żylaki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-06-09, 10:20   #1
maja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 7

żylaki


jak przypuszczam jest to przypadłośc dziedziczna, bo zauwazyłam ją u mojej mamy i babci. mam 19 lat a te zyły koloru błękitnego sa dosyc widoczne pod ugięcami kolan. odczuwam tez silne i bolesne napięcia łydek podczas szybkiego marszu, ale nie tylko. czasami ból przeszywa od kostek aż do kolan i jest bardzo uciażliwy. ponad to mam małe popękane naczynka na udach. nie wiem jak sie z tym uporać, a bardzo bym chciała nie podzielić losu babci i mamy...proszę o radę
maja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-11, 17:15   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: żylaki

Najlepiej będzie jeśli zgłosisz się do lekarza - on oceni stan Twych żył i zaleci odpowiednią profilaktykę lub leczenie. Żylaki to chyba za poważna sprawa jak na forum. Powodzenia))
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-13, 13:41   #3
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: żylaki

jak mowi obsesja - sprawa jest powazna, ale i tak pare neutralnych rad sie przyda. mam podobny problem od 20 roku zycia. co tu duzo gadac, niezbedny jest ruch (jak najbardziej areobowy, ale nie za bardzo intensywny, angazujacy prace miesni nog - rowerek, stepper, itp), wygodne obuwie (trzeba niestety zapomniec o waziutkich bucikach na obcacach), zero podkolanowek i obcislych skarpetek (bo to blokuje krazenie zylne), dieta niskotluszczowa... podejrzewam, ze w twoim wieku to na razie zajawki ew. przyszlych problemow, tak wiec spokojnie mozesz brac doustnie jakies specyfiki na bazie kasztanowca (polecam Esceven herbapolu)i rowniez smarowac obolale nogi specjalnymi zelami. no i oczywiscie jak tylko czesto mozesz - zachowuj sie po amerykansku [img]icons/icon7.gif[/img] czyli trzymaj nogi np na stole, tzn wyzej niz tulow [img]icons/icon7.gif[/img]. a do lekarza powinnas sie wybrac, na razie tylko skonsultowala cie zeszloroczna absolwentka medycyny, czyli ja [img]icons/icon7.gif[/img] powodzenia. ps. u mnie to tez genetyczne, ale przy zachowaniu pewnego rezimu, mozna te geny poslac w las. [img]icons/icon7.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-13, 13:46   #4
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: żylaki

ach, i jeszcze jedno: mimo, ze nowoczesne piguly antykoncepcyjne maja minimalne dawki hormonow, w przypadku potencjalnych zespolow zakrzepowych (powiklania zylakow) ta forma antykoncepcji jest u ciebie raczej niewskazana.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:20.