Trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-28, 14:13   #1
Magda16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 7
GG do Magda16

Trądzik


Mam ogromny problem z tradzikiem i nie moge sobie z nim poradzić prosze pomuszcie mi!!!!!kiedyś mialam problem ale wyskakiwaly mi tylko na czole a teraz mam na calej buzi a najgorsze jest to ze zaczely mi wyskakiwać na dekoldzi i plecach !! znacie jakis niedrogi lek na to cholerstwo???
Magda16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 14:20   #2
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

po pierwsze radzę ci raczej nie eksperymentowac ale pędem lecieć do dobrego dermatologa.Ze swojego doświadczenia wiem że cera trądzikowa jest tez bardzo delikatna wiec raczej nie polecam stosowania jakis drastycznych preparatów...mi pomogła maśc dermatologiczna - antybiotyk (na receptę) przepisana przez lekarza Davercin żel. Jest to lek bardzo dobry i skuteczny w postaci lekkiego żeku (niestety na alkoholu)ale dosyć delikatny dla skóry..acha no i niedrogi 10 zł...jestjeszcze podobny lek Dalacin ale jest 5 razy droższy...no i podstawowa sprawa -nic sama nie drap!!! powodzenia w uzyskaniu śliznej buźki
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 14:21   #3
bestla
Rozeznanie
 
Avatar bestla
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 628
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

podobno benzacne zel i tonik sa dobre
bestla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 14:25   #4
videll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 62
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

kup sobie cynk w tabletkcach (zincas forte) powinno pomoc a przynajmniej zalagodzic, cynk przyspiesza gojenie, kosmetyki raczej niewiele pomoga zle dobrane moga zaszkodzic, odwiedz dermatologa ale po wizycie nie spodziewaj sie za duzo obecnie lekarze przepisuja to co im sie oplaca... taka mamy sluzbe zdrowia... przyjrzyj sie swojej diecie, wybieraj zdrowa zywnosc. pozdrawiam
videll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 14:27   #5
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

Polecam Ci na jesień i zimę krem Glyco-A a teraz lżejszy krem Brevoxyl, są naprawde skuteczne, mi pomogły... . Opinie na temat tych kremów znajdziesz na pewno na Wizażu.
Pozdrawiam,
Gosia.
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 14:39   #6
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

Gonia napisał(a):
> Polecam Ci na jesień i zimę krem Glyco-A a teraz lżejszy krem Brevoxyl, są naprawde skuteczne, mi pomogły... .

Glyco-A jest kwasem i poczatkowo moze powodować nasilenie wyprysków. Poza tym wymaga on szczególnej pielęgnacji skóry w okresie kuracji i już po niej /wysokie faktory filtrow/ już nie mowiąc o tym ze NIE jest to lek na trądzik!
Brevoxyl także może, przy nieumiejętnym stosowaniu spowodować nasilenie zmian trądzikowych (wysuszenie skóry). Poza tym śmiem powątpiewać w jego skuteczność przy ostrych zmianach trądzkowych. mi nadtlenek benzoilu pomagal, ale dopiero po kuracji.

tak jak radzila lumiaa wybierz sie raczej ekspresem do dermatologa i endokrynologa (nagle nasilenie zmian jest co najmniej dziwne)

Generalnie ostry trądzik sie leczy a nie zasmarowuje

cmoczki
i powodzenia
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 14:41   #7
bestla
Rozeznanie
 
Avatar bestla
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 628
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

videll a ile taki cynk kosztuje moze sie orientujesz?
bestla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-28, 16:33   #8
Kajeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kajeczka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 069
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

No ja niestety nie znam lekarstwa na to cholerstwo,a sama się z tym borykam. Byłam już parę razy u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy i przez pare miesięcy miałam spokój. Przede wszystkim musisz pamiętać o myciu buzi. Ja od niedawna używam mydła siarkowego. Kupiłam sobie też maść ACNOFAN i jestem z niej bardzo zadowolona. Jest niedroga i skuteczna.
Pozdrawiam
Kajeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 17:00   #9
videll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 62
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

4 - 5 zl
videll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 18:11   #10
bestla
Rozeznanie
 
Avatar bestla
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 628
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

dziekuje bardzo
bestla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 18:19   #11
dormonka
Raczkowanie
 
Avatar dormonka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 105
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

Pewnie cię nie pocieszę, ale na trądzik tak naprawdę NIE MA lekarstwa! Ja mam lat 30 i dopiero teraz sam mi przechodzi. Wiele lat się leczyłam (łącznie z laserem) i
nic nie pomogło. Zbadaj poziom hormonów, stosuj lekką dietę, pij dużo wody. A z preparatów polecam papkę do cery trądzikowej z cynkiem firmy dr Jadwiga-Instytut Kosmetyczno-Medyczny z Wrocławia.
Tę pakę już teraz może kupić każdy (przedtem tylko w gabinetach) świetnie leczy, kosztuje ok. 22zł. za 30ml.
dormonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-28, 18:20   #12
dormonka
Raczkowanie
 
Avatar dormonka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 105
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

Pewnie cię nie pocieszę, ale na trądzik tak naprawdę NIE MA lekarstwa! Ja mam lat 30 i dopiero teraz sam mi przechodzi. Wiele lat się leczyłam (łącznie z laserem) i
nic nie pomogło. Zbadaj poziom hormonów, stosuj lekką dietę, pij dużo wody. A z preparatów polecam papkę do cery trądzikowej z cynkiem firmy dr Jadwiga-Instytut Kosmetyczno-Medyczny z Wrocławia.
Tę pakę już teraz może kupić każdy (przedtem tylko w gabinetach) świetnie leczy, kosztuje ok. 22zł. za 30ml.
dormonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 18:39   #13
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

Ja także radzę zaopatrzyć się w cynk, poza tym o ile dobrze pamiętam pomaga też na włosy i paznokcie, więc korzyści może być więcej
Jeśli chodzi o sam trądzik to radziłabym przejżeć kremy, bo możliwe, iż od nich pozatykały się pory ( u mnie tak było i nim na to wpadłam miałam strasznie "zasyfioną" twarz, którą leczę właściwie do dziś). Jeżeli to możliwe postaraj się ograniczyć nakładanie kremów na buźkę, a jeżeli nie to urzywaj tych bez "zapychaczy" (np. parafinum licwidum).
Co do samej higieny ja twarz myję mydłem siarkowym (jest na prawdę bardzo dobre!), prócz tego piję rano przed śniadaniem drożdże, które bardzo mi pomogły (rewelacyjna jest też z nich maseczka), a oprócz toniku urzywam do przemycia buźki płyn "Afrodyta Adonis" (butelka jak "komuno wróć!" ) do kupienia w aptece. Jest bardzo taniutki- nie kosztuje więcej jak 10 zł (ja dałam za niego 4, ale koleżanka zapłaciła więcej). Jednak zawiera on mentol, więc jest dość ostry, ale można się przyzwyczaić
Ale do lekarza i tak lepiej pójdź, może się Tobie jakiś lepszy zdarzy niż mnie, bo prawdą jest, iż teraz predzej trafisz na takiego, który przepisze Tobie co jemu wygodnie niż co Tobie pomoże
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-29, 09:15   #14
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

Haima a jak przyrządza sie te drożdże, żeby je wypić?
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-29, 09:36   #15
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

Ja zelewam je gorącym mlekiem i mieszam łyżeczką żeby się rozpuściły. Trzeba je najpierw "zabić" ( ), bo inaczej zamiast pozbyć się pryszczy możesz mieć nowe. A tu masz linka do wątku o drożdżach
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1023435196
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-29, 20:16   #16
sasasaPATIsasasa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 80
GG do sasasaPATIsasasa
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

heja!!!ogolnie to nigdy nie mialam problemow z cera ale nadszedl taki okres ze..ojjj...czolko to ja mialam paskudne...kosmetyki antybakteryjne i takie ☠☠☠☠☠☠☠y nie pomogly wiec wybralam sie do dermatologa..przepisal mi DAVERCIN(taki roztwor,tyle ze na recepte,ale niedrogi-cus okolo 9 zeta)i ACNEMYCIN(masc..tez na recepte i ta juz niestety drozsza bo wyniosla mnie ok 40 zeta:/)ale najwazniejszez ze pomoglo!!!jestem znowu gladka jak pupcia niemowlaczka!!hihiihGORAC O POLECAM:ppp
sasasaPATIsasasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-29, 20:36   #17
dormonka
Raczkowanie
 
Avatar dormonka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 105
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

Pati, skoro twierdzisz, że przeszło ci po tych specyfikach, to ty w takim razie w ogóle nie miałaś trądziku! Ja też je stosowałam i kicha. Na ten PRAWDZIWY, KOSZMARNY trądzik NIE MA lekarstwa. Samo musi przejść, jak katarek. Często po porodzie
dormonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-29, 20:42   #18
sasasaPATIsasasa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 80
GG do sasasaPATIsasasa
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

NIO WIESZ..TO JEST TAK ZE KAZDEMU POMAGA CUS INNEGO!!..ja mialam zmasakrowane czolo...niebylo miejsca ktore by nie bylo zainfekowane:/..i mi przeszlo.ale wiem ze te wszystkie specyfiki sa dobierane przez lekarzy na zasadzie ..pierwszy lepszy(im drozszy tym lepiej).nio i podejrzewam ze i ze mna dermatolog tak postapil ale na szczescie sie udalo))!!!a po tabletach hormonalnych kicha:/..nie znasz dobrego tuszu mocno pogrubiajacego??
sasasaPATIsasasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-29, 21:04   #19
Anna16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1
GG do Anna16
OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

MAM BARDZO DUŻY PROBLEM Z TRĄDZIKIEM! NA TWARZY JAK I NA DEKOLDZIE(na plecach również) NIE MOGE SOBIE Z TYM PORADZIĆ WCZEŚNIEJ MIAŁAM PROBLEM Z TRADZIKIEM ALE WYSKAKIWAŁY MI TYLKO NA CZOLE A TERAZ MAM NA CAŁEJ BUZI!(mam takie czerwone krostki niektore duże niektóre małe, i wyskakują mi maluteńkie białe)STARAM SIĘ ICH NIE WYCISKAĆ ALE NIE MOGE SIĘ POWSTRZYMAĆ! BO MNIE STRASZNIE DRĘCZĄ NA POCZĄTKU MALOWAŁAM SIE ZWYKŁYMI PODKŁADAMI ALE STWIERDZIŁAM ŻE TO MOŻE PRZEZ TO! MOŻE KTÓRAŚ Z WAS MA POMYSŁ NA DOMOWĄ KURACJE?? I KTÓRA Z WAS ZNA JAKIŚ JASNY PODKŁADZIK KTÓRY NIE ZATYKA PORÓW(chodzi mi o jakiś niedrogi podkład)CHODZI MI O SPRAWDZONY PODKŁAD SŁYSZAŁAM ŻE DOBRY JEST TAKI PODKŁA W ZILONEJ TUBCE ZE STRZAŁKA W DÓŁ I 20(nazwy nie pamietam). I CZY OPALAJĄC SIE NA SŁONECZKU MOGĄ MI ZNIKNĄĆ!! ALBO CHOCIAŻ ZAŁAGODZIĆ!! STRASZNIE MNIE TO DENEWUJE NIEKTÓRE DZIEWCZYNY NIE MAJĄ PROBLEMÓW Z TRĄDZIKIEM A JA AKURAT MAM (BECZY)

Z GÓRY WAM WSZYSTKIM DZIĘKUJE I POZDRAWIAM!!
Anna16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-29, 21:08   #20
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

Hmm , Ty jestes w koncu Ania czy Magda, bo juz nie wiem...co do trądziku, wybierz się do dermatologa, on napewno będzie mógł Ci pomóc. Ten podkład w zielonej tubce ze strzałką w dół to Eris "poniżej 20", ja uzywam peelingu z tej firmy i mniej mi wyskakuje, chociaz cere mam nieproblemową co do tego typu zjawisk. Ja sądzę, ze to nie jest od podkładu.
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-30, 16:51   #21
shania20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 29
GG do shania20
Re: OKROPNY TRĄDZIK!!!! RATUNKU

Tylko nie opalaj się z trądzikiem na słońcu! Słońce nasila zmiany tego rodzaju, więc trzeba go unikać. Polecam Ci zainwestować w maseczkę z glinki zielonej Argiletz (do kupienia w aptece ok.25zł) Stosuj ją punktowo na noc. Wygląda się trochę jak ufoludek, bo maseczka jest zielona, no ale w nocy to nie przeszkadza. Rano wszelkie krostki są złagodone, wysuszone, niektóre znikają całkiem. Stosowałam ją kiedyś, teraz już nie muszę
shania20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.