Jakie oleje / półprodukty przywieźć z Indii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-07, 22:09   #1
InnerBeauty
Raczkowanie
 
Avatar InnerBeauty
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 40

Jakie oleje / półprodukty przywieźć z Indii?


Przepraszam z góry jeśli zamieszczam wątek w złym dziale ale myślę że forum biochemicznych maniaczek to najlepsze miejsce. w razie czego proszę o przesunięcie

Wybieram się do Indii (mam nadzieję) w przyszłym miesiącu i w związku z tym, że przechodzę fascynację olejami z mazideł, zsk i innych zauważyłam, że dużo z nich pochodzi z Indii - właśnie mam na twarzy olej z miodli indyjskiej z zsk i bardzo się z niim polubiłam pytanie więc do Wizażanek które Indie odwiedziły - co warto tam kupić i gdzie można to dostać? Podobno to dość duży rynek te ekstrakty roślinne oleje itp (czytam np. tu: http://www.ayurherbalproducts.com/ayurvedic_oils.html )... tylko nie wiem gdzie się udać po produkty dobrej jakości (bez żadnych szkodliwych dodatków itp). chętnie też komuś coś przywiozę/prześlę stamtąd
InnerBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 20:31   #2
paulinka_wawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 75
Dot.: Jakie oleje / półprodukty przywieźć z Indii?

Po Indiach jeździłam przez prawie 4 tygodnie i mimo szczerych chęci na żadne oleje i naturalne kosmetyki nie trafiłam, choć bardzo na to liczyłam. Niestety przewodnicy są nastawieni głównie na obwożenie po sprzedawcach makatek, narzut, sukienek itp., marmurów, biżuterii, ew. przypraw. A jak prosiłam żeby zawieźli nas gdzieś gdzie można kupić naturalne indyjskie kosmetyki to lądowaliśmy w kolejnym magazynie ze szmatkami, albo w sklepie z kosmetykami popularnych firm, które mogę sobie kupić w Polsce. Może za mało stanowcza byłam, ale nic takiego nie udało mi się kupić Może Ty będziesz miała więcej szczęścia.
paulinka_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 21:26   #3
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Jakie oleje / półprodukty przywieźć z Indii?

mi niestety nie udalo sie znalezc zadnego takiego miejsca ale juz w pierwszym napotkanym sklepie spozywczym ze wszystkim zaopatrzylam sie w olej kokosowy- do wyboru do koloru roznych firm. Oprocz tego polecam kosmetyki Himalaya, ceny mega smieszne i przyjemnosc uzywania

P.S... zazdroszcze
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 15:30   #4
Mayschka
Raczkowanie
 
Avatar Mayschka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 120
Dot.: Jakie oleje / półprodukty przywieźć z Indii?

Sprawdź kosmetyki firmy Dabur, dla mnie są świetne lub Lakme oraz Himalaya herbals
__________________
down by the riverside.
Mayschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 11:17   #5
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Jakie oleje / półprodukty przywieźć z Indii?

ja nie polecam Himalaja Herbals, beznadzieja jak dla mnie i w dodatku do kupienia w polskich aptekach (sama nakupowalam dwa lata temu w Indiach jak głupia i większość wywaliłam) nic specjalnego
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 07:40   #6
InnerBeauty
Raczkowanie
 
Avatar InnerBeauty
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 40
Dot.: Jakie oleje / półprodukty przywieźć z Indii?

czytam i czytam i zdecydowałam poszukać sklepów z olejami ajurwedyjskimi... tylko gdzie ja takie znajdę ale jakie olejki mają !
InnerBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 12:03   #7
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Jakie oleje / półprodukty przywieźć z Indii?

duzo sklepów z ajruwedyjskimi kosmetykami jest w Dehli, na Main Bazaar (główna ulica dla turystów), ja mam jeden krem z szafranem i jest bardzo fajny
półproduktów nie kupowałam
aha: wg moich obserwacji wszystko co ma napis ajruweda nie jest zbyt tanie

Edytowane przez ktsw
Czas edycji: 2011-11-13 o 12:05
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-13, 23:32   #8
Mayschka
Raczkowanie
 
Avatar Mayschka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 120
Dot.: Jakie oleje / półprodukty przywieźć z Indii?

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
ja nie polecam Himalaja Herbals, beznadzieja jak dla mnie i w dodatku do kupienia w polskich aptekach (sama nakupowalam dwa lata temu w Indiach jak głupia i większość wywaliłam) nic specjalnego
Z kosmetykami bywa różnie, przykładem tego może być firma Schwarzkopf. Szampon kupiony w Niemczech diametralnie różni się od tego polskiego importowanego. Nie wiem na jakiej zasadzie to polega ale różnicę da się wyczuć. Także ja bym się nie nastawiała wrogo do firmy.
A z tego co wiem i wyczytałam to Himalaya Herbals właśnie ma kosmetyki oparte na ajurwedyjskich recepturach...
__________________
down by the riverside.

Edytowane przez Mayschka
Czas edycji: 2011-11-13 o 23:33
Mayschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 19:48   #9
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Jakie oleje / półprodukty przywieźć z Indii?

Cytat:
Napisane przez Mayschka Pokaż wiadomość
A z tego co wiem i wyczytałam to Himalaya Herbals właśnie ma kosmetyki oparte na ajurwedyjskich recepturach...
tak to prawda

a w indiach sa tanie jak barszcz... za super ekstra pomadke ochrona w tubce placilam mniej niz zlotowke, pozniej zalowalam ze nie nakupilam ich wieecej
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 14:16   #10
fanfelka
Zadomowienie
 
Avatar fanfelka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jakie oleje / półprodukty przywieźć z Indii?

Osobiście sporo olejków z Dabura czy chociażby olejek Parachute przywiozłam z ... Hurgady. Duża Amla wychodziała coś ok. 7zł więc śmieszna cena. Praktycznie w każdej ichniejszej aptece można było się zaopatrzyć w takie specyfiki. Polowałam na henne do włosów i olejek sesa ale niestety nie znalazłam.
Może w Indiach są też takie "apteki" do których warto zajrzeć.
__________________
Wszystko się zmienia jak poczujesz szczęście w swoim życiu...
M&J


fanfelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 14:29   #11
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Jakie oleje / półprodukty przywieźć z Indii?

Cytat:
Napisane przez Mayschka Pokaż wiadomość
Z kosmetykami bywa różnie, przykładem tego może być firma Schwarzkopf. Szampon kupiony w Niemczech diametralnie różni się od tego polskiego importowanego. Nie wiem na jakiej zasadzie to polega ale różnicę da się wyczuć. Także ja bym się nie nastawiała wrogo do firmy.
A z tego co wiem i wyczytałam to Himalaya Herbals właśnie ma kosmetyki oparte na ajurwedyjskich recepturach...
co wcale nie zmienia faktu ze schwarzkopf to nic dobrego składowo czy niemiecki czy polski to jedno ...

Cytat:
Napisane przez thelila Pokaż wiadomość
a w indiach sa tanie jak barszcz... za super ekstra pomadke ochrona w tubce placilam mniej niz zlotowke, pozniej zalowalam ze nie nakupilam ich wieecej
tanie jak barszcz kosmetyki ajruwedyjskie? nie ma czegos takiego. Krem zblizony do ajruwedyjskiego kosztował (w tym samym sklepie) 5x tyle co HH
Ja tez kupilam pomadki w tubce, normalna wazelina nic wiecej. Czytałam tez składy i naprawde nic specjalnego.
Tu jest forum biochemiczne, czyli informacje wychodzące poza dyrdymały sprzedawane przez firmy w reklamach
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-16, 18:33   #12
thelila
Zakorzenienie
 
Avatar thelila
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Jasło/Wawa
Wiadomości: 6 039
Dot.: Jakie oleje / półprodukty przywieźć z Indii?

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
tanie jak barszcz kosmetyki ajruwedyjskie? nie ma czegos takiego. Krem zblizony do ajruwedyjskiego kosztował (w tym samym sklepie) 5x tyle co HH
Tanie jak barszcz odnosilo sie do cytowanego postu poprzedniczki o kosmetykach Himalaya Herbals
Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
Ja tez kupilam pomadki w tubce, normalna wazelina nic wiecej. Czytałam tez składy i naprawde nic specjalnego.
Tu jest forum biochemiczne, czyli informacje wychodzące poza dyrdymały sprzedawane przez firmy w reklamach
W takim razie ich tamtejsza pomadka czyt. wazelina, zachwyca mnie bardziej niz ta sprzedawana w europie. Nie mam tak duzego doswiadczenia z kosmetykami naturalnymi (oprocz kilku produktow dopiero zaczynam przygode z BU) ale osobiscie chwale sobie produkty z HH i gdybym ponownie byla w Indiach na pewno skorzystalabym z mozliwosci taniego zaopatrzenia sie w nie.

Edytowane przez thelila
Czas edycji: 2011-11-16 o 19:26
thelila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 23:57   #13
Mayschka
Raczkowanie
 
Avatar Mayschka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 120
Dot.: Jakie oleje / półprodukty przywieźć z Indii?

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
co wcale nie zmienia faktu ze schwarzkopf to nic dobrego składowo czy niemiecki czy polski to jedno ...
Nie chodziło mi dokładnie o ten szampon, tylko podać przykład ,że produkt ten,który możemy(przykładowo) dostać w Polsce jak i ten rozprowadzany w kraju, w którym został wyprodukowany może się diametralnie różnić jakością. I oczywiście nie dotyczy to tylko schwarzkopfa tylko także innym marek znanych i mniej znanych...
__________________
down by the riverside.
Mayschka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 14:05   #14
karolamac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Dot.: Jakie oleje / półprodukty przywieźć z Indii?

olej sezamowy, olej migdałowy, olej musztardowy, astafetyde, wszelkie mieszanki masala
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
karolamac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-02 15:05:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.