08   #465
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Temperatura jest ok, dziwi mnie tylko czas prania. nie masz żadnych krotszych programow? Ja większość piorę w 40c proogramy 30 min albo 44 min. 2h20min to strasznie długo. Jak nie masz super silnie zabrudzonych ciuchow to chyba bez sensu je tyle krecic w pralce
To nie jest długo. Czas prania jest bardzo dobry, zwłaszcza dla bawełny. Bawełniane ubrania powinno się prać około dwóch godzin, kwestia materiału. Mało jest pralek, które efektywnie wypiorą pranie w mniej niż godzinę. Właśnie ostatnio byłam na szkoleniu w firmach produkujących między innymi pralki, w dwóch różnych firmach, w sumie w konkurentach. I w obydwu usłyszałam to samo: pełny cykl prania umożliwiający efektywne pranie ubrań to więcej niż godzina dla wsadu 5kg. W godzinę można ubrania jedynie odświeżyć, co oczywiście nie jest złe. Sama tak robię Dla nich pełen cykl prania dla 5 kg trwający 59 minut to jest sukces technologiczny. Ale tutaj dochodzą kwestie typu założeń bardziej technicznych typu: co się składa na cykle prania, kiedy ubranie jest uprane itp. Większość ludzi jednak ustawia ten czas po swojemu, co wcale nie znaczy, że wyjmujemy później brudne ciuchy z pralek Tylko po prostu producenci długość cykli tłumaczą bardziej technicznymi aspektami, które mają sens, ale niekoniecznie mogą być brane pod uwagę przez zwykłego Kowalskiego.

Plus długie cykle prania są bardziej ekologiczne, bo zużywają mniej wody.

Ale mnie osobiście właśnie drażnią takie długie cykle prania i czekanie, aż się skończy. Korzystam z krótkich. Chociaż przyznam, że po szkoleniu wrzuciłam bawełnę na program bawełna trwający 2:55 i materiał jakby lepiej się zachowuje, jest miękki i taki mięsisty, więc jestem w stanie się zgodzić, że coś w tym wszystkim jednak jest na rzeczy.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 19:14   #466
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
To nie jest długo. Czas prania jest bardzo dobry, zwłaszcza dla bawełny. Bawełniane ubrania powinno się prać około dwóch godzin, kwestia materiału. Mało jest pralek, które efektywnie wypiorą pranie w mniej niż godzinę. Właśnie ostatnio byłam na szkoleniu w firmach produkujących między innymi pralki, w dwóch różnych firmach, w sumie w konkurentach. I w obydwu usłyszałam to samo: pełny cykl prania umożliwiający efektywne pranie ubrań to więcej niż godzina dla wsadu 5kg. W godzinę można ubrania jedynie odświeżyć, co oczywiście nie jest złe. Sama tak robię Dla nich pełen cykl prania dla 5 kg trwający 59 minut to jest sukces technologiczny. Ale tutaj dochodzą kwestie typu założeń bardziej technicznych typu: co się składa na cykle prania, kiedy ubranie jest uprane itp. Większość ludzi jednak ustawia ten czas po swojemu, co wcale nie znaczy, że wyjmujemy później brudne ciuchy z pralek Tylko po prostu producenci długość cykli tłumaczą bardziej technicznymi aspektami, które mają sens, ale niekoniecznie mogą być brane pod uwagę przez zwykłego Kowalskiego.

Plus długie cykle prania są bardziej ekologiczne, bo zużywają mniej wody.

Ale mnie osobiście właśnie drażnią takie długie cykle prania i czekanie, aż się skończy. Korzystam z krótkich. Chociaż przyznam, że po szkoleniu wrzuciłam bawełnę na program bawełna trwający 2:55 i materiał jakby lepiej się zachowuje, jest miękki i taki mięsisty, więc jestem w stanie się zgodzić, że coś w tym wszystkim jednak jest na rzeczy.
Trochę bzdury opowiadają. Ja wkładam 3/4 wsadu czyli prawie pełną pralkęmocno brudnych ciuchow na 44 min i 40c i wszystko sie dopiera do czysta. Co pralek super hiper eko widziałam i trzymam sie z daleka. Pierze to coś w 3h w łyżce wody. Zresztą te obecnie produkowane pralki nie piorą już w wodzie tylko błotku piorącym bo tak mało tej wody ciągnie. I skoro mała ilosć wody to i czas musi być mega długi. Wolę krótsze programy.
Szkoda, że producenci pralek nastawieni na ekologie (male zuzecie wody i prądu) wciskają nam kit. Dawniej pralki były ekologiczne bo chodziły po 15 lat. A teraz taka super eko pralka żyje 3-4 lata i zdycha. I mamy tony śmieci. To bardzo eko.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 19:35   #467
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Wiesz co, miałam szkolenie techniczne z facetem, który pracuje 25 lat w tej branży, więc raczej ufam jego doświadczeniu. Nie było to szkolenie sprzedażowe ani marketingowe, mające na celu zachwalanie ich produktów. Poza tym powtórzę to, co pisałam we wcześniejszym poście - każdy producent zakłada sobie definicję cyklu prania oraz warunki, które muszą być spełnione. Więc nie wciska żadnego kitu.

Obecne pralki piorą głównie w pianie. W praniu ważną rolę odgrywa też bęben, nawet ważniejszą niż ilość wody czy środek piorący. Tak więc można efektywnie uprać w łyżce wody.

Ekologia a żywotność urządzeń nie mają ze sobą nic wspólnego. Od lat jest oczywiste, że producenci postarzają elektronikę, czy to pralki czy telewizory. W takim świecie żyjemy. Taką pralkę można użyć do recyklingu, więc nadal mniejsze zużycie wody wychodzi na plus. Zwłaszcza na skalę ogólnoświatową. Nadal jedna wyrzucona na śmieci pralka jest mniejszym problem niż tysiące litrów wody rocznie jakie się marnują przez urządzenia o małej efektywności.

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Jeśli komuś chce się czytać to polecam artykuł z dołu tej strony - do pobrania w pdf. Fajnie wyjaśnia ogólne zasady działania pralek i w jaki sposób zmniejsza się zużycie wody. Można też z tego wywnioskować, że w zależności od pralki, wsypywanie proszku do bębna może się mijać z celem

http://www.serwis-elektroniki.com.pl...zialania-cz-1/
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 19:42   #468
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Wiesz co, miałam szkolenie techniczne z facetem, który pracuje 25 lat w tej branży, więc raczej ufam jego doświadczeniu. Nie było to szkolenie sprzedażowe ani marketingowe, mające na celu zachwalanie ich produktów. Poza tym powtórzę to, co pisałam we wcześniejszym poście - każdy producent zakłada sobie definicję cyklu prania oraz warunki, które muszą być spełnione. Więc nie wciska żadnego kitu.

Obecne pralki piorą głównie w pianie. W praniu ważną rolę odgrywa też bęben, nawet ważniejszą niż ilość wody czy środek piorący. Tak więc można efektywnie uprać w łyżce wody.

Ekologia a żywotność urządzeń nie mają ze sobą nic wspólnego. Od lat jest oczywiste, że producenci postarzają elektronikę, czy to pralki czy telewizory. W takim świecie żyjemy. Taką pralkę można użyć do recyklingu, więc nadal mniejsze zużycie wody wychodzi na plus. Zwłaszcza na skalę ogólnoświatową. Nadal jedna wyrzucona na śmieci pralka jest mniejszym problem niż tysiące litrów wody rocznie jakie się marnują przez urządzenia o małej efektywności.

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Jeśli komuś chce się czytać to polecam artykuł z dołu tej strony - do pobrania w pdf. Fajnie wyjaśnia ogólne zasady działania pralek i w jaki sposób zmniejsza się zużycie wody. Można też z tego wywnioskować, że w zależności od pralki, wsypywanie proszku do bębna może się mijać z celem

http://www.serwis-elektroniki.com.pl...zialania-cz-1/
W łyżce wody można uprać, ale przez to rośnie czas cyklu, z racji tej małej ilości wody. Czy to ma sens? Moim zdaniem nie.
Recykling swoją drogą ale chyba bardziej ekologiczne były starsze pralki które były bardziej żywotne. Problem zaśmiecenia świata jest również duży. Co do artykułu nie wyciągam takich wniosków jak ty. Powtarzam: wsypujesz do szufladki proszek , proszek zalewany jest wodą, cały roztwor leci do bębna. Wsypując proszek od razu do bębna również rozpuści się w wodzie i powstanie ten sam roztwór... Spotkania marketingowe przeważnie są do kitu. To tak jak swego czasu opowiadali,żeby używac Calgon bo grzałka sie zakamienia i pralka przez to szybciej padnie. Roczne zuzycie Calgonu jest dosyć duże, przez co koszt też. nowa grzałka np. do mojej pralki kosztuje tylko 100 zł , a naprawa to 20 min roboty. Zresztą Calgonu nie uzywam pralka ma 5 lat i ma sie dobrze. A jęśli ma coś w pralce sie zepsuć to w 1 kolejnośći jest to sterownik a na to Calgon już nie pomoże, ale w reklamie zapomnieli o tym wspomnieć.

Edytowane przez ANKA54321
Czas edycji: 2018-03-27 o 19:46
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 19:48   #469
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
W łyżce wody można uprać, ale przez to rośnie czas cyklu, z racji tej małej ilości wody. Czy to ma sens? Moim zdaniem nie.
Recykling swoją drogą ale chyba bardziej ekologiczne były starsze pralki które były bardziej żywotne. Problem zaśmiecenia świata jest również duży. Co do artykułu nie wyciągam takich wniosków jak ty. Powtarzam: wsypujesz do szufladki proszek , proszek zalewany jest wodą, cały roztwor leci do bębna. Wsypując proszek od razu do bębna również rozpuści się w wodzie i powstanie ten sam roztwór...
Problem w tym, że Twoje zdanie a obiektywny fakt to dwie różne rzeczy. Stare pralki pobierały mnóstwo wody i energii w porównaniu do najnowszych. Tu nie ma o czym mówić, to fakt. Prawdopodobnie (tu niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) były też produkowane z innych materiałów, które trudniej przetworzyć. Co z tego, że pralkę miałaś trzy razy dłużej, jeśli przez ten czas zmarnowała się cała masa wody, prądu, a na koniec trup pralki poszedł na cmentarzystko jak stał.

Zaśmiecanie świata to problem, ale z tym problemem lepiej sobie radzimy niż z wyczerpującymi się zasobami wody.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-27, 19:53   #470
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8251131 6]Problem w tym, że Twoje zdanie a obiektywny fakt to dwie różne rzeczy. Stare pralki pobierały mnóstwo wody i energii w porównaniu do najnowszych. Tu nie ma o czym mówić, to fakt. Prawdopodobnie (tu niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) były też produkowane z innych materiałów, które trudniej przetworzyć. Co z tego, że pralkę miałaś trzy razy dłużej, jeśli przez ten czas zmarnowała się cała masa wody, prądu, a na koniec trup pralki poszedł na cmentarzystko jak stał.

Zaśmiecanie świata to problem, ale z tym problemem lepiej sobie radzimy niż z wyczerpującymi się zasobami wody.[/QUOTE]
Pudło. Pisząc stare pralki miałam na myśli chociażby taką która nadal stoi np. u mojej babci , a jest z 2005 r. i ma 13 lat i akurat ta pobiera stosunkowo niedużo wody. Wątpie aby te współcześnie produkowane tyle wytrzymały bez awarii. Obiektywizm w tym przypadku ma 2 strony, jedna jest eko strona producentów , na która dają się nabierać kupujący, a drugą faktyczny stan.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 19:57   #471
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Pudło. Pisząc stare pralki miałam na myśli chociażby taką która nadal stoi np. u mojej babci , a jest z 2005 r. i ma 13 lat i akurat ta pobiera stosunkowo niedużo wody. Wątpie aby te współcześnie produkowane tyle wytrzymały bez awarii. Obiektywizm w tym przypadku ma 2 strony, jedna jest eko strona producentów , na która dają się nabierać kupujący, a drugą faktyczny stan.
Porównaj dokładne parametry - ile wody zużywa pralka z 2005, a ile najnowszy model.

No ale po co, przecież Ty wiesz jak jest! A swoje przekonania opierasz na czym konkretnie, bo może mi coś umknęło...?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 20:00   #472
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8251162 1]Porównaj dokładne parametry - ile wody zużywa pralka z 2005, a ile najnowszy model.

No ale po co, przecież Ty wiesz jak jest! A swoje przekonania opierasz na czym konkretnie, bo może mi coś umknęło...?[/QUOTE]

na faktach . sprawdzałam to róznica 1 litra
A co do samego zuzycia wody i porownywania zużycia wody musisz mieć na uwadze, że producent podaje tylko zużycie dla jednego programu bawełna 60c .Więc super eko pralka na tym jednym programie będzie ciągneła b. mało wody i prądu ale na pozostałych już niekoniecznie. A jak wiemy nie korzysta się tylko z jednego programu

Edytowane przez ANKA54321
Czas edycji: 2018-03-27 o 20:02
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 20:33   #473
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
W łyżce wody można uprać, ale przez to rośnie czas cyklu, z racji tej małej ilości wody. Czy to ma sens? Moim zdaniem nie.
Recykling swoją drogą ale chyba bardziej ekologiczne były starsze pralki które były bardziej żywotne. Problem zaśmiecenia świata jest również duży. Co do artykułu nie wyciągam takich wniosków jak ty. Powtarzam: wsypujesz do szufladki proszek , proszek zalewany jest wodą, cały roztwor leci do bębna. Wsypując proszek od razu do bębna również rozpuści się w wodzie i powstanie ten sam roztwór... Spotkania marketingowe przeważnie są do kitu. To tak jak swego czasu opowiadali,żeby używac Calgon bo grzałka sie zakamienia i pralka przez to szybciej padnie. Roczne zuzycie Calgonu jest dosyć duże, przez co koszt też. nowa grzałka np. do mojej pralki kosztuje tylko 100 zł , a naprawa to 20 min roboty. Zresztą Calgonu nie uzywam pralka ma 5 lat i ma sie dobrze. A jęśli ma coś w pralce sie zepsuć to w 1 kolejnośći jest to sterownik a na to Calgon już nie pomoże, ale w reklamie zapomnieli o tym wspomnieć.
Co do proszku to wybacz, ale przeczytałaś artykuł bez zrozumienia. Polecam raz jeszcze przejść do tego rozdziału, w którym są narysowane różne sposoby pobierania środków piorących. Co najmniej w dwóch z nich wsypanie proszku do bębna mija się z celem. Tak jest np.w pralkach Samsunga Eco Bubble, które robią pranie i rozbijają proszek na małe cząsteczki w specjalnym miejscu pod bębnem. Jak się wsypie do nich proszek do bębna to całe działanie pralki zostanie zahwiane.
[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8251131 6]Problem w tym, że Twoje zdanie a obiektywny fakt to dwie różne rzeczy. Stare pralki pobierały mnóstwo wody i energii w porównaniu do najnowszych. Tu nie ma o czym mówić, to fakt. Prawdopodobnie (tu niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) były też produkowane z innych materiałów, które trudniej przetworzyć. Co z tego, że pralkę miałaś trzy razy dłużej, jeśli przez ten czas zmarnowała się cała masa wody, prądu, a na koniec trup pralki poszedł na cmentarzystko jak stał.

Zaśmiecanie świata to problem, ale z tym problemem lepiej sobie radzimy niż z wyczerpującymi się zasobami wody.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
na faktach . sprawdzałam to róznica 1 litra
A co do samego zuzycia wody i porownywania zużycia wody musisz mieć na uwadze, że producent podaje tylko zużycie dla jednego programu bawełna 60c .Więc super eko pralka na tym jednym programie będzie ciągneła b. mało wody i prądu ale na pozostałych już niekoniecznie. A jak wiemy nie korzysta się tylko z jednego programu
Nie jest to jeden litr są to o wiele większe liczby, które serio moja znaczenie

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Plus dodam, że żaden producent nie twierdzi, że wszystkie jego programy są eko. Zazwyczaj pralki mają 1-3 tryby takiego prania.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 21:20   #474
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Co do proszku to wybacz, ale przeczytałaś artykuł bez zrozumienia. Polecam raz jeszcze przejść do tego rozdziału, w którym są narysowane różne sposoby pobierania środków piorących. Co najmniej w dwóch z nich wsypanie proszku do bębna mija się z celem. Tak jest np.w pralkach Samsunga Eco Bubble, które robią pranie i rozbijają proszek na małe cząsteczki w specjalnym miejscu pod bębnem. Jak się wsypie do nich proszek do bębna to całe działanie pralki zostanie zahwiane.



Nie jest to jeden litr są to o wiele większe liczby, które serio moja znaczenie

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Plus dodam, że żaden producent nie twierdzi, że wszystkie jego programy są eko. Zazwyczaj pralki mają 1-3 tryby takiego prania.
Przeczytałam ze zrozumieniem.
Jak zauważyłaś mam pralke candy, nie samsunga, i technologii eco bubble nie mam, więc kwestia tego czy sypie proszek do bębna czy do szufladki jest bez znaczenia. Zresztą w instrukcji mam nawet napisane(sprawdzalam przed chwilą), że środek piorący można wlewać /wsypywać do szufladki badź do bębna więc u mnie nic nie mija się z celem. Różnica przy poborze wody tych 2 pralkach to jeden litr więc tu nie masz racji. I dodam, że owszem producent nie twierdzi ze wszystkie programy są eko. Ale każdy producent ma obowiązek podać zużycie tylko dla bawełny w 60c. I często się spotykałam z sytuacją w której pralka z małym zużyciem, brała bardzo dużo wody np na programie syntetyki 40c. Tak jest u mojej siostry kierowala sie wlasnie zuzyciem wody kupując pralkę , ale program bawełna 60c trwa u niej aż 3.5h a krótsze typu syntetyki biorą już dużo wody, a siostra z aż tak dlugich bawełnianych programow nie korzysta.

Edytowane przez ANKA54321
Czas edycji: 2018-03-27 o 21:33
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 06:26   #475
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

W Twojej pralce to bez znaczenia, ale ja nie pisałam o Twojej pralce tylko ogólnie. Ty też się we wcześniejszych postach wypowiadasz na zasadzie "wsypywanie proszku to bębna to najlepsze rozwiązanie", bez uściślania, że chodzi Ci o jeden model pralki

Ekologia zużycia wody w pralkach polega na tym, że jak pierzesz na klasycznych programach to pralka zużywa średnio 15000l wody rocznie, a na programach eko może zużyć połowę mniej. Nie wiem więc gdzie ten niby jeden litr różnicy. Może w Twojej pralce tak jest, ale zrozum, że nie jest ona wyznacznikiem wszystkiego Nie wiem czemu się tak upierasz przy swoim zdaniu, skoro jest poparte tylko i wyłącznie wiedzą o jednym modelu pralki. Na tej podstawie nie możesz wyciągać wniosków na temat wszystkich pralek świata.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 06:32   #476
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 10:26   #477
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Czyli prałaś w takiej samej pralce, na tym samym programie te same i tak samo ubrudzone ubrania zarówno w proszku, jak i w płynie i proszek wypadł lepiej?

Nie pytam, bo chcę się przyczepić, tylko serio mnie to interesuje.
U mnie płyny wypadają najsłabiej, ale nie są to drastyczne różnice. Przy czym to porównanie np. proszku, płynu i kapsułek Persil, bo już proszek Persil i płyn Biały Jeleń to zupełnie inna bajka.
Piorę ubrania kilkuletnich dzieci, więc ogólnie nic ich w 100% nie dopiera ba czasem Vanish nie daje rady Proszków nie lubię, bo zawsze rozsypie lub na ciemnych ubraniach w miejscach zgięć wywabiają kolor. Nie mam tego problemu przy kapsułkach lub płynach. Jednak używam proszków do rzeczy w stylu ręczniki, koce, pościel, firanki, bo wychodzą najtaniej

Najwygodniej pierze mi się płynami, mimo, że wypadają ciut słabiej. Kapsułek nie lubię, bo są za mocno perfumowane.

Vision zainteresowałaś mnie tymi pralkami co same dobierają ilość detergentu. Możesz podać jakiś model?
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 10:56   #478
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Kapsułek nie lubię, bo są za mocno perfumowane.
tak samo
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 10:58   #479
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Figa - jasne taki system mają pralki Boscha z opcją i-Dos, jest ich kilka: www.bosch-home.pl/promocje/i-dos

Inne marki też pewnie mają takie opcje, ale tu musiałabym już poszperać. No i to jest pranie płynami.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 11:07   #480
KentuckyG
Raczkowanie
 
Avatar KentuckyG
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 306
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Tak proszek zawsze jest najlepszy. Bo daje najlepsze efekty i przeważnie wychodzi najtaniej. Żele/płyny piorące nie dopierają silniejszych plam (niezależnie od producenta). Kapsułki piorą spoko ,ale są mega drogie.
O jaką firme pytasz? Surf?
Tak, właśnie o Surf mi chodziło. Wezmę sobie dzisiaj na wypróbowanie i zobaczę, jak mi się sprawdzi w takim razie.
KentuckyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-30 07:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.