Łatwe kierunki? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-13, 13:24   #121
LaylaQ
Przyczajenie
 
Avatar LaylaQ
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 24
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez martusiakw Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanko czy istnieją łatwe kierunki na studiach? Istnieją osoby takie, że idą na studia bo idą i wybierają jakiś kierunek, ale jeśli się chce iść na jakikolwiek żeby był łatwy ?
Psychologia poza kilkoma problematycznymi przedmiotami to dość łatwy kierunek, na Uniwersytecie Śląskim były przedmioty do których trzeba było przysiąść a na innych uniwersytetach jest ponoć łatwiej, więc myślę, że nie jest wielkim problemem skończyć te studia plus są bardzo ciekawe.
LaylaQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 07:48   #122
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez LaylaQ Pokaż wiadomość
Psychologia poza kilkoma problematycznymi przedmiotami to dość łatwy kierunek, na Uniwersytecie Śląskim były przedmioty do których trzeba było przysiąść a na innych uniwersytetach jest ponoć łatwiej, więc myślę, że nie jest wielkim problemem skończyć te studia plus są bardzo ciekawe.
Zgadzam się w 100%. Jest kilka trudnych przedmiotów, ale kierunek niezwykle ciekawy i uderzający bardzo w samorozwój i świadomość.
Mam porównanie z kierunkiem artystycznym i moja średnia jest wyższa na psychologii.
Gorzej z pracą po studiach, bo ta już prosta nie jest.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 09:38   #123
emonends
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez myszka_2011 Pokaż wiadomość
Słyszałam wiele razy, że są uczelnie gdzie się płaci i za kasę zdaje się egzaminy. Czy to prawda? Proszę mnie źle nie zrozumieć, chciałam po prostu wiedzieć czy coś takiego istnieje czy to są tylko takie pomówienia?
Bo z tego co wiem od znajomych to mimo to, że chodzą na prywatne uczelnie i płacą krocie to uczyć się muszą i egzamimów czasami nie zdają więc tak nie jest. Bynajmniej ja nie wiem gdzie takie szkoły są.

Ale niedawno czytałam na jakimś forum jak dziewczyna pisała że skończyła jakiś kierunek i nie umie nic ponieważ egzaminy zdawała za kasę. Ja pierwsze słyszę o takich szkołach. Może Wy wiecie coś więcej?
Owszem, zdarzają się takie rzeczy, nie jest to nagminne, ale znam przynajmniej 2 osoby, które w ten sposób "zdawały" egzaminy
emonends jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-19, 13:37   #124
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: Łatwe kierunki?

Bezpieczenstwo narodowe (zapisalam sie glownie dla legitymacji) ukonczylam prawie w ogole nie chodząc na zajecia i kopiując w sporej czesci swoj poprzedni licencjat, wiec tego
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 14:27   #125
Azarzelka
Raczkowanie
 
Avatar Azarzelka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 172
Dot.: Łatwe kierunki?

Ja bym tez celowala w jakas europeistyke, politologie albo tego typu bzdety gdzie sami prowadzący zdaja sobie sprawę z tego, że to bezsensowny kierunek.
Azarzelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 18:38   #126
vanillasky94
Przyczajenie
 
Avatar vanillasky94
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 23
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez Azarzelka Pokaż wiadomość
Ja bym tez celowala w jakas europeistyke, politologie albo tego typu bzdety gdzie sami prowadzący zdaja sobie sprawę z tego, że to bezsensowny kierunek.
No już bez przesady, bezsensowny kierunek to jest taki, na który idzie się dla zabicia czasu lub dlatego, że wypada iść na studia. Nie wrzucałabym wszystkich studentów takich kierunków do jednego wora. Podejrzewam, że wykładowcy też nie robili stopni naukowych, bo to dla nich bezsensowny kierunek.
Ale fakt, poziom trudności niski, coś tam poczytać trzeba, mnie taka nauka w ogóle nie kręci i strasznie bym się męczyła.
vanillasky94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 20:25   #127
Kika3342
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 170
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez Azarzelka Pokaż wiadomość
Ja bym tez celowala w jakas europeistyke, politologie albo tego typu bzdety gdzie sami prowadzący zdaja sobie sprawę z tego, że to bezsensowny kierunek.
Strasznie ciekawi mnie określenie nauk politycznych bezsensownymi Przecież taka politologia to jeden z najbardziej rozwijających społecznie kierunków, zwłaszcza na takim UW czy UJ. A i z pracą wbrew stereotypom absolwenci nauk politycznych większych problemów nie mają, oczywiście pod warunkiem, że nie poszli na te studia bo się właśnie łatwe wydawały.
Kika3342 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-01, 10:22   #128
vanillasky94
Przyczajenie
 
Avatar vanillasky94
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 23
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez Kika3342 Pokaż wiadomość
Strasznie ciekawi mnie określenie nauk politycznych bezsensownymi Przecież taka politologia to jeden z najbardziej rozwijających społecznie kierunków, zwłaszcza na takim UW czy UJ. A i z pracą wbrew stereotypom absolwenci nauk politycznych większych problemów nie mają, oczywiście pod warunkiem, że nie poszli na te studia bo się właśnie łatwe wydawały.
Mnie to zupełnie nie interesuje, większości wiedzy z takich kierunków nie uważam za szczególnie wartościową, ale nie rozumiem dlaczego jakiekolwiek studia, które kogoś interesują miałybyć w jakikolwiek sposób bezsensowne
vanillasky94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-08, 15:29   #129
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Łatwe kierunki?

Trudność kierunku w wielkiej mierze zależy od prowadzących, czy masz materiały z lat poprzednich. Mam do porównania dwie uczelnie ( kierunek ten sam, głupi człowiek przenosił się). Jedna - podobno łatwa, lajtowa. Druga - tu dopiero się zdobywa wiedzę, nie to co na tej pierwszej.

W praktyce? Na pierwszej kierunek był nowy, wszystko więc od podstaw ( egzaminy itp). Na drugim wystarczyło mieć znajomych, egzaminy nie ulegały zmianie. Na pierwszym ( niby słabszym) nawet podczas zapychaczy człowiek wychodził z wiedzą, na drugim testował najnowszą gierkę w kuleczkę na telefonie.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 10:21   #130
Romannka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: Chełmno
Wiadomości: 43
Dot.: Łatwe kierunki?

Wszystko jest zależne, poza tym nie wiem czemu jest myślenie by dostać się na cokolwiek byle być na studiach i mieć papierek. Po co ci to? Wydaje mi się że człowiek powinien się rozwijać a nie mierzyć się w dół.
Romannka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 11:49   #131
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Łatwe kierunki?

Przecież tu wszystko zależy od tego, co człowiek chce osiągnąć. Jeśli ktoś chce mieć papierek (swoją drogą kompletnie bezsensowne podejście rodem jeszcze z PRL-u, ale niektórzy się jeszcze nie skapnęli, że dziś to nic nie daje), to pewnie najłatwiej iść na jakiś kierunek z dziedziny nauk społecznych (pedagogikę, politologię, socjologię), bo tam jest relatywnie mało zajęć i nauka tylko od sesji do sesji, a w ciągu roku spokój. Tylko po co? Żeby być naprawdę politologiem, to jednak trzeba się wieloma rzeczami interesować, dużo czytać, orientować się, krytycznie analizować pewne zjawiska na świecie. Bez tego taki dyplom jest kompletnie bezwartościowy. Pedagog też może być dobry, zaangażowany, a może być kijowy. Zresztą to z każdym kierunkiem tak jest, że bez rzeczywistego zaangażowania i zainteresowania tematem, jesteś po prostu kijowym absolwentem, a nie żadnym specjalistą.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-22, 22:10   #132
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Łatwe kierunki?

U nas na polibudzie było kiedyś Wychowanie techniczne, i tam szły największe odpady. Na uniwerku , na jednym z wydziałów- zarządzanie i marketing- synonim głupiej blondynki . Na drugim wydziale zarządzanie było ponoc na troche wyzszym poziomie. Zależy więc też od konkretnej uczelni- wystarczy ,ze bedzie dwóch, trzech wykładowców z misją i będzie ciężko zaliczać i na łatwym kierunku. Na pewno pedagogika wczesnoszkolna, bibliotekoznastwo I te kierunki po których nie ma pracy i uczelniom i wykladowcom zalezy by utrzymać studentów, bo inaczej sami pójda na zasiłek więc szanują studentów jakich mają, czyli np jakies rolnictwo
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 18:37   #133
Polishwolf97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 91
Dot.: Łatwe kierunki?

Na mojej uczelni standardowo Ekonomia i Administracja. Ale jest to niespecyficzne. Tam wcale nie jest łatwy poziom, tylko po prostu idą tam osoby tak tępe niekiedy i po prostu niemające pomysłu na siebie lub boją się, że rzeka pieniędzy i obiadków od rodziców się skończy.

Niestety, moja uczelnia jest dopiero po 80 miejscu w rankingach perspektyw lub nie ma jej tam.

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Kika3342 Pokaż wiadomość
Strasznie ciekawi mnie określenie nauk politycznych bezsensownymi Przecież taka politologia to jeden z najbardziej rozwijających społecznie kierunków, zwłaszcza na takim UW czy UJ. A i z pracą wbrew stereotypom absolwenci nauk politycznych większych problemów nie mają, oczywiście pod warunkiem, że nie poszli na te studia bo się właśnie łatwe wydawały.
Popieram. Tak samo z Filozofią. Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej z sukcesem zmienili na dobre oblicze tej pięknej niewątpliwie dyscypliny naukowej. Tam uczą jak to można w gospodarce wykorzystać i nie tylko. Stawiają też na nowoczesne środki komunikacji a przez to studenci chętnie się angażują. Wszystko zależy od jednostki.
Polishwolf97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 12:19   #134
Dorotka_z_krainy_Oz
Przyczajenie
 
Avatar Dorotka_z_krainy_Oz
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 24
Dot.: Łatwe kierunki?

politologia, kulturoznastwo, religioznastwo i wszystkie inne znastwa
Dorotka_z_krainy_Oz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-29, 14:49   #135
izabellaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 1
Dot.: Łatwe kierunki?

Wielu mówi, że to pedagogika jest takim "łatwym kierunkiem", ale z tym się zgodzić do końca nie mogę. Ogólnie pedagogika to taka dziedzina, w której wiedzę trzeba mieć moim zdaniem rozległą, odpowiedzialność jest duża. Ja akurat studiuje online na WSKZ i jak na każdych studiach to ode mnie zależy, ile z nich wyniosę, ale materiałów do nauki trochę jest i są napakowane tak wartościową wiedzą, aż żal się nie uczyć (zwłaszcza że mam do nich ciągły dostęp). Myślę, że jeśli ktoś naprawdę chce się kształcić w tym kierunku, to jest on szalenie ciekawy i uczy się tego wszystkiego całkiem przyjemnie.
izabellaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-29 15:49:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.