woda termalna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-11-09, 16:26   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Woda termalna


Czytając opinie na KW widzę ,że wody termalne mają bardzo dobre właściwości pielęgnacyjne.Otóż mam pytanie: czy rzeczywiscie są dużo lepsze od wód mineralnych i na czym polega różnica? Niestety nie mam konkretnej wiedzy na temat wód...,więc jak ktoś wie -chętnie poznam szczegóły.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-09, 17:29   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Woda termalna

Dołączam się do prośby [img]icons/icon7.gif[/img]
Przestudiowałam sobie skład chemiczny naszych wód mineralnych i doszłam do wniosku, że spokojnie można niektórych używać do celów kosmetycznych (np. Jan z Krynicy).
Oczywiście, w pewnych warunkach zaletą wód sprzedawanych w szczelnym opakowaniu z atomizerem jest sterylność, ale nie każdy chyba potrzebuje aż takich środków ostrożności ...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-09, 17:37   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Woda termalna

I jeszcze jedno: czy taka woda zastąpi tonik w 100% ?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-09, 18:03   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Woda termalna

Ja uważam ,że masz dużo racji proponując stosowanie wody mineralnej (pod warunkiem ,że jest to woda ze sprawdzonych żródeł).Seria Iwostin zawiera wodę zdrojową. Myślę ,że do odświeżania twarzy można używać także wody mineralnej- można ją przelać do buteleczki z atomizerem (są takie małe,puste buteleczki w drogeriach i ma takie atomizerki firma A.T.W.), pamiętaj aby po spryskaniu twarzy wodą osuszyć skórę chusteczką. Wypróbuj i powiedz jak się sprawdza ten sposób -na pewno nie zaszkodzi.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-09, 18:25   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Woda termalna

Sądzę, ze woda mineralna moze Ci zastąpić wodę termalną, ale nie tonik wzbogacony np. o pielęgnacyjne wyciągi ziołowe, których potrzebuje Twoja cera.
Ja używam wody mineralnej do mycia twarzy, ale potem zwykle stosuję jeszcze tonik, żeby lepiej nawilżyć skórę i po prostu dla przyjemności [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-09, 18:30   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Woda termalna

Bardzo dziękuję za "oświecenie" mnie [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-16, 16:26   #7
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
skład wody w serii Iwostin do Magi

Maga, pisałaś, że woda budzi w Tobie podejrzenie, bo nie podano pełnego składu minerlanego, tak jak to robi Avene czy LRP, skład ten zaraz umieszczę w dziale NEWS.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-12-16, 16:51   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: skład wody w serii Iwostin do Magi

Dzięki Basiu !! Bardzo się przyda [img]icons/icon7.gif[/img]
Chodziło mi o to, o czym Ty już takze pisałaś - woda szczypie w oczy, a gdy miałam skórę wydelikaconą peelingiem, to szczypała potężnie na całej twarzy - musiałam zmyć. Dlatego byłam zdziwiona, że skład nie był umieszczony na opakowaniu.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-16, 16:59   #9
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: skład wody w serii Iwostin do Magi

No cóż woda nadal mnie szczypie, zużywam już drugą butelkę, a to dlatego, że kupiłam dwie naraz, mam już wprawę w jej używaniu i w okolicach oczu stosuję tylko zwilżony wodą płatek, na szczęście szczypie mnei tylko w oczy, a na skórę działa korzystnie. Jednak osobom po peelingach chemicznych nigdy bym jej nie poleciła.
Przy okazji poszukując kuracji po peelingach chemicznych, takich jak Twój, odkryłam preparat oparty na miedzi, niestety niedostepny w Polsce, poleany m.in po tego typu zabiegach.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-06, 07:27   #10
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
woda w spray'u

Przypomniało mi się, że moja koleżanka miała kiedyś wodę do twarzy w spray'u, na opakowaniu było napisane bodajże "vita". Czy słyszałyście coś o tej wodzie? o jej właściwościach?
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-06, 11:53   #11
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: woda w spray'u

nie wiem jaki ma skład. Widziałam ją w supermarkecie i jest b. tania, chyba ok. 12 zł
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-07, 17:53   #12
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
woda termalna

nie wiem co sie dzieje :/ woda termalna vichy ktora nie była rewelacją ale dotąd mnie nie uczulała i postanowiłam ją zużyć do końca a później zaopatrzyć się w tą la roche-posay dzisiaj wydziwia jakieś cuda, skropiłam nią przed chwila twarz i zaczela mnie piec i swedziec nie wiem jak wygląda bo nie mam dostepu do lusterka. Później zdziwiona tym faktem prysnęłam jej trochę na nogi i ponownie się zdziwiłam bo PIEKĄ! Niebywałe, ale nie rozumiem czym to jest spowodowane Czyzby przedawkowanie albo jakas chwilowa nadwrazliwosc skory?

youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-08, 18:00   #13
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Re: woda termalna

Moze masz swiezo opalona skore? Z tego co wiem woda Vichy ma w skladzie sol. Ze swojego doswiadczenia wiem, ze moze piec Zdarzylo mi sie kiedys wziac kapiel w wannie z dodatkiem soli morskiej (ale w niewielkiej ilosci) i po wyjsciu z wody skora mnie piekla
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-18, 11:57   #14
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
woda termalna

mam pytanko-czy wodą termalną mozna sie spryskiwać na buźke,na ktorej jest makijaż?z gory dziekuje;*
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-18, 14:25   #15
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: woda termalna

tak. pamiętaj tylko żeby woda nie wyschła na twarzy.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-29, 11:03   #16
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
woda termalna

Zachecona swietnymi opiniami na KWC zakupilam wode termalna avene.
I jestem bardzo niemile zaskoczona. Co ona wlasciwie ma dawac? Bo ja poza szybkim orzezwiajacym prysznicem twarzy nic szczegolnego nie zauwazylam.

Mozecie mi powiedziec czym was tak zachwycila?
(pytanie do uzytkowniczek jakiejkolwiek wody termalnej, bo chodzi mi o fenomen tego kosmetyku a nie konkretnie avene)
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-29, 11:16   #17
cynamonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 52
GG do cynamonka
Re: woda termalna

Ja mam wode La Roche-Posay i u mnie spelnia ona przede wszystkim role srodka lagodzacego podraznienia skory. Mam wybitnie sucha skore i czasem pojawiaja sie zaczerwienienia lub wysuszone miejsca na buzce :| I z tym woda taka radzi sobie swietnie tzn. szybko przynosi ulge, nie sciaga skory, likwiduje pieczenie. Nie wiem jak to wyglada u cer mieszanych czy normalnych. Pozdrawiam
cynamonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-29, 11:27   #18
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Re: woda termalna

A czego oczekiwałaś kupując wodę termalną? Że, jak za dotknieciem czarodziejskiej różdżki, znikną zmarszczki? Że z brunetki zamienisz się w blondynkę?
Woda termalna Avene łagodzi podrażnienia, jeśli cera skłonna jest do podrażnień (u Ciebie taka nie jest - profil), może łagodzić wybuchy teleangiektazji (brak deklaracji, więc jak sądzę również brak takich skłonności), a u mnie np. jeszcze wygładza cerę i lekko przymyka pory.
Poza tym jest właśnie orzeźwiającym lekkim prysznicem dla twarzy w upalne dni.

A jeśli ktoś tego wszystkiego nie potrzebuje ... jest pieniędzmi wyrzuconymi w błoto
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-29, 11:35   #19
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Re: woda termalna

Noor napisał(a):
> A czego oczekiwałaś kupując wodę termalną? Że, jak za dotknieciem czarodziejskiej różdżki, znikną zmarszczki? Że z brunetki zamienisz się w blondynkę?
Nie, podoba mi sie moj kolor włosów a zmarszczek nie mam.
Oczekiwalam tego o czym pisaly wizazanki w swoich recenzjach wody termalnej

> Woda termalna Avene łagodzi podrażnienia, jeśli cera skłonna jest do podrażnień (u Ciebie taka nie jest - profil), może łagodzić wybuchy teleangiektazji (brak deklaracji, więc jak sądzę również brak takich skłonności), a u mnie np. jeszcze wygładza cerę i lekko przymyka pory.

No wiec jednak jest czego oczekiwać...
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-29, 12:48   #20
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Re: woda termalna

To nie był żaden zarzut, ani atak z mojej strony (wtedy nie byłoby pyszczka - ).
Chodziło mi o to, że woda termalna, to "kosmetyk" o działaniu wybitnie łagodzącym i jeśli czyjaś cera takiego działania nie wymaga, bo nie jest do podrażnień skłonna, to można się bez niego doskonale obyć (choć niekoniecznie trzeba, bo taki mineralny prysznic, to bardzo miłe uczucie).
A efekt wygładzenia i przymknięcia porów, może być sprawą całkowicie indywidualną - ja mam cerę tłustą i rano (wtedy używam Avene) budzę się z twarzą błyszczącą, jak księżyc i porami wielkimi, jak jego kratery - więc nie aż tak trudno u mnie taki efekt wywołać.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-29, 12:58   #21
Gosiabie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 562
Wyślij wiadomość przez ICQ do Gosiabie GG do Gosiabie Wyślij wiadomość przez Yahoo do Gosiabie
Re: woda termalna

Ja nie wyobrażam sobie zrobienia makijażu bez wody Avene.
Po użyciu podkładu zawsze spryskuję ją trochę wodą, po czym nadmiar sciągam chusteczka.
Dzięki temu makijaż jakoś tak lepiej trzyma się skóry, bardziej stapia się z nią, jest naturalny.
To głowny powód, poza tym używam jej do nawilżenia w okresie kaloryferowym i ochłodzenia, nawiklżenia w lecie.
Pozdrawiam
Gosiabie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-29, 22:09   #22
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: woda termalna

Ines, ja mam podobne zdanie do Ciebie. Nie mialam wody z Avene, ale z LPR. Nie zauwazylam lagodzacego dzialania, nawilzajacego ani nic.
Uzywalam swojej do utrwalania makijazu (choc tez nei zauwazylam zeby to robila), a w zimie bylo mi zimno zeby ja ciagle uzywac. Hihihihi
Kupie moze keidys jeszcze jakas woda i moze jednak bedzie dzialala

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-30, 16:10   #23
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: woda termalna

ja tez kupilam wode termalna ale od LRP i tez bylam zachecona pozytywnymi opiniami. Nie uzywam jej codziennie tylko jak mi sie przypomni lub jak czuje potrzebe. O jej dzialaniu przekonalam sie juz pierwszego dnia po zakupie. Wptece dostalam tez probki mleczka Toleriane. Przy wieczornym demakijazu potraktowalam twarz tym mleczkiem. Bardzo sie ucieszylam ze mocno nawilza skore, ale zaraz poczulam starszne uczucie pieczenia. Nie chcialam zmywac twarzy woda bo efekt nawilzenia poszedl by w ... , uzylam wody LRP i odraz przyniosla ulge, nic juz nie szczypalo, twarz nabrala normalnych kolorow. Wiec mysle to jest to do czego sluzy ta woda, a poza tym to tak sobie pomyslalam ze nawet jak mnie nic nie uczuli to moge sie czasami spryskac bo wkoncu zawiera wiele wartosciowych mikroelementow ktore odzywiaja skore i nasza cera tylko na tym moze zyskac. Od kiedy mam ta wode toniki stoja w polce nie uzywane, ona spelnia nawet lepsza role niz tonik.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-30, 19:39   #24
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: woda termalna

Bardzo mi się podoba to co napisała Noor bardzo trafnie Ja osobiście nie przepadam za wodą termalną bo przede wszystkim kocham najróżniejsze toniki, którymi zlewam się z lubością i zawsze mam jakieś trzy rodzaje pod ręką Woda termalna jest już dla mnie pewną fanaberią, aczkolwiek doceniam jej właściwości - bardzo uspokaja podrażnioną cerę. Mam ją zawsze na podorędziu, bo podraznienia zdarzają mi się nader często. Łagodzi moje rozjuszone naczynka, koi. Jesli ktoś ma zdrową cerę, to nie wiem czy taka rzecz jest mu potrzebna.
Woda świetnie orzeźwia w upały i faktycznie jest tak jak pisze Gosia - spryskanie gotowego już makijażu przedluza jego żywotność - przeczytałam że to jakiś trik wizażystów, wypróbowałam na sobie - faktycznie, coś w tym jest, choć dla mnie to znów fanaberia
Na codzień zdecydowanie wolę tonik, wystarcza mi.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-31, 09:17   #25
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Re: woda termalna

Wypróbowałam już kilka wód termalnych i jestem zadowolona z efektów jakie przynoszą. Używałam Avene, Evian i Ivostin. Używam wody termalnej głównie latem, kiedy moja cera ciągle "chce pić", albo kiedy się bardzo mocno przesuszy, a także jako utrwalacz makijażu. Po jej użyciu skóra jest orzeźwiona i nawilżona.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.