Czy znacie może firmę apteczną Plante System? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-03, 21:01   #1
POPIELICA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 21
Question

Czy znacie może firmę apteczną Plante System?


Mam pytanie, czy znacie może markę apteczną Plante system? Zakupiłam przedwczoraj żel do mycia twarzy Plante System Aknorm (do cery tłustej i trądzikowej) oraz krem z tej samej serii matująco - nawilżający Plante System Aknorm (również cera tłusta i trądzikowa). Szczerze mówiąc weszłam do apteki z myślą kupienia żelu, toniku i kremu ale z serii Avene lub Bioderma (sugerowałam się opiniami na KWC). Jednak będąc w aptece, pani - dermokonsultantka, absolutnie odradzała te dwie firmy apteczne a bardzo polecała właśnie Plante System. Długo się wahałam ale w końcu mnie przekonała, szczególnie mówiąc że po moim trądziku nie będzie ani śladu, jak użyję Plante System. Szczerze mówiąc kompletnie nie słyszałam nigdy o tej firmie, z produktów aptecznych była to jedna z najdroższych firm. Szukałam coś konkretnie do cery trądzikowej. Przeczytałam opinie na KWC dotyczące tych dwóch produktów Plante System ale szczerze mówiąc jest ich bardzo malutko, przy kremie jest chyba tylko jedna. Może wy dziewczyny coś słyszałyscie o tej firmie Plante System? Wydałam na te dwa produkty 104 zł i szczerze mówiąc żałuje trochę... używam dopiero trzy dni ale jakoś nie widzę narazie rezultatów obawiam się że był to zły wybór
POPIELICA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 10:29   #2
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Czy znacie może firmę apteczną Plante System?

Ja trochę miałam do czynienia z produktami tej firmy,myślę jednak,że najważniejsze w Twoim poście są dwie rzeczy: to,że Pani Konsultantka odradzała Ci cokolwiek - jej funkcją w sklepie jest raczej doradzanie - sądzę,że przekroczyła trochę swoje uprawnienia druga rzecz: niepotrzebnie wprowadziła Cię w błąd twierdząc,że przy użyciu tych produktów (bądż jakichkolwiek innych) po Twoim trądziku nie będzie śladu To poważne nadużycie.
Nie wiem nic o Twoich problemach trądzikowych - jeśli są znaczne powinnaś poradzić się lekarza. Kosmetyki pielęgnacyjne to tylko uzupełnienie kuracji. Osobiście uważam,że przy problemach skórnych kosmetyki trzeba dobierać staranni,jednak z mojego doświadczenia wynika,że kluczowej roli w leczeniu nie spełnią. Co do produktów dostępnych w aptece - nie sądzę,żeby różnice były jakieś kolosalne Najlepiej oczywiście metodą prób i błędów dopasować sobie najlepiej odpowiadająca nam pielęgnację;następnym razem przed zakupem poproś o próbki do testów.
I jeszcze: nie uważam,żeby firma Plante System odbiegała jakoś znacznie jakością od Avene czy Biodermy,jakkolwiek ze wszystkich jakoś najmniej mi osobiście podeszła. Uważam,że troszkę są za drogie jej produkty.
Pozdrawiam.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 17:36   #3
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Czy znacie może firmę apteczną Plante System?

Plante System to i nawet w Rossmannie uświadczysz:P
Nie używałam, mam już swoje sprawdzone mazidła
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 16:29   #4
Yoko99
Raczkowanie
 
Avatar Yoko99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 422
GG do Yoko99
Dot.: Czy znacie może firmę apteczną Plante System?

Hej! Miałam kiedyś z tej serii (Aknorm) koncentrat niwelujący niedoskonałości. Kupiłam go, bo skład wydawał się dość interesujący: wyciąg z palmy sabałowej, o której dużo można poczytać w necie i olejek manuka (ten rzeczywiście jest świetny na wszelkie niespodzianki jak trądzik, opryszczka itp. - ale można go kupić samodzielnie). Krem był dość rzadki, troszkę oblepiał skórę, ale nawet matowił i przy dużych chęciach dało się go zastosować pod makijaż. Ogólnie ani hit, ani kit - krzywdy te kosmetyki nie zrobią. Nie zawierają parabenów (duży+), dlatego radzę je w chłodnym miejscu trzymać - bo mogą się psuć.
Jak pisała koleżanka wyżej - krem, jako terapia wspomagająca może być. Jeśli chcesz lepszych efektów to może warto sięgnąć po kosmetyki z kwasami...
Yoko99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.