Mamusie styczniowe 2020 - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-07, 10:01   #2431
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a macie termometry bezdotykowe? Co polecacie?

I co z biustonoszami do karmienia? Już kupujecie? Gdzie? Od razu uprzedzam - u mnie Lidl odpada - obwody zaczynają się od 80 a ja potrzebuję 65-70...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja kupuję w tym miesiącu Microlife NC100 z polecenia kolegi opinie chyba jak każdy różne ale nikt mi nic innego konkretnie nie polecił każdy na coś narzeka a kolega ten zachwalał.
Nie wiem za to jaki aspirator elektryczny do nosa u mnie ten do odkurzacza odpada.
Nad biustonoszem sama się zastanawiam bo ja mam problem żeby normalnie dopasować ale obawiam się że bez niego mogę się męczyć przy karmieniu.

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Justi2019 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja znów nie mogłam wczoraj wejść na 79 stronę i nie wiem o czym pisałyscie już mnie to zaczyna irytować bo któryś raz z kolei tak mam.

Mi dziś przyszła kołyska dla dzidzi, kupiłam ją aby dzidzia miała gdzie spać na wsi u rodziców , niby są 2 łóżeczka na wsi ale w jednym śpi Ada ( turystyczne) a drugie pewnie będzie używane przez Nadię ( córkę brata) jak będą przyjeżdżać na wieś . Powiem wam że jak mąż ja zlozył to Ada bardzo chciała do niej wejść i się pobujać i prawie by mnie namówiła ale mąż kategorycznie zabronił mówiąc że jak raz ja włożę to jak dziecko się urodzi to Ada może być zazdrosna lub próbować wejść jak dzidzia będzie leżała albo będzie próbowała ja wypchnąć i powiem wam że mąż może mieć rację więc ja nie włożyłam a jutro rodzice mają kołyskę zabrać na wieś także nie będzie na jej widoku. Pisałam wam kiedyś o kołysce która kobietka mi zarezerwowała i się przestała odzywać i wyobraźcie sobie że w piątek się ostatnio odezwała , przepraszała że ma problemy , męża w domu nie ma na wyjeździe ona choruje albo jej dzieci i nie ma jak na pocztę wyjść i może jestem naiwna albo głupia ale tak chce ta kołyskę że czekam nadal na kontakt eh najgorsze że 2 inne kołyski które miałam na oku w razie wu zostały sprzedane w tym tygodniu i jak ona się nie odezwie to będę w wielkiej dupie . Zdjęcie kołyski która dziś przyszła wam pokażę.

Dziś na forum ebobas grudniowa mama urodziła synka w 35 tygodniu , waży 2890 i 50 cm a najlepsze jest to że do końca miała się urodzić dziewczynka a tu taka niespodzianka. Choć ja bym się wcale nie obraziła jakby jednak syn się urodził :p
Ja wiem że różne są historie ale mnie to zadziwia i jednocześnie przeraża jak np dwóch lekarzy może nie rozpoznać płci, jak to się dzieje? I 35 tydzień matko to by było u mnie za 5 tygodni, strasznie boję się tej końcówki kiedy się zacznie i jak to będzie wszystko 😕
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 10:17   #2432
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Ja kupuję w tym miesiącu Microlife NC100 z polecenia kolegi opinie chyba jak każdy różne ale nikt mi nic innego konkretnie nie polecił każdy na coś narzeka a kolega ten zachwalał.

Nie wiem za to jaki aspirator elektryczny do nosa u mnie ten do odkurzacza odpada.

Nad biustonoszem sama się zastanawiam bo ja mam problem żeby normalnie dopasować ale obawiam się że bez niego mogę się męczyć przy karmieniu.

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------





Ja wiem że różne są historie ale mnie to zadziwia i jednocześnie przeraża jak np dwóch lekarzy może nie rozpoznać płci, jak to się dzieje? I 35 tydzień matko to by było u mnie za 5 tygodni, strasznie boję się tej końcówki kiedy się zacznie i jak to będzie wszystko

Dla mnie to też niepojęte.
Albo ostatnio historia z grupy na FB - dziewczyna w 29tc poszla na usg III trymestru i lekarz jej mówi, że ma bliźnięta! i że wcześniej nikt tego nie zauważył?! Laska w szoku, mąż w szoku, no bo jak na tym etapie nie być zaskoczonym. Na szybko zorganizowała wizytę jeszcze tego samego dnia u innego lekarza i się okazało, że wcale nie, jest ciąża pojedyncza i nie ma żadnego bliźniaka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 10:24   #2433
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Dla mnie to też niepojęte.
Albo ostatnio historia z grupy na FB - dziewczyna w 29tc poszla na usg III trymestru i lekarz jej mówi, że ma bliźnięta! i że wcześniej nikt tego nie zauważył?! Laska w szoku, mąż w szoku, no bo jak na tym etapie nie być zaskoczonym. Na szybko zorganizowała wizytę jeszcze tego samego dnia u innego lekarza i się okazało, że wcale nie, jest ciąża pojedyncza i nie ma żadnego bliźniaka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Masakra jakaś! I bądź tu spokojna że Ci sprawdzą czy wszystko z dzidzią ok jak niektórzy nie widzą czy ciąża pojedyncza czy bliźniacza.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 10:59   #2434
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a macie termometry bezdotykowe? Co polecacie?

I co z biustonoszami do karmienia? Już kupujecie? Gdzie? Od razu uprzedzam - u mnie Lidl odpada - obwody zaczynają się od 80 a ja potrzebuję 65-70...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja kupiłam z microlife bezdotykowy. Coś trochę ponad 100zl. Wczoraj przyszedł, zmierzyłam na sobie, 36,7st także chyba w porządku działa

Jeśli chodzi o biustonosze moge polecić h&m, ja mam taki:
https://m2.hm.com/m/pl_pl/productpage.0530953015.html

Lidl kupowałam i tragedia, bardzo małe miseczki, piersi dosłownie wyskakiwały mi podczas noszenia mimo że mój rozmiar. Jak dla mnie nadają się do wyrzucenia...

Ta herbatkę z liści malin już teraz pijesz? Mi położna mówiła że to się zaleca przed samym porodem, nie za wcześnie, dlatego dopytuje

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Masakra jakaś! I bądź tu spokojna że Ci sprawdzą czy wszystko z dzidzią ok jak niektórzy nie widzą czy ciąża pojedyncza czy bliźniacza.
Od kiedy usłyszałam od pewnej znajomej historię, jak to jej lekarz mówił że lampka wina w ciąży nie zaszkodzi, że nawet jego żona lampkę dziennie piła bo taka czuła potrzebę to mnie naprawdę nic nie zdziwi jeśli chodzi o lekarzy. Albo kiedyś czytałam że niektórzy lekarze palącym ciężarnym nie sugerują odstawienia papierosów, bo stres związany z odstawieniem jest gorszy niż te substancje które matka przyjmuje. I ten cudowny argument na wszystko "widocznie dziecko tego potrzebuje". Ja wiem że tacy lekarze to 1 na 1000 pewnie ale dla mnie to powinni mieć zakaz wykonywania zawodu Jakoś do mnie nie przemawia to że przez całą ciążę jedno dziecko wszyscy widzieli a nagle bliźniaki. Teraz się takie rzeczy bada przez to USG, włącznie z prawdopodobieństwem ciężkich chorób itp, a policzyć dzieci nie potrafią? No kosmos jakiś
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 11:09   #2435
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja już po wizycie. Mała ma długie nogi Waży 2050 g. U mnie oczywiście fatalne wyniki moczu, muszę jutro posiew zrobić. A nie powiem, żeby mi się chciało... Kolejna wizyta za 3 tygodnie, a potem już co 2.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 11:10   #2436
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Dla mnie to też niepojęte.
Albo ostatnio historia z grupy na FB - dziewczyna w 29tc poszla na usg III trymestru i lekarz jej mówi, że ma bliźnięta! i że wcześniej nikt tego nie zauważył?! Laska w szoku, mąż w szoku, no bo jak na tym etapie nie być zaskoczonym. Na szybko zorganizowała wizytę jeszcze tego samego dnia u innego lekarza i się okazało, że wcale nie, jest ciąża pojedyncza i nie ma żadnego bliźniaka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie. Mała ma długie nogi Waży 2050 g. U mnie oczywiście fatalne wyniki moczu, muszę jutro posiew zrobić. A nie powiem, żeby mi się chciało... Kolejna wizyta za 3 tygodnie, a potem już co 2.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze że ok z małą 😊 Ja też robiłam posiew jutro wyniki aż jestem ciekawa.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 11:14   #2437
mamalinkaa
Raczkowanie
 
Avatar mamalinkaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 371
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a macie termometry bezdotykowe? Co polecacie?

I co z biustonoszami do karmienia? Już kupujecie? Gdzie? Od razu uprzedzam - u mnie Lidl odpada - obwody zaczynają się od 80 a ja potrzebuję 65-70...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mom to be ma piękne i wróżka cycuszka też. Ja mimo ceny zdecyduje się na zakup albo u jednej albo u drugiej. Kupię dwa staniki jeden usztywniany drugi miękki. Po za tym mam jeden stanik sportowy który nadaje się do karmienia i ogólnie go lubię jest wygodny.
Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Ja kupuję w tym miesiącu Microlife NC100 z polecenia kolegi opinie chyba jak każdy różne ale nikt mi nic innego konkretnie nie polecił każdy na coś narzeka a kolega ten zachwalał.
Nie wiem za to jaki aspirator elektryczny do nosa u mnie ten do odkurzacza odpada.
Nad biustonoszem sama się zastanawiam bo ja mam problem żeby normalnie dopasować ale obawiam się że bez niego mogę się męczyć przy karmieniu.

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------



Ja wiem że różne są historie ale mnie to zadziwia i jednocześnie przeraża jak np dwóch lekarzy może nie rozpoznać płci, jak to się dzieje? I 35 tydzień matko to by było u mnie za 5 tygodni, strasznie boję się tej końcówki kiedy się zacznie i jak to będzie wszystko
Mam dwójkę dzieci i mam tylko zwykły termotetr ale gorączka u nas to rzadkość.
Sama miałam urodzić dziewczynkę a mam syna. Maluch miał pepowine między nogami. A historie z porodami też różne jedna znajoma urodziła w 32 tygodniu maluch tylko tydzień był na dogrzaniu w inkubatorze dostał 10 punktów i wszystko było ok. Druga urodziła w 38 tygodniu i maluch nie radził sobie z oddychaniem.
Także same nie wiemy co nas czeka... Grunt to się nie stresować i być dobrej myśli bo to w wielu rzeczach nam pomaga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamalinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-07, 11:30   #2438
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość



Ja kupiłam z microlife bezdotykowy. Coś trochę ponad 100zl. Wczoraj przyszedł, zmierzyłam na sobie, 36,7st także chyba w porządku działa



Jeśli chodzi o biustonosze moge polecić h&m, ja mam taki:

https://m2.hm.com/m/pl_pl/productpage.0530953015.html



Lidl kupowałam i tragedia, bardzo małe miseczki, piersi dosłownie wyskakiwały mi podczas noszenia mimo że mój rozmiar. Jak dla mnie nadają się do wyrzucenia...



Ta herbatkę z liści malin już teraz pijesz? Mi położna mówiła że to się zaleca przed samym porodem, nie za wcześnie, dlatego dopytuje [COLOR="Silver"]
:

Nie, nie, herbatkę mogę zacząć od 17.12 (chyba jak ciąża będzie już donoszona). Każdej dziewczynie z grupy indywidualnie podawała konkretną datę od kiedy mogą zaczynać z tymi naturalnymi sposobami.
Jedynie już teraz mogę masować krocze (tylko z zewnątrz! Bez wkładania palców do pochwy) olejkiem ze słodkich migdałów. Już nawet kupiłam olejek, ale ciągle go mam w torebce i o nim zapominam.

Zamówiłam właśnie 3 koszule z Dolce Sonno - jedna z myślą o porodzie i dwie do karmienia.
Ciągle nie wiem co ze śpiworkiem i czy ten Rollersy będzie fajny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez miniminiv
Czas edycji: 2019-11-07 o 11:32
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 12:13   #2439
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a macie termometry bezdotykowe? Co polecacie?

I co z biustonoszami do karmienia? Już kupujecie? Gdzie? Od razu uprzedzam - u mnie Lidl odpada - obwody zaczynają się od 80 a ja potrzebuję 65-70...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja planuje kupić taki termometr ale też jeszcze pewna nie jestem Screenshot_20191107-121237_Allegro.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 18:06   #2440
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Dziewczyny jak zamierzacie przewijać niemowlęta? Kupujecie komodę z przewijakiem, przewijak, przewijak na łóżeczko czy będziecie przebierać na łóżku? Nie wiem na jaka opcje się zdecydować..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 18:26   #2441
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak zamierzacie przewijać niemowlęta? Kupujecie komodę z przewijakiem, przewijak, przewijak na łóżeczko czy będziecie przebierać na łóżku? Nie wiem na jaka opcje się zdecydować..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Mam komodę z przewijakiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-07, 19:03   #2442
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak zamierzacie przewijać niemowlęta? Kupujecie komodę z przewijakiem, przewijak, przewijak na łóżeczko czy będziecie przebierać na łóżku? Nie wiem na jaka opcje się zdecydować..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam przewijak na łóżeczko ale może będzie leżał na komodzie.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 19:14   #2443
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja mam komodę Koppang z Ikei i do niej dokupiłam robiony pod wymiar przewijak.
Tylko się zastanawiam jak będzie w praktyce, bo komoda z przewijakiem stoi w pokoju dziecięcym, a Młody na początku będzie z nami w sypialni w dostawce. Czy mi się w ogóle będzie chciało w nocy iść do drugiego pokoju jak trzeba będzie zmienić pieluchę...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 19:50   #2444
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak zamierzacie przewijać niemowlęta? Kupujecie komodę z przewijakiem, przewijak, przewijak na łóżeczko czy będziecie przebierać na łóżku? Nie wiem na jaka opcje się zdecydować..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przewijak na łóżeczko. Nie mam miejsca na nic innego niestety.
Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Ja mam komodę Koppang z Ikei i do niej dokupiłam robiony pod wymiar przewijak.
Tylko się zastanawiam jak będzie w praktyce, bo komoda z przewijakiem stoi w pokoju dziecięcym, a Młody na początku będzie z nami w sypialni w dostawce. Czy mi się w ogóle będzie chciało w nocy iść do drugiego pokoju jak trzeba będzie zmienić pieluchę...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja przy pierwszym dziecku miałam przewijak w drugim pokoju. Normalnie w nocy tam szłam z dzieckiem, przewijałam, karmiłam na fotelu i odnosiłam do łóżeczka w naszej sypialni. I ta opcja mi najbardziej odpowiadała. Przy drugim dziecku miałam przewijak w sypialni i tam też karmiłam na łóżku i nie było to dla mnie super wygodne. Mąż ma mocny sen, ale to też czasami przeszkadzało. No i trzeba było kombinować ze światłem. W końcu miałam bezprzewodową lampkę LED i jakoś sobie z nią radziłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 19:54   #2445
Marlena234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 679
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Hejka melduję się i ja po wizycie maluch rośnie prawidlowo wyszło niecale 31 tygodni i wazymy niecale 1600g.
Jeszcze sie nie przekrecilismy I leżymy w położeniu miednicowym posladkowym..podobno będzie mu ciężko się przekręcić ale jest szansa. A mi to obojętne w jaki sposób się urodzi bo ważne ze jest cały zdrow!.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marlena234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 21:34   #2446
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak zamierzacie przewijać niemowlęta? Kupujecie komodę z przewijakiem, przewijak, przewijak na łóżeczko czy będziecie przebierać na łóżku? Nie wiem na jaka opcje się zdecydować..


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam na łóżeczko przewijak. Głównie chyba będę z niego korzystać w łazience (położę na pralce) A w ciągu dnia w praktyce pewnie wyjdzie tak że będzie przebierany wszędzie 🤣

Zobaczymy

U mnie słabe wyniki moczu powiązane zapewne bakterie z infekcja pochwy. Jutro rano jadę z nową próbka. Może być tak że źle pobrany i coś tam się dostało w trakcie siusiania już raz czy 2 tak miałam (choć za każdym razem dokładnie myje miejsca intymne)Sprawdzimy dla pewności A że wizyta dopiero na 17 to wynik już będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 22:05   #2447
Marlena234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 679
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Mialam przewijak Ale i Tak praktykowalam łóżko swoje i teraz tez bede a co

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marlena234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-08, 07:43   #2448
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Kurde ale się wkurzylam. Byłam wczoraj na badaniu krwi oraz zawieść mocz w Katowicach. Chodzę do Lux Medu, wiec wyniki mam zawsze w ten sam dzień na portalu pacjenta. Wchodzę, a wyniki mam do odbioru w placówce.... no szlag...




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-08, 08:30   #2449
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Dziękuje, widzę, ze odpowiedzi różne. Najpierw chciałam komodę z przewijakiem, chociaż miejsca mamy mało (mieszkamy narazie u moich rodziców w jednym pokoju), ale kolezanki mówią, ze z przewijaka korzysta się tylko jakieś 2-3 miesiące, bo później dziecko się już za bardzo kręci i bezpieczniej jest na łóżku, ze lepiej kupić wyższa pojemniejszą komodę i sama już zgłupiałam .

Jade dziś do Ikea, warto kupić tam coś dla maluszka?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-08, 08:47   #2450
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Kurde ale się wkurzylam. Byłam wczoraj na badaniu krwi oraz zawieść mocz w Katowicach. Chodzę do Lux Medu, wiec wyniki mam zawsze w ten sam dzień na portalu pacjenta. Wchodzę, a wyniki mam do odbioru w placówce.... no szlag...




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dziwne też zawsze widzę na portalu ale nie luxmed. Chyba że typowo badanie do odbioru osobistego to mam to na kartce napisane.

Może coś nie tak z wynikami, czasami wtedy trzymają do osobistego nie wiadomo po co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Dziękuje, widzę, ze odpowiedzi różne. Najpierw chciałam komodę z przewijakiem, chociaż miejsca mamy mało (mieszkamy narazie u moich rodziców w jednym pokoju), ale kolezanki mówią, ze z przewijaka korzysta się tylko jakieś 2-3 miesiące, bo później dziecko się już za bardzo kręci i bezpieczniej jest na łóżku, ze lepiej kupić wyższa pojemniejszą komodę i sama już zgłupiałam .

Jade dziś do Ikea, warto kupić tam coś dla maluszka?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja niestety nic z Ikea nie kupowałam. Jak już to chciałam organizery do komody i półki.

Polecają prześcieradła, reczniczki, pojemniczki na łóżeczko bądź przewijak takie na kosmetyki, waciki itd. do zawieszenia no i organizery.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-08, 08:50   #2451
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez CreamyMuffin Pokaż wiadomość
Dziwne też zawsze widzę na portalu ale nie luxmed. Chyba że typowo badanie do odbioru osobistego to mam to na kartce napisane.

Może coś nie tak z wynikami, czasami wtedy trzymają do osobistego nie wiadomo po co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Ja niestety nic z Ikea nie kupowałam. Jak już to chciałam organizery do komody i półki.

Polecają prześcieradła, reczniczki, pojemniczki na łóżeczko bądź przewijak takie na kosmetyki, waciki itd. do zawieszenia no i organizery.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


„Miła” Pani na infolinii poinformowała mnie ze lux med zastrzega sobie ze w razie problemów technicznych z publikacja wyników mogą kazać odebrać w placówce.
A tk jest zwykła morfologia wiec nic tajemniczego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-08, 08:57   #2452
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Dziękuje, widzę, ze odpowiedzi różne. Najpierw chciałam komodę z przewijakiem, chociaż miejsca mamy mało (mieszkamy narazie u moich rodziców w jednym pokoju), ale kolezanki mówią, ze z przewijaka korzysta się tylko jakieś 2-3 miesiące, bo później dziecko się już za bardzo kręci i bezpieczniej jest na łóżku, ze lepiej kupić wyższa pojemniejszą komodę i sama już zgłupiałam .

Jade dziś do Ikea, warto kupić tam coś dla maluszka?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy obojgu dzieciach korzystałam minimum rok z przewijaka. Mimo że miałam ruchliwe dzieci, które ciężko było opanować. Wygodniej, prosta postawa, wszystko pod ręką. A mój syn był taki, że od 3 miesiąca przewijałam go tylko na brzuchu, bo na plecach się nie dawał 🤣 Generalnie jak ludzie widzieli jak ja przewijam dzieci to wszyscy byli w szoku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-08, 10:00   #2453
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Przy obojgu dzieciach korzystałam minimum rok z przewijaka. Mimo że miałam ruchliwe dzieci, które ciężko było opanować. Wygodniej, prosta postawa, wszystko pod ręką. A mój syn był taki, że od 3 miesiąca przewijałam go tylko na brzuchu, bo na plecach się nie dawał 🤣 Generalnie jak ludzie widzieli jak ja przewijam dzieci to wszyscy byli w szoku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego to jest tak jak ze wszystkim można posłuchać rad żeby mieć jakąkolwiek orientację ale i tak wszystko wychodzi w praniu i każdemu co innego pasuje bo też i każde dziecko jest inne,nie przewidzimy niestety a szkoda bo ja lubię mieć wszystko zaplanowane 😀
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-08, 11:40   #2454
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja kupiłam komodę z przewijakiem z Ikei, ale szczerze mówiąc po rozłożeniu ona jest taka wielka że zajmuje za dużo miejsca, poza tym ogranicza dostęp do szuflad, więc nie jestem zadowolona z tego zakupu i nie planuje z niej korzystać w takiej formie :/ kupiłam przewijak na łóżeczko. W Ikei chyba warto te pojemniczki na lozeczko, na waciki itp przy przewijaniu, ja planuję kupic

Dziewczyny, garść nowych pytan.
1.Właśnie wracam że szkoły rodzenia. Miałyśmy wykład o bankowaniu krwi pepowinowej. Znam zalety, czytałam trochę fora, generalnie zdania są podzielone i ja sama nie mam przekonania. Czy któraś z Was się na to zdecydowala lub ma doświadczenia w rodzinie/znajomych i może coś więcej napisać?
2. Zaczęłam się zastanawiać jaki mam oficjalnie termin porodu Bo tak, na pierwszej wizycie na samym początku tp na podstawie ostatniej miesiączki 28.01. Później USG 1trymestru 26.01, 2trymestru tak samo. Na ostatnim badaniu u mojego lekarza szacowany termin na 29.01 i pewnie do końca będzie się zmieniać Które traktuje się jako ten oficjalny termin?
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-08, 11:54   #2455
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam komodę z przewijakiem z Ikei, ale szczerze mówiąc po rozłożeniu ona jest taka wielka że zajmuje za dużo miejsca, poza tym ogranicza dostęp do szuflad, więc nie jestem zadowolona z tego zakupu i nie planuje z niej korzystać w takiej formie :/ kupiłam przewijak na łóżeczko. W Ikei chyba warto te pojemniczki na lozeczko, na waciki itp przy przewijaniu, ja planuję kupic

Dziewczyny, garść nowych pytan.
1.Właśnie wracam że szkoły rodzenia. Miałyśmy wykład o bankowaniu krwi pepowinowej. Znam zalety, czytałam trochę fora, generalnie zdania są podzielone i ja sama nie mam przekonania. Czy któraś z Was się na to zdecydowala lub ma doświadczenia w rodzinie/znajomych i może coś więcej napisać?
2. Zaczęłam się zastanawiać jaki mam oficjalnie termin porodu Bo tak, na pierwszej wizycie na samym początku tp na podstawie ostatniej miesiączki 28.01. Później USG 1trymestru 26.01, 2trymestru tak samo. Na ostatnim badaniu u mojego lekarza szacowany termin na 29.01 i pewnie do końca będzie się zmieniać Które traktuje się jako ten oficjalny termin?
Niektóre szpitale biorą z OM, inne z USG I trymestru. Te daty są najbardziej "wiążące".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-08, 12:11   #2456
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam komodę z przewijakiem z Ikei, ale szczerze mówiąc po rozłożeniu ona jest taka wielka że zajmuje za dużo miejsca, poza tym ogranicza dostęp do szuflad, więc nie jestem zadowolona z tego zakupu i nie planuje z niej korzystać w takiej formie :/ kupiłam przewijak na łóżeczko. W Ikei chyba warto te pojemniczki na lozeczko, na waciki itp przy przewijaniu, ja planuję kupic



Dziewczyny, garść nowych pytan.

1.Właśnie wracam że szkoły rodzenia. Miałyśmy wykład o bankowaniu krwi pepowinowej. Znam zalety, czytałam trochę fora, generalnie zdania są podzielone i ja sama nie mam przekonania. Czy któraś z Was się na to zdecydowala lub ma doświadczenia w rodzinie/znajomych i może coś więcej napisać?

2. Zaczęłam się zastanawiać jaki mam oficjalnie termin porodu Bo tak, na pierwszej wizycie na samym początku tp na podstawie ostatniej miesiączki 28.01. Później USG 1trymestru 26.01, 2trymestru tak samo. Na ostatnim badaniu u mojego lekarza szacowany termin na 29.01 i pewnie do końca będzie się zmieniać Które traktuje się jako ten oficjalny termin?


To w sumie nieduża rozbieżność.
U mnie z OM 5.01 a z pierwszych usg 7.01
Natomiast z ostatniego usg już 26.12 bo Młody jest całkiem duży - duża głowa i długa kość udowa. Ale na typ etapie już raczej się tego terminu nie bierze pod uwagę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-08, 12:15   #2457
mamalinkaa
Raczkowanie
 
Avatar mamalinkaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 371
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam komodę z przewijakiem z Ikei, ale szczerze mówiąc po rozłożeniu ona jest taka wielka że zajmuje za dużo miejsca, poza tym ogranicza dostęp do szuflad, więc nie jestem zadowolona z tego zakupu i nie planuje z niej korzystać w takiej formie :/ kupiłam przewijak na łóżeczko. W Ikei chyba warto te pojemniczki na lozeczko, na waciki itp przy przewijaniu, ja planuję kupic

Dziewczyny, garść nowych pytan.
1.Właśnie wracam że szkoły rodzenia. Miałyśmy wykład o bankowaniu krwi pepowinowej. Znam zalety, czytałam trochę fora, generalnie zdania są podzielone i ja sama nie mam przekonania. Czy któraś z Was się na to zdecydowala lub ma doświadczenia w rodzinie/znajomych i może coś więcej napisać?
2. Zaczęłam się zastanawiać jaki mam oficjalnie termin porodu Bo tak, na pierwszej wizycie na samym początku tp na podstawie ostatniej miesiączki 28.01. Później USG 1trymestru 26.01, 2trymestru tak samo. Na ostatnim badaniu u mojego lekarza szacowany termin na 29.01 i pewnie do końca będzie się zmieniać Które traktuje się jako ten oficjalny termin?
Na temat krwi się nie wypowiem bo się nie znam. Raczej biorą pod uwagę termin z usg mnie akurat wyszedł taki sam teraz się zmienia.
Ja po wizycie szyjka wysoko zamknięta malec też ułożony wysoko szyjka 39 mm wody ok mały waży 2050 g więc kawał chłopa z niego.
Następna wizyta 11 grudnia już mam zlecone gbs i ponowne badanie wr hcv.
Tym razem mój lekarz stwierdził że może uda się nam wytrzymać do 7 stycznia. On ma wtedy 1 dyżur po urlopie więc jesteśmy juz umówieni na telefon ze nie urodziłam i ewentualne wywoływanie porodu.
Plusem szpitala w którym on pracuje jest to że mąż może być ze mną 24 godziny nikt go nie wygoni. Nie wiem jeszcze szczerze nie myśleliśmy o porodzie ale raczej wybierzemy ten szpital mimo że od niego jest więcej kilometrów ale jedzie się podobnie do ewentualnego drugiego w którym chciałabym rodzic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamalinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-08, 13:24   #2458
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam komodę z przewijakiem z Ikei, ale szczerze mówiąc po rozłożeniu ona jest taka wielka że zajmuje za dużo miejsca, poza tym ogranicza dostęp do szuflad, więc nie jestem zadowolona z tego zakupu i nie planuje z niej korzystać w takiej formie :/ kupiłam przewijak na łóżeczko. W Ikei chyba warto te pojemniczki na lozeczko, na waciki itp przy przewijaniu, ja planuję kupic



Dziewczyny, garść nowych pytan.

1.Właśnie wracam że szkoły rodzenia. Miałyśmy wykład o bankowaniu krwi pepowinowej. Znam zalety, czytałam trochę fora, generalnie zdania są podzielone i ja sama nie mam przekonania. Czy któraś z Was się na to zdecydowala lub ma doświadczenia w rodzinie/znajomych i może coś więcej napisać?

2. Zaczęłam się zastanawiać jaki mam oficjalnie termin porodu Bo tak, na pierwszej wizycie na samym początku tp na podstawie ostatniej miesiączki 28.01. Później USG 1trymestru 26.01, 2trymestru tak samo. Na ostatnim badaniu u mojego lekarza szacowany termin na 29.01 i pewnie do końca będzie się zmieniać Które traktuje się jako ten oficjalny termin?


Odnośnie krwi.
Wypowiem sie jako potencjalny zainteresowany. Do momentu aż się nie dowiedziałam o szczegółach byliśmy jak najbardziej na tak. Wręcz zdecydowani.
Natomiast im bardziej zglebilismy ja jesyem na nie, Mąż się waha.
Poczytaj, jest tego mnóstwo w necie
https://www.mamalekarz.pl/2017/01/17...inowa-6-prawd/

Odnośnie terminu.
Mi wychodzi z OM 16.01 z USG I trymestru 13.01 i jeżeli chodzi o USG to bierze się pod uwagę tylko te z pierwszego trymestru.
Później już mogą być błędy obliczeniowe.





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-08, 14:06   #2459
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez mamalinkaa Pokaż wiadomość
Na temat krwi się nie wypowiem bo się nie znam. Raczej biorą pod uwagę termin z usg mnie akurat wyszedł taki sam teraz się zmienia.
Ja po wizycie szyjka wysoko zamknięta malec też ułożony wysoko szyjka 39 mm wody ok mały waży 2050 g więc kawał chłopa z niego.
Następna wizyta 11 grudnia już mam zlecone gbs i ponowne badanie wr hcv.
Tym razem mój lekarz stwierdził że może uda się nam wytrzymać do 7 stycznia. On ma wtedy 1 dyżur po urlopie więc jesteśmy juz umówieni na telefon ze nie urodziłam i ewentualne wywoływanie porodu.
Plusem szpitala w którym on pracuje jest to że mąż może być ze mną 24 godziny nikt go nie wygoni. Nie wiem jeszcze szczerze nie myśleliśmy o porodzie ale raczej wybierzemy ten szpital mimo że od niego jest więcej kilometrów ale jedzie się podobnie do ewentualnego drugiego w którym chciałabym rodzic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To waży tyle ile moja łobuziara. Ale mi USG wyleczyło wyliczyło termin na 23.12. Jak ja bym chciała żeby tak było. Albo jeszcze wcześniej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-08, 14:32   #2460
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
To waży tyle ile moja łobuziara. Ale mi USG wyleczyło wyliczyło termin na 23.12. Jak ja bym chciała żeby tak było. Albo jeszcze wcześniej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A ja mam nadzieję, że chociaż do końca Świąt będziemy w dwupaku. Ale donoszoną mam od 17.12.
Chociaż pewnie im bliżej tego terminu to już będę chciała urodzić, bo już teraz bywa mi ciężko... Byliśmy z TŻ na zakupach w CH, trochę połaziliśmy i teraz pewnie 2 dni będę odpoczywać.
Chciałam kupić najtańszy rożek w Auchan (bo nie wiem czy w ogóle się przyda), ale były same różowe lub dziewczyńskie, ani jednego neutralnego.
Kupiłam za to gumowe klapki do porodu pod prysznic i kurtkę zimową w Housie https://www.housebrand.com/pl/pl/vy3.../cocoon-jacket - tylko inny kolor, którego nie ma na stronie. Wzięłam S i mam jeszcze trochę zapasu na brzuchu, więc mam nadzieję że już do końca ciąży w niej „oblecę”. Obym już dużo nie spuchła. A potem będzie na spacery z psem i do samochodu. Bo na zimę mam same płaszcze puchowe, a w płaszczu ciężko się prowadzi...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-29 09:18:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.