Wszystko o saunie. SAUNA. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-14, 18:23   #151
-asieńka-
Raczkowanie
 
Avatar -asieńka-
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: warm-mazur
Wiadomości: 38
Smile Dot.: Trądzik A Sauna !

Witam Mam takie pytanko, czy po solarium można iść na saunę? czy to nie zaszkodzi skórze?
-asieńka- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 12:04   #152
witaminka
Rozeznanie
 
Avatar witaminka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 568
Dot.: Trądzik A Sauna !

http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages...auna_do_twarzy

mam ochote kupic to urządenie ale nie wiem czy sie opłaca. mam cere tradzikowa, tłusta i wrazliwa.

co myslicie ?
__________________
- wiesz które rany goją sie najdłużej?
- te po szczęściu ...
witaminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 19:13   #153
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: pryszcze a sauna

a mnie strasznie wysypuje po saunie normalnie mam ładną, dość czystą cerę, a ostatnio - koszmarne wielkie bulwy i jakieś czerwone swędzące plamy na buzi
Jak myślicie, przeczekać i chodzić dalej (bo bardzo lubię saunę i świetnie się po niej czuję i psychicznie i fizycznie...) czy odpuścić, bo jednak nie jest dla mnie?
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 14:04   #154
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: pryszcze a sauna

Cytat:
Napisane przez Ptysio5 Pokaż wiadomość
a mnie strasznie wysypuje po saunie normalnie mam ładną, dość czystą cerę, a ostatnio - koszmarne wielkie bulwy i jakieś czerwone swędzące plamy na buzi
Jak myślicie, przeczekać i chodzić dalej (bo bardzo lubię saunę i świetnie się po niej czuję i psychicznie i fizycznie...) czy odpuścić, bo jednak nie jest dla mnie?
Czytałam, że czasami może być tak że mamy wysyp przez jakiś czas a potem wszystko ładnie się goi . Ponieważ organizm oczysza sie z toksyn i wszystko 'wychodzi'. Jeżeli lubisz więc saune to spróbuj jeszcze pochodzić, powinno się wszystko zaleczyć.
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 15:05   #155
martinka_81
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
GG do martinka_81
Dot.: pryszcze a sauna

hmm to chyba sucha sauna najlepiej na pryszcze dziala. Tak mi sie wydaje, przynajmniej kolezanka chodzila do suchej w Arkadii (chyba do Denique) i dalo dobre efekty
martinka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 16:46   #156
pam26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Saarland
Wiadomości: 110
GG do pam26
Dobroc sauny.

Dziewczyny chcialam dowiedziec sie jak u was sauna korzystnie wplywa na skore ja korzystam z niej bardzo czesto i tak zastanawialam sie moze jak jeszcze ulepszyc pobyt w saunie niz tylko wypocenie sie.
__________________
Zycie jest takie piekne ,tylko ludzie zyc nie umieja.
pam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 15:39   #157
aniaoo12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Sauna - przeciwskazania

Witam,
mam pytanie dotycznace sauny, czytalam ze szkodzi ona cerze naczynkowej, w sumie nie wiem jak ja rozpoznac, ale kolega
ok 25 lat zawsze po saunie jest bardzo czerwony, czy powinien sobie dac spokoj ze sauna? czy takie zaczerwienienie bezposrednio wskazuje definitywnie na cere naczynkowa ? nie ma zadnych "pajaczkow" czy cos takiego ew. czasami lekko zaczerwieniona skore. dzieki za pomoc
aniaoo12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-11, 21:23   #158
aniaoo12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Sauna - przeciwskazania

nikt nic nie wie ?? nic ?
aniaoo12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 20:54   #159
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Sauna - przeciwskazania

Cytat:
Napisane przez aniaoo12 Pokaż wiadomość
Witam,
mam pytanie dotycznace sauny, czytalam ze szkodzi ona cerze naczynkowej, w sumie nie wiem jak ja rozpoznac, ale kolega
ok 25 lat zawsze po saunie jest bardzo czerwony, czy powinien sobie dac spokoj ze sauna? czy takie zaczerwienienie bezposrednio wskazuje definitywnie na cere naczynkowa ? nie ma zadnych "pajaczkow" czy cos takiego ew. czasami lekko zaczerwieniona skore. dzieki za pomoc
Ja coś tam wiem...
Z cerą naczynkową słyszałam, że lepiej nie chodzić. Nie wiesz jak ją rozpoznać?

Trochę informacji, które pomogą ci określić czy masz taki typ skóry.
Cechą charakterystyczną skóry naczynkowej jest kruchość i wrażliwość, tak na kosmetyki jak i na czynniki atmosferyczne. Bardzo ważnym elementem pielęgnacji tego typu skóry jest dobór odpowiednich preparatów.

Problemy z pękającymi naczyniami krwionośnymi pojawiają się u kobiet w różnym wieku, często występują u alergiczek. Pękanie naczynek może być też związane ze zmianami hormonalnymi lub nieprawidłowym funkcjonowaniem układu krążenia


Dobrej kondycji skóry naczynkowej nie sprzyjają czynniki takie jak:
- wiatr, mróz
- wahania temperatury
- zbyt długie przebywanie na słońcu

Tutaj jeszcze więcej : http://www.uroda.senior.pl/cera-naczynkowa

Myślę, że ten kolega nie ma cery naczynkowej, która na co dzień jest z pajączkami itp. Jeżeli ma tylko zaczerwienienia to jest to normalne. Dużo osób jest po saunie czerwonych na twarzy, wszystko zależy od indywidualnych cech. Ale lepiej niech skonsultuje się z lekarzem i zapyta czy może chodzić - ze zdrowiem nie warto igrać .
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 10:17   #160
pam26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Saarland
Wiadomości: 110
GG do pam26
Dot.: Wszystko o saunie. SAUNA.

Wychodzac z sauny ja rowniez jestem czerwona jak burak bo przeciez temp.ciala wzrasta wiec to normalne i zdrowe zjawisko.
A czy moze ktos zna jakies maseczki specjanie do sauny.
__________________
Zycie jest takie piekne ,tylko ludzie zyc nie umieja.
pam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 14:13   #161
megie
Zadomowienie
 
Avatar megie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 830
Dot.: Wszystko o saunie. SAUNA.

Cytat:
Napisane przez pam26 Pokaż wiadomość
Wychodzac z sauny ja rowniez jestem czerwona jak burak bo przeciez temp.ciala wzrasta wiec to normalne i zdrowe zjawisko.
A czy moze ktos zna jakies maseczki specjanie do sauny.
Maseczki ? Gdzieś takie ostatnio znalazłam w internecie, ale nie mogę sobie przypomnieć jakiej firmy postaram się poszukać jak będę miała chwilkę

znalazłam coś takiego : (są to maseczki po saunie, ale wydaje mi się, do sauny się nie powinno ich nakładać, dlatego jest taki mały wybór... ale nie jestem pewna )
http://www.zitpol-spa.pl/Kremy_masec...p-170-25-.html

Edytowane przez megie
Czas edycji: 2010-05-13 o 14:29
megie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-14, 14:22   #162
pam26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Saarland
Wiadomości: 110
GG do pam26
Dot.: Wszystko o saunie. SAUNA.

oj kochana stokrotne dzieki!!!
wiem ze podstawowam skladnikiem panujacym w saunie jest miod nawet mam taki lotion ktory nakladam przed wejsciem.
Pomyslalam o jakies maseczce na twarz,saune mam w domu wiec nikt nie bedzie mnie sia bal hihi .
Wychodzi na to ze miodzik znow zapanuje u mnie.
A jak zabezpieczacie wlosy ???
Mam blond wiec podatne na wysokie temp.
__________________
Zycie jest takie piekne ,tylko ludzie zyc nie umieja.
pam26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 16:02   #163
zielona1311
Raczkowanie
 
Avatar zielona1311
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Wiadomości: 147
Dot.: pryszcze a sauna

Cytat:
Napisane przez megie Pokaż wiadomość
Czytałam, że czasami może być tak że mamy wysyp przez jakiś czas a potem wszystko ładnie się goi . Ponieważ organizm oczysza sie z toksyn i wszystko 'wychodzi'. Jeżeli lubisz więc saune to spróbuj jeszcze pochodzić, powinno się wszystko zaleczyć.

TAK tak.......sauna sucha działa na pryszcze. Mam 26 lat i miałam ropne gule. Brałam już tetralysan (dość silny antybiotyk), złuszczałam pirogronem (polecam pomaga). Stosowałam tone kosmetyków i antybiotyków. I nagle odstawiłam to wszystko. Używałam tylko punktowo maści metronidozol, wody termalnej, maseczki na bazie glinki z Clareny, zrezygnowałam z makijażu i..........zaczełam chodzic do sauny raz dwa razy w tygodniu. Po miesiącu saunowania wszyscy mi mówią że cera mi się poprawiła, a ja widze ze ciałko też. Jest gładnie i cellulit znika.

Podziele się z Wami kilkoma zasadami, które napewno przyczyniły się do poprawy mojej skóry. Proszę piszcie co ulepszyć........
Będe pisała tylko o saunie suchej. Moje doświadczenia dotyczą skóry tłustej trądzikowej, odwodnionej po zabiegach i lekach, z zaskórnikami.


Sauna sucha (fińska)

To sauna ekstremalnie gorąca. Temperatury sięgają w niej nawet 100 st. C, jednak dzięki niskiej wilgotności powietrza nie odczuwa się tego tak bardzo.
Zalety: Doskonale oczyszcza skórę z toksyn, poprawia mikrokrążenie i rozprawia się z nadmiernym odkładaniem się wody w organizmie, a tym samym z cellulitem.

Co zabrać do sauny?
Musisz zabrać ze sobą dwa duże ręczniki kąpielowe, jeden do leżenia w saunie, drugi do wycierania po prysznicu.
Pamiętaj, żeby podczas pobytu w saunie całe ciało leżało na ręczniku. Niehigieniczne i w złym tonie jest pozwalanie, by pot z ciała spływał bezpośrednio na drewnianą ławkę.

przed sauną:
Zanim oddasz się upiększającej kąpieli w saunie, koniecznie zrób peeling skóry szorstką rękawicą lub szczotką, co dodatkowo pobudzi ją do pracy. Lub poprostu umyj się pod prysznicem zwykłym żelem. Ja używam żelu Hipp dla dzieci on jest hipoalergiczny.

Twarz:

myje buzie żelem La-Rosche,
robie peling
Clarena AHA Forte Peeling dwufazowy peeling do cery tłustej 100 ml





Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg clarena peling.jpg (21,0 KB, 6 załadowań)

Edytowane przez zielona1311
Czas edycji: 2011-06-03 o 16:59
zielona1311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 16:58   #164
zielona1311
Raczkowanie
 
Avatar zielona1311
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Wiadomości: 147
Dot.: pryszcze a sauna

Zanim wejdziesz do sauny dokładnie osusz ciało ręcznikiem. Nie wchodź do sauny z mokrymi włosami. Mokre włosy pęcznieją i są bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych takich jak gorąco, przez co mogą ulec zniszczeniu. Dlatego nakładam na moje włoski maske

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ja.html&next=1 i owijam je recznikiem lub nałożyć foliowy czepek.

Wizyta w saunie powinna składać się z 3 wejść po 8-10 minut. W saunie najlepiej jest się położyć. Jeśli nie ma na to dość miejsca, to przynajmniej połóż nogi na wysokości miejsc siedzących.

Po wyjściu z sauny weź zimny prysznic, zaczynając natrysk od stóp, powoli przechodząc w górę ciała. Zmywamy toksyny, które wypociliśmy.....potem.... Wycieram się do sucha i kłade na leżaczek.

Odpoczynek po każdym (najlepiej na leżaczku ) wyjściu z sauny powinien trwać minimum tyle, ile sam pobyt w saunie.

Relaksując się między zabiegiem sauny uzupełniaj płyny. Pij wodę mineralną niegazowaną.

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

tu cytuje:" Aby był lepszy efekt korzystania z sauny wystarczy między przerwami robić sobie małe zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało. Dobre są maseczki, ponieważ skóra twarzy jest oczyszczona i są otwarte pory dlatego też w szybkim tempie skóra wchłonie maseczkę kosmetyczną z dużą ilością składników odżywczych. Oprócz maseczek można także zrobić sobie peeling ciała przygotowując mieszankę taką nawet w domu z soli i miodu. Wpłynie to korzystnie na stan skóry, ponieważ po pierwszy usunie się twardy naskórek, a następnie skóra się nawilży dostanie zastrzyk składników odżywczych."

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

jak wyżej ja stosuje w przerwach maseczki:

Himalaya Herbals, Neem Face Pack (Maska z miodli indyjskiej)


Queen Helene, Mint Julep Masque
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ue.html&next=1


Jadwiga, Maseczka kaolinowa kojąca, zabliźniająca
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ca.html&next=1

CLARENA Dermasebum Line, Balance Mask, Maska normalizująca i przyspieszajaca gojenie, cera tłusta, mieszana, trądzikowa

To są maseczki na glince lub ziołach.

Edytowane przez zielona1311
Czas edycji: 2011-06-03 o 17:05
zielona1311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 18:26   #165
Provocateur
Rozeznanie
 
Avatar Provocateur
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 703
Dot.: Wszystko o saunie. SAUNA.

Bardzo lubię chodzic do sauny i lazni parowej,ale niestety dostaje łupieżu Na pewno po saunie/lazni, bo sprawdzalam kilkanascie razy, zanim wylecze skore to mija troche czasu,ale czasami nie moge sie powstrzymac i wchodze na krociutko.
__________________
Provocateur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 09:59   #166
nosowskakatarzyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Wszystko o saunie. SAUNA.

Rozumiem, że to bez różnicy czy sauna jest mokra czy sucha...?
__________________
nebulizatory - nebulizatory
nosowskakatarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 10:42   #167
kosteczka78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 25
Dot.: Trądzik A Sauna !

Chyba nie,sauna wysusza skórę więc krostki znikają przy regularnych wizytach.

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Proszę kliknij w jedną z ikonek Szybkiej Odpowiedzi przy postach, aby uaktywnić to okienko.
kosteczka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-05 10:42:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.