Jak nauczyć się jeździć po lewej stronie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-22, 17:54   #1
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679

Jak nauczyć się jeździć po lewej stronie?


Cześć,

W te wakacje planuję pojechać do Szkocji, żeby pozwiedzać. Chciałabym wynająć samochód, ale wiem, że obowiązuje tam ruch lewostronny.
Mam prawo jazdy od 6 lat, jeżdżę praktycznie codziennie i to całkiem nieźle, ale nigdy nie próbowałam jeździć po lewej stronie.

Czy istnieją w polsce jakieś szkoły, gdzie można się tego nauczyć? Albo macie jakieś wskazówki, porady, jak to szybko opanować? I czy serio jest to takie trudne?

Dodam, że w szkocji interesują mnie najbardziej tereny wiejskie, górskie itd, więc raczej nie wjeżdżałabym do miast

Dzięki!
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 17:54   #2
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Jak nauczyć się jeździć po lewej stronie?

Ja też się z chęcią dowiem czy istnieją takie szkoły. Sama miałabym opory, żeby prowadzić w ruchu lewostronnym
Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość
Cześć,

W te wakacje planuję pojechać do Szkocji, żeby pozwiedzać. Chciałabym wynająć samochód, ale wiem, że obowiązuje tam ruch lewostronny.
Mam prawo jazdy od 6 lat, jeżdżę praktycznie codziennie i to całkiem nieźle, ale nigdy nie próbowałam jeździć po lewej stronie.

Czy istnieją w polsce jakieś szkoły, gdzie można się tego nauczyć? Albo macie jakieś wskazówki, porady, jak to szybko opanować? I czy serio jest to takie trudne?

Dodam, że w szkocji interesują mnie najbardziej tereny wiejskie, górskie itd, więc raczej nie wjeżdżałabym do miast

Dzięki!
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 23:54   #3
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Jak nauczyć się jeździć po lewej stronie?

Nie wiem, czy istnieją szkoły/kursy, sama uczyłam sie i jeżdżę tylko w UK, ale jeśli chodzi o Szkocję (mogę spytać jakie rejony?), zwłaszcza dalej od Edynburga czy Glasgow, nie sądzę byś miała problemy. Jest bardzo dużo turystów (z Francji, USA, Kanady, Niemiec) i na drogach są namalowane strzałki kierunku jazdy. Do tego jest ruch, niemal całorocznie, więc można spokojnie 'śledzić' inne auta. Dużo dróg jest też w średnim stanie (dziury, remonty) lub tak pozakręcanych, że mimo ograniczenia do 60 mil na godzinę nie pojedziesz więcej jak 40/45.
Drogi generalnie są bardzo dobrze oznakowane, a im bardziej na północ tym mniej dróg/kierunków, żeby się zgubić. (to obserwacje z północno-zachodniej części bardzo popularnej turystycznie, od Glasgow do Fort William i na zachód do brzegu).

Kultura jazdy jest też zupełnie inna i ludzie jeżdżą spokojniej, są bardziej uprzejmi, więc w razie pomyłek chętniej wpuszczą czy wybaczą błędy.
Co do samego samochodu z drążkiem po drugiej stronie, to nie wiem czy bym nie wolała wynająć automatu raczej niż przyzwyczajać rękę, ale to ja.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-10, 08:33   #4
Tosiaa3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 20
Dot.: Jak nauczyć się jeździć po lewej stronie?

Jeśli będziesz jeździć autem przystosowanym do naszego ruchu to przyzwyczajenie się do jazdy na lewo nie jest trudne. Gorzej jeśli masz auto z kierownicą po prawej :| Nie wiem czy gdzieś taki kurs będzie.
Tosiaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-11, 21:00   #5
jagoda_uk
Przyczajenie
 
Avatar jagoda_uk
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 29
Dot.: Jak nauczyć się jeździć po lewej stronie?

Bez problemu możesz wykupić sobie kilka godzin w lokalnych szkołach jazdy już po samym przyjeździe. Samochodem się poruszasz, wiec gwarantuje Ci, ze na przestawienie się potrzebujesz tylko trochę nauki, potrzeba tylko trochę więcej koncentracji, bo wiadomo, ze niektóre rzeczy robimy już odruchowo jeżdżąc (:


Sent from my iPhone using Tapatalk
jagoda_uk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-11, 21:40   #6
ulenka2501
Zadomowienie
 
Avatar ulenka2501
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 708
Dot.: Jak nauczyć się jeździć po lewej stronie?

Nie obawiaj sie! Co prawda po samej Szkocji jeszcze nie jezdzilam, ale mieszkam w Anglii i gwarantuje Ci, ze jazda tutaj to sama przyjemnosc (w porownaniu do Polski).
Wszystko jest bardzo dokladnie oznaczone na drogach, nie ma tylu znakow dookola. Na poczatku sama jazda po lewej stronie moze byc dla Ciebie niewygodna (bo jestes przyzwyczajona do prawej strony), wiec moze Cie sciagac na prawo, ale po kilku minutach jazdy to uczucie minie.
Nie wydawaj pieniedzy na lekcje, uwierz w siebie - na pewno dasz rade!
__________________
UK od 25.05.2012


In interracial relationship since March 2017
ulenka2501 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 12:14   #7
Toska_Samoska
Raczkowanie
 
Avatar Toska_Samoska
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 57
Dot.: Jak nauczyć się jeździć po lewej stronie?

raczej wątpie by cię wypuścili na drogę żebyś jeździła przeciwną stroną drogi.... :<
__________________
>luke i am your father....
>
>


Toska_Samoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-05 13:14:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:48.