ja chce taka opalenizne :((( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-12, 08:44   #1
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621

ja chce taka opalenizne :(((


marzy mi sie piekna brazowo-zlocista opalenizna
ida juz wakacje ,slonko coraz intensywniej swieci a ja nie wiem co robic
moich rodzicow nie stac na zakup mi jakiegos wyjzdu np. nad morze ,a ja jak pracowalam w ciagu roku szkolnego uzbieralam sobie tyle zeby moc byc aktywna w ciagu wakacji (basen ,areobik ,pilates, kick box itd)...poprzednie wakacje cale spedzilam w domu (prawie :|) ... czym zastapic slonko z nad morza ?? czy jak pojade np. do Powsina (piekna laczka do ktorej latwo dojechac na rowerku w ciagu 30 minutek) i bede sie tam opalac (kiedys jak bylam pamietam ze sporo osob sie opalalo ) to czy to mi wystarczy ?? nie wiem czemu ale mi sie wydaje ze ladna opalenizne mozna uzyskac tylko nad morzem wrrr
probowalam tez chodzic do solarium ,ale opalenizna wcale nie jest taka ladna,...bardziej wpada w zoltawy kolor a poza tym sie tak ladnie nie blyszczy..opalenizna od sloneczka jest taka piekna ze nawet nie trzeba uzywac kosmetykow do make upu ,a ta od solarium taka nie jest...
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-12, 08:49   #2
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: ja chce taka opalenizne :(((

Do wakacji jeszcze troche, mozna uzbierac 500 zl i jechac na 2 tygodnie (tzn minus czas podrozy, czyli okolo 10-11 dni na miejscu) do Grecji

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-12, 09:20   #3
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Re: ja chce taka opalenizne :(((

skąd pomysł że tylko nad morzem można się ładnie opalić? słońce wszędzie opala tak samo, nad wodą i na piasku po prostu robi to szybciej (bo promienie uv odbijają się od wody i jasnych powierzchni). więc łączka wystarczy.
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-12, 11:21   #4
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: ja chce taka opalenizne :(((

Ja co roku zaczynam sezon od wypadów w każdy weekend na działeczkę pod Płockiem. Na początku czerwca jestem taka opalona, że koleżanki mnie pytają, czy nie byłam przypadkiem w weekend na Hawajach Po prostu leżę sobie w sobotę i niedzielę na słoneczku, czytam książki, uczę się, słucham muzyki, rozwiązuję krzyżówki, czytam gazety. Ale również ruszam się: grabię liście, koszę trawę, pielę itp. W ruchu naprawdę szybko łapie

Uważam, że spokojnie powsin wystarczy, ale możesz też pojechać chociażby na Pola Mokotowskie, gdzie ludzie również się opalają w upalne dni nad jeziorkiem

Ja mam jeszcze taki sposób, że smaruję się olejkiem (z filtrem). Może to złudzenie, ale mam wrażenie, że po olejku szybciej mnie łapie, niż po kremie

PS> Czy ktoś wie może, czy do Powsina prowadzi jakaś ścieżka rowerowa? Chciałabym tak dojechać mniej więcej od strony mostu Siekierkowskiego. Da się?
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-12, 11:21   #5
Ognik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 88
Re: ja chce taka opalenizne :(((

Hmm... Też wydaje mi się, że jeśli chodzi o słońce (bo solarium to inna sprawa), to różna jest tylko intensywność promieni, a kolor opalenizny zależy przede wszystkim od tego, co dostałyśmy w genach.
Ale z drugiem strony czytałam gdzieś (ale tylko czytałam, nie twierdzę, że tak jest na 100 %), że istotna jest wysokość n.p.m., natlenienie krwi i coś tam jeszcze. Podobno dlatego opalenizna z gór jest bardziej różowawa, a znad morza bardziej złocista. Chyba nic nie pokręciłam
W sumie to by się zgadzało- w dzieciństwie każde wakacje spędzałam w Karkonoszach i wracałam z opalenizną, której odcień był zbliżony do kakao na mleku (właśnie brązowo-różowawą), a ostatnio jeżdżę nad morze i wracam brzoskwiniowo-złocista.
A mój kuzyn nawet w mieście po paru słonecznych dniach wygląda jak południowiec :P
Ech, to trochę nie na temat hi hi
Ognik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-12, 11:32   #6
magdzielec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 25
GG do magdzielec
Re: ja chce taka opalenizne :(((

Wiesz co w ubieglym roku moi rodzice pojechali nad morze a ja zostalam w domu. Po powrocie okazalo sie ze to ja jestem najladniej i najbardziej opalona... Proponuje korzystac z kazdego promyczka slonca: zamiast sie uczyc w domu spakowac ksiazki i isc gdzies na kocyk na sloneczko, zamiast do kina na dlugi spacer (oczywiscie skapo ubrana) itd. Bedziesz sie opalala moze wolniej niz nad morzem ale za to stopniowa a co zatem idzie bardzie zdrowo
magdzielec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-12, 12:58   #7
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Re: ja chce taka opalenizne :(((

Karola napisał(a):
> Ja mam jeszcze taki sposób, że smaruję się olejkiem (z filtrem). Może to złudzenie, ale mam wrażenie, że po olejku szybciej mnie łapie, niż po kremie

Żadne złudzenie. Olejki nawet z filtrami chronią dużo gorzej niż kremy, dlatego Cię "łapie" szybciej. Nigdy nie widziałam olejku z filtrem wyższym niż 8, najpolularniejsze są 3 - to żadna ochrona.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-12, 16:30   #8
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: ja chce taka opalenizne :(((

Wszędzie się opalisz... nad morzem może faktycznie szybciej, dlatego że woda i piasek odbijają promienie słoneczne - co oczywiście wcale nie jest zdrowe, tak się składa, żem jest rodowita gdańszczanka, w zeszłe wakacje pracowałam w centrum Gdyni i w chodziłam z koleżanką na spacer na plazę czasami (sama się nie opalałam, bo kiedyś miałam silną alergię na promienie, dziś już chyba jej nie mam, ale i tak mam mam skórę z tych, co to na ulotkach każą stosować najwyższą protekcję ). No i to, czego się naogladałam, nie napawa optymizmem! Z tego co wiem, nie powinno się wystawaić na słońce w południe, bo wtedy nawiększe ryzyko poparzenia. NIby mowi się o tym ile szkód słońce może wyrządzić ale co z tego - ciągle jest mnówstwo osób które smażą się bez umiaru - młode dziewczyny i o dziwo, kobiety po 40. Ciągle bardzo wiele ludzi niczym się nie smaruje, albo smarują się oliwką Johnsona taką dla bobasków, bez żadnego filtra. NIe jestem przeciwniczką opalania, ja nie mogłabym się położyć plackiem i leżeć bo bym chyba z nudów zwariowała, ale czasem też mnie słońce chwyci bo lubię pływać czy chodzić na spacery. Mimo wszystko, uważam że lepiej wlaśnie jest się opalać gdzieś na łączce bo mniejsze ryzyko poparzenia... to co się czasem widzi na plaży późnym popołudniem, kiedy plazowicze szykują się do odwrotu, napawa niezłym przerażeniem... plecy i uda czerwone niczym barszczyk wigilijny... żałosne.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-12, 21:48   #9
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: ja chce taka opalenizne :(((

Smoczyca napisał(a):
> Wszędzie się opalisz... nad morzem może faktycznie szybciej, dlatego że woda i piasek odbijają promienie słoneczne - co oczywiście wcale nie jest zdrowe, tak się składa, żem jest rodowita gdańszczanka, w zeszłe wakacje pracowałam w centrum Gdyni i w chodziłam z koleżanką na spacer na plazę czasami (sama się nie opalałam, bo kiedyś miałam silną alergię na promienie, dziś już chyba jej nie mam, ale i tak mam mam skórę z tych, co to na ulotkach każą stosować najwyższą protekcję ). No i to, czego się naogladałam, nie napawa optymizmem! Z tego co wiem, nie powinno się wystawaić na słońce w południe, bo wtedy nawiększe ryzyko poparzenia. NIby mowi się o tym ile szkód słońce może wyrządzić ale co z tego - ciągle jest mnówstwo osób które smażą się bez umiaru - młode dziewczyny i o dziwo, kobiety po 40. Ciągle bardzo wiele ludzi niczym się nie smaruje, albo smarują się oliwką Johnsona taką dla bobasków, bez żadnego filtra. NIe jestem przeciwniczką opalania, ja nie mogłabym się położyć plackiem i leżeć bo bym chyba z nudów zwariowała, ale czasem też mnie słońce chwyci bo lubię pływać czy chodzić na spacery. Mimo wszystko, uważam że lepiej wlaśnie jest się opalać gdzieś na łączce bo mniejsze ryzyko poparzenia... to co się czasem widzi na plaży późnym popołudniem, kiedy plazowicze szykują się do odwrotu, napawa niezłym przerażeniem... plecy i uda czerwone niczym barszczyk wigilijny... żałosne.

Może to i jest żałosne, ale ja np. naprawdę zawsze uwielbiałam widzieć, że się opaliłam. Jak byłam nastolatką, to razem z przyjaciółką po plażowaniu szłyśmy do domu, brałyśmy letni prysznic (oczywiście nie razem ), myłyśmy włosy, smarowałyśmy się balsamami - uwielbiałyśmy te zabiegi pielęgnacyjne Potem zakładałyśmy białe ciuszki i na miasto posiedzieć gdzieś Tak miło wspominam tamte czasy, mmmmmmm...

Teraz już niestety (to znaczy stety) dbam o swoje ciało, myślę o przyszłości, starzeniu się skóry, raku itp. więc już się tak strasznie nie opalam, ale przyznam np. że jak jestem nad morzem, to na plaży siedzę cały dzień. Od 10:00 do 17:00 z malutkimi przerwami na pójście po piwo lub kebaba Tylko że smaruję się większymi filtrami, niż kiedyś. W największy upał natomaist czasami przykrywam plecy koszulką.
Wiesz, jak człowiek ma morze 10 dni w roku, to naprawdę chce się nim nacieszyć - ja mogłabym nie schodzić z plaży w ogóle, no ale trzeba gdzieś zjeść i spać
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.