skóra w fatalnym stanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-07-19, 15:11   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

skóra w fatalnym stanie


MOJA SKORA JEST W FATALNYM STANIE JEST SZARA SPIĘTA WYSUSZONA ŁUSZCZY SIE DO PIELEGNACJI CIAŁA UZYWAM PEELINGU I OLIWKI KTORA POWINNA PRZECIEZ SWIETNIE NAWILZAC [img]icons/icon9.gif[/img] NAJGORZEJ JEST Z ŁYDKAMI SKORA NA NICH JEST SZORSTKA JAK TARKA JUZ NIE WIEM CO ROBIC PROSZE PORADZCIE MI CO ZROBIC BY MIEC GŁADKA BŁYSZCZACĄ I NAWILZONA SKÓRE
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-19, 15:19   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: skóra w fatalnym stanie

no ja mogę ci powiedzieć pare słów o łydkach bo tez mialam taki problem, a powstał on po zimie kiedy to nosimy spodnizki cienkie rajstopki, a mroz pozytywnie działa. Poprostu skóra jaest wysuszona od mrozu i wiatru, ja prawie juz zwalczyłam suche łydki, a kładłam gruba warstę balasmu i czekalam az sie wchłonie, robie tez peeling sola do kąpieli. U mnie poskutkowało.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-19, 15:33   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: skóra w fatalnym stanie

Ela mozesz nam polecic jakis dobry balsam?Ja tez juz nie wiem co robić
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-19, 15:49   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: skóra w fatalnym stanie

no ja mam 3 w tej chwili i testuje jak wyglada skóra po którym. Mam Avonu (BASICS -rózowy z witaminami, Oriflame (Soft&Silky), Dulgon -nawilżający 14zł 400ml.
2 ostatnie oceniam najpozytywniej. Dulgon sie świetnie na takiej suchej wchlania, jest troche rzadki ale..... Zobacz najlepiej na KW sa tez ceny dostodujesz sobie do swojego portfela. No i peeling!!! Solą! [img]icons/icon12.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-19, 16:05   #5
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: skóra w fatalnym stanie

Peeling solą na skórze, która mimo ładowania w nią oliwki bardzo się łuszczy? NIC GORSZEGO! Maszeruj do apteki i proś o jakiś silnie natłuszczająco-nawilżający preparat (np. z kwasem linolowym), z jak najmniejszą ilością chemii - zapachu, koloru... Jak po kilku dniach nie pomoże, zostanie tylko dermatolog. Być może jesteś posiadaczką jakiegoś uczulenia albo lekkiej dermatozy.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-19, 16:15   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: skóra w fatalnym stanie

ja opisalam to co ja zrobilam w takim przypadku i sol mi nie zaszkodziła, a wiadomo ze kosmetyki lepiej sie wchlaniaja po zluszczeniu martwgo naskórka. Narazie nawilzanie, natluszczanie. A do dermatoga ... to moze jak juz nic nie pomoże bo nie sadze żeby sucha skóra na łydkach byla chorobą.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-19, 16:26   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: skóra w fatalnym stanie

evoonya prosze poleć mi jakis konkretny preparat
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-07-19, 17:30   #8
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: skóra w fatalnym stanie

Nie mówię, że to od razu dermatoza. Tak MOŻE być - ze względu na utrzymujące się mimo natłuszczania łuszczenie. Na razie lepiej więc nie pilingować. Obym się myliła. [img]icons/icon7.gif[/img]Dlatego też polecam na razie preparaty apteczne, nie stricte kosmetyki. Kup Linolę krem tłusty (tylko koniecznie zaznacz, że tłusty, bo jest też wersja zwykła). Ten krem jest niemiecki, kosztuje chyba kilkanaście złotych, zapytaj może w aptece o tańszy polski odpowiednik. Powodzenia [img]icons/icon7.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-19, 17:44   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: skóra w fatalnym stanie

Spróbuj najpierw pilingu, a potem balsamu z ceramidami, np. Lipidiose 2 Vichy do bardzo suchej skóry. Może być też Nanobase. Oba w aptekach.
(Polecany krem Linola smierdzi niestety i to dość intensywnie, więc jeśli się na niego zdecydujesz, to stosuj go raczej na noc)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-19, 18:15   #10
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: skóra w fatalnym stanie

Z pilingiem na razie ostrożnie... Lepiej jednak najpierw troszkę wygoić skórę. Linolę stosowałam niejednokrotnie, regularnie kąpię się w olejku Linola dla dzieci. Apteczny zapach - owszem. Smród - z pewnością nie. Jeśli jednak nie tolerujesz zapachów aptecznych spróbuj starego babcinego sposobu - nasmaruj lekkim nawilżającym balsamem ściągniętą skórę. Kiedy się wchłonie, zaaplikuj solidną porcję wazeliny. Potem niestety taki "opatrunek" należy przykryć bawełną, w przypadku łydek trzeba by chyba poświęcić jakieś legginsy [img]icons/icon7.gif[/img] albo leciutko(!) obandażować nóżki. Trochę zachodu, ale efekt jest spektakularny.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-19, 18:21   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: skóra w fatalnym stanie

Wąchałam olejek w butelce, więc zapach był stężony, być może nie jest tak nieprzyjemny po rozcieńczeniu czy tez po rozsmarowaniu na skórze.
Pomysł z leginsami jest bardzo dobry- sama tak robię ze stopami, tzn. dużo kremu, a potem skarpetki i spać.
Natomiat piling jednak myślę, że by się przydał, żeby usunąć wysuszony naskórek, bo przez taką warstwę substancje odżywcze mogą nie przeniknąć; jednak mam tu na myśli pilingi do twarzy- delikatne (nie te ze zmielonymi pestkami).
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-07-19, 21:40   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: skóra w fatalnym stanie

dzis czytałam w jestem o podobnym problemie dot. rąk , pani kosmetyczka zalecała gruba warstwę kremu z wit. A, lub wazeline na to rekawiczki z foli i cieply ręcznik. Moze tez tak spróbuj, owiń folia nogi i ręcznikiem
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-24, 19:19   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: skóra w fatalnym stanie

Możesz też uzupełnić smarowanie kuracją od wewnątrz- łykaj Oeparol (olej z wiesiołka w kapsułkach). Jest bardzo często zalecany przy nadmiernej suchości i łuszczeniu, również do smarowania (sa kremy z wiesiołkiem Oeparol).
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 09:16   #14
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: skóra w fatalnym stanie

przynioslam ostatnio z apteki takie broszurki do poczytania i jest taka maść na nadmierne rogowacenie naskorka rąk i nóg. Zapytaj w aptece.
Obecnie smaruje maścia witaminowa i jest ok.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 10:15   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: skóra w fatalnym stanie

Zapewne chodzi o Solcokerasal lub Hasceral. Jeśli tak, to odradzam ich stosowanie na suchą pordrażnioną skórę, bo są oparte na kwasie salicylowym (i moczniku), który może podrażnić skórę.
Natomiast maść witaminowa jest jak najbardziej OK.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 11:08   #16
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: skóra w fatalnym stanie

W aptece można kupić krem-balsam o nazwie Topialyse (produkuje go chyba SVR)- zresztą jest cała seria produktów o tej nazwie, a przeznaczone są do skóry atopowej. Ja wyleczyłam sobie nim bardzo suchą skórę na dłoniach.
Powodzenia [img]icons/icon7.gif[/img]
aneta
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 18:05   #17
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: skóra w fatalnym stanie

dermatolog przepisał mojej znajomej wyciąg ze skrzypu z witaminami [pomaga!] [img]icons/icon25.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 18:54   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: skóra w fatalnym stanie

tak jak pisalam w pierwszym poście tez taki problem mialam i moze jeszcze troszeczke mam. Skrzyp biore juz dosc długo ale to ze wzgledu na paznokcie i włosy, na nogach nie widze poprawy.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-25, 21:47   #19
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: skóra w fatalnym stanie

Odwiedź gabinet kosmetyczny, być może potrzebujesz kilku regenerujących, dotleniających zabiegów (regeneracja przyda się również na ciało- kosmetyczki mają do dyspozycji wiele zabiegów). Jeśli w Twoim mieście są już aparaty do tlenoterapii to polecam także ten rodzaj kuracji.Do stosowania na całe ciało (również do kąpieli)polecam krem Karite (świetna odżywka dla skóry i włosów).Poza tym może brakuje Ci witamin - Twoja dieta musi być bogata w warzywa i owoce.Najlepsze są naturalne witaminy.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-07-26, 09:58   #20
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: skóra w fatalnym stanie

Elu, ale wiesz jak to jest - czasami coś działa na jedną osobę a na drugą niekoniecznie. [pewnie dlatego, że objawy mają podobne a przyczyny objawów różne, różne cery, różne diety bla bla bla]. mojej znajomej skrzyp z witaminami został przepisany na łuszcząca się skórę na dłoniach [po obu stronach] i pomógł.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-26, 11:15   #21
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: skóra w fatalnym stanie

znów masz rację, cholera! Ale nawet z ulotki od tego skrzypu nie wywnioskowałabym ze to moze byc na łuszcząca sie skórę...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:26.