Mamy Grudniowe 2019 - część II - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-02, 22:01   #151
black___raven
Raczkowanie
 
Avatar black___raven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 278
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Mamuśki, a widziałyscie na pudelku () zdjęcie kasi warnke w ciąży? z jakiegoś pokazu mody czy coś? Nie znałam laski ale mnie tytuł mnie wciągnął i tak czytam, ze piąty miesiąc.
Spory ma ten brzuszek na 5 miesiąc czy mi się wydaje?
https://www.pudelek.pl/artykul/14855...brzuchem_foto/

Mnie bardziej zastanowiło to, że chyba pomylili górę stylizacji o tutaj: https://i.wpimg.pl/623x934/f5.pudele...1b98b6734a.jpg

W sumie to Piotrek ma na sobie fajny sweter. Nosiłabym


Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Ja to traktuję po prostu jako wścibstwo, a ludzi zadających takie pytania jako nierozgarniętych. Tak jak nie zapytałabym znajomej czy sąsiadki o plany prokreacyjne, tak samo nie pytałabym o karmienie piersią. Wśród rodziny i bliskich koleżanek są to dla mnie normalne tematy. Ale tu też trzeba wyczucia, którego niektórzy nie mają.
Ja to zaraz łapię nerwa na takie pytania, zwłaszcza właśnie od ludzi, z którymi nie jestem jakoś blisko. Naprawdę ich to interesuje, nie mają swojego życia czy co? To dla mnie coś podobnego jak pchanie łap do brzucha ciężarnej, żeby sobie dotknąć. Ja to chyba będę gryzła po tych ewentualnych łapach


Lecę jutro rano do lekarza sprawdzić, czy wszystko jest OK i zapytać, co dalej z luteiną i czy mogę już jakoś bardziej normalnie funkcjonować, bo przecież na głowę idzie dostać z tym "oszczędzaniem się"


Takie ładne brzuszki pokazujecie, a ja tak doszłam ostatnio do wniosku, że moja tłuszczowa oponka zdecydowanie zmienia się na M1 dla lokatora...
black___raven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 22:06   #152
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Nie wiem czemu, ale dzisiaj noe wysyłają się moje wiadomości :\.
Na wizycie bylo wszystko ok, będę miała synka i ma już 148g . Cały czas chciałam synka, a jak się dowiedziałam że będzie synek to poczułam jakieś dziwne ukłucie bo Hania to takie ładne imię ... Sama siebie już nie potrafię zrozumieć .
Ugotowałam dzisiaj ten bigos! Porcja jak dla wojska, będziemy go jedli chyba przez pół roku i całą zamrażarkę mi zajmie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Aaa i 24.07 mamy usg genetyczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 22:07   #153
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Mylukier gratki Antoniego? No wczoraj jeszcze pisalas ze chciałabyś Synka ach ta ciąża 🥴🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 22:12   #154
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Mylukier gratki Antoniego? No wczoraj jeszcze pisalas ze chciałabyś Synka ach ta ciąża 🥴🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, będzie Antek . Ja jeszcze siedząc przed gabinetem myślałam o synku! Teraz znów się cieszę, ale mam takie "a może ona się pomyliła i jednak bedzie dziewczynka"... Masakra hahah
I pomylilam się... Tego 24.07 to USG połówkowe, a nie genetyczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 22:19   #155
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Dopisalam

Dziewczyny, żadna juz nie ma kontrolnej wizyty w tym tyg?
No ja w koncu w poniedziałek po 5tyg zobacze Tymka! Az mi serce drży z emocji normalnie, mam nadzieje, ze wszystko u niego ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-02, 22:47   #156
biedro87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 038
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Pati, ja mam wizyte we wtorek za tydzień, czyli 9.07.

Mnie niedawno zanikl pokarm, odstawiłam Jasia od piersi w listopadzie, w poprzedniej ciąży.

Ja na początku miałam z N problemy z kp, ale daliśmy radę, karmilam ją dwa lata. Z Jasiem było dużo latwiej od samego początku. Nigdy nie miałam problemów z poranionumi i bolączki sutkami. Miałam nawaly, kiedyś nawet z temperaturą. Kp jest fajne i warto o nie walczyć, ale nie za wszelką cenę.

Smoczek druguemu dziecku ciągle wpychalam do buzi zeby był smoczkowy. Latwiej jest jeśli czasem dziecko uspoki smoczek, szczególnie jeśli to nie pierwsze dziecko. Córka bezsmiczkowa cycoholiczka. Teraz smoczek kupię na pewno na start. Jaś już odsmoczkowany, wyrzucił smoczek przez ojno dachowe dwa tygodnie temu, smoczek utknął w rynnie. Przez parę dni robilismy smoczkowi papa, teraz nie ma tematu. Jaś ma 21 miesięcy

Mamy fride i katarek, uważam że obie rzeczy bardzo przydatne.

Moje dzieci miały bostonke oboje, w miarę lekki przebieg. Na szczęście mnie nie zarazily.

Edytowane przez biedro87
Czas edycji: 2019-07-02 o 22:50
biedro87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 05:08   #157
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Dzień dobry

Ja następną wizytę mam za równo dwa tygodnie.
Od którego tygodnia są wizyty co dwa tygodnie, a nie co miesiąc?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-03, 05:16   #158
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Dzień dobry

Ja niestety nie pamiętam. Musiałabym sprawdzić.

Współczuję dziewczyny komentarzy na temat tego że tak krótko karmilyscie piersią.

To będzie moje pierwsze dziecko więc nie wiem jak nam karmienie pójdzie. Chociaż jak odziedziczy "uwielbienie" mleka po mnie to bardzo szybko się karmienie piersią skończy...

I nie uważam żeby moja mama była gorsza tylko dlatego że mnie karmiła 3mce. Siostrę znacznie dłużej. Ja od małego po prostu mam wstręt to mleka i bez jakiekolwiek dodatku go nie wypije

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 05:51   #159
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Mamy Grudniowe 2019 - część II

Mylukier gratuluje synka




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 06:51 ---------- Poprzedni post napisano o 06:49 ----------

Ola mnie moja mama karmila równie krótko a w tydzień po narodzinach dostałam rozwodnione krowie mleko, bo wysłali mamę do domu nic nie tłumacząc, dzięki ówczesnym standardom szpitalnym utrzymanie prawidłowej laktacji było cudem a mleka na cito nie dała rady zdobyć. Takie to były czasy, prawie żadna matka wtedy nie karmiła piersią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
You are so much stronger than you think

Edytowane przez midusia86
Czas edycji: 2019-07-03 o 06:14
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 06:07   #160
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Mylukier gratulacje synka!!!
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 06:13   #161
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Mylukier gratuluje synka




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 06:51 ---------- Poprzedni post napisano o 06:49 ----------

Ola mnie moja mama Kamila równie krótko a w tydzień po narodzinach dostałam rozwodnione krowie mleko, bo wysłali mamę do domu nic nie tłumacząc, dzięki ówczesnym standardom szpitalnym utrzymanie prawidłowej laktacji było cudem a mleka na cito nie dała rady zdobyć. Takie to były czasy, prawie żadna matka wtedy nie karmiła piersią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiadomo, kiedyś było zupełnie inaczej. Nie zmienia to faktu że pytanie o to czy się karmi piersią czy nie według mnie jest nie na miejscu.

Moja babcia lubi swoje 3 grosze wcisnąć na ten temat, zwłaszcza mojej siostrze, która karmi, ale oczywiście nie tak jak ona (moja babcia) by chciała. Dziwię się że moja siostra jeszcze ma cierpliwość tego słuchać.

My mamy to szczęście że mieszkamy sami bo tak pewnie byłaby wieczna wojna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziewczyny czy Was też tak bolą plecy w części krzyżowej ? Mnie czasem tak strasznie, że aż bol rozchodzi się ku górze.

Edytowane przez Ola0731
Czas edycji: 2019-07-03 o 07:02
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-03, 07:27   #162
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Ale idziecie jak burza z tymi postami!

Naprawdę mi przykro, że musiałyście przez takie historie z kp i cc przechodzić, tzn. chodzi mi o reakcję otoczenia. Ja mam taki wstrętny charakter że pewnie nic bym na taki w dupę uprzejmy komentarz wścibskich osób nie powiedziała a potem poryczała się w domu. No niestety, wrażliwość level master
Ja się nie nastawiam na kp i nawet nie wiem czy chcę. No boję się jakoś, ale wiem, że nic na siłę. Nie da się to będzie mm, a ja się chociaż trochę wcześniej wina napiję

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość

Dziewczyny czy Was też tak bolą plecy w części krzyżowej ? Mnie czasem tak strasznie, że aż bol rozchodzi się ku górze.
Ola, mnie bolą lędźwie, ojojoj. Może jakieś okłady na to stosuj? Można wogóle?

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
Mnie bardziej zastanowiło to, że chyba pomylili górę stylizacji o tutaj: https://i.wpimg.pl/623x934/f5.pudele...1b98b6734a.jpg

W sumie to Piotrek ma na sobie fajny sweter. Nosiłabym
W sumie Piotrek to fajny facet
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 07:54   #163
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Hej dziewczyny,

Mylukier gratuluje synka


Odnośnie rozmowy ja w ogóle nie rozumiem zadawania tego typu pytań czy to przez bliskie osoby czy tym bardziej dalsze
Co to kogo obchodzi? Moja sprawa czy będę miała dzieci i kiedy. Nie wiem co to za założenie, że każdy je musi mieć. U nas na początku pytań nie było, niestety po poronieniu rodzina męża która o tym doskonale wiedziała nie widziała w tym żadnego nietaktu, żeby pytać kiedy będzie następna ciąża
W życiu by mi do głowy nie przyszło, żeby kogoś pytać „a kiedy dzieci” dla mnie to zbyt intymne pytanie i takie włażenie komuś do sypialni

Ciekawa jestem co będzie po porodzie, moi rodzice np. Się wcale nie wtrącają ale widzę, że mama ma jakieś napięcie odnośnie KP i przestarzałe informacje. Teściowa to już w ogóle najmądrzejsza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 08:18   #164
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Teściowa to już w ogóle najmądrzejsza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Teściowe tak mają wogóle instytucja teściowej to temat na osobną dyskusję. Ile mój mąż się od niej nasłuchał że już natychmiast mamy produkować jej wnuka to nie zliczę. Ile awantur było, że jesteśmy głupi, że jeszcze nie mamy dzieci, że na pewno to ja nie mogę, że go buntuję i ogólnie jestem najgorsza.
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 08:29   #165
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Ale idziecie jak burza z tymi postami!

Naprawdę mi przykro, że musiałyście przez takie historie z kp i cc przechodzić, tzn. chodzi mi o reakcję otoczenia. Ja mam taki wstrętny charakter że pewnie nic bym na taki w dupę uprzejmy komentarz wścibskich osób nie powiedziała a potem poryczała się w domu. No niestety, wrażliwość level master
Ja się nie nastawiam na kp i nawet nie wiem czy chcę. No boję się jakoś, ale wiem, że nic na siłę. Nie da się to będzie mm, a ja się chociaż trochę wcześniej wina napiję

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------


Ola, mnie bolą lędźwie, ojojoj. Może jakieś okłady na to stosuj? Można wogóle?

---------- Dopisano o 08:27 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------


W sumie Piotrek to fajny facet
Nie wiem czy można czy nie. Na szczęście bolą mnie sporadycznie więc tragedii nie ma.

Mój dzieć dziś z rana jakiś taki "dokuczliwy". Jak przez cały pierwszy trymestr zero mdlosci, tak dziś myślałam że nie dojadę do pracy ale na szczęście jest ok

Współczuję teściowych. Moja przyszła teściowa jak na razie jest bardzo spoko, nie mogę narzekać. W ogóle się nie wtrąca, a jak dowiedzieli się że będą dziadkami to szczęście poziom hard chyba że sobotni ślub coś zmieni i zacznie się wtrącać



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 08:32   #166
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Jeśli chodzi o karmienie piersią to u mnie czuję, że najbardziej się będzie wtrącać siostra. Ona to jest znawczyni wszystkiego i ona miała wszystko najlepsze dla swoich dzieci i wszystko robiła najlepiej. Ostatnio dostaliśmy wykład dlaczego chcemy kupić łóżeczko drewniane skoro turystyczne jest lepsze, bo oni mieli i im bardziej się podobało i lepiej sprawdziło. Dlaczego wózek na żelowych kołach, a nie na pompowanych jak później po lesie będzie nam ciężko przejechać no i później to koniecznie spacerówka laska bo najwygodniejsza. Żadnych rożków, becików, spiworków, a pościel to najlepiej ta co jeszcze po mnie została. Co do karmienia piersią to dwójkę synów od samego początku karmiła mm, ale kuzynce co karmiła piersią najbardziej się wtrącała co i jak ma robić, chociaż kuzynka trzecie dziecko już karmiła

Mama nie wtrąca się do niczego. Mówi, że czasy się zmieniły i nie będzie mi dawać rad, ani odnośnie porodu, karmienia, a tym bardziej wyprawki bo nie ma o tym pojęcia. Jest pod wrażeniem tej całej specyfiki wyprawki- spiworków, butelek antykolkowych, pieluszek muślinowych itp.

Teściowa lubi wtrącić swoje trzy grosze. Bo po co ja jeżdżę w pasach i kupuje głupie adaptery jak przecież mogę bez pasów jeździć. Co to za wymysł, że jak plamie, albo coś mi nie tak to lecę do szpitala. Ona jak w ciąży była to spadła ze schodów i nic jej nie było, żyła dalej.

Ja się nie nastawiam na żadne karmienie. Chciałabym kp, ale jak nie wyjdzie to trudno. Tym bardziej, że szybko będę musiała włączyć butelkę z odciaganym pokarmem bo będę musiała wrócić na uczelnię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 08:33   #167
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Dziękuję za gratulacje *

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 08:36   #168
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o karmienie piersią to u mnie czuję, że najbardziej się będzie wtrącać siostra. Ona to jest znawczyni wszystkiego i ona miała wszystko najlepsze dla swoich dzieci i wszystko robiła najlepiej. Ostatnio dostaliśmy wykład dlaczego chcemy kupić łóżeczko drewniane skoro turystyczne jest lepsze, bo oni mieli i im bardziej się podobało i lepiej sprawdziło. Dlaczego wózek na żelowych kołach, a nie na pompowanych jak później po lesie będzie nam ciężko przejechać no i później to koniecznie spacerówka laska bo najwygodniejsza. Żadnych rożków, becików, spiworków, a pościel to najlepiej ta co jeszcze po mnie została. Co do karmienia piersią to dwójkę synów od samego początku karmiła mm, ale kuzynce co karmiła piersią najbardziej się wtrącała co i jak ma robić, chociaż kuzynka trzecie dziecko już karmiła

Mama nie wtrąca się do niczego. Mówi, że czasy się zmieniły i nie będzie mi dawać rad, ani odnośnie porodu, karmienia, a tym bardziej wyprawki bo nie ma o tym pojęcia. Jest pod wrażeniem tej całej specyfiki wyprawki- spiworków, butelek antykolkowych, pieluszek muślinowych itp.

Teściowa lubi wtrącić swoje trzy grosze. Bo po co ja jeżdżę w pasach i kupuje głupie adaptery jak przecież mogę bez pasów jeździć. Co to za wymysł, że jak plamie, albo coś mi nie tak to lecę do szpitala. Ona jak w ciąży była to spadła ze schodów i nic jej nie było, żyła dalej.

Ja się nie nastawiam na żadne karmienie. Chciałabym kp, ale jak nie wyjdzie to trudno. Tym bardziej, że szybko będę musiała włączyć butelkę z odciaganym pokarmem bo będę musiała wrócić na uczelnię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja z adapterów do pasów nie korzystam, bo za rzadko jeżdżę samochodem. Ale jak już jadę, to podpatrzyłam sposób mojej siostry, która zapinala pas i przekladala tylko ta część, która idzie przez ramię, na razie się sorswdza. Zobaczymy jak będzie pozniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 08:38   #169
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Teściowe tak mają wogóle instytucja teściowej to temat na osobną dyskusję. Ile mój mąż się od niej nasłuchał że już natychmiast mamy produkować jej wnuka to nie zliczę. Ile awantur było, że jesteśmy głupi, że jeszcze nie mamy dzieci, że na pewno to ja nie mogę, że go buntuję i ogólnie jestem najgorsza.
fakt można by książki pisać o teściowych (przynajmniej mojej)

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy można czy nie. Na szczęście bolą mnie sporadycznie więc tragedii nie ma.

Mój dzieć dziś z rana jakiś taki "dokuczliwy". Jak przez cały pierwszy trymestr zero mdlosci, tak dziś myślałam że nie dojadę do pracy ale na szczęście jest ok

Współczuję teściowych. Moja przyszła teściowa jak na razie jest bardzo spoko, nie mogę narzekać. W ogóle się nie wtrąca, a jak dowiedzieli się że będą dziadkami to szczęście poziom hard chyba że sobotni ślub coś zmieni i zacznie się wtrącać



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz swój ślub w sobotę?
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-03, 08:40   #170
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
fakt można by książki pisać o teściowych (przynajmniej mojej)



Masz swój ślub w sobotę?
Tak ale na chwilę obecną tylko cywilny kościelny zapakowaliśmy na wrzesień 2020 zanim dowiedzieliśmy się że jestem w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 08:42   #171
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Ja z adapterów do pasów nie korzystam, bo za rzadko jeżdżę samochodem. Ale jak już jadę, to podpatrzyłam sposób mojej siostry, która zapinala pas i przekladala tylko ta część, która idzie przez ramię, na razie się sorswdza. Zobaczymy jak będzie pozniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupiłam jakiś tydzień temu. Wczoraj miałam długą trasę. 4h drogi w jedną stronę. Duża wygoda, nic nie ciśnie, nie boli. Nie ma strachu przy hamowaniu, a wiecie jak do na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Co się rozpedzisz to ci tir wyjeżdża i hamowanie. Zwłaszcza ten adapter zbawienny był w drodze powrotnej, jak po całym dniu chodzenia, gdzie brzuch już mnie mocno ciągnął mogłam tak usiąść, żeby pas mnie w brzuszek nie cisnął. A przed nami jeszcze wycieczka do Wrocławia i później na wakacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 08:45   #172
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Tak ale na chwilę obecną tylko cywilny kościelny zapakowaliśmy na wrzesień 2020 zanim dowiedzieliśmy się że jestem w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oooo kochana, to wielkie gratulacje! Stresik jest czy na spokojnie? Robicie jakąś imprezkę z tej okazji?

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam jakiś tydzień temu. Wczoraj miałam długą trasę. 4h drogi w jedną stronę. Duża wygoda, nic nie ciśnie, nie boli. Nie ma strachu przy hamowaniu, a wiecie jak do na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Co się rozpedzisz to ci tir wyjeżdża i hamowanie. Zwłaszcza ten adapter zbawienny był w drodze powrotnej, jak po całym dniu chodzenia, gdzie brzuch już mnie mocno ciągnął mogłam tak usiąść, żeby pas mnie w brzuszek nie cisnął. A przed nami jeszcze wycieczka do Wrocławia i później na wakacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurcze, no nie mogę się zebrać jakoś i kupić tego adaptera, chociaż wiem że powinnam. Mój brat mi ostatnio tez powiedział, że powinno się wyłączać poduszki powietrzne jak się jest w ciąży, ale czy to prawda?O znalazłam coś takiego:
Bardzo ważne są także poduszki powietrzne, które również chronią zarówno ciężarne kobiety siedzące z przodu, jak i innych pasażerów. Zadaniem owych poduszek jest ochrona pasażera przed uderzeniem w szybę i zmniejszenie napięcia pasów – w razie wypadku styka się z nią głowa i klatka piersiowa. Niestety, w przypadku kobiet ciężarnych, które mają mniej miejsca podczas siedzenia w samochodzie, poduszka rozkłada się pomiędzy brzuchem i kierownicą. Taki stan powoduje uderzenie w brzuch, co wywołuje poronienie. Dlatego w przypadku ciężarnych, lepiej poduszki wyłączyć, aby zmniejszyć ryzyko poronienia. Zapięte pasy mają bardzo duży wpływ na złagodzenie skutków wypadków drogowych. Są najskuteczniejszym środkiem ratującym ludzkie życie. Zapięte pasy bezpieczeństwa u kobiety w ciąży mogą uratować życie dwojgu, tzn. życie matce i jeszcze nienarodzonemu dziecku. Mimo wszystko kobieta w ciąży prowadzenie pojazdu powinna pozostawić innej osobie. źródło: http://parenting.pl/portal/pasy-bezpieczenstwa-w-ciazy

Edytowane przez raficzyca
Czas edycji: 2019-07-03 o 08:47
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 08:45   #173
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
oooo kochana, to wielkie gratulacje! Stresik jest czy na spokojnie? Robicie jakąś imprezkę z tej okazji?
Dziękuję na spokojnie mnie takie rzeczy nie stresują Imprezy jako takiej nie robimy, bo będa tylko nasi rodzice, świadkowie z rodzinami i moje dwie babcie. Łącznie 12 osób + dwójka dzieci. Także po cywilnym zapraszamy ich do siebie na kawę i ciacho

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 08:50   #174
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Tak ale na chwilę obecną tylko cywilny kościelny zapakowaliśmy na wrzesień 2020 zanim dowiedzieliśmy się że jestem w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o to gratulacje
Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
oooo kochana, to wielkie gratulacje! Stresik jest czy na spokojnie? Robicie jakąś imprezkę z tej okazji?

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------


Kurcze, no nie mogę się zebrać jakoś i kupić tego adaptera, chociaż wiem że powinnam. Mój brat mi ostatnio tez powiedział, że powinno się wyłączać poduszki powietrzne jak się jest w ciąży, ale czy to prawda?O znalazłam coś takiego:
Bardzo ważne są także poduszki powietrzne, które również chronią zarówno ciężarne kobiety siedzące z przodu, jak i innych pasażerów. Zadaniem owych poduszek jest ochrona pasażera przed uderzeniem w szybę i zmniejszenie napięcia pasów – w razie wypadku styka się z nią głowa i klatka piersiowa. Niestety, w przypadku kobiet ciężarnych, które mają mniej miejsca podczas siedzenia w samochodzie, poduszka rozkłada się pomiędzy brzuchem i kierownicą. Taki stan powoduje uderzenie w brzuch, co wywołuje poronienie. Dlatego w przypadku ciężarnych, lepiej poduszki wyłączyć, aby zmniejszyć ryzyko poronienia. Zapięte pasy mają bardzo duży wpływ na złagodzenie skutków wypadków drogowych. Są najskuteczniejszym środkiem ratującym ludzkie życie. Zapięte pasy bezpieczeństwa u kobiety w ciąży mogą uratować życie dwojgu, tzn. życie matce i jeszcze nienarodzonemu dziecku. Mimo wszystko kobieta w ciąży prowadzenie pojazdu powinna pozostawić innej osobie. źródło: http://parenting.pl/portal/pasy-bezpieczenstwa-w-ciazy
Też słyszałam, że powinno się wyłączyć poduszkę.
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 08:56   #175
Emosz
Zadomowienie
 
Avatar Emosz
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
fakt można by książki pisać o teściowych (przynajmniej mojej)



Masz swój ślub w sobotę?
Haha o mojej to i jakiś serial można by nakręcić
Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Tak ale na chwilę obecną tylko cywilny kościelny zapakowaliśmy na wrzesień 2020 zanim dowiedzieliśmy się że jestem w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Emosz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 08:58   #176
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Dzięki dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 09:05   #177
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Ola gratulacje my ślub mamy zarezerwowany na sierpień 2020 i nie robiliśmy żadnych zmian

Ja poduszkę wyłączyłam w tym miejscu, gdzie siedzę, czyli z przodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 09:12   #178
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Ola, powodzenia w sobotę

Dobrze, że piszecie o tych poduszkach powietrznych. W adapter się zaopatrzylam, ale o poduszkach już nie wiedziałam.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 09:16   #179
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Ola gratulacje my ślub mamy zarezerwowany na sierpień 2020 i nie robiliśmy żadnych zmian

Ja poduszkę wyłączyłam w tym miejscu, gdzie siedzę, czyli z przodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję
My też wrześniowego terminu nie zmieniamy ale obydwoje stwierdziliśmy że chcemy cywilny zanim urodzi się junior

A tak w ogóle to witam się w 16 tc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 09:46   #180
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część II

Trzymajcie mnie, tak mnie TŻ wkurza że zaraz wyjdę z siebie on kupować wszystko będzie we wrześniu i październiku nie wcześniej!! bo coś się może stać, ja pitolę nie mogę. Z takim podejściem to do samego porodu niech nic nie kupuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-04 10:37:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.