Bioderma AKN30 czy Solar Expertise 60?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-30, 00:42   #1
ja111
Raczkowanie
 
Avatar ja111
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 35
Cool

Bioderma AKN30 czy Solar Expertise 60??


Witam wszystkie wizażanki!To mój pierwszy post na wizażu ale oczywiście przeglądam forum maniakalnie już od jakiegoś czasu . Wiem, że miliony razy było o filtrach, ale to może przez ten nadmiar nie potrafię się zdecydować. Wyjeżdżam na wakacje do Chorwacji i poszukuję jakiegoś filtru. Stąd moje pytanie tytułowe. Niestety środki mam dość ograniczone i stąd rozpatruję 2 wymienione filtry. Cerę mam tłustą, trądzikową przy tym dużo blizn i niestety skłonność do naczynek . Poradźcie mi proszę co mam wybrać? Co da mi lepszą ochronę i przy okazji nie zatka porów?
ja111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 09:29   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Bioderma AKN30 czy Solar Expertise 60??

Skoro jedziesz na wakacje, pewnie będziesz się dużo na słońce wystawiać, proponuję wyższy filtr. Oba wymienione przez Ciebie specyfiki są dobre, tzn. zapewniają dobrą ochronę przed UVA. Na Twoim miejscu wybrałabym wyższy faktor. Tak naprawdę zawsze warto sięgnąć po wyższy filtr, bo przeważnie i tak nakladamy go zbyt cienką warstwą, żeby uzyskać obiecany współczynnik ochrony (2ml na samą twarz - to bardzo dużo, przeważnie nakładamy chudszą warstwę i ochrona jest niższa), nie zawsze też reaplikujemy filtr po 2 godzinach itd.
W kwestii zapychania to ciężko coś powiedzieć, bo to strasznie indywidualna sprawa. Mnie filtry nie zatykają (Loreala do twarzy nie używałam).
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 10:01   #3
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Bioderma AKN30 czy Solar Expertise 60??

to też zależy, jakie konsystencje preferujesz, bo wydaje mi się, że ten L'oreal jest cięższy, sporo cięższy. ja używałam L'oreala SPF30 na twarz i nie dość, że był mocno perfumowany, to nie chciał się wchłonąć i zostawił mi na twarzy białą powłokę.
problem z filtrami polega na tym,że one u każdej osoby zachowują się nieco inaczej i trudno coś polecać.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 12:00   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Bioderma AKN30 czy Solar Expertise 60??

ja bym wybrała wyzszy SPF. ale moze niekoniecznie solar expertise, bo najprawdopodobniej nie bedzie Ci odpowiadać konsystencja. Osobiście bardzo pasują mi Avene spf60 lub 50+ z turkusowym znaczkiem ("matujacy") i SVR SPF60 (dla bl;adych, bo bieli skórę, matowy)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 12:07   #5
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Bioderma AKN30 czy Solar Expertise 60??

Ja bym jednak zainwestowała w 2 osobne filtry, zwłaszcza że tak jak mówisz masz cerę tłustą i trądzikową a taką lubi zatykać byle co. Moja opcja to solar expertise do ciała i np. anthelios fluide extreme spf60 na twarz, albo nawet ta bioderma - jest troszke tansza ale trzeba pamietac o reaplikacji. Oba raczej nie powoduja pogorszenia stanu cery, choc osobiscie wole grubiej nalozyc bioderme Pozdrawiam
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 12:16   #6
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Bioderma AKN30 czy Solar Expertise 60??

Wydaje mi sie, ze lepiej do Chorwacji zabrac ze soba wyzszy filtr, zwlaszcza ze naczynka niecierpia slonca. Chyba lepiej sie blyszczec przez ciezsza konsystencje niz pozniej meczyc sie z pajaczkami. Udanego wypoczynku
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-30, 13:27   #7
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Bioderma AKN30 czy Solar Expertise 60??

Zgadzam się - im wyższy faktor tym lepiej. Najwyższą ochronę zapewnia SVR, ale niestety jest produktowany głównie dla osób z bielactwem (chyba, że chodzi o inną chorobę skóry), stąd kolor ma dość dziwny. Wiem, bo używam. Bielactwa wprawdzie nie mam, ale za to bardzo jasną karnację i mnie ten kolor nawet pasuje (chociaż kolorystycznie wolę SVR 50B).
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-31, 15:15   #8
ja111
Raczkowanie
 
Avatar ja111
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 35
Dot.: Bioderma AKN30 czy Solar Expertise 60??

Dziękuję Wam bardzo za wszystkie odpowiedzi . Tymczasem wymyśliłam sobie coś jeszcze innego Photoderm Max Spray SPF 60+ i chyba ten zakupię. Jeszcze raz dziękuję .
ja111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 15:37   #9
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: Bioderma AKN30 czy Solar Expertise 60??

ja stawiam na antheliosa dermo-pediatrics 100ml-50zł. to do twarzy. i do ciala tez by sie cos przydalo.
livy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 20:04   #10
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Bioderma AKN30 czy Solar Expertise 60??

a używała któraś z was może tego spray'u BioDermy AKN SPF30...? zastanawiam sie nad nim jako nad moją opcją jesienno-zimową, tylko nie wiem jak sie wchłania (porównywalnie do Antka Fluida?) i czy zostawia ten charakterystyczny dla produktów BioDermy biały nalot?
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 22:42   #11
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Bioderma AKN30 czy Solar Expertise 60??

Cytat:
Napisane przez joasiak1
a używała któraś z was może tego spray'u BioDermy AKN SPF30...? zastanawiam sie nad nim jako nad moją opcją jesienno-zimową, tylko nie wiem jak sie wchłania (porównywalnie do Antka Fluida?) i czy zostawia ten charakterystyczny dla produktów BioDermy biały nalot?
Tutaj jest troszeczke na jej temat:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...try+nastolatki
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-01, 08:11   #12
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Bioderma AKN30 czy Solar Expertise 60??

Cytat:
Napisane przez joasiak1
a używała któraś z was może tego spray'u BioDermy AKN SPF30...? zastanawiam sie nad nim jako nad moją opcją jesienno-zimową, tylko nie wiem jak sie wchłania (porównywalnie do Antka Fluida?) i czy zostawia ten charakterystyczny dla produktów BioDermy biały nalot?
Ja mam 20 z teh serii. Nie pozostawia żadnego nalotu. Wchłania się nieźle, aczkolwiek przy grubej warstwie błyszczy się, ale nie jakoś przerażająco.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 10:20   #13
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Bioderma AKN30 czy Solar Expertise 60??

dzięki dziewczyny! a ten zalinkowany wątek nawet czytałam, kiedy się "dział", ale jak wiadomo skleroza nie boli...
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:59.