zestaw kosmetyków - bo mam namieszane w głowie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-07-29, 11:44   #1
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola

zestaw kosmetyków - bo mam namieszane w głowie


Zgłupiałam już do reszty z tą pielęgnacją [img]icons/icon12.gif[/img]... od paru dobrych miesięcy studiuję to forum, stosuję się do rad, próbuję kosmetyki, zostałam też kosultantką AVON-u co też sprawiło że półki mi się uginają od specyfików. Czy ktoś może mi pomóc uporządkować ten mętlik? [img]icons/icon12.gif[/img]..ale do rzeczy :

Mam 26 latek, cerę mieszaną z popękanymi naczynkami i trądzikiem , a także pierwsze zmarszczki po oczami i te mimiczne na czole .. nie wiem jakie maseczki i jak często(stosuję namiętnie różne), jakie kremy, tonik i inne specyfiki pomogą mi pielęgnować to wszystko prawidłowo - z jednej strony krostki z drugiej zmarszczki no i te delikatne naczynka ...
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 11:56   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: zestaw kosmetyków - bo mam namieszane w głowie

Przede wszystkim zdecydowałabym się na jedną linię kosmetyczną. Wszystkie produkty jednej firmy są najlepsze gdy stosuje się je razem - uzupełniają się. Połączenia różnych produktów mogą powodować uczulenia a nawet trądzik!
Jeśli chodzi o cerę mieszaną, najlepiej krem regulujący cerę. Maseczka oczyszczająca - w zależności od stanu skóry - raz lub dwa w tygodniu, unikaj maseczek typu sauna ze względu na rozszerzone naczynka. Krem pod oczy i na powieki zapobiegający pierwszym oznakom starzenia - koniecznie!
Nie wiem o jaką półkę chodzi, wtedy poleciłabym konkretne kosmetyki.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 12:00   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: zestaw kosmetyków - bo mam namieszane w głowie

Wszystko pięknie, ale z jednym się nie zgodzę: w większości przypadków wcale nie ma potrzeby używać wszystkich kosmetyków z tej samej linii. I w jaki sposób stosowanie kosmetyków z różnych lini pielęgnacyjnych może spowodować trądzik czy podrażnienie (nie chodzi mi tu o działanie drażniące czy zatykające pory, lecz jak to się ma do mieszania kosmetyków)???
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 12:06   #4
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Re: zestaw kosmetyków - bo mam namieszane w głowie

ze średniej półki - lubię L'OREALA, używałam hydrafresh, ale potem przyszło więcej krost (odstawienie hormonów) i "przerzuciłam sie" na 20-tkę Erisu- teraz mam Pore Fection Avonu - ale nie jestem zadowolona ..
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 12:07   #5
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: zestaw kosmetyków - bo mam namieszane w głowie

Skoro masz metlik i sama dla siebie jestes krolikiem doswiadczalnym (BLAD!), najlepszym rozwiazaniem bedzie dla Ciebie wizyta u profesjonalnej kosmetyczki. My tutaj mozemy zasypac Cie tonami rad, kazda z nas ma swoje ulubione kosmetyki. Musisz jednak pamietac, ze ich dobor to kwestia szalenie indywidualna. Nie eksperymentuj, nie testuj, nie zmieniaj ciagle - oddaj sie w rece fachowca. Lepiej zaoszczedzic na butach czy szmince, z pewnoscia nie na wlasnej buzce.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 12:12   #6
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Re: zestaw kosmetyków - bo mam namieszane w głowie

Czasem nawet mieszanie jest koniecznością - np. tonik, żel i krem zawsze dobieram z jednej serii (chociaż nie widziałam toniku Hydrafresh L'Oreala) ale z maseczką kremem pod oczy już jest gorzej..... pozatym czy ktoś stworzył kosmetyki przeciwtrądzikowe nie przeznaczone dla nastolatek i zarazem dla cery z problemami naczynkowymi??
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 12:15   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: zestaw kosmetyków - bo mam namieszane w głowie

Ja również po odstawieniu hormonów męczyłam się z problemami skórnymi (cera mieszana z lekkim trądzikiem). Pomogły kosmetyki apteczne: krem SKINOREN na czoło, nos i brodę oraz krem nawilżająco-odżywczy HYDRANCE RICHE AVENE na resztę twarzy lub lekka emulsja regulująca - też AVENE. I uporałam się wreszcie z tym problemem.
Bardzo dobre produkty apteczne ma też LA ROCHE POSAY.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-07-29, 12:17   #8
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: zestaw kosmetyków - bo mam namieszane w głowie

Jasne, ze ma sie nijak [img]icons/icon7.gif[/img] Ja z powodzeniem mieszam kremy La Roche-Posay z tonikiem Normamat Erisu, maseczkami Herbapolu, i moja facjata ma sie swietnie. Troche zas inaczej moze wygladac sprawa z kosmetykami leczniczymi, aptecznymi (tzw. kosmeceutykami), zawierajacymi substancje lecznicze, szczegolnie w duzych, stezonych dawkach. Jednak w przypadku "zwyklych" kosmetykow, prawdopodobienstwo wystapienia w efekcie ich mieszania podraznien czy tradziku - jest znikome.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 12:26   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: zestaw kosmetyków - bo mam namieszane w głowie

Owszem, czasem mieszanie kosmetyków jest koniecznością, czasem tez jest nawet dobre. Sprawa indywidualna. Ja po prostu w okresie problemów skórnych miałam bardzo przykre doświadczenia z kosmetykami, co kosztowało mnie dermatologiczne męki przez kilka miesięcy, dlatego bardzo uważam na skład kremów, maseczek itd. aby nawzajem nie narobiły mi czegoś złego z cerą - stąd przestroga. Przeważnie, gdy coś jest do wszystkiego okazuje się być do niczego, dlatego używam konkretnych preparatów na konkretne problemy-nie mogę niestety tylko nawilżać i odżywiać cery...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 12:28   #10
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Re: zestaw kosmetyków - bo mam namieszane w głowie

właśnie ostatnia wizyta w gabinacie kosmetycznym dała mi do myślenia gdyż dowiedziałam się (wstyd że nie wiedziałam) że nie powinnam używać peelingu mechanicznego przy moich rozszerzonych naczynkach .. następnym razem popytam więcej gdyż do tej pory odwiedzałam gabinety o różnych porach roku a stan mojej cery zmieniał się jak w kalejdoskopie [img]icons/icon12.gif[/img] więc i rady sie zmieniały a ja skrzętnie się do nich stosowałam..
oj ja aż takiego królika nie robię z siebie [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 12:37   #11
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: zestaw kosmetyków - bo mam namieszane w głowie

Dziwne, ze otrzymywalas rady na pory roku... [img]icons/icon9.gif[/img] Dobra kosmetyczka tak powinna sie toba zajac, by cera nie "swirowala" [img]icons/icon12.gif[/img] wraz ze zmianami aury. A wiec doradzic kompleksowa pielegnacje na caly rok. Nie wybieraj przypadkowych salonow, zrob wywiad, wybierz sie do sprawdzonej specjalistki. BTW, na skore naczynkowa ostroznie wylacznie peeling enzymatyczny [img]icons/icon7.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-07-29, 13:07   #12
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Re: zestaw kosmetyków - bo mam namieszane w głowie

to akurat nie była wina kosmetyczki, gdyż cera była zimą przesuszona przez ogrzewanie, potem sie z tym uporałam ale odstawienie hormonów spowodowało nawrót trądzku więc sama zmieniłam pielęgnację... resztę znasz, dzięki za rady [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.