Uczulenie na słońce i nie tylko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-08-12, 10:21   #1
Justyna25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 3

Uczulenie na słońce i nie tylko


Witam serdecznie wszystkich . Lato w pełni a ja nie mogę z niego korzystać. Od 15 roku zycia pojawiają mi się w lecie krostki na szyi - szczególnie w miejscach które szczególnie były nasłonecznione. Krostki pojawiają się dzień, dwa po opalaniu, pobycie dłuższym na słoncu. Koleżana mówi, że wyglądają jak potówki - są małe, wypełnione białawą substancją i jest ich...chyba setki jesli nie tysiące. Dermatolog powiedział, że to uczulenie na słońce i powinnam nosić apaszkę! Proszę sobie wyobrazić ogromny upał, bikini i apaszka na szyi.Krostki po kilu dniach znikają i pojawiają się następnym razem gdy wyjdę na słońce. Zaznaczam, że raczej nie uzywam zadnych kosmetyków na szyję, a cerę mam mieszaną. Jestem ciekawa czy ożna jakoś im zapobiegać??? Są mało estetyczne, swędzące i...co tu kryć utrudniają troszkę życie .
I jeszcze pytanko jedno. Krem pod oczy. Duuuzo pracuję przy komputerze, zawsze miałam i mam cienie pod oczami (brzydkie, ale taka moja uroda). Obserwuję coraz bardziej widoczne zmarszczki wokół oczu (pewnie są efektem nie noszenia okularów i mrużenia oczu). Używam "zwykłych" kremów pod oczy np. z nowej serii AA (takie niebieskie opakowanie)i wciąż mam wrażenie że skóra wokół moich oczu ciągle "chce pić" - tzn. jest sucha, ściągnieta, a zmarszczki pogłebiają się. Może powinnam używać kremów np. z Q10? Obawiam się jednak, że to może być zgubne dla mlodej jeszcze skóry.
Całuję i dziękują za odpowiedź
I miłego dzionka
Justyna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 12:14   #2
Angel82
Raczkowanie
 
Avatar Angel82
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 203
Re: Uczulenie na słońce i nie tylko

Hej!
Pewnie masz uczulenie na słońce lub na kosmetyk do opalania (nie używasz co roku tego samego?). Mi w tym roku podobna wysypka pojawiła się na dekolcie i na wewnętrznej stronie ramion. Nie wiem sama, czy było to od słońca, czy od kremu do opalania (najprawdopodobniej tak), a może od tabletek antykoncepcyjnych (nie bierzesz?).
Próbowałaś może pić wapno albo kupić sobie coś na alergię bez recepty (np. Allertec?). Pogadaj z panią w aptece, a najlepiej wybierz się do alergologa. Pozdrawiam!
__________________
>>absolutely.no.regrets <<
Angel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 13:18   #3
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: Uczulenie na słońce i nie tylko

Ja też mam na słońce i jestem załamana, ostatnio musiałam się wystawić na słonce w sobotę, bo byłam na imprezie gdzie szło się jakiś czas w pełnym słońcu i tragedia na szerokości brody do czoła ciągną się maluśkie pryszcze wodne(gdy dotykam się to jest to wręcz tarka). Skóra zrobiła się w tym miejscu czerwona i dziś złazi miejscami, buuu wyglądam strasznie, najgorzej jest przy smiuśkich ustach bo tam strasznie boli.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-12, 21:32   #4
KARINCIA
Raczkowanie
 
Avatar KARINCIA
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 335
GG do KARINCIA
Re: Uczulenie na słońce i nie tylko

Ja jestem uczulona na pierwsze promienie słońca.
Całe życie mieszkałam nad morzem i nic nie było, dopiero od 3 lat się zaczęło!
U mnie to się objawia troszkę inaczej, mianowicie jeśli za długo przebywam na słoneczku dostaję wysypki. Obrzydliwe czerwone plamy na całym ciele a zwłaszcza na dekolcie!
Kilka razy musiałam nawet jechać do szpitala i dostawałam jakies okropne zastrzyki ,
do tego zyrtec no i obowiązkowo wapno!!!
KARINCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:53.