Effaclar K - słonko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-09, 12:11   #1
AG271
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 8

Effaclar K - słonko


Witam was moje drogie panie! Myslac perspektywicznie zaciekawilo mnie jak to bedzie z moim Effaclarem K gdy zacznie swiecic slonko i przyjdzie chcec opalania sie. Powedrowalam do Pani dermatolog i powiedziala ze nic a co sie ma stac nadal stosowac. Hmm duzo sie naczytalam o tych kwasach i teraz nie wiem co robic . Co wy ( te ktore uzywacie effaclar K) robicie przez lato nadal stosujecie czy jak?
Ania
AG271 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 14:19   #2
eressea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 56
GG do eressea
Re: Effaclar K - słonko

Mysle, że mozesz spokojnie stosoawać effaclar, _ale_ koniecznie chroń skórę kremem z wysokim filtrem.
eressea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 14:36   #3
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Effaclar K - słonko

Witajcie! Ja byłam dzisiaj na badaniu skóry, które firma Avene organizuje w aptekach. Powiedziałam pani, że w chwili obecnej stosuję Effaclar K, zapytała się czy na dzień czy na noc, a kiedy usłyszała, że na i dzień i na noc, powiedziała, abym raczej stosowała na tylko noc, bo mogą mi wyjść jakieś plamy(od słońca). Po zbadnaiu skóry zaproponowła mi krem Diacneal do stosowania na noc. No i krem z filtrem Avene 60 . To będzie moje pierwsze lato z kremami z kwasami więc raczej nic ciekawego nie wniosę jedynie to, czego dowiedziałam się dzisiaj.
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 19:59   #4
janeausten
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 19
Re: Effaclar K - słonko

Używałam Effaclaru ubiegłego lata. Nie wydaje mi się, by zawierał duże stężenie kwasów, jest bardzo delikatny. Smarowałam sie nim na noc, na dzień stosując emulsję z filtrem 20. Nic się nie działo.
janeausten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 20:44   #5
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Re: Effaclar K - słonko

Zaciekawił mnie ten wątek-wiec mam pytanko.A czy będac na wkacjach unikałaś całkowicie opalania??czy poprostu twoja ochrona polegala tylko na stosowaniu kremu z filtrem??
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 20:45   #6
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Re: Effaclar K - słonko

Zaciekawił mnie ten wątek-wiec mam pytanko.A czy będac na wkacjach unikałaś całkowicie opalania??czy poprostu twoja ochrona polegala tylko na stosowaniu kremu z filtrem??
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-09, 21:11   #7
monalea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 115
Re: Effaclar K - słonko

No dziewczyny albo kwasy albo opalanko. Chciałam Was tylko uświadomić ,że trzeba być BARDZO OSTROŻNYM w tym względzie. W zeszłym roku późną wiosną przeszłam kurację poprzez zabiegi złuszczania naskórka kwasem glikolowym. Niedługo po tym pojechałam nad morze (polskie). Starałam się pamiętać o nakładaniu kremu z wysokim filtrem np 60 ale jednak nie dopilnowałam. Na policzku powstało mi przebarwienie, które zwalczam. ..Błagam chrońcie skórę gdy używacie kwasów !!!
monalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-13, 09:30   #8
justa2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 975
Re: Effaclar K - słonko

Dziewczyny moja pani dermatolog zaleciła mi Effaclar K.Wg niej kiedy sie go używa nie wolno sie opalac ale po skonczonej kuracji buzia opala sie nawet ładniej.Chcialam niedługo wybrac sie na solarium ale teraz sie po prostu boje.A jeszcze jedno pytanko, co sądzicie o Acnederm(chyba dobrze napisałam?)
justa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 09:42   #9
AG271
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 8
Re: Effaclar K - słonko

No elo ! Ta czytam czytam ale zadnej konkretnej odpowiedzi na moje pytanie !
Jesli chce sie opalić porzadnie ciemniutko to przeciez nie mgoe stososwac wysokiego filtra! Jestem w stanie zrezygnować z Effaclaru na czas wakacji tylko czytałam ze powinno sie to odpowiednio wczesnie zrobic! I chodzi mi glownie o to ile przed opalaniemn (miesiac?!)
Pozdrowienia
Ania
AG271 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 11:21   #10
eressea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 56
GG do eressea
Re: Effaclar K - słonko

No tak, jak chcesz sie opalać to musisz zrezygnowac z kwasów. Myślę, ze miesiąc przed opalaniem bedzie odpowiednio.
Ale chyba wiesz, że lato jest porą roku kiedy szczególnie należy chronic skórę filtrami?
eressea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-13, 12:37   #11
janeausten
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 19
Re: Effaclar K - słonko

Rzeczywiście unikam opalania twarzy, ale nawet na plaży nie stosuję filtra większego niż 20, bo i tak wytrzymuję na niej najwyżej godzinę tak więc i na co dzień emulsja 20, i na plażę 20 (ale beztłuszczowa Avene- mam wrażenie, że solidniejszy filtr, niż w codziennej Neutrogenie); mój fototyp to 2: jestem ciemną blondynką o jasnej cerze, opalam sie najpierw na czerwono, potem brązowieję (oczywiście, jeśli nie stosuję ochrony), nie stosuję leków zwiekszających wrażliwość na słońce ani nie mam na nie alergii)
Wszystko zależy od stężenia kwasów jakie stosujemy: Effaclar K, letnie słońce i filtr 20 mi nie zaszkodziły.
janeausten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.