punktowy środek na pryszcze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-18, 09:51   #1
samsonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 23

punktowy środek na pryszcze


dziewczyny poleccie cos do pumktowego stosowania na pryszcze.mam kilka niespodzianek!!! zlitujcie sie nad kobieta w 8 miesiacu ciazy ktora nie ma czasu ani sily ani checi na:
-bieganie po sklepach
-wojny z malowanymi lalami w sklepach
-kolejne nieudane eksperymenty
-nie ma wiele kasy bo sie splukala kupujac wyprawke dla malenstwa

z gory dzieki!!!
pozdrawiam!!!!

p.s.:uzywam effaklaru k i nie dziala na mnie olejek herbaciany1
samsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-18, 10:00   #2
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: punktowy środek na pryszcze

Kiedy ja byłam w ciąży też miałam problemy z cerą , zwłaszcza przy kościach żuchwy i na bokach policzków. kosmetyczka powiedziała mi, że właśnie w tych miejscach wystepują krostki w czasie ciąży i poleciła w aptece kupic kwas borowinowy w proszku i w domu rozpuścić go w wodzie i tym przemywać trądzik. Nie pamiętam dokładnej ceny, w każym razie ten kwas kosztował grosze.Mi to na jakiś czas pomogło, z tym, ze trzeba przemywać regularnie.
[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-18, 10:24   #3
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: punktowy środek na pryszcze

Może - odstaw Effaclar ?
Przyznam Ci się, że mnie to ogromnie pomogło [img]icons/icon12.gif[/img] Poważnie!
Z punktowych środków poleciłabym Ci taki płyn w kulce z Clarinsa (zgłosiłam do KW, zerkniJ) - ale to droga impreza, całe 68 zł kosztuje.
ja kiedyć z powodzeniem stosowałam domowy sposób, czyli okład z cebuli, może spróbujesz? Jest to trochę uciążliwe, ale za to bezinwestycyjne [img]icons/icon7.gif[/img]

To się robi tak:
Oddzielasz jedną warstwę cebuli i wkładasz do wrzątku na 30-60 sekund - chodzi o to, żeby zaczęła się robić przezroczysta. Potem odcinasz mały kawałek - taki żeby przykryć pryszcza, przykładasz na twarz wewnętrzną stroną i przymocowujesz plastrem. Najlepiej zastosować na noc - mnie pomagało często już po jednym dniu.

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-18, 10:26   #4
samsonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 23
Re: punktowy środek na pryszcze

dzieki dorixx!! ja tez mam krostki na policzkach i na zuchwie.przed ciaza pojaiwaly sie raczej na czole. kwasu borowinowego uzywalam jakies 2 lata temu, zapisal mi go dermatolog,ale niezbyt na mnie dzialal.ale co mi szkodzi sprobowac.moze dziewczyny znacie jakis srodek do smarowania,ktory by atentycznie leczyl??
samsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-18, 10:30   #5
samsonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 23
Re: punktowy środek na pryszcze

dzieki maga ale na cebule jestem w ciazy uczulona- nie moge nawet zniesc jej zapachu w jedzeniu.moze sie zdecyduje na clarinsa,mam zel do mycia dla tlustej cery z tej firmy i jest ok.pozdrawiam
[img]icons/icon40.gif[/img]
samsonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-18, 18:16   #6
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154
Re: punktowy środek na pryszcze

Maga powiedz mi ,czy ten płyn Clarinsa jest skuteczny na krostki też te głębokie z kategorii bolesnych?Zagięłam parol na ten płyn ,ale boję się,że jest skuteczny tylko na te powierzchowne,małe,jak większość specyfików kosmetycznych(nie leków).Napisz proszę,czy warto to nabyć.Dodam,że jeśli napiszesz,że tak, to sobie kupię. [img]icons/icon12.gif[/img]
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-18, 18:28   #7
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: punktowy środek na pryszcze

No właśnie tak - z małymi nie ma takiego problemu, u mnie one się wysuszają od samego mycia buźki Effaclarem + zasmarowania podkładem, nawet nie musi być antybakteryjny.
Ale te głębokie ohydztwa to zmora, robią sie od czasu do czasu .. sama wiesz. U mnie stosowanie Clarinsa powoduje stopniową likwidację stanu zapalnego (w większości wypadków; bo zdarza mi się go np. zapomnieć, i gdy za poźno zabiorę się do zwalczania paskudnika, trwa to dłużej). Ważne, że ten płyn nie powoduje podrażnienia skóry nawet przy kilkakrotnym nakładaniu i że można go nakładać na podkład.
Mam nadzieję, że Tobie też pomoże.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-01-18, 20:56   #8
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154
Re: punktowy środek na pryszcze

Oh dzięki wielkie,tak więc chyba go nabędę. [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img]
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.