Przeterminowany tonik do twarzy ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-28, 15:25   #1
amanda332
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104

Przeterminowany tonik do twarzy ??


Drogie wizażanki , mam do was pytanie , a wiec znalazłam ostatnio u siebie tonik do twarzy L'Oreal Pure Zone , jest go naprawdę bardzo sporo , jest praktycznie bardzo mało zużyty, lecz problem olega na tym że jego data ważności to 2011 r. zastanawiam się czy bezpieczne byłoby jego używanie ? trochę szkoda mi go wyrzucać , dlatego chcę się upewnić. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
amanda332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 19:19   #2
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Przeterminowany tonik do twarzy ??

Nie. Nie bez przyczyny są podane terminy ważności. Możesz podrażnić cerę. Mimo wszystko nie ryzykowałabym.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 18:34   #3
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Przeterminowany tonik do twarzy ??

Wyrzuć! W takim przeterminowanym kosmetyku mogę się zalęgać grzyby, bakterie itp. Nie zawsze widać to gołym okiem i nie zawsze zapach zmienia się na tyle, by odczuć różnicę. Poza tym, składniki mogą zmieniać swoje właściwości, mnożą się w takim preparacie wolne rodniki, mogące się przyczynić do wcześniejszego starzenia się skóry.

Data ważności Twojego produktu minęła już dość dawno temu, poza tym tonik stał otwarty..., więc miał mnóstwo czasu by się zepsuć .

Lepiej odżałować pieniądze i wymienić tonik na nowy.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 16:00   #4
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Przeterminowany tonik do twarzy ??

Cytat:
Napisane przez amanda332 Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki , mam do was pytanie , a wiec znalazłam ostatnio u siebie tonik do twarzy L'Oreal Pure Zone , jest go naprawdę bardzo sporo , jest praktycznie bardzo mało zużyty, lecz problem olega na tym że jego data ważności to 2011 r. zastanawiam się czy bezpieczne byłoby jego używanie ? trochę szkoda mi go wyrzucać , dlatego chcę się upewnić. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Nikt ci nie zagwarantuje, że jest bezpieczny, bo data ważności wskazuje na bezpieczny termin. Ale twoja skóra, twój wybór. Jeśli tonik wygląda i pachnie jak świeży to możesz wypróbować np. na przedramieniu. Nie wiem co w tym toniku jest, jak woda z alkoholem i konserwantami, to chyba nie bardzo się psuje, ale jeśli są np. kwasy to lepiej poczytać czy nie wampirzeją z czasem. Może się też okazać, że nawet jeśli ci nie zaszkodzi, to nie będzie miał takiego działania jak kiedyś.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.