Do wszystkich wybielających zęby !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-12, 17:51   #1
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79

Do wszystkich wybielających zęby !!!


Naczytałam się tutaj mnóstwa wątków w których wyrażacie swoje zdanie na temat wybielania. Wiem, wiem nie każdy jest dentystą, dlatego zakładam ten wątek, żeby Wam powiedzieć co jest nie tak w waszej wiedzy napędzanej reklamami wielkich firm farmaceutycznych, które bardzo często "przeinaczają fakty" aby wypromować swoje produkty.

UWAGA !! WYBIELANIE NIE JEST SZKODLIWE DLA ZĘBÓW !!! TO SĄ BAJKI !!! ŻADEN ŚRODEK WYBIELAJĄCY Z DOSTĘPNYCH NA RYNKU I DOPUSZCZONYCH DO OBROTU NIE USZKADZA SZKLIWA, ani INNYCH TKANEK TWARDYCH.
WYBIELANIE SZKODLIWE JEST DLA DZIĄSEŁ, gdy mają one kontakt ze środkiem wybielającym, dlatego trzeba tego unikać, bo może dojść do poparzenia.


1. W badaniach klinicznych w USA nie stwierdzono wyższości wybielania w gabinecie nad wybielaniem środkami dostępnymi do wybielania w domu. W gabinecie używa się tych samych środków wybielających co w preparatach domowych, są to : nadtlenek wodoru (H2O2 - zwykła woda utleniona, tyle że w innych stężeniach), oraz nadtlenek karbamidu (połączenie nadtlenku wodoru z mocznikiem).

WYBIELANIE W GABINECIE Oczywiście w gabinecie używa się o wiele wiele bardziej stężonych preparatów, dlatego efekt rozjaśnienia zębów jest widoczny już po 1 wizycie. Stosuje się tam środki bezpieczeństwa, żeby nie zrobić krzywdy pacjentowi, które polegają na zabezpieczeniu dziąseł przed szkodzącą im substancją wybielającą.

WYBIELANIE LAMPĄ to tylko stomatologiczny bajer. Popularny "laser" działa jedynie na zasadzie przyspieszenia działania środka wybielającego. Nie sprawia on ani, że zęby są bielsze, ani że zęby dłużej pozostają białe. Także po prostu jest to opcja dla tych, którzy chcą krócej posiedzieć na fotelu dentystycznym, albo dla tych, którzy nie mają co robić z pieniędzmi.

Bardzo efektywne jest wybielanie nakładkowe. Aby je przeprowadzić trzeba wykonać w gabinecie wycisk, po czym technik dentystyczny przygotuje dla nas idealnie dopasowaną nakładkę. Stomatolog daje żel (o dużym stężeniu, jednak nie tak dużym jak przy wybielaniu na fotelu), który nakładamy na nakładkę na ściśle określony czas we własnym domu.
UWAGA !!! Przestrzegam przed kupowaniem nakładek i żeli na ALLEGRO !!! Oczywiście żele może nie są niepełnowartościowe, aczkolwiek ten sposób wybielania musi być wykonany przy szynie przygotowanej przez technika, która idealnie odwzorowuje kształt naszych zębów. JEST TO O TYLE WAŻNE, ŻE SZYNY NIEDOPASOWANE SPRAWIAJĄ, ŻE ZAAPLIKOWANY ŻEL o wysokim stężeniu WYLEWA SIĘ NA DZIĄSŁA CO DOPROWADZA DO ICH POPARZENIA, które może być bardzo trudne w leczeniu i wywołuje okropny dyskomfort.

WYBIELANIE PASKAMI WYBIELAJĄCYMI - Jest to doskonały sposób do wybielania w domu dla osób, które nie mają pieniędzy, aby spróbować wybielania gabinetowego, oraz nakładkowego. Paski mogą mieć różne stężenia substancji aktywnej, ja spotkałam się z największym stężeniem 14 % nadtlenku wodoru, bo jest już dużym stężeniem.
ZALETY :
- paseczki zakładasz sobie kiedy chcesz, jedynie na 30 minut dziennie,
- po 14 dniach stosowania uzyskujesz maksymalne rozjaśnienie twoich zębów, dlatego dalsze stosowanie nie ma sensu, aczkolwiek efekt wybielania jest taki sam jak przy wybielaniu w gabinecie,
- stosunkowo tanie
WADY :
- trudności w zakładaniu pasków,
- paski sięgają jedynie do 1 przedtrzonowca, czasem w małym łuku zębowym do 1 trzonowca, ale to też tylko niektóre ich rodzaje.
- paski musisz stosować stosunkowo długo, po pierwszym zastosowaniu rozjaśnienie jest mało widoczne, uzyskujesz je systematycznie z dnia na dzień,
UWAGA DLA CHĘTNYCH SPRÓBOWANIA TEGO SPOSOBU ! Niebawem paski nie będą dostępne w Polsce, ponieważ zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej wszystkie produkty wybielające zawierające wyższe stężenie niż 1 % zostaną wycofane z rynku.

BIAŁA PERŁA
Widzę że ma wiele pozytywnych komentarzy. Jest to 10 % tlenku karbamidu, czyli stosunkowo o wiele wiele mniej niż w paskach wybielających. Dlatego, aby uzyskać taki sam efekt musisz stosować ją od 14 do 21 dni, a więc dosyć długo. Przy zestawie w Białej Perle znajdują się aplikatory na żel. Co mogę o nich powiedzieć ? Są stosunkowo niebezpieczne, bo zanurzając w ciepłej wodzie, a potem zagryzając je nie otrzymamy idealnego odwzorowania zębów i możliwe jest podrażnienie dziąseł. A więc jezeli juz sie decydujemy na taki środek to trzeba zadbac, aby nadmiar żelu był ścierany z dziąseł

PASTY WYBIELAJĄCE
Mało skuteczne, w ogóle nie znam pasty, która w jakikolwiek sposób dobrze rozjaśniłaby zęby, ewentualnie usuną nalot.


Co ważne - nadtlenek wodoru jest ok 3 razy silniejszy np. stężenie 3,3 %nadtlenku wodoru odpowiada 10 % nadtlenku karbamidu - co odpowiada zawartości substancji wybielającej w popularnej BIAŁEJ PERLE
Więc proszę zobaczyć jak bardziej stężone są paski wybielające.

Oczywiście nie opisałam wszystkich metod wybielania, bo jest ich bardzo bardzo dużo, co chwilę firmy wprowadzają nowe preparaty.

TROSZKĘ TEORII

Kolor zębów zależy od stopnia ich uwapnienia, grubości i koloru zębiny. Każdy ma inne szkliwo. Szkliwo transparentne objawia się odcieniem żółtym, natomiast szkliwo nietransparentne objawia się odcieniem szarym, dlatego niektórzy mają bardziej szare zęby, a inni żółte.
Odcień zębów warunkuje również naturalny kolor zęba, oraz tzw. chromofory. Chromofory to grupy atomów zawierające wiązania podwójne, mające zdolność absorpcji światła
Wybielanie polega na rozerwaniu podwójnych wiązań w cząsteczkach. Rozerwanie tych wiązań nie jest wieczne, dlatego rozjaśniony ząb nie zawsze będzie już tego koloru, z czasem będzie powracał do wcześniejszego koloru.
ZĘBY O ODCIENIU ŻÓŁTYM ROZJAŚNIAJĄ SIĘ LEPIEJ I SZYBCIEJ, NATOMIAST TE O ODCIENIU SZARYM SĄ MNIEJ PODATNE NA ROZJAŚNIANIE.
NIE KAŻDE ZĘBY ROZJAŚNIĄ SIĘ TAK JAK ZĘBY GWIAZD FILMOWYCH. U niektórych osób jest to wręcz niemożliwe, ani sposobami w gabinecie, ani domowymi. To zależy od predyspozycji danej osoby. Większość pacjentów nastawia się na spektakularne efekty, a tym czasem okazuje się że nie są one do uzyskania, dlatego nie należy nastawiać się na UŚMIECH GWIAZD.

PRZECIWSKAZANIA DO WYBIELANIA ZĘBÓW :
- stany zapalne,
- próchnica, nieszczelne wypełnienia,
- znaczna nadwrażliwość zębów,
- głęboka hipoplazja szkliwa,
- zaawansowana fluoroza,
- ciąża i laktacja

PO KAŻDYM WYBIELANIU MOŻE NASTĄPIĆ :
podrażnienie dziąseł, nadwrażliwość zębów, ale powinno to minąć, gdyby tak nie było należy udać się do stomatologa.

NIE ROZJAŚNIAJĄ SIĘ :
- wypełnienia,
- korony,
- uzupełnienia protetyczne,
- zęby martwe ( je rozjaśnia się w inny sposób)

W TRAKCIE KAŻDEGO WYBIELANIA I PO NIM NALEŻY SIĘ USTRZEGAĆ SPOŻYWANIA KOLORYZUJĄCYCH NAPOJÓW I INNYCH POKARMÓW.
Przed każdym wybielaniem dobrze byłoby oczyścić profesjonalnie zęby u specjalisty.

Tak jak wcześniej napisałam badania kliniczne nie stwierdziły mniejszej skuteczności wybielania domowymi sposobami, niż sposobami gabinetowymi. Po prostu metody gabinetowe w szybszy sposób pomagają uzyskać wymarzony kolor.
UWAGA !! PRZED KAŻDYM WYBIELANIEM NALEŻY SKONSULTOWAĆ SIĘ Z LEKARZEM STOMATOLOGIEM - powiedzieć czego oczekujemy, ile mamy funduszy i wtedy pomoże nam wybrać najlepszą dla nas metodę. Pozatym lekarz musi sprawdzić stan naszych zębów i dziąseł i ocenić czy w ogóle możemy podjąć się wybielaniu. Dlatego NIE OMIJAJCIE DENTYSTY !!! Kiedyś napiszę Wam jeszcze do czego może doprowadzić nieleczony ząb, ale to może nie teraz

Edytowane przez QrCze_PiEcZoNe
Czas edycji: 2007-10-12 o 20:15
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 18:18   #2
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

noi przez to co napisałaś mam pewne watpliwosci co do białej perły która pragne uzyc w wakacje dopiero bo poki co mam aparat heh teraz przyznam szczerze mam bałagan w głowie;]
__________________
...........
sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 20:13   #3
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

dlaczego ? to bardzo dobry środek, tylko musisz stosować go stosunkowo długo
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 20:20   #4
lalicja
Wtajemniczenie
 
Avatar lalicja
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 2 036
GG do lalicja
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

o! Bardzo fajny wątek
Ja mam "fisia"mna punkcie koloru swoich zębów, raz na jakiś czas robię im kurację wybielającą stosując pasty (które tak, jak napisała autorka nie dają wielkiego efektu) i stosując różne nowinki. Największy efekt, jak dotąd przyniosło mi pędzlowanie ząbków płynem wybielającym colgate (nie wiem czy powinnam używać nazw producentów, żeby nie robić reklamy)- jedyny minus to taki, że dość ciężko dostać się do pzrestrzeni międzyzębowych i w rezultacie, jeżeli się o o nie zadba, to wygląda to dziwnie.
Reasumując- wszystkich zachęcam o dbanie o swój uśmiech!
__________________
moja Naduleńka










lalicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 20:12   #5
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

nikt nie chce o cos zapytac ?
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 21:03   #6
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Ja zapytać może nie ale uważam że pasta blanx naprawdę wybiela ząbki NIe są to w prawdzie jakieś spektakularne efekty ale zawsze jakaś różnica jest
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 22:18   #7
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Kiedyś stosowałam zgodnie z zaleceniami żel Aquafresh Pure White i nie wybielił mi zębów ani odrobinki. Dlatego jestem teraz negatywnie do nastawiona do wybielania. Może niektórych zębów nie da się wybielić?
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-14, 07:24   #8
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Tych martwych napewno nie wybielisz nawet u stomatologa
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 10:05   #9
lalicja
Wtajemniczenie
 
Avatar lalicja
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 2 036
GG do lalicja
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

ja stosowałam blanx tzw "odplamiacz" i różnicy nie zauwazylam abolutnie zadnej
__________________
moja Naduleńka










lalicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 10:13   #10
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

A co ja mam zrobić jak mam bardzo wrażliwe zęby?

Używałam kiedyś białej perły i efekty były świetne, ale pod koniec opakowania praktycznie płakałam z bólu. A ostatnio dostałam uczulenia na białą perłę i obudziłam się z potwornym bólem dziąseł i nadżerkami w całej buzi, które przeszły po dużych dawkach środków antyalergicznych( trauma na tydzień przed ślubem). Środki przeciwbólowe(oprócz miejscowego znieczulania) i przeciwzapalne nie pomagały.

Teraz chcę kupić paski wybielające, ale czy to ma w ogóle sens? Czy dużo większe stężenie środków wybielających nie uwrażliwi mi momentalnie zębów? No i czy przypadkiem nie dostanę znowu uczulenia?
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 10:25   #11
Iwonka :)
Raczkowanie
 
Avatar Iwonka :)
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 85
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

A czy sa jakies przeciwwskazania wiekowe? Moze to glupie pytanie, ale co tam xD bo mam 17 lat i zastanawiam sie nad wybieleniem zebow. Z tym, ze na moich zabkach pewnie jest wiecej nalotu od kawy i takich tam. Zastanawiam sie teraz jakim sposobem je najlepiej wybielic
Iwonka :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-14, 10:38   #12
Izuńka83
Raczkowanie
 
Avatar Izuńka83
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 124
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Cytat:
Napisane przez QrCze_PiEcZoNe Pokaż wiadomość
nikt nie chce o cos zapytac ?
JA mam pytanie. A co sie osignie poprzez piaskowanie zebow u stomatologa?????????? Wybieli?
Izuńka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 10:54   #13
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Znacie jakieś domowe specyfiki na wybielanie zębów? Np. czy pomagają jakieś owoce itp? Słyszałam chyba coś o cytrynie, ale nie jestem pewna...
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...


redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 15:05   #14
sawa_sawa
Rozeznanie
 
Avatar sawa_sawa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 756
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

ja juz sie nie moge doczekac kiedy zdejma mi aparat;] a bedzie to moze w waakcje
A w wakacje chciałabym sobie wybielić biała perła i juz tak sie napaliłam ze to szok


ja to mam ogolnie obsesje na punkcie zebów;]
kurcze szkoda ze tak mało osob na kwc sie wypowiedziało na temat białej perły bo ja bym mogła przeczytac na jej temat 1000postów;D

pozdrawiam
__________________
...........
sawa_sawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 15:58   #15
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

A gdzie można kupić białą perłę? Nie chce zamawiać przez internet bo będę musiała trochę czekać na przesyłkę.
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 17:00   #16
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

_magdzia_ - martwe zęby wybielisz, jednak musisz robić to u stomatologa, który nakłada specyfik wybielający do środka zęba...
Białą Perłę dostaniesz w aptekach w cenie ok. 60 zł, lub na allegro. Jednak zostanie ona niedługo wycofana z obrotu, co reguluje prawo Unii Europejskiej mówiące o dopuszczalnej dawce środka wybielającego w produktach, które może wynosić max...1 % stężenia
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 17:06   #17
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Cytat:
Napisane przez QrCze_PiEcZoNe Pokaż wiadomość
_magdzia_ - martwe zęby wybielisz, jednak musisz robić to u stomatologa, który nakłada specyfik wybielający do środka zęba...
Białą Perłę dostaniesz w aptekach w cenie ok. 60 zł, lub na allegro. Jednak zostanie ona niedługo wycofana z obrotu, co reguluje prawo Unii Europejskiej mówiące o dopuszczalnej dawce środka wybielającego w produktach, które może wynosić max...1 % stężenia
W takim razie jutro biegnę do apteki. CHociaż myślę że na allegro nadal będzie można ją kupić
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 17:48   #18
redrose89
Zadomowienie
 
Avatar redrose89
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 310
GG do redrose89
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Nikt sie nie wypowie w mojej sprawie?
__________________
...czerp z życia to co najlepsze...


redrose89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 20:01   #19
lalicja
Wtajemniczenie
 
Avatar lalicja
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 2 036
GG do lalicja
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Cytat:
Napisane przez redrose89 Pokaż wiadomość
Znacie jakieś domowe specyfiki na wybielanie zębów? Np. czy pomagają jakieś owoce itp? Słyszałam chyba coś o cytrynie, ale nie jestem pewna...
możesz raz na jakiś czas użyć sodki- posypać odrobinkę na pastę i umyć tym ząbki, daje co prawda delikatny efekt, ale zawsze jakiś. Z zastrzeżeniem tylko, że nie możesz używać zbyt często ponieważ możesz zniszczyć szkliwo
__________________
moja Naduleńka










lalicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-15, 11:22   #20
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

NIE MOŻESZ UŻYĆ SODY !!! Strasznie strasznie strasznie rysuje szkliwo !! SODA PRECZ i dziewczyny zapamiętajcie to sobie raz na ZAWSZE !!! Chcesz sobie usunąć nalot - idź do profesjonalisty na piaskowanie, żadnej SODY, żadnej KREDY, żadnej KAWY MIELONEJ (też zdarzają się tacy pacjenci).
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 11:24   #21
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

redrose89 - a broń cię bóg takim kwasem cytrynowym jechać po zębach Opowiem Wam co jest domowym sposobem - tak robili starożytni - wybielali zęby własnym moczem...Jeżeli to nie jest alternatywą dla ciebie ( a uważam, że nie ) to nie próbuj nic "domowego"
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 11:25   #22
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Izuńka83 - piaskowanie "wybieli zęby" tylko w ten sposób, że usunie naloty dzięki czemu zęby będą jaśniejsze, aczkolwiek nie będą rozjaśnione. Uzyskają po prostu swój naturalny kolor.
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 11:28   #23
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Iwonka - średnio uważa się, że zęby można wybielać już od 12 roku życia - tak przynajmniej uważają uczeni z Amerykańskiego Stowarzyszenia Stomatologicznego...robi się tak, gdy dzieci mają nieestetyyczne brzebarwienia czy to w związku z przyjmowaniem jakichś leków czy to z innych przyczyn...
Ale nalot po kawie i "takich tam" jak napisałaś można usunąć poprzez piaskowanie, nie musisz koniecznie zębów "wybielać". Często pacjenci po piaskowaniu i profesjonalnym oczyszczeniu zębów są tak zadowoleni z efektów, że nie decydują się już na wybielanie.
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 11:33   #24
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

-agniesia- Wcześniej na samym początku pisałam już o co chodzi w Białej Perle. Do każdego zestawu masz dołączoną szynę do której aplikujesz żel. Ta szyna nie jest profesjonalną przygotowaną przez technika dentystycznego, dlatego nie odwzorowuje idealnie twojego uzębienia (wiem że wsadza się ją do ciepłej wody itp, ale to nie jest PROFESJONALNE WYKONIANIE). Powoduje to, że żel może wypływać na dziąsła, a to działa na nie PARZĄCO !!!! Później bardzo trudno jest leczyć takie poparzone miejsca. Zobacz sobie - substancja wybielająca to nic innego niż woda utleniona..Wylej sobie wodę utlenioną na skórę - robi się biała, można powiedzieć że parzy...A tutaj gdy masz większe stężenia to działa to niszcząco na dziąsła.
Jednym z wielu przeciwskazań do wybielania zębów jest właśnie ZNACZNA NADWRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW !!! Jeżeli już masz wrażliwe zęby to kolejne wybielanie uwrażliwi je jeszcze bardziej, tak więc nie polecam.
Poza tym jakby nie było każde wybielanie działa na zasadzie uwalniania wolnych rodników, tak więc nie należy przesadzać.
Jezeli masz uczulenie na ten produkt to wysoko prawdopodobne jest to że reakcja alergiczna wystąpi ponownie.
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 13:25   #25
lalicja
Wtajemniczenie
 
Avatar lalicja
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 2 036
GG do lalicja
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Cytat:
Napisane przez QrCze_PiEcZoNe Pokaż wiadomość
NIE MOŻESZ UŻYĆ SODY !!! Strasznie strasznie strasznie rysuje szkliwo !! SODA PRECZ i dziewczyny zapamiętajcie to sobie raz na ZAWSZE !!! Chcesz sobie usunąć nalot - idź do profesjonalisty na piaskowanie, żadnej SODY, żadnej KREDY, żadnej KAWY MIELONEJ (też zdarzają się tacy pacjenci).
ja używałam sody przez jakiś czas i nie porysowała mi szkliwa i na dodatek troszeczkę wybieliła ząbki- zaleciła mi to moja Pani dentystka
Pozatym wiele past do zębów zawiera sodę- np blend-a-med soda bicaborante
__________________
moja Naduleńka










lalicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 13:49   #26
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

a jak to jest z lampą beyond? czytałam o tej metodzie u swojego stomatologa i zastanawiam się, czy warto w to inwestować...
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 14:25   #27
-agniesia-
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 083
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Cytat:
Napisane przez QrCze_PiEcZoNe Pokaż wiadomość
-agniesia- Wcześniej na samym początku pisałam już o co chodzi w Białej Perle. Do każdego zestawu masz dołączoną szynę do której aplikujesz żel. Ta szyna nie jest profesjonalną przygotowaną przez technika dentystycznego, dlatego nie odwzorowuje idealnie twojego uzębienia (wiem że wsadza się ją do ciepłej wody itp, ale to nie jest PROFESJONALNE WYKONIANIE). Powoduje to, że żel może wypływać na dziąsła, a to działa na nie PARZĄCO !!!! Później bardzo trudno jest leczyć takie poparzone miejsca. Zobacz sobie - substancja wybielająca to nic innego niż woda utleniona..Wylej sobie wodę utlenioną na skórę - robi się biała, można powiedzieć że parzy...A tutaj gdy masz większe stężenia to działa to niszcząco na dziąsła.
Jednym z wielu przeciwskazań do wybielania zębów jest właśnie ZNACZNA NADWRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW !!! Jeżeli już masz wrażliwe zęby to kolejne wybielanie uwrażliwi je jeszcze bardziej, tak więc nie polecam.
Poza tym jakby nie było każde wybielanie działa na zasadzie uwalniania wolnych rodników, tak więc nie należy przesadzać.
Jezeli masz uczulenie na ten produkt to wysoko prawdopodobne jest to że reakcja alergiczna wystąpi ponownie.
No to rewelacyjnie, przez tą nadwrażliwość jestem skazana na żółte zębiska... Na pewno jeszcze kiedyś spróbuję, najwyżej jednocześnie będę stosować żel z fluorem elmexa(taki profesjonalny), pomagało mi to wcześniej.
Dziękuję za odpowiedź!
-agniesia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 16:59   #28
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Cytat:
Napisane przez lalicja Pokaż wiadomość
ja używałam sody przez jakiś czas i nie porysowała mi szkliwa i na dodatek troszeczkę wybieliła ząbki- zaleciła mi to moja Pani dentystka
Pozatym wiele past do zębów zawiera sodę- np blend-a-med soda bicaborante
przeciez soda jaka mamy w domach to nie to samo co soda w pastach do mycia zebow nie przesadzajmy...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 19:30   #29
lalicja
Wtajemniczenie
 
Avatar lalicja
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 2 036
GG do lalicja
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
przeciez soda jaka mamy w domach to nie to samo co soda w pastach do mycia zebow nie przesadzajmy...
tu muszę Cie zmartwić, bo to dokładnie to samo...
__________________
moja Naduleńka










lalicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 20:12   #30
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

lalicja - szkliwo zbudowane jest z kryształów hydroksyapatytów i mimo że zęby widzisz jako lśniące to naprawdę pod mikroskopem są one chropowate. Ja nie polecam pacjentom używania sody, ponieważ powoduje ona odrywanie tych kryształków i mimo, że tego nie widzisz to szkliwo może być uszkodzone....Lepiej raz na jakiś czas iść na piaskowanie do stomatologa (też nie zbyt często). A żeby nie nabawić się osadu, oraz kamienia to należy poprawnie czyścić zęby - używać nitki dentystycznej, oraz szczotkować poprawną techniką....Soda nie oczyści ci zębów, a jedynie usunie osad.
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-07 17:31:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.