Kosmetyki przeciwzmarszczkowe w młodym wieku - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-24, 21:58   #61
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez martooshka Pokaż wiadomość
sluchajcie po przeczytaniu wielu postow na biochemii zdecydowalam sie na AVENE mleczko 50+....mam tylko pytanie: czy wszystkie te kremy maja kolorowe zabarwienie?sa jakies do wyobru?
Nie znam mleczka Avene, ale generalnie nie wszystkie filtry są barwione. Chyba nawet większość nie jest. Jeśli chodzi Ci o to konkretne mleczko to może zapytaj na biochemii.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 22:45   #62
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

A ja się właśnie zastanawiam nad pewnym faktem. Czy można balsamu do ciała la roche posay (tego do opalania z filtrem 50) stosować na twarz? Bo bardziej opłaca się kupić butlę 150 albo nawet 200 ml niż opakowanie 30 ml. Bo i tak na twarz trzeba nakładać ok 2ml żeby filtry były skuteczne. Co o tym myślicie?
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 08:30   #63
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
A ja się właśnie zastanawiam nad pewnym faktem. Czy można balsamu do ciała la roche posay (tego do opalania z filtrem 50) stosować na twarz? Bo bardziej opłaca się kupić butlę 150 albo nawet 200 ml niż opakowanie 30 ml. Bo i tak na twarz trzeba nakładać ok 2ml żeby filtry były skuteczne. Co o tym myślicie?
Można. Jest oddzielna specjalna wersja na twarz, ponieważ jest lżejsza, pozbawiona zapychaczy. Ale jeśli nie masz z tym problemuto możesz spróbować używać go też na twarz.
Poza tym "przepisowe" ilości filtra się zmniejszyły - wystarczy 1,5-1,8ml na twarz i szyję.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 08:51   #64
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez martooshka Pokaż wiadomość
sluchajcie po przeczytaniu wielu postow na biochemii zdecydowalam sie na AVENE mleczko 50+....mam tylko pytanie: czy wszystkie te kremy maja kolorowe zabarwienie?sa jakies do wyobru?
Mleczka Avene nie są tonujące. Avene ma w ofercie chyba jeden filtr tonujący.
No chyba ze filtr z serii Cleanance (do cer tłustych i tradzikowych) jest bariony - tego nie wiem.

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
A ja się właśnie zastanawiam nad pewnym faktem. Czy można balsamu do ciała la roche posay (tego do opalania z filtrem 50) stosować na twarz? Bo bardziej opłaca się kupić butlę 150 albo nawet 200 ml niż opakowanie 30 ml. Bo i tak na twarz trzeba nakładać ok 2ml żeby filtry były skuteczne. Co o tym myślicie?
Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
Można. Jest oddzielna specjalna wersja na twarz, ponieważ jest lżejsza, pozbawiona zapychaczy. Ale jeśli nie masz z tym problemuto możesz spróbować używać go też na twarz.
Poza tym "przepisowe" ilości filtra się zmniejszyły - wystarczy 1,5-1,8ml na twarz i szyję.
Dokładnie tak
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 10:38   #65
martooshka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Miami Beach
Wiadomości: 129
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

dziewczyny podobno nie mozna uzywac na krem z filtrem pudrów zawierajaceych talk poniewaz talk neutralizuje te filtry...w takim razie czego uzywac? czy puder minerlany ArtDeco lub L'oreal'a sie nadaje?
martooshka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 10:47   #66
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez martooshka Pokaż wiadomość
dziewczyny podobno nie mozna uzywac na krem z filtrem pudrów zawierajaceych talk poniewaz talk neutralizuje te filtry...w takim razie czego uzywac? czy puder minerlany ArtDeco lub L'oreal'a sie nadaje?
Prosze preszukac forum Biochemii, a zwłaszcza watki redakcyjne - jest tam link do spisu podkłądow i pudrów nie destabilizujacych działania filtrów.

Nie ma sensu powielać tego samego tematu na dwóch forach - to zaśmiecanie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 14:10   #67
malamarcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 16
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

No dobrze... ale skoro ja juz mam pierwsze zmarszczki to co mam zrobic?? Dodam ze ma 20 lat. Sa to typowe zmarszczki mimczne, na czole takie dwie poziome bruzdy, przy nosie takie pionowe oraz takie od nosa do kacików ust. Odzieczyłam je chyba po mamie, o ile zmarszczki w ogole mozna odziedziczyc, bo ona ma dokładnie w tym samym miejscu. Czy jak bede stosowac kremy z wysokim filtrem to te zmarszczki nie bede sie poglebiac?? Dziekuje z gory za pomoc
malamarcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-25, 15:20   #68
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez malamarcia Pokaż wiadomość
No dobrze... ale skoro ja juz mam pierwsze zmarszczki to co mam zrobic?? Dodam ze ma 20 lat. Sa to typowe zmarszczki mimczne, na czole takie dwie poziome bruzdy, przy nosie takie pionowe oraz takie od nosa do kacików ust. Odzieczyłam je chyba po mamie, o ile zmarszczki w ogole mozna odziedziczyc, bo ona ma dokładnie w tym samym miejscu. Czy jak bede stosowac kremy z wysokim filtrem to te zmarszczki nie bede sie poglebiac?? Dziekuje z gory za pomoc
Proponuję zainteresowac się retinoidami i witaminą C (forum Biochemii)
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 15:53   #69
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Prosze preszukac forum Biochemii, a zwłaszcza watki redakcyjne - jest tam link do spisu podkłądow i pudrów nie destabilizujacych działania filtrów.

Nie ma sensu powielać tego samego tematu na dwóch forach - to zaśmiecanie.

Ale jak używamy np stabilnych filtrów avene to nie ma znaczenia chyba co jest w podkładzie czy pudrze, tak?
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 17:23   #70
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

avene mają takie filtry, których nie destabilizuje talk czy mika zawarte w 99% kosmetyków kolorowych (pudry, podkłady, róże, cienie). gorzej jest z np. z antheliosem LRP, przy którym trzeba bardzo uważać, co się na niego nakłada, bo ma filtr 'wrażliwy' na mikę i talk
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 23:51   #71
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Ja też mam 19 lat i dopiero niedawno dzięki wizażowi zainteresowałam się pielęgnacją skóry. Wcześniej była woda+mydło jako demakijaż i krem nivea.
Mam skórę suchą i odwodnioną z tendencją do miliona małych krostek na czole i polikach i czasem coś większego. Nie mam pojęcia jaki kosmetyk w moim wieku mam stosować,by się tego pozbyć wrr. Macie jakiś pomysł.
Nanobazę mogę stosować na oczy? Ale to jako krem na dzień?

Ogólnie mam prośbę. Co jeszcze dodać do pielęgnacji?
tonik+mleczko
krem hydraphase xl (czy to jest wystarczający filtr na zimę i czy destabilizuje go podkład Translucide?) Może polecicie jakiś inny krem z filtrem, bo same filtry są dla mnie zbyt uciążliwe a ten mi się strasznie wałkuje z twarzy.
nanobaza
krem oliwkowy ziaja
krem soraya dotleniająca pod oczy
żel ze świetlkiem pod oczy

Chciałabym znależć coś z antyoksydantami, ale ten clinique jest dla mnie za drogi. Znacie jakiś inny kosmetyk w niższej cenie?
Byłabym wdzięczna za pomoc
ningio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-26, 07:42   #72
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Ale jak używamy np stabilnych filtrów avene to nie ma znaczenia chyba co jest w podkładzie czy pudrze, tak?
Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
avene mają takie filtry, których nie destabilizuje talk czy mika zawarte w 99% kosmetyków kolorowych (pudry, podkłady, róże, cienie). gorzej jest z np. z antheliosem LRP, przy którym trzeba bardzo uważać, co się na niego nakłada, bo ma filtr 'wrażliwy' na mikę i talk
Dokłądnie tak LRP tez jest fotostabilny, ale Mexoryle nie powinny być łączone z miką, talkiem i tlenkami żelaza.

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
Chciałabym znależć coś z antyoksydantami, ale ten clinique jest dla mnie za drogi. Znacie jakiś inny kosmetyk w niższej cenie?
Byłabym wdzięczna za pomoc
Szukaj preparatów z wyciągami z winogron, z witaminą C, niacynamide, kwas felurowy, wit E i wiele wiele innych i- duuuużo do poczytania na ten temat na Biochemii. Mozesz sama ukręcis sobie serum anyoksydacyjne, ne musis zkupowac Clnique za 180 zł.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 07:49   #73
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
Ja też mam 19 lat i dopiero niedawno dzięki wizażowi zainteresowałam się pielęgnacją skóry. Wcześniej była woda+mydło jako demakijaż i krem nivea.
Mam skórę suchą i odwodnioną z tendencją do miliona małych krostek na czole i polikach i czasem coś większego. Nie mam pojęcia jaki kosmetyk w moim wieku mam stosować,by się tego pozbyć wrr. Macie jakiś pomysł.
Nanobazę mogę stosować na oczy? Ale to jako krem na dzień?

Ogólnie mam prośbę. Co jeszcze dodać do pielęgnacji?
tonik+mleczko
krem hydraphase xl (czy to jest wystarczający filtr na zimę i czy destabilizuje go podkład Translucide?) Może polecicie jakiś inny krem z filtrem, bo same filtry są dla mnie zbyt uciążliwe a ten mi się strasznie wałkuje z twarzy.
nanobaza
krem oliwkowy ziaja
krem soraya dotleniająca pod oczy
żel ze świetlkiem pod oczy

Chciałabym znależć coś z antyoksydantami, ale ten clinique jest dla mnie za drogi. Znacie jakiś inny kosmetyk w niższej cenie?
Byłabym wdzięczna za pomoc
mnie też ten Clinique nęci, ale cena odstrasza... a nie wierzę, żebym sama mogła coś zrobić. może jakieś przykłady kremików...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 07:53   #74
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
mnie też ten Clinique nęci, ale cena odstrasza... a nie wierzę, żebym sama mogła coś zrobić. może jakieś przykłady kremików...
Dziewczyny, takich kremów jest mnóstwo! Wszystko z witaminą C (lewoskrętną - bardziej stabilna), a wiec Active C, redermic, Flavo C, Hydracid C, samorobione serum na bazie wit C lub Juvitu. Kremy bogate w wyciagi roslinne - jest jakas seria wiinogronowa, bielendy chyba, nawet kremik AAYoung ma ich sporo w składzie. Czytac Biochemię i szukać!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 08:00   #75
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

dzięki
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 08:35   #76
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

a ten juvit to mam nałożyć sobie na całą twarz? Czytałam o nim na forum kiedyś, ale to nie spowoduje jakiś uczuleń itp? I zastanawia mnie czy jak otworzę to opakowanie to, czy witaminy c się ulotni po pewnym czasie z niego. Bo mogę użyć samego juvitu bez mieszania z witaminą e?

a co myślicie o tym kremie na rodniki. Pisze,że ma 5% witaminy E
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6435
ningio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 09:17   #77
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
a ten juvit to mam nałożyć sobie na całą twarz? Czytałam o nim na forum kiedyś, ale to nie spowoduje jakiś uczuleń itp? I zastanawia mnie czy jak otworzę to opakowanie to, czy witaminy c się ulotni po pewnym czasie z niego. Bo mogę użyć samego juvitu bez mieszania z witaminą e?
Mozesz sam. Ale zmieszanie go z wit E to nie kłopot - po prstu wciskacz ampułke czy dwie Tokovitu i wstrzasasz przed kazdą aplikacją.

Juvut trzymamy w lodówce.

Czy uczuli? A masz uczulenie na witaminę C? Juz prędzej moze zapchac cery na to podatne - duzo w nim gliceryny.

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
a co myślicie o tym kremie na rodniki. Pisze,że ma 5% witaminy E
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6435
nic nie myslimy, bo nie ma składu podanego
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 11:14   #78
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Watek przesunięto na forum Biochemii

Ningio, analiza twojego kremu jest tutaj:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=2170
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 14:56   #79
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

dziękuję bardzo
Czyli jednak ten krem nie jest rewelacyjny. Boję się wysypu wyprysków po nim ;/ Ale myślisz,że ze względu na 5% witaminy E warto go uzywać?
Myślę nad tym juwitem. Ale to są jakieś krople tak? Do czego one są przeznaczone? Drogie są?
Tylko mam straszny problem z małymi krostkami i syfkami, może nie jakimiś wielkimi, ale mam ich pełno na czole. Może dlatego, że mam jakiś zapychacz w kremach. Wiesz może, czy Nanobaza, krem oliwkowy ziaja lub hydraphase może coś takiego powodować? Juz nie mam siły na swoja skóra czasem ;/
Podkład mam Translucide. Nie wiem myslisz, ze co może powodować te problemy skórne?

Co jeszcze dodać do pielęgnacji, żeby spowolnić starzenie?
ningio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-26, 15:26   #80
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo
Czyli jednak ten krem nie jest rewelacyjny. Boję się wysypu wyprysków po nim ;/ Ale myślisz,że ze względu na 5% witaminy E warto go uzywać?
Myślę nad tym juwitem. Ale to są jakieś krople tak? Do czego one są przeznaczone? Drogie są?
Tylko mam straszny problem z małymi krostkami i syfkami, może nie jakimiś wielkimi, ale mam ich pełno na czole. Może dlatego, że mam jakiś zapychacz w kremach. Wiesz może, czy Nanobaza, krem oliwkowy ziaja lub hydraphase może coś takiego powodować? Juz nie mam siły na swoja skóra czasem ;/
Podkład mam Translucide. Nie wiem myslisz, ze co może powodować te problemy skórne?

Co jeszcze dodać do pielęgnacji, żeby spowolnić starzenie?
Przsunełam te post do wątku nt. pielęgnacji dla 19-tek, gdyz chcemy aby w watku skąłdowym byly tylk analizy kremów. Jest duzy i ciezko utrzymac w nim porządek

Juvit to krople z 5% witaminy C, na glicerynie. Roztwór jest tłusty, nadaje się raczej na noc. jelsi tolerujesz kosetyki z gliceryną w składzie - mozesz spróbowac, bo koszt Juvitu to 8-12zł (zalezy od apteki), wiec gdyby co, to wsmarujesz w piety, kolana czy łokcie.
Juvit baardzo zmiekcza skóre, a wit C rozjasnia ja, ujędrnia, wyrównuje koloryt i dodaje blasku. osobiscie nie wyobrazam sobie nie miec czegos z wit C.
Mozesz ten Juvit wzbogacic dodajac do neigo apułke lub dwie (dla suchych cer) Tokovitu 200jm. Tokovit to kapsułki z naturalna postacia witaminy E. Mozna nakłuc taka kaspulke i wycisnac jej zawartosc do Juvitu. Trzymamy to w lodówce, a przed kazdym uzyciem trzeba wstrząsnac buteleczką. Jest to doskonały nawilzacz na noc - no i masz w nim 2 porządne antyoksydanty.
Zastanawiam mnie jednak fakt, czy gliceryna z Juvitu Cie nie pozapycha - piszesz ze masz czoło w krostkach.
nanobase - jak najbardziej moze zapychac, to świetny krem,a le ma w skladzie same emlienty - taka jego rola. To krem-odyzwka do cer bardzo suchych i odwodnionych.
Hydraphase - jaka wersja, riche czy legere?

Oliwkowa Ziaja te zmoze zapychac, ,ma sporo tresciwych emolientow.

Wydaje mi sie, ze uzywasz zbyt ciezkich kremow, chyba powinnas wybierac te ktore maja "lzejsze" emolienty.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 16:30   #81
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

hydraphase riche.
W sumie to nie wiem co mam kupować. Kosmetyczka powiedziała,ze mam skórę bardzo dowodnioną, bo stosowałam matujące podkłady.
Moze opiszę moją skórę i poproszę o polecenie jakiegoś kremu, bo juz czasem nie wyrabiam patrzac na moją twarz ;/

Więc nie mam chyba skóry naczynkowej(chociaż mam 1 pęknięte naczynko na poliku, które już powoli zeszło), czy wrażliwej. Nie jest tłusta, czasem w strefie T, ale to nie jest jakieś straszne świecenie. Mam takie suche skórki na polikach i nosie. Po umyciu mam uczucie ściągnięcia. Koloryt jest nierówny, poliki mam takie zaczerwienione.
No i mój największy problem to zaskórniki. Mam ich całe mnóstwo na czole i polikach. trochę na brodzie i nosie. Nie da się ich wyciskać, bo są jakby wtopione w skórę i nic nie wystaje, a na oczyszczaniu jak raz byłam to kosmetyczka nakłuwała mi je igłą. Część mam też takich sporych czerwonych i mogę je wyciskać, ale już jakiś czas tego nie robię, bo potem mam ranki i blizny. Mam rozszerzone pory na polikach.
Nie wiem jak pozbyć się tych syfków ;/ To bardzo źle wygląda, szczególnie jak jestem pod słońcem, czy ostrym światłem.

Prosze o pomoc w dobraniu mi odpowiedniej pielęgnacji i poleceniu kosmetyków.
ningio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 08:12   #82
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Ningio, twoja kosmetyczka miała rację -wg mnietez masz skóre odwodnioną. Właśnie to odwodnienie powoduje, że skóra próbuje odtworzyc płaszcz lipdowy - dlatego zaczyna się przetłuszcac, świecić. poecam CI w takim razie wątek o cerach mieszanych i odwodnionych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 08:24   #83
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

tylko dlaczego mam tak dużo problemów z pryszczami Co mam na to poradzić, żeby jeszcze bardziej nie wysuszać skóry?
ningio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 08:54   #84
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
tylko dlaczego mam tak dużo problemów z pryszczami Co mam na to poradzić, żeby jeszcze bardziej nie wysuszać skóry?
Bo nadmiernie przetłuszczajaca sie skóra powoduje powstawanie tych pryszczy. Ponownie odsyłam do watku o cerach bardzo mieszanych i odwodnionych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 23:00   #85
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

uff przeczytałam cały wątek i bardzo dziękuję za pomoc
Co myślisz o tym żebym zaczęła używać serii aa young antybakteryjnej (tonik i krem) na moje problemy skórne a nawilżała skórę kremem Ziaja Calm (tylko nie wiem który byłby lepszy biolipidowy, czy nawilżający).
Czy te kosmetyki antybakteryjne nie wysuszą mi skóry?
Nanobase będe używała pod oczy, bo podobno dobrze działa. Odstawię ziaję oliwkową. Nie wiem co z hydraphase riche xl. Kupiłam ją żeby mieć zabezpieczenie filtrami, ale chyba ta wersja jest za treściwa.
Prosiłabym też o polecienie mi jakiegoś toniku i mleczka do mojej skóry. Mam teraz l'oreal aksamitny tonik i mleczko, ale wolałabym coś innego.
ningio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 18:50   #86
meri99
Wtajemniczenie
 
Avatar meri99
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 2 245
Send a message via Skype™ to meri99
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Mysle ze 19 lat to troche za wczesnie...
oczywiscie to zalezy od stanu cery,trybu zycia,diety,a w szczegolnosci genow...
czasami zmarszczki w tak mlodym wieku spowodowane sa po prostu zla pielegnacja,lub przesuszeniem...np, ja mam tak ze skora wokol oczu,czasem mam drobne linie,ale gdy zacznymam stosowac kremik nawilzajacy one po prostu znikaja
stosuje filtry od 14 roku zycia,unikam slonka,nie opalam sie w solarce i moja cera jest w o wiele lepszym stanie niz moich rowiesniczek...
pozatym moja babcia i mama nie maja praktycznie zmarszczek(w porownaniu z ich rowiesniczkami),wiec to pewnie tez blogoslawienstwo genow


a z kremow z witamina C to polecam Krem IWOSTIN z lewoskretna witamina c + dodatkowo E,jest super odzywczy na noc moj ulubiony
__________________
Music is the answer

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 17:17   #87
sloncee
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Frankfurt/Main
Wiadomości: 2 221
GG do sloncee Wyślij wiadomość przez MSN do sloncee Send a message via Skype™ to sloncee
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Przychodze po rade, mam nadzieje ze mi ktos pomoze. Mam 19 lat, moja cera jest sucha, jak po umyciu woda nie posmaruje czyms buzi, to mam uczucie sciagniecia, poza tym jest naczyniowa. Wystarczy lekka zmiana temperatury i juz mam czerwone poliki, rozszerzone naczynka krwionosne mam na obu polikach, ale nie sa zbyt wyrazne. Nie mam pryszczy ani zadnych tym podobnych paskudztw. Po obu stronach nosa mam rozszerzone pory, ale zeby je zobaczyc trzeba sie dobrze przyjzec. Od niedawna uzywam tlustego kremu do skory z problemami naczyniowymi FlosLek. Tego lata zaczelam tez uzawac kremu z filtrem Iwostin. Czolo mam zawsze przesuszone, dlatego zaczynaja mi sie juz robic na nim zmarszczki.. nie sa jeszcze takie widoczne, ale to i tak wczesnie, nie sadzicie?
Chcialabym sobie kupic jakis krem do cery z moimi problemami.. jaki polecacie? Moglabym juz zaczac uzywac przeciwzmarszczkowego, czy rzeczywiscie moglby zaszkodzic w tym wieku? Moze lepiej narazie nawilzajacy.. prosze o pomoc
__________________



''Dreszcz najsłodszy, że pragnę i razem się boję! ''

L.Staff
sloncee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 21:54   #88
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

A jaki krem pod oczy polecacie?Dobre są te z Garniera?
Ja mam 21 lat, zmarszczki pod oczami od urodzenia (taka już moja uroda), ale teraz one się pogłębiły i wygląda to nieciekawie Zwłaszcza jak nakładam na nie fluid pod oczy.
Aha i jeszcze pytanie odnośnie filtrów:nigdy nie zwracałam uwagi na filtry w kremach, ale po przeczytaniu waszych wypowiedzi stwierdzam, że warto to robić.I pytanie moje brzmi 9może zbyt banalne), o tmy jaki filtr dany krem posiada napisane jest na opakowaniu w widocznym miejscu czy w składzie gdzieś, bo nie wiem jak tego szukać
och jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 22:14   #89
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

och
na opakowaniu zwykle napisany jest tylko faktor (wysokosc filtra), natomiast zwykle nie ma informacji an temat konkretnych filtrow w nim wystepujacych, trzeba szukac w skladzie. tu masz troche nazw:
http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz7_filtry.php, tyle ze nie ma tu jeszcze Tinsorbow - filtrow nowej generacji, a to ich nazwy do wyszukania w skladzie:
Tinsorb S = Bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine
Tinsorb M = Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol
godne polecenia sa filtry wlasnie z Tinsorbami, ujdą też te z Mexorylami(ale te sa tylko w produktach koncernu L'oreal, sprzedawane pod roznymi markami)
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 22:29   #90
och
Rozeznanie
 
Avatar och
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 763
Dot.: 19latka a krem przeciwzmarszczkowy

Dzięki wielkie, przynajmniej coś mi się przejaśniło Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach.
Jeszcze tylko zapytam...Skoro piszesz o firmie L'Oreal, to czy można w kremy z dość wysokim filtrem znaleźć w drogerii?Bo tam ceny są w miarę przystępne, w porównaniu z aptecznymi, a poza tym mam wrażenie może niesłuszne), że te z apteki będą za bardzo natłuszczać skórę, co spowoduje jej świecenie się...
och jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-23 10:06:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:11.