Budowa szkieletu z zelu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-15, 20:08   #1
wiktori2106
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Unhappy

Budowa szkieletu z zelu


Witam ,jestem tu nowa i pierwszy raz zakłądam watek . Moje pytanie : jak robicie szkielet z zelu ? ja probowalam dziaiaj 3 razy i nic , chodzi o to jest miękki moze za cieka wartwa ? pomocy uzywam zelu budujacego.
wiktori2106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 06:08   #2
monchita
Raczkowanie
 
Avatar monchita
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 176
Dot.: Budowa szkieletu z zelu

Albo za cienka warstwa albo żel jest za miękki.
Może dajesz za mało materiału na 'stresie' ?
Po standardowym przygotowaniu płytki, podkładasz formę, nakładasz primer, nakładasz żel od skórek w kierunku wolnego brzegu (przedłużasz), wkładasz łapkę do lampy. U mnie wszystko pięknie się trzyma po jednej warstwie.
monchita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 11:20   #3
wiktori2106
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Budowa szkieletu z zelu

sprobuje dzisiaj jeszcze raz dzieki
wiktori2106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 19:09   #4
dawidzikowa
Przyczajenie
 
Avatar dawidzikowa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 21
Dot.: Budowa szkieletu z zelu

żeby podłożyć formę trzeba spiłować paznokcie na krótko tak jak przy tipsie ? chyba na kursie mnie uczono że "tak"
ale wydaje mi się to niepotrzebne, chociaż gdy chcemy osiągnąć ładny tunel to chyba trzeba czy naturalny paznokieć pokryty warstwą żelu tez da się włożyć w zaginarkę, wybaczcie moje głupie pytania ale ja cały czas na tipsach pracuję, jak wy pracujecie ?
dawidzikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 22:04   #5
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: Budowa szkieletu z zelu

Cytat:
Napisane przez dawidzikowa Pokaż wiadomość
żeby podłożyć formę trzeba spiłować paznokcie na krótko tak jak przy tipsie ? chyba na kursie mnie uczono że "tak"
ale wydaje mi się to niepotrzebne, chociaż gdy chcemy osiągnąć ładny tunel to chyba trzeba czy naturalny paznokieć pokryty warstwą żelu tez da się włożyć w zaginarkę, wybaczcie moje głupie pytania ale ja cały czas na tipsach pracuję, jak wy pracujecie ?
to zależy od budowy paznokcia, należy wypiłować paznokcia dość krótko, pasuje jednak zostawić trochę wolnego brzegu by łatwiej formę utrzymać pod płytką, niektóre pazurki tak mocno wchodzą po bokach w wał że prawie nie możliwym jest przedłużenie na formie bez wolnego brzegu ( ale to już skrajn przypadki, najczęsciej obgryzane paznokcie)
co do drugiego pytania, niestety nie da się zagiąć w tunel żelu, ponieważ schnie w lampie, a po zaschnięciu gdybyś użyła zaginarki to by pazurek po prostu pękł
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 22:55   #6
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Budowa szkieletu z zelu

Cytat:
Napisane przez Maxsia_ Pokaż wiadomość
to zależy od budowy paznokcia, należy wypiłować paznokcia dość krótko, pasuje jednak zostawić trochę wolnego brzegu by łatwiej formę utrzymać pod płytką, niektóre pazurki tak mocno wchodzą po bokach w wał że prawie nie możliwym jest przedłużenie na formie bez wolnego brzegu ( ale to już skrajn przypadki, najczęsciej obgryzane paznokcie)
co do drugiego pytania, niestety nie da się zagiąć w tunel żelu, ponieważ schnie w lampie, a po zaschnięciu gdybyś użyła zaginarki to by pazurek po prostu pękł
... tunel w paznokciach zelowych mozna zagiac i sluzy do tego specjalny klips (wygladem przypomina klamerke do papieru). Wklada sie szkielet do lampy na jakies 20 sek., wyciaga i zaklada klipsa i wklada do lampy na reszte czasu.. SPosob ten ma jedna wade - jest dosc bolesny, dla niektorych klientek tak bardzo, ze ja zrezygnowalam z uzywania tego wynalazku i teraz mocno roluje forme i tunel generalnie robi sie sam
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 06:51   #7
monchita
Raczkowanie
 
Avatar monchita
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 176
Dot.: Budowa szkieletu z zelu

e tam, ja zaciskam tunel palcami przy metodzie żelowej. Na 120 sec wkładam pazurek do lampy, wyciągam zaginam i wkładam jeszcze na minutkę. Dalej przedłużam już standardowo.
monchita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-29, 07:54   #8
zwiastunka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Budowa szkieletu z zelu

hej ja tez miałam problem z żelem i poszłam na kurs do EU College, jest to indywidualny kurs i babeczka krok po kroku mi wszytko wytłumaczyła, zapłaciłam tylko 399zł
zwiastunka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 14:44   #9
dawidzikowa
Przyczajenie
 
Avatar dawidzikowa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 21
Dot.: Budowa szkieletu z zelu

...czyli dobrze pamiętam ze trzeba skracać
z tym tunelem to chodziło mi o to czy naturalny paznokieć pokryty warstwą żelu (odpowiednio utwardzony)
tez da się włożyć w zaginarkę? np kiedy robicie odnowę
wtedy wiadomo paznokieć naturalny rośnie prosto czy te paznokcie tez wyginacie w tunel czy ten tunel można zrobić tylko przy pierwszym przedłużeniu
dawidzikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 15:35   #10
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Budowa szkieletu z zelu

Przy odnowie, gdy masz pod spodem utwardzony żel i naturalny paznokciec juz bardziej nie zagniesz tunelu.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 16:10   #11
dawidzikowa
Przyczajenie
 
Avatar dawidzikowa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 21
Dot.: Budowa szkieletu z zelu

... a no tak ! gdzie ja mam głowę ?! dzięki
dawidzikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-04, 10:09   #12
Tesa222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Budowa szkieletu z zelu

Witam. Robie paznokcie już od jakiegoś czasu i do tej pory wykonywałam je na tipsie, i wszystko wychodzilo dobrze odkąd przeszłam na forme mam problemy z samym nadbudowanym wolnym brzegiem paznokcia lubi sie czasami nadłamac z jednej strony. czy moge temu jakoś zaradzic ??
Tesa222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 10:34   #13
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: Budowa szkieletu z zelu

Muszisz przede wszystkim dobrze podkładać formę - musi idealnie przylegać, bo jeżeli ułożysz ją zbyt nisko pod pazurkiem lub wystaje ona nad pazurek to tak się będzie działo.
Jeżeli przylega idealnie, a dalej tak się dzieje, to może robisz za cienki szkielecik
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 09:35   #14
naliex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 143
Dot.: Budowa szkieletu z zelu

Kochane ! Dopiero zaczynam przygodę i chodzę na kurs...nurtuje mnie jedna sprawa

Czy przy każdej stylizacji, każdym kształcie - czy to migdałek czy kwadrat, trzeba używać zaciskarki/klipsa?
Na kursie użyłam tylko do kwadratowych paznokci a do migdałków już nie, nie wiem dlaczego a zapomniałam zapytać
pomocy !
__________________
"My one regret in life is that I am not someone else. "
Woody Allen



66-65-...-60-59-58-57-56-55

i jest mniej ... 53
naliex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 14:45   #15
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: Budowa szkieletu z zelu

Cytat:
Napisane przez naliex Pokaż wiadomość
Kochane ! Dopiero zaczynam przygodę i chodzę na kurs...nurtuje mnie jedna sprawa

Czy przy każdej stylizacji, każdym kształcie - czy to migdałek czy kwadrat, trzeba używać zaciskarki/klipsa?
Na kursie użyłam tylko do kwadratowych paznokci a do migdałków już nie, nie wiem dlaczego a zapomniałam zapytać
pomocy !
To zależy od tego jaki chcesz tunel uzyskać

przy kwadratach jak tunelu nie zaciśniesz to bedziesz miała łopatki - chyba ze tak dobrze podłozysz formę ze zaginanie tunelu nie bedzie koniecznie

przy migdałach jesli budowa jest ok moze nie było potrzeby dlatego nie zaginałas? to wszystko zależy od danej sytuacji na paznokciu
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-28 15:45:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:54.