Odchodzi mi paznokieć od skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-20, 20:07   #1
agathaa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 29

Odchodzi mi paznokieć od skóry


Może to dziwnie zabrzmi ale mój paznokieć u stóp tak jakby urwał sie czy ma się tylko na końcówce paznokcia czy to jest jakaś choroba ?? proszę o pomoc bo zachwilę mi sie cały urwie i go nie bedzie jutro pójdę z tym do lekarza :P ale chcę się dowiedzieć wcześniej co to jest czemu tak urywa sie
agathaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 20:22   #2
asikczek
Zadomowienie
 
Avatar asikczek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 1 044
GG do asikczek
Dot.: Odchodzi mi paznokieć od skóry

i stało sie to tak nagle? Dopiero teraz zauważyłaś? Jeśli paznokiec oddzielił sie od płytki paznokciowej to jest to onycholiza. Może gdzieś uderzyłaś? innymi powodami może być grzybica, łuszczyca, brak witamin i minerałów. Co tam się wam dziewczyny przymomni to dopiszcie. A najlepiej jakbyś zamieściła zdjęcie.
asikczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 10:29   #3
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Odchodzi mi paznokieć od skóry

Oddzielenie płytki paznokcia od łożyska może być spowodowane czynnikami:
-wrodzonymi
-egzogennymi, do których możemy zaliczyć (urazy, infekcje wirusowe, bakteryjne, pasożytnicze)
-endogennymi, tj. (choroby skóry np.: łuszczyca, ogólnoustrojowe np: cukrzyca, nadczynność tarczycy, a także niedobór żelaza, ciąża, stosowanie leków tj: bleomecyna, tetracyklina, leki moczopędne z grupy tiazydów)

W wyniku diagnozy lekarza, zniekształcona płytka może zostać usunięta przez chirurga bądź w przypadkach zakażenia bakteryjnego zostaną przepisane odpowiednie antybiotyki.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 09:03   #4
Anika88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 33
Dot.: Odchodzi mi paznokieć od skóry

Nie wiem za bardzo o co chodzi ale ja tak mialam przez jakis czas z pazurkami u rak, lamaly mi sie przy samej skorce, biala wystajaca czesc miala milimetr i juz potrafila sie odlamac odchodzila bardzo rowniutka jakby obcieta obcinaczkami a potem nawet nie zdazyla odrosnac i zaczynalo sie to samo. Nie pamietam ale chyba bralam jakies witaminy i ustalo. A wszystkie prace w domu zaczelam robic w rekawiczkach.
Anika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 22:08   #5
ciaglemizle15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Dot.: Odchodzi mi paznokieć od skóry

hej..
uderzylam w metalowa rure od husdawki i mi leci krew z duzego paznokcia u nogi i jeszcze mi sie rusza.. co mam zrobic.?
ciaglemizle15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 09:19   #6
Quicksand
Raczkowanie
 
Avatar Quicksand
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: okolice W-awy
Wiadomości: 121
Dot.: Odchodzi mi paznokieć od skóry

Iść do lekarza
Quicksand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 06:26   #7
CrownOwner
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Odchodzi mi paznokieć od skóry

Cześć dziewczyny.
Mysle ze dobrze robie pytajac wlasnie Was, bo spodziewam sie, ze troche mozecie sie na tym znac.
Paznokiec srodkowy u reki jakby delikatnie odkleil sie od palca, moze 1, albo 2 mm, cholernie boli, palec jakby byl goracy, czerwony i moze delikatnie spuchniety. Teraz (to byc moze juz jest moja psyhoza) mam wrazenie, ze dzieje sie to samo z kciukiem, acz tamten "odkleil sie" dopiero wczoraj
Mam resztki tipsow, ktore robila mi znajoma, jak konczyla certyikat, tzn nie ukonczyla go w rezultacie, przepilowala dwa paznokcie (akuratnie nie ten, ktory boli).
Myslicie, ze to jakas bakteria, czy byc moze to te tipsy jakos sciagaja mi pazury ?
Czy moze udac sie jednak do lekarza ?
CrownOwner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 12:53   #8
Naysha
Raczkowanie
 
Avatar Naysha
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Dot.: Odchodzi mi paznokieć od skóry

paznokcie po tipsach są osłabione, przez to cieńsze, delikatniejsze i nie trudno o to by je podhaczyć. zacznij stosować odżywkę wzmacniająca, polecam też regen- tabletki wzmacniające do paznokci, poza ty olejek z drzewa herbacianego działa bakteriobójczo i pomaga w przytwierdzeniu płytki paznokcia do łożyska. jeśli zacznie Ci się to robić na wielu paznokciach udaj się do dermatologa.
Naysha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 07:06   #9
CrownOwner
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Odchodzi mi paznokieć od skóry

Dziękuje Ci serdecznie Naysha!
CrownOwner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 22:41   #10
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Odchodzi mi paznokieć od skóry

Cytat:
Napisane przez CrownOwner Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Mysle ze dobrze robie pytajac wlasnie Was, bo spodziewam sie, ze troche mozecie sie na tym znac.
Paznokiec srodkowy u reki jakby delikatnie odkleil sie od palca, moze 1, albo 2 mm, cholernie boli, palec jakby byl goracy, czerwony i moze delikatnie spuchniety. Teraz (to byc moze juz jest moja psyhoza) mam wrazenie, ze dzieje sie to samo z kciukiem, acz tamten "odkleil sie" dopiero wczoraj
Mam resztki tipsow, ktore robila mi znajoma, jak konczyla certyikat, tzn nie ukonczyla go w rezultacie, przepilowala dwa paznokcie (akuratnie nie ten, ktory boli).
Myslicie, ze to jakas bakteria, czy byc moze to te tipsy jakos sciagaja mi pazury ?
Czy moze udac sie jednak do lekarza ?
Pytanie za 100 punktów JAK ZDJĘŁAŚ "TIPSY"?
Jezeli sama zerwałas... ckoz, osłabiłas mocno płytike paznokci i tera może zdarzyc soe onyholiza, która pojawia sie przy tego rodzaju mechanicznym uszkodzeniu paznokci....
Teraz skróć je i nie kombinuj z nimi.
mozesz także w powstała "kieszonke" delikatnie aplikowac olejek z drzewa hrebacianego.
Nie dłub pod paznokciem niczym!!!!

Cytat:
paznokcie po tipsach są osłabione, przez to cieńsze, delikatniejsze
Bynajmniej!
Prawidłowo nałożone i prawidłowo usunięte -nie mają żadnego wpływu na paznokcie.
Najbardziej niszczy naturalne paznokcie samodzielne zdejmowanie- podważanie, podpiłowywanie zrywanie itp....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 14:42   #11
Naysha
Raczkowanie
 
Avatar Naysha
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Dot.: Odchodzi mi paznokieć od skóry

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Pytanie za 100 punktów JAK ZDJĘŁAŚ "TIPSY"?
Bynajmniej!
Prawidłowo nałożone i prawidłowo usunięte -nie mają żadnego wpływu na paznokcie.
Najbardziej niszczy naturalne paznokcie samodzielne zdejmowanie- podważanie, podpiłowywanie zrywanie itp....

Zgadzam się w pełni ale skoro pisze, że ma resztki tipsów to raczej nie pozbyła się ich u stylistki i śmiem twierdzić że jej paznokcie zachowują się tak po samodzielnym zdjęciu.
Naysha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.