Tłuste lica - kremy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-23, 21:56   #1
rajzerek
Raczkowanie
 
Avatar rajzerek
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 332

Tłuste lica - kremy


Dziewczyny o tłustych cerach - jak to jest u was z kremami? Czy używacie na noc i na dzień matujących czy raczej na noc normalizujący a na dzień matujący? Czy pozwalacie sobie np. na rozświetlając lub regenerujące po seansie peeling/maseczka oczyszczajaca??

Piszcie tutaj jakich kremów, na jakie okazje używacie
rajzerek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 12:10   #2
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Tłuste lica - kremy

Ja mam tłustą cerę, ze skłonnością do trądziku. A więc na noc używam białą papkę z cynkiem i detreomycyną przepisaną przez dermatologa.
Na dzień rano smaruję się Aknemycinem Plus, na to żel-krem (normalizujący, ale twarz mi się i tak świeci po ok. 3 godz.) na dzień Iwostinu z serii Purritin (ale już mi się kończy i chcę wypróbować coś innego; znacie jakiś lekki kremik? ), jeśli wychodzę na słońce, smaruję się dodatkowo kremem Idei 25 "Antyrodnikowy krem na dzień SPF 20". Czasem w ciągu dnia ponawiam jego aplikację, bo flitr ma niski. Niestety nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ten krem zatyka mi pory. Ale muszę go wykończyć.
Po południu myję twarz i smaruję Isotrexinem. Jeśli wychodzę z domu, nakładam znowu filtr.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 15:31   #3
magda88
Zadomowienie
 
Avatar magda88
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Dziki zachód
Wiadomości: 1 105
Post Dot.: Tłuste lica - kremy

ja staram się nie używać żadnych kremów na dzień, bo po nich się jeszcze bardziej świecę :/ Pewnie to błąd, ale przynajmniej nie wyglądam jak latarnia Używałam Biodermine przez jakiś czas. Świetnie odżywia buźkę, pomaga zwalczać przebarwienia po trądziku. Skóra po nałożeniu tego kremiku jest gładziusieńka, ma wyrównany koloryt, ale niestety zaczyna się przetłuszczać po takim samym czasie jak bez niego.Stosowałam go 2 razy dziennie tak jak zaleca producent, przez miesiąc, ale nie zauważyłam "uspokojenia" mojej tłuściarnej cery w strefie T. Nie wiem, może trzeba go używać dłużej...Na pewno nie zaszkodzi spróbować bo a nóż komuś pomoże???
magda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 16:02   #4
zofija66
Raczkowanie
 
Avatar zofija66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: czechowice-dziedzice
Wiadomości: 54
Dot.: Tłuste lica - kremy

Myślę, że nie tylko krem jest istotny. Równie ważny jest sposób oczyszczania twarzy.Pewnie gdyby przeczytała nasze sposoby na tłustą cerę wykwalifikowana kosmetyszka, to trupem by padła! Wydaje mi się, że każdy ma inne potrzeby i nie ma złotej recepty. A w babskich gazetach co miesiąc piszą co innego - najpierw tłukli, żeby absolutnie nie stosować mydła na twarz, a teraz radzą nawet wodę z kranu. Po epoce preparatów dla tłustej skóry, które wysuszają bo zawierają alkohol, polecano zmywać buzię tylko mleczkami, ale to od zeszłego miesiąca już jest de mode... Jestem totalnie skołowana i robię tak:twarz oczyszczam w zależności od potrzeby, tzn. gdy mam bardziej tłustą to czyms na trądzik, a czasem nawet zwykłym mydłem,a jak czuję się ściągnięta, to mleczkiem. Na noc kładę krem odżywczy, a w dzień krem na pryszcze L'oreal Pur zone i matujący puder (nie stosuję podkladów bo czuję sie jak natarta plasteliną). Jeśli rano myję twarz mleczkiem, to nie nakładam już kremu. Wiem, że są to grzech przeciwko urodzie, ale tak się najlepiej czuję
__________________
Z fija
zofija66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.