Dobra herbata - co wybierać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-18, 11:14   #1
hexaaa
Raczkowanie
 
Avatar hexaaa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 38

Dobra herbata - co wybierać


Hej, dziewczyny
szukam dobrych herbat. Zaczynam ostro brać się za odświeżenie mojej diety i zastanawiałam się czy macie jakieś dobre odmiany do polecenia. Najchętniej coś na przyspieszenie metabolizmu
Pod choinką trafiła się w tym roku herbata biała z maliną (pyszna!). Piłam też kiedyś zieloną, ale nie za bardzo mi podeszła w smaku.

Jakieś sprawdzone herbatki?? Z góry dzięki
hexaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-24, 10:24   #2
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Dobra herbata - co wybierać

Cytat:
Napisane przez hexaaa Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny
szukam dobrych herbat. Zaczynam ostro brać się za odświeżenie mojej diety i zastanawiałam się czy macie jakieś dobre odmiany do polecenia. Najchętniej coś na przyspieszenie metabolizmu
Pod choinką trafiła się w tym roku herbata biała z maliną (pyszna!). Piłam też kiedyś zieloną, ale nie za bardzo mi podeszła w smaku.

Jakieś sprawdzone herbatki?? Z góry dzięki
Najlepsza "na odchudzanie" jest czerwona. Jeśli masz blisko siebie sklepik z herbatami na wagę, warto tam się wybrać, jeśli nie, zostaje allegro lub inne strony. Tych mieszanek jest tak wiele, że nie będziesz wiedziała co wybrać. Herbaty liściaste są lepsze jakościowo i zawsze robisz sobie taką jaką chcesz, mocniejszą lub słabszą. Z czerwonych najbardziej podeszła mi wersja z grzybkiem kombucha, ale nie spróbowałam jeszcze wszystkich smaków. Są też różne ziółka i mieszanki owocowe. Trzeba próbować, bo każdy ma inny gust
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-25, 14:23   #3
marleena80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 12
Dot.: Dobra herbata - co wybierać

Herbata nie odchudzi. Można się łudzić ale to nie działa Dieta, ćwiczenia - nic więcej do szczęścia nie trzeba. No może jeszcze odrobinę samozaparcia i wytrwałości bo bez tego będzie ciężko

Edytowane przez marleena80
Czas edycji: 2021-01-25 o 14:24
marleena80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 14:48   #4
sylwia983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 35
Dot.: Dobra herbata - co wybierać

Dla mnie dobra herbata to wyłącznie liściasta. Dobrze poszukać jej w specjalistycznych sklepach, jakichś herbaciarniach itp. Jakakolwiek by ona nie była to żadna nie pomoże w odchudzaniu. Nie ma znaczenia czy pije się zieloną, czerwoną, czarną czy jakąkolwiek inną.
sylwia983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 07:51   #5
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Dobra herbata - co wybierać

Nawet się nie łudź że picie jakiejś herbaty Cię odchudzi Musisz wejść w deficyt kaloryczny.
Ewentualnie możesz się zainteresować ziołami pozytywnie wpływającymi na jelita (czy też inne rzeczy, które byś chciała usprawnić) ale to tylko jaki drobny dodatek do zdrowej diety i ruchu
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 11:04   #6
panioddietetyki
La_bomba
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 5
Dot.: Dobra herbata - co wybierać

Cytat:
Napisane przez hexaaa Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny
szukam dobrych herbat. Zaczynam ostro brać się za odświeżenie mojej diety i zastanawiałam się czy macie jakieś dobre odmiany do polecenia. Najchętniej coś na przyspieszenie metabolizmu
Pod choinką trafiła się w tym roku herbata biała z maliną (pyszna!). Piłam też kiedyś zieloną, ale nie za bardzo mi podeszła w smaku.

Jakieś sprawdzone herbatki?? Z góry dzięki
Wg badań to zielona ma działanie odchudzające. Oficjalnych badań nt. skuteczności czerwonej przy odchudzaniu nie ma. Natomiast wiele osób doświadczalnie potwierdza wpływ pu-erh na spadek masy ciała.

Metabolizm przyspieszysz stosując ostre przyprawy - dodatek jalapeno, chilli, pieprzu będzie idealny. No i nie zapominaj o regularnej aktywności fizycznej, nie muszą być mocno zaawansowane ćwiczenia, jeśli Twój NEAT jest wysoki (neat, czyli całkowita aktywność Twojego organizmu nie włączając snu i treningów - mycie okien, powrót na piechotę, gestykulacja, itd).

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

No i wracając do herbaty to też polecam liściastą. Niesłodzoną oczywiście, a jeśli już to erytrytolem :P

Pozdrowionka
panioddietetyki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 11:19   #7
DagusiaaaPl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 90
Dot.: Dobra herbata - co wybierać

Ja też polecam herbatę zieloną liściastą.
DagusiaaaPl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-31, 16:54   #8
wiktoriaoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 10
Dot.: Dobra herbata - co wybierać

ja robię sobie mieszanki: zielona + 2 plastry pomarańczy - mniam
wiktoriaoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-26, 11:31   #9
Mis_Patys12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 1
Dot.: Dobra herbata - co wybierać

Cześć!

Ja bardzo polecam herbaty marki Basilur, gdybym była poetka to napisałabym cos w stylu "Pierwszy łyk i wkraczam do świata subtelnych smaków, które delikatnie unosi się na podniebieniu. Od lekko kwaskowatych owocowych mieszank po głęboko aromatyczne herbaty czarne, każdy wariant dostarcza unikalnych doznań smakowych."
Mis_Patys12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 20:41   #10
Harmonia_95
Raczkowanie
 
Avatar Harmonia_95
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 317
Dot.: Dobra herbata - co wybierać

a ja polecam pokrzywę. pomaga mi na puchnięcie, do którego mam tendencje.
__________________
Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.

Eckhart Tolle
Harmonia_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-24 21:41:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.