Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-09-06, 15:30   #121
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
ale bez soft summer, to prawie na 100 procent. Zbyt świetliste to jest, dlatego między innymi nie wykluczam wiosny.
O! To jest bardzo dobre określenie tego koloru!
Bo szukałam, jak go najlepiej opisać i próbowałam: jaskrawy, intensywny, lekko żarówiasty, ale żadne to słowo nie oddawało go w pełni.
Świetlisty tak.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-06, 19:08   #122
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Czasem można znaleźć "taupe" (szarobury) albo nawet chłodny brąz czy beż, odpowiedni dla bardziej chłodnych typów. Łagodne lato ma domieszkę ciepłych pigmentów, więc kolory nie muszą być skrajnie chłodne.
Możesz też spróbować kolorów typu wrzosowy, śliwkowy i zgaszony róż, wbrew pozorom potrafią wyglądać bardzo neutralnie na powiekach.
Do szarych cieni można też spróbować użyć czegoś bardziej żywego jako rozświetlacza punktowo - różu albo fioletu. To może pomóc na ten "martwy efekt" szarości na powiekach.
Dzięki za ten pomysł z taupe, na pewno wypróbuję. Co do śliwkowego to się trochę boję na powiece - mam duże wory pod oczami i jak założyłam kiedyś śliwkową/wrzosową bluzkę do zdjęcia to mi to jakoś podkreśliło te worki niesamowicie i wyszłam strasznie, jakby mi ktoś oczy podbił. Tak samo miałam fioletowy eyeliner kiedyś na górnej powiece bo myślałam, że wygląda super - ale okazało się, że nie. Oczywiście wory przykrywam jakimiś korektorami, ale wydaje mi się, że u mnie to za bardzo wyciąga ten kolor pod oczami, nawet jak jest przykryty korektorem. Podłamuje mnie jednak myśl, że jestem soft summer bo ma najnudniejszą, najspokojniejszą kolorystykę i w sumie nie ma za dużo wyboru - z drugiej strony cudownie sobie w końcu uświadomić gdzie się robiło błędy i jak je naprawić żeby wyglądać dobrze.

Edytowane przez c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
Czas edycji: 2017-09-06 o 19:09
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-06, 19:43   #123
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;76929356]Dzięki za ten pomysł z taupe, na pewno wypróbuję. Co do śliwkowego to się trochę boję na powiece - mam duże wory pod oczami i jak założyłam kiedyś śliwkową/wrzosową bluzkę do zdjęcia to mi to jakoś podkreśliło te worki niesamowicie i wyszłam strasznie, jakby mi ktoś oczy podbił. Tak samo miałam fioletowy eyeliner kiedyś na górnej powiece bo myślałam, że wygląda super - ale okazało się, że nie. Oczywiście wory przykrywam jakimiś korektorami, ale wydaje mi się, że u mnie to za bardzo wyciąga ten kolor pod oczami, nawet jak jest przykryty korektorem. Podłamuje mnie jednak myśl, że jestem soft summer bo ma najnudniejszą, najspokojniejszą kolorystykę i w sumie nie ma za dużo wyboru - z drugiej strony cudownie sobie w końcu uświadomić gdzie się robiło błędy i jak je naprawić żeby wyglądać dobrze. [/QUOTE]
Ta kolorystyka wcale nie jest nudna!
Każdy kolor może wyglądać pięknie, jeśli go dobrze ubrać, nie musi krzyczeć żarówą, żeby go zauważyć. Poprzeglądaj sobie różne tablice na pintereście, na pewno znajdziesz ciekawe propozycje.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-06, 21:11   #124
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;76929356]Dzięki za ten pomysł z taupe, na pewno wypróbuję. Co do śliwkowego to się trochę boję na powiece - mam duże wory pod oczami i jak założyłam kiedyś śliwkową/wrzosową bluzkę do zdjęcia to mi to jakoś podkreśliło te worki niesamowicie i wyszłam strasznie, jakby mi ktoś oczy podbił. Tak samo miałam fioletowy eyeliner kiedyś na górnej powiece bo myślałam, że wygląda super - ale okazało się, że nie. Oczywiście wory przykrywam jakimiś korektorami, ale wydaje mi się, że u mnie to za bardzo wyciąga ten kolor pod oczami, nawet jak jest przykryty korektorem. Podłamuje mnie jednak myśl, że jestem soft summer bo ma najnudniejszą, najspokojniejszą kolorystykę i w sumie nie ma za dużo wyboru - z drugiej strony cudownie sobie w końcu uświadomić gdzie się robiło błędy i jak je naprawić żeby wyglądać dobrze. [/QUOTE]

Ja szukam od lat jakiejś szminki nude w której nie będę wyglądać jak topielica Bardzo mi się podobają takie zgaszone urody np. little moonster (ta blogerka czy kimkolwiek ona jest) Nie powiedziałabym nudny typ, raczej trudny.. ciężko jest odnaleźć swoje odcienie.. ale w odpowiednich kolorach softy wyglądają bardzo oryginalnie i stylowo. IMO.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-08, 16:11   #125
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja szukam od lat jakiejś szminki nude w której nie będę wyglądać jak topielica Bardzo mi się podobają takie zgaszone urody np. little moonster (ta blogerka czy kimkolwiek ona jest) Nie powiedziałabym nudny typ, raczej trudny.. ciężko jest odnaleźć swoje odcienie.. ale w odpowiednich kolorach softy wyglądają bardzo oryginalnie i stylowo. IMO.
Mnie się bardzo podobają kolory typów zgaszonych, szczególnie łagodnego lata, zresztą kiedyś nawet kupowałam i nosiłam ubrania w tych kolorach, zanim doszłam do tego, że nie powinnam.

Te kolory same w sobie są bardzo eleganckie i wyszukane i można je łączyć na różne sposoby.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-08, 16:14   #126
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja szukam od lat jakiejś szminki nude w której nie będę wyglądać jak topielica Bardzo mi się podobają takie zgaszone urody np. little moonster (ta blogerka czy kimkolwiek ona jest) Nie powiedziałabym nudny typ, raczej trudny.. ciężko jest odnaleźć swoje odcienie.. ale w odpowiednich kolorach softy wyglądają bardzo oryginalnie i stylowo. IMO.
Ja też nie mogę nosić nic nude na ustach - przynajmniej nie zdarzyło mi się, żeby coś w tym kolorze u mnie dobrze wyglądało na ustach - więc to raczej nie pasuje do mojego typu, też trochę wyglądam jakbym była chora - wydaje mi się, że bardziej do typów Bright. ;-)
U mnie się sprawdzają właśnie takie przybrudzone kolory - róż, fiolet, malinowy, nawet czerwień, ale "zgaszone". Przy nude u mnie na twarzy by się wszystko zlewało Nude moim zdaniem wygląda dobrze u takich typów jak Kim Kardashian jeśli mówimy o szminkach, bo błyszczyki, które nie zakrywają naturalnego koloru to inna sprawa:
https://scstylecaster.files.wordpres...n-nude-lip.jpg
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-08, 17:23   #127
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Mnie się bardzo podobają kolory typów zgaszonych, szczególnie łagodnego lata, zresztą kiedyś nawet kupowałam i nosiłam ubrania w tych kolorach, zanim doszłam do tego, że nie powinnam.

Te kolory same w sobie są bardzo eleganckie i wyszukane i można je łączyć na różne sposoby.
Dokładnie, stonowane, eleganckie, delikatne. Z naszym typem jest jednak problem np. wesela - nie do końca wypada w żarówiastym kolorze pójść na czyjeś wesele, biel i czerń też odpada Jedyne czym się ratuje to butelkową zielenią i makijażem

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;76979246]Ja też nie mogę nosić nic nude na ustach - przynajmniej nie zdarzyło mi się, żeby coś w tym kolorze u mnie dobrze wyglądało na ustach - więc to raczej nie pasuje do mojego typu, też trochę wyglądam jakbym była chora - wydaje mi się, że bardziej do typów Bright. ;-)
U mnie się sprawdzają właśnie takie przybrudzone kolory - róż, fiolet, malinowy, nawet czerwień, ale "zgaszone". Przy nude u mnie na twarzy by się wszystko zlewało Nude moim zdaniem wygląda dobrze u takich typów jak Kim Kardashian jeśli mówimy o szminkach, bo błyszczyki, które nie zakrywają naturalnego koloru to inna sprawa:
https://scstylecaster.files.wordpres...n-nude-lip.jpg[/QUOTE]

Pierwsze primo to Kim K. ma tyle makijażu i photoshopa, że chyba nie wiemy czy naprawdę jej pasuje nude czy nie Zakładając jednak, że pasuje to w sumie ma to sens skoro jest ona (wg mnie) ciemną jesienią.. jesienie mogą sobie na to pozwolić. Nawet DW fajnie wyglądają w nude szminkach.

Troszkę jest sprzeczność (ale pewnie semantyczna) w tym co piszesz o tym co pasuje.. że nude nie, ale zgaszone, przybrudzone kolory tak Pewnie masz na myśli nude jako kolory takie jak na zdjęciu czyli beżowe czyli ciepłe. Nude mogą być też jasne delikatne róże w chłodnych odcieniach.. może one Ci pasują? Jeśli tak, mogłabyś być zgaszonym chłodnym typem. Natomiast jeśli nie pasują Ci szminki nie odróżniające się dużo od skóry (czyli lepiej Ci jak kolor jest bardziej wyrazisty) tzn., że potrzebujesz większego kontrastu niż sezony zgaszone

A, sorry, dopiero zauważyłam, że pisałaś o swoim SSu. Może takie nude Ci nie pasują ponieważ są za ciepłe? SSu lubią zimne kolory szminek i ogólnie zimne kolory w makijażu.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-09-08 o 17:26
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-08, 17:27   #128
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Po raz kolejny zgłupiałam





Powiedzcie mi - jakiemu typowi kolorystycznemu przypisałybyście taki kolor? Wiem, że te trzy nie są identyczne i nieco różnią się temperaturą, ale nie moglam znaleźć idealnego.


Jeszcze to może być przydatne:


Tzw. lila-róż.
na moim monitorze ten drugi to taki typowy, mocno chłodny, więc chłodna zima albo chłodne lato, a ten pierwszy cieplejszy, może intensywna zima...
Zobaczę jeszcze później na innym monitorze.

Na ogół chłodny lila-róż to flagowy kolor typów skrajnie chłodnych, np. szminki w takim kolorze wyglądają na nich jak przyjemny róż a na innych typach wręcz sino.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-08, 22:00   #129
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Pierwsze primo to Kim K. ma tyle makijażu i photoshopa, że chyba nie wiemy czy naprawdę jej pasuje nude czy nie Zakładając jednak, że pasuje to w sumie ma to sens skoro jest ona (wg mnie) ciemną jesienią.. jesienie mogą sobie na to pozwolić. Nawet DW fajnie wyglądają w nude szminkach.

Troszkę jest sprzeczność (ale pewnie semantyczna) w tym co piszesz o tym co pasuje.. że nude nie, ale zgaszone, przybrudzone kolory tak Pewnie masz na myśli nude jako kolory takie jak na zdjęciu czyli beżowe czyli ciepłe. Nude mogą być też jasne delikatne róże w chłodnych odcieniach.. może one Ci pasują? Jeśli tak, mogłabyś być zgaszonym chłodnym typem. Natomiast jeśli nie pasują Ci szminki nie odróżniające się dużo od skóry (czyli lepiej Ci jak kolor jest bardziej wyrazisty) tzn., że potrzebujesz większego kontrastu niż sezony zgaszone

A, sorry, dopiero zauważyłam, że pisałaś o swoim SSu. Może takie nude Ci nie pasują ponieważ są za ciepłe? SSu lubią zimne kolory szminek i ogólnie zimne kolory w makijażu.
Nie mam pojęcia - wydaje mi się, że nakładałam raczej chłodne, ale wtedy wychodzi taki kiczowaty efekt Barbie - jeśli błyszcząca, a matowej nawet nigdy nie próbowałam, ale jakoś wydaje mi się, że po prostu wyglądałabym na chorą w takim kolorze, biorąc pod uwagę, że wszystko w mojej twarzy jest zgaszone, a usta z natury mam dosyć malinowe - jak jestem chora to zazwyczaj tracą kolor. Tu na tym zdjęciu ma Reese Witherspoon ma taką jasną szminkę, ale ona jest light summer - i u niej to powiedzmy, że wygląda ok (moim zdaniem zbyt jasna) - ja właśnie jak Katie Holms wyglądam dobrze w kolorach zbliżonych do naturalnego koloru ust (co znowu jest trochę problematyczne - bo po co kupować szminkę, która wygląda jak twoje usta? Dlatego raczej używam błyszczyków.)
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-08, 22:53   #130
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;76986331]Nie mam pojęcia - wydaje mi się, że nakładałam raczej chłodne, ale wtedy wychodzi taki kiczowaty efekt Barbie - jeśli błyszcząca, a matowej nawet nigdy nie próbowałam, ale jakoś wydaje mi się, że po prostu wyglądałabym na chorą w takim kolorze, biorąc pod uwagę, że wszystko w mojej twarzy jest zgaszone, a usta z natury mam dosyć malinowe - jak jestem chora to zazwyczaj tracą kolor. Tu na tym zdjęciu ma Reese Witherspoon ma taką jasną szminkę, ale ona jest light summer - i u niej to powiedzmy, że wygląda ok (moim zdaniem zbyt jasna) - ja właśnie jak Katie Holms wyglądam dobrze w kolorach zbliżonych do naturalnego koloru ust (co znowu jest trochę problematyczne - bo po co kupować szminkę, która wygląda jak twoje usta? Dlatego raczej używam błyszczyków.)
[/QUOTE]

Ma to sens, nie pasują Ci kolory jaśniejsze niż Twoje usta/karnacja, bo nie jesteś typem light i nie zniesiesz takiej rozbielonej baby pink szminki, która idzie w stronę wiosny.. domieszka jesieni sprawia, że troszkę ciemności i zgaszenia jest mile widziane. SSu często dobrze wyglądają w śliwkowych odcieniach, takich ciemniejszych, coś w stylu MAC Quelle Suprise. Na forum jest Vine, która jest SSu i z tego co pamiętam bardzo lubiła szminkę MAC Faux.. to może być takie nude dla SSu. Wg mnie jest sens podkreślać odpowiednim odcieniem kolor ust bo szminką wzmacniasz swój naturalny kolor i wyglądasz po prostu.. lepiej
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-09, 18:08   #131
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ma to sens, nie pasują Ci kolory jaśniejsze niż Twoje usta/karnacja, bo nie jesteś typem light i nie zniesiesz takiej rozbielonej baby pink szminki, która idzie w stronę wiosny.. domieszka jesieni sprawia, że troszkę ciemności i zgaszenia jest mile widziane. SSu często dobrze wyglądają w śliwkowych odcieniach, takich ciemniejszych, coś w stylu MAC Quelle Suprise. Na forum jest Vine, która jest SSu i z tego co pamiętam bardzo lubiła szminkę MAC Faux.. to może być takie nude dla SSu. Wg mnie jest sens podkreślać odpowiednim odcieniem kolor ust bo szminką wzmacniasz swój naturalny kolor i wyglądasz po prostu.. lepiej

a ja myślę, że jest jeszcze inna sprawa; tzn. różnym typom pasują różne typy i konsystencje kosmetyków bardziej, a inne mniej. Błyszczyki na przykład, szminki typu wet look, połyskliwe, o lekkiej konsystencji najbardziej mi pasują do wiosen. Zima to intensywność barw, nasycenie. Lato taka jakby, hmm, kredowa konsystencja, choć wiem, że to nie jest najlepsze określenie, gdy mowa o kosmetykach. I tak dalej. Dlatego na pewno do typów soft nijak mi się błyszczyki nie kleją. Za to matowa pomadka w kolorze śliwkowym, jak najbardziej. A jeśli błyszczyk, to może ewentualnie jak balsam nawilżający, żeby efekt był jak najbardziej naturalny.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-10, 10:06   #132
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Nawet DW fajnie wyglądają w nude szminkach.
Masz jakiś przykład nude dla DW? Bo szczerze powiem, że mam problem znaleźć dla siebie szminkę(kryjącą) w takim typowo dziennym kolorze, a tym bardziej nude chociaż mam naturalnie jasne usta.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-10, 11:56   #133
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Masz jakiś przykład nude dla DW? Bo szczerze powiem, że mam problem znaleźć dla siebie szminkę(kryjącą) w takim typowo dziennym kolorze, a tym bardziej nude chociaż mam naturalnie jasne usta.
nude to dla każdego sezonu coś innego... może to się przyda: http://www.truth-is-beauty.com/blog/...ng-winter-lips
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-10, 16:26   #134
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Tzw. lila-róż.
na moim monitorze ten drugi to taki typowy, mocno chłodny, więc chłodna zima albo chłodne lato, a ten pierwszy cieplejszy, może intensywna zima...
Zobaczę jeszcze później na innym monitorze.

Na ogół chłodny lila-róż to flagowy kolor typów skrajnie chłodnych, np. szminki w takim kolorze wyglądają na nich jak przyjemny róż a na innych typach wręcz sino.
Hmm, no taki lila róż. Ale na pewno w takiej szmince bym nie wyszła do ludzi, bo wyglądałabym strasznie. Być może to "tylko dobry" kolor dla mnie, a nie flagowy
Ech, chyba się poddaję Nie umiem się dopasować w żaden typ. Ale przynajmniej jeden jest plus, że próbowałam - zaczęłam nosić więcej kolorów i bardziej zwracać uwagę na to, czy mi pasują.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-10, 21:12   #135
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ma to sens, nie pasują Ci kolory jaśniejsze niż Twoje usta/karnacja, bo nie jesteś typem light i nie zniesiesz takiej rozbielonej baby pink szminki, która idzie w stronę wiosny.. domieszka jesieni sprawia, że troszkę ciemności i zgaszenia jest mile widziane. SSu często dobrze wyglądają w śliwkowych odcieniach, takich ciemniejszych, coś w stylu MAC Quelle Suprise. Na forum jest Vine, która jest SSu i z tego co pamiętam bardzo lubiła szminkę MAC Faux.. to może być takie nude dla SSu. Wg mnie jest sens podkreślać odpowiednim odcieniem kolor ust bo szminką wzmacniasz swój naturalny kolor i wyglądasz po prostu.. lepiej
Dzięki za tą szminkę, faktycznie kolor wydaje się być w porządku, obczaję jak się wybiorę do drogerii ;-)
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-10, 22:18   #136
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Masz jakiś przykład nude dla DW? Bo szczerze powiem, że mam problem znaleźć dla siebie szminkę(kryjącą) w takim typowo dziennym kolorze, a tym bardziej nude chociaż mam naturalnie jasne usta.
Chyba muszę troszkę doprecyzować swój post, bo nie chodziło mi o to, że DW dobrze wyglądają w bladym beżu czy różu (pojmowanym klasycznie jako nude). Tak jak Lwia napisała, każdy typ ma inne nude, w przypadku sezonów zimowych czy wiosennych to nude nie bardzo jest "nude" rozumiane klasycznie Miałam bardziej na myśli, że DW jako zgaszona zima lepiej znosi takie właśnie szminki (w odniesieniu do innych zim) - przybrudzone (z brązowym czy ciut szary pigmentem). Nude w przypadku DW to będzie coś w kolorze Twoich ust, ale ciut ciemniejsze (w śliwkę) - nie za intensywne (ma wyglądać naturalnie), ale też niezbyt zgaszone (bo "zgasi" naturalny kolor ust) tzn. nie jest to tak brudny odcień jak u jesieni czy wybielony jak u lat. Ogólnie szminka musi odpowiadać indywidualnej pigmentacji... u każdego jest gdzieś ta granica kiedy szminka daje efekt "no lips". Wiem, że średnio to konkretne.. Na forum jest Neath, ona jest chyba DW i pisała ostatnio, że dobrze się czuje w takich szminkach MAC: Faux, Viva Glam II, Blankety. Możesz spróbować. Faux może mieć sens, bo to zimny odcień nieco zgaszony, na SSu jest dosyć wyraźny a na DW może pewnie być niezłym nude. Moim "nude" jest np. MAC Hot Tahiti, takie moje MLBB, wyglądam w niej jakbym szminki nie miała..
a na sezonie letnim to może być wyrazista czerwień.

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
a ja myślę, że jest jeszcze inna sprawa; tzn. różnym typom pasują różne typy i konsystencje kosmetyków bardziej, a inne mniej. Błyszczyki na przykład, szminki typu wet look, połyskliwe, o lekkiej konsystencji najbardziej mi pasują do wiosen. Zima to intensywność barw, nasycenie. Lato taka jakby, hmm, kredowa konsystencja, choć wiem, że to nie jest najlepsze określenie, gdy mowa o kosmetykach. I tak dalej. Dlatego na pewno do typów soft nijak mi się błyszczyki nie kleją. Za to matowa pomadka w kolorze śliwkowym, jak najbardziej. A jeśli błyszczyk, to może ewentualnie jak balsam nawilżający, żeby efekt był jak najbardziej naturalny.
Też mam taką obserwejszyn. Nawet bym powiedziała, że konsystencje nie dotyczą sezonów, ale typów. Mam parę koleżanek TW, dobrze wyglądaja w nasyconych kolorach, ale zdecydowanie lepiej w matowym (jakby pudrowanym) makijażu niż błyszczykach i rozświetlaczach.
Sezony soft też muszą uważać na rozświetlanie, źle się w nim czują. To, co dla typu soft będzie "mocnym rozświetleniem" na typie bright może być niewidoczne. Wg mnie typom chłodnym i zgaszonym "glow" nie pasuje, bo to nie ich cecha. Za to sezony bright i light dobrze wyglądają w kosmetykach, które to glow nadają czyli płynne podkłady, rozświetlacze (wiosnom dodatkowo służą róże na policzkach, bo róż podkreśla "świeżość" skóry).
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-09-10 o 22:26
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-11, 10:28   #137
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
a ja myślę, że jest jeszcze inna sprawa; tzn. różnym typom pasują różne typy i konsystencje kosmetyków bardziej, a inne mniej. Błyszczyki na przykład, szminki typu wet look, połyskliwe, o lekkiej konsystencji najbardziej mi pasują do wiosen. Zima to intensywność barw, nasycenie. Lato taka jakby, hmm, kredowa konsystencja, choć wiem, że to nie jest najlepsze określenie, gdy mowa o kosmetykach. I tak dalej. Dlatego na pewno do typów soft nijak mi się błyszczyki nie kleją. Za to matowa pomadka w kolorze śliwkowym, jak najbardziej. A jeśli błyszczyk, to może ewentualnie jak balsam nawilżający, żeby efekt był jak najbardziej naturalny.
Tak, to ma duże znaczenie, np. na mnie, typie intensywnym, matowe pomadki wyglądają ohydnie, jakbym się nażarła kredy, a mocno błyszczące, szkliste wyglądają zupełnie naturalnie.

Ale właśnie zakres kontrastu i naturalny kolor ust ma duże znaczenie.
Pamiętajmy, że każdy typ ma zakres kontrastu, a u typów łagodnych zakres jest szczególnie duży. Właśnie jest całkiem sporo łagodnych lat np. o wyższym kontraście (tzn. tak naprawdę to jest on średni, ale jak na lato to wysoki), które są często wręcz mylnie określane jako zimy. Na ogół najlepiej wyglądają, kiedy brwi, usta, oczy wyraźnie odcinają się od reszty twarzy, ale problem w tym, że intensywne, czyste barwy już wyglądają niedobrze - one właśnie powinny robić kontrast walorem, ale używać łagodnych, przygaszonych barw.

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Hmm, no taki lila róż. Ale na pewno w takiej szmince bym nie wyszła do ludzi, bo wyglądałabym strasznie. Być może to "tylko dobry" kolor dla mnie, a nie flagowy
Ech, chyba się poddaję Nie umiem się dopasować w żaden typ. Ale przynajmniej jeden jest plus, że próbowałam - zaczęłam nosić więcej kolorów i bardziej zwracać uwagę na to, czy mi pasują.
Zmienia się na ustach w róż czy dalej wygląda fioletowo?
Imho na typie zupełnie chłodnym powinien wyglądać jednak jak róż, chyba że, jak wyżej wspomniano, szminka jest po prostu za jasna, wtedy nadal może wyglądać dziwnie.

Ja jestem na 100% intensywną zimą i lila róż jest "naszalny" w ubraniu, tylko mocno mi podbija żółtawe tony w skórze. Mnie to akurat nie przeszkadza specjalnie. Ale też nie każda BW ma oliwkową skórę. Przy szmince już zdecydowanie widać, że kolor nie należy do mojej palety. Więc jeśli tobie tak chłodne kolory pasują tak trochę, ale nie zawsze i wszędzie, to by sugerowało, że po chłodnej stronie jesteś, ale nie aż na biegunie zimna

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Chyba muszę troszkę doprecyzować swój post, bo nie chodziło mi o to, że DW dobrze wyglądają w bladym beżu czy różu (pojmowanym klasycznie jako nude). Tak jak Lwia napisała, każdy typ ma inne nude, w przypadku sezonów zimowych czy wiosennych to nude nie bardzo jest "nude" rozumiane klasycznie Miałam bardziej na myśli, że DW jako zgaszona zima lepiej znosi takie właśnie szminki (w odniesieniu do innych zim) - przybrudzone (z brązowym czy ciut szary pigmentem). Nude w przypadku DW to będzie coś w kolorze Twoich ust, ale ciut ciemniejsze (w śliwkę) - nie za intensywne (ma wyglądać naturalnie), ale też niezbyt zgaszone (bo "zgasi" naturalny kolor ust) tzn. nie jest to tak brudny odcień jak u jesieni czy wybielony jak u lat. Ogólnie szminka musi odpowiadać indywidualnej pigmentacji... u każdego jest gdzieś ta granica kiedy szminka daje efekt "no lips". Wiem, że średnio to konkretne.. Na forum jest Neath, ona jest chyba DW i pisała ostatnio, że dobrze się czuje w takich szminkach MAC: Faux, Viva Glam II, Blankety. Możesz spróbować. Faux może mieć sens, bo to zimny odcień nieco zgaszony, na SSu jest dosyć wyraźny a na DW może pewnie być niezłym nude. Moim "nude" jest np. MAC Hot Tahiti, takie moje MLBB, wyglądam w niej jakbym szminki nie miała..
a na sezonie letnim to może być wyrazista czerwień.

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------



Też mam taką obserwejszyn. Nawet bym powiedziała, że konsystencje nie dotyczą sezonów, ale typów. Mam parę koleżanek TW, dobrze wyglądaja w nasyconych kolorach, ale zdecydowanie lepiej w matowym (jakby pudrowanym) makijażu niż błyszczykach i rozświetlaczach.
Sezony soft też muszą uważać na rozświetlanie, źle się w nim czują. To, co dla typu soft będzie "mocnym rozświetleniem" na typie bright może być niewidoczne. Wg mnie typom chłodnym i zgaszonym "glow" nie pasuje, bo to nie ich cecha. Za to sezony bright i light dobrze wyglądają w kosmetykach, które to glow nadają czyli płynne podkłady, rozświetlacze (wiosnom dodatkowo służą róże na policzkach, bo róż podkreśla "świeżość" skóry).
No właśnie, prawdziwe "nude" imho to MLBB (mój naturalny kolor, tylko lepszy, ale wiele osób rozumie jako nude "beżowo-różowawe".
Dla DW to by musiała być jakaś brązowawa czerwień czy róż, średnio ciemna szminka, no i teraz znajdź taką, która nie jest ciepła, tylko raczej chłodnawa. Ale możliwe, że się znajdzie.

Nawet gdzieś spisałam te wykończenia na blogu, na podstawie 12 blueprints i z moich obserwacji wynika, że się potwierdzają bardzo łatwo. Nawet mojej mamie podsunęłam rozświetlające kosmetyki i "dewy" jakiś czas temu i przyznała, że wygląda lepiej.

TW nie są do końca matowe, bo mają większość elementu zimy, ale to jest taki zmrożony blask - kwarc, mrożone szkło, metal. Na pewno lepiej wyglądają w macie niż BW, ale full mat na twarzy to już byłaby przesada.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-11, 10:33   #138
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Zmienia się na ustach w róż czy dalej wygląda fioletowo?
Imho na typie zupełnie chłodnym powinien wyglądać jednak jak róż, chyba że, jak wyżej wspomniano, szminka jest po prostu za jasna, wtedy nadal może wyglądać dziwnie.

Ja jestem na 100% intensywną zimą i lila róż jest "naszalny" w ubraniu, tylko mocno mi podbija żółtawe tony w skórze. Mnie to akurat nie przeszkadza specjalnie. Ale też nie każda BW ma oliwkową skórę. Przy szmince już zdecydowanie widać, że kolor nie należy do mojej palety. Więc jeśli tobie tak chłodne kolory pasują tak trochę, ale nie zawsze i wszędzie, to by sugerowało, że po chłodnej stronie jesteś, ale nie aż na biegunie zimna

Tak naprawdę nigdy nie mierzyłam na ustach takiego koloru, bo mi się nie podobają takie szminki. To tylko moje podejrzenie na podstawie tego, jakie kolory zwykle dobieram i w jakich mi lepiej.
I pewnie nie zmierzę, bo malować testerami sie brzydzę, a nie kupię takiej szminki tylko po to, żeby przetestować


A czy to możliwe, żeby jasnemu typowi pasowała ciemnoczerwona szminka?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-12, 11:41   #139
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ehh, już chciałam wysłać, a tu internet wziął i wyszedł.
Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
No właśnie, prawdziwe "nude" imho to MLBB (mój naturalny kolor, tylko lepszy, ale wiele osób rozumie jako nude "beżowo-różowawe".
Dla DW to by musiała być jakaś brązowawa czerwień czy róż, średnio ciemna szminka, no i teraz znajdź taką, która nie jest ciepła, tylko raczej chłodnawa. Ale możliwe, że się znajdzie.
No właśnie jako nude rozumiem te typowo beżowo różowe reszta to dla mnie dzienne albo mlbb, ale jak zwał tak zwał. I z tym jest problem odpowiednio zawsze jak już znajdę coś co wydaje mi się odpowiednie to okazuję się, że jest albo chłodna tak jak ma być->zwykle za jasna i trupia, odpowiednio ciemna i zgaszona->za ciepła.
Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wiem, że średnio to konkretne.. Na forum jest Neath, ona jest chyba DW i pisała ostatnio, że dobrze się czuje w takich szminkach MAC: Faux, Viva Glam II, Blankety. Możesz spróbować. Faux może mieć sens, bo to zimny odcień nieco zgaszony, na SSu jest dosyć wyraźny a na DW może pewnie być niezłym nude.
Faux wygląda bardzo fajnie, na razie poszukam sobie może jakiegoś tańszego odpowiednika , a myślicie że któraś z tych może być ok dla DW?
wet n wild: Spiked with rum albo in the flesh
essence: undress my lips
albo jakieś konturówki golden rose?

Btw. kiedyś była propozycja podforum dla analizy. Plan już umarł czy co?
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-12, 12:16   #140
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Ehh, już chciałam wysłać, a tu internet wziął i wyszedł.

No właśnie jako nude rozumiem te typowo beżowo różowe reszta to dla mnie dzienne albo mlbb, ale jak zwał tak zwał. I z tym jest problem odpowiednio zawsze jak już znajdę coś co wydaje mi się odpowiednie to okazuję się, że jest albo chłodna tak jak ma być->zwykle za jasna i trupia, odpowiednio ciemna i zgaszona->za ciepła.

Faux wygląda bardzo fajnie, na razie poszukam sobie może jakiegoś tańszego odpowiednika , a myślicie że któraś z tych może być ok dla DW?
wet n wild: Spiked with rum albo in the flesh
essence: undress my lips
albo jakieś konturówki golden rose?

Btw. kiedyś była propozycja podforum dla analizy. Plan już umarł czy co?
Ja kiedys wyczailam dobry zaminnik Faux z Golden Rose, ale co to bylo Moze sobie jakos przypomnie
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-15, 23:10   #141
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Chyba muszę troszkę doprecyzować swój post, bo nie chodziło mi o to, że DW dobrze wyglądają w bladym beżu czy różu (pojmowanym klasycznie jako nude). Tak jak Lwia napisała, każdy typ ma inne nude, w przypadku sezonów zimowych czy wiosennych to nude nie bardzo jest "nude" rozumiane klasycznie Miałam bardziej na myśli, że DW jako zgaszona zima lepiej znosi takie właśnie szminki (w odniesieniu do innych zim) - przybrudzone (z brązowym czy ciut szary pigmentem). Nude w przypadku DW to będzie coś w kolorze Twoich ust, ale ciut ciemniejsze (w śliwkę) - nie za intensywne (ma wyglądać naturalnie), ale też niezbyt zgaszone (bo "zgasi" naturalny kolor ust) tzn. nie jest to tak brudny odcień jak u jesieni czy wybielony jak u lat. Ogólnie szminka musi odpowiadać indywidualnej pigmentacji... u każdego jest gdzieś ta granica kiedy szminka daje efekt "no lips". Wiem, że średnio to konkretne.. Na forum jest Neath, ona jest chyba DW i pisała ostatnio, że dobrze się czuje w takich szminkach MAC: Faux, Viva Glam II, Blankety. Możesz spróbować. Faux może mieć sens, bo to zimny odcień nieco zgaszony, na SSu jest dosyć wyraźny a na DW może pewnie być niezłym nude. Moim "nude" jest np. MAC Hot Tahiti, takie moje MLBB, wyglądam w niej jakbym szminki nie miała..
a na sezonie letnim to może być wyrazista czerwień.

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------



Też mam taką obserwejszyn. Nawet bym powiedziała, że konsystencje nie dotyczą sezonów, ale typów. Mam parę koleżanek TW, dobrze wyglądaja w nasyconych kolorach, ale zdecydowanie lepiej w matowym (jakby pudrowanym) makijażu niż błyszczykach i rozświetlaczach.
Sezony soft też muszą uważać na rozświetlanie, źle się w nim czują. To, co dla typu soft będzie "mocnym rozświetleniem" na typie bright może być niewidoczne. Wg mnie typom chłodnym i zgaszonym "glow" nie pasuje, bo to nie ich cecha. Za to sezony bright i light dobrze wyglądają w kosmetykach, które to glow nadają czyli płynne podkłady, rozświetlacze (wiosnom dodatkowo służą róże na policzkach, bo róż podkreśla "świeżość" skóry).
Poczułam się wywołana do odpowiedzi

Po głębszych przemyśleniach uważam, że DW to najbardziej prawdopodobne dopasowanie
Nie czuję się komfortowo w bardzo jaskrawych kolorach BW, ale nasycenie barw ma dla mnie duże znaczenie. Najlepiej wyglądam w palecie DW - czy tego chcę, czy nie

Szminki wolę matowe/satynowe, przy jaśniejszych może być trochę błysku. Za to lubię mieć nieco rozświetloną cerę

U mnie nude to poziom Faux, Velvet Teddy, VG II. Blankety jest jaśniejsza, dla ciemniejszych cer może być za jasna (ja jestem zwykle na poziomie ok. macowego NC13).

Ładnym kolorem nude (ale z tych jaśniejszych) jest matowa Moka Chic 633 z L'oreala jeśli szukacie tańszych zamienników.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-16, 14:24   #142
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Uwielbiam ten reklamowy spam
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-21, 10:23   #143
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja szukam od lat jakiejś szminki nude w której nie będę wyglądać jak topielica Bardzo mi się podobają takie zgaszone urody np. little moonster (ta blogerka czy kimkolwiek ona jest) Nie powiedziałabym nudny typ, raczej trudny.. ciężko jest odnaleźć swoje odcienie.. ale w odpowiednich kolorach softy wyglądają bardzo oryginalnie i stylowo. IMO.
Dziewczyny Na Wizażu niedawno pojawił się artykuł, w którym było napisane, że idealny odcien pomadki nude powinien byc koloru własnych sutków Powiem wam, ze rozbawiło mnie to, ale jak sie nad tym zastanowilam, to stwierdzilam, ze cos w tym może być
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-21, 10:26   #144
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;77320276]Dziewczyny Na Wizażu niedawno pojawił się artykuł, w którym było napisane, że idealny odcien pomadki nude powinien byc koloru własnych sutków Powiem wam, ze rozbawiło mnie to, ale jak sie nad tym zastanowilam, to stwierdzilam, ze cos w tym może być [/QUOTE]
Już widzę kobiety w sklepie wyciągające cycka, żeby przetestować pomadkę na sutku
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-21, 10:32   #145
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Już widzę kobiety w sklepie wyciągające cycka, żeby przetestować pomadkę na sutku
Haha

Coś w tym jednak jest... Nie chcę się wynaturzać za bardzo tutaj, ale moje mają odcien jasniutkiego brązu (pomimo tego, ze blondynką jestem) i faktycznie w różowych nudziakach wyglądam niekorzystnie (albo jak prosiak, albo jak trup ), natomiast brązy (w szczególnosci ciepłe) bardzo rozświetlają mi skórę i podkreślają kolor oczu
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-22, 12:09   #146
sowaa5
Zakorzenienie
 
Avatar sowaa5
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 543
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cześć dziewczyny,
chyba udało mi się przeanalizować swój typ urody, nie było to raczej trudne. Jestem zimą nie wiem jeszcze czy ciemną czy nie, ale oscyluje gdzieś w okolicach true winter.
Ogólnie najlepiej wyglądam w bieli i czerni i wtedy też pozwalam sobie na wyjście bez makijażu, ale nie moge chodzic tylko w tych dwóch kolorach i teraz zmierzam do meritum. Nie wiem jaki odcień bluzki sobie kupić na impreze. W czerni czuje się staro, jeszcze jak rozpuszczę moje bardzo ciemne włosy no co tu dużo mówić, przytłaczająca jest taka stylizacja. Kreski też nie zrobie bo jestem taka okropnie czarna....

I tak, ostatnio wzięło mnie złoto, ale jakoś w efekcie czułam się niezbyt dobrze. W różu nie chce chodzić na jakieś imprezy czy to do klubu czy na spotkanie, bo kojarzy mi się dość disco itp.

Czy możecie zaproponować jaki kolor dla zimy jest najbardziej odpowiedni- na impreze ? Srebrny?
sowaa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-22, 15:12   #147
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
chyba udało mi się przeanalizować swój typ urody, nie było to raczej trudne. Jestem zimą nie wiem jeszcze czy ciemną czy nie, ale oscyluje gdzieś w okolicach true winter.
Ogólnie najlepiej wyglądam w bieli i czerni i wtedy też pozwalam sobie na wyjście bez makijażu, ale nie moge chodzic tylko w tych dwóch kolorach i teraz zmierzam do meritum. Nie wiem jaki odcień bluzki sobie kupić na impreze. W czerni czuje się staro, jeszcze jak rozpuszczę moje bardzo ciemne włosy no co tu dużo mówić, przytłaczająca jest taka stylizacja. Kreski też nie zrobie bo jestem taka okropnie czarna....

I tak, ostatnio wzięło mnie złoto, ale jakoś w efekcie czułam się niezbyt dobrze. W różu nie chce chodzić na jakieś imprezy czy to do klubu czy na spotkanie, bo kojarzy mi się dość disco itp.

Czy możecie zaproponować jaki kolor dla zimy jest najbardziej odpowiedni- na impreze ? Srebrny?
To jak z tą czernią w końcu jest?
Wyglądasz w niej najlepiej czy Cię przytłacza i wyglądasz w niej staro?
W "Twoim" kolorze zawsze będziesz wyglądała ładnie, więc najwyraźniej nie jest to czerń, co może oznaczać, że wcale nie jesteś zimą lub inną niż Ci się wydaje.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-22, 16:43   #148
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ja tez jestem troche skolowana, zwlaszcza, ze rozwazasz ciemna zime..im raczej czarna bluzka i wlosy plus ciemny makijaz nie powinny szkodzic. U true winter moze byc gorzej, moga wygladac ciut gotycko.. Jesli w czerni wygladasz staro a kolory true winter wydaja ci sie pasowac..mozesz byc true summer czyli stonowana wersja zimy. Sprawdz czern vs sprana oslabiona czern..czy dobrze wygladasz wszarosciach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Dodam ze z moich obserwacji tak naprawde zle w czerni bieli wygladaja jesienie.. Lata sa ciut stlumione..ogolnie jednak nie rzuca sie w oczy by cos bylo calkiem nie tak..zwlaszcza w nakijazu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-22, 18:08   #149
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Jaki jest mój typ kolorystyczny, dziewczyny?

Naturalne włosy mam jasno brązowe z rudymi/ciepłymy refleksami. Jak rozjasniam wlosy, to naturalnie mam zloty (zóltawy) odcien. Oczy - mieszkanka zielonego i niebieskiego. Odcien skóry - lekko żółtawy/złoty. Piegów nie mam. Ubrania: kolory ciepłe.

Tylko złoto dobrze na mnie wygląda.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-22, 18:34   #150
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;77369836]Jaki jest mój typ kolorystyczny, dziewczyny?

Naturalne włosy mam jasno brązowe z rudymi/ciepłymy refleksami. Jak rozjasniam wlosy, to naturalnie mam zloty (zóltawy) odcien. Oczy - mieszkanka zielonego i niebieskiego. Odcien skóry - lekko żółtawy/złoty. Piegów nie mam. Ubrania: kolory ciepłe.

Tylko złoto dobrze na mnie wygląda.[/QUOTE]

Możesz być jesienią. Ale nie jestem znawczynią.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.