czerwone rece :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-13, 21:48   #1
gabis
Raczkowanie
 
Avatar gabis
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 78
GG do gabis

czerwone rece :(


witam serdecznie
mam wielki problem, kiedy jest cieplo mam czerwone rece, to bardzo brzydko wyglada [img]icons/icon9.gif[/img] ponoc wzielo sie to od tego, ze czesto byly przemarzniete. czy jest jescze jakis sposob zeby temu zaradzic? czy pomoze odpowiednia pielegnacja, czy jush musze sie z tym pogodzic [img]icons/icon9.gif[/img] prosze poradzcie cos !
gabis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-14, 07:32   #2
Zita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 125
Re: czerwone rece :(

Czerwone dłonie są dosyć trudnym do usunięcia problemem. [img]icons/icon9.gif[/img]
Mając już czerwone ręce należy szczególną uwagę zwrócić na ich ochronę, czyli unikać kontaktu ze zbyt gorącą lub zbyt zimną wodą. Do mycia należy stosować delikatne preparaty myjące (żele, mydełka).
Prawdopodobnie (bo sama nie mam takiego problemu), skutek może przynieść moczenie w herbatce rumiankowej lub podgrzanym mleku.
Można również zastosować specjalne kąpiele z wywarem z kory dębowej lub roztworze z soli morskiej.
100g soli na 1 litr wody. Mieszankę należy szybko zagotować i po przestygnięciu moczyć w niej dłonie.
Do roztworu kory debowej należy użyć garść suszonej, rozdrobnione kory dębowej na 0,5 litra wody. Wrzucamy na wrzątek i na malutkim ogniu trzymamy ok. 15 min. Stosujemy oczywiście przestudzone.
Nie jestem pewna, czy te sposoby są skuteczne, ale takie informacje znalazłam w książce "Kosmetyka naturalna". Spróbować zawsze można. [img]icons/icon7.gif[/img]

Pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
Zita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-14, 18:30   #3
gabis
Raczkowanie
 
Avatar gabis
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 78
GG do gabis
Re: czerwone rece :(

dziekuje, kochana jestes ze specjalnie szukasz odpowiedzi na moj problem w ksiazkach [img]icons/icon7.gif[/img] chcialam sie jeszcze tylko zapytac jak czesto i jak dlugo mam to stosowac i skad mam wziac ta kore debowa ?!
pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
gabis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-14, 23:19   #4
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: czerwone rece :(

gabi [img]icons/icon7.gif[/img] przeczytaj sobie w skupieniu słonko- artykuł Beatki Krajnik o dłoniach [img]icons/icon7.gif[/img] strona główna [img]icons/icon7.gif[/img] z pewnością bedzie pomocny [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.