Terminacja ciąży cz.3 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-01-30, 21:05   #31
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez OtoJa90 Pokaż wiadomość
Kalade, a co Ci dr mówił na wizycie odnoście USG, że faktycznie potwierdza, to co Twój lekarz?
Tak, przepuklina kręgosłupa w odcinku krzyżowo-lędźwiowym i wodogłowie. Nic się nie zmieniło

Niestety nie jest w stanie ocenić jakie dziecko ma szanse... Podał tyle możliwości: zakażenie wód płodowych, bo dzieciątko ma kręgosłup na wierzchu, może umrzeć podczas cc, może umrzeć w ciągu 24h po cc, może umrzeć po tygodniu, po miesiącu, w ciągu pierwszego roku, po kilku latach albo będzie miało w miarę normalne życie (czyt. przykute do wózka z porażeniem + problemy fizjologiczne i/lub upośledzenie)...

Jest też możliwość wykonania operacji przed narodzinami, ale zarówno on jak i moja lekarka odradzają (zbyt duże powikłania a małe korzyści).

Edytowane przez kalade
Czas edycji: 2018-01-30 o 21:07 Powód: edit
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 21:25   #32
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Rozumiem... :-( I jak można się jeszcze zastanawiać i decydować za Nas... Ja się nie mogę z tym wszystkim pogodzić, z tym podejściem do całej tragedii przez lekarzy...
Ja już mam tylko nadzieję, że u mnie w końcu się wyjaśni :-(
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 21:25   #33
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Kalade dlatego jak rodziłam Amelke miałam oczy zamknięte, bo mój lekarz sam nie wiedział w jakim stanie się urodzi .. to samo mówił mi genetyk w Krakowie, jak pytałam czy nie da się z tym coś zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 21:26   #34
natcystic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 84
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

OtoJa90 nazywa się Sławomir Wołczyński. W zasadzie on jest kierownikiem oddziału rozrodczości ale tam mnie kładli. Wtedy co prawda było przed tymi chorymi akcjami naszego kochanego rządu odnośnie t., ale dużo od niego się nasluchalam odnośnie petycji rodzić po ludzku. Żeby namawiać ludzi na podpisywanie... A odnośnie tego oddziału-O tyle dobrze, że nie było tam kobiet podpiętych pod ktg... Jak będziesz chciała konkretów to daj znać.





Dziewczyny, przykro mi że musicie przez to przechodzić. Każda z nas przeżywa to na swój sposób, ale świadomość że siebie rozumiemy sprawia że choć odrobinę jest lżej. Przynajmniej wtedy kiedy po raz enty mówimy sobie o naszych uczuciach i nikt nie każe Wam już się z tym pogodzić:/ Bo my nigdy się nie pogodzimy. Ale czas sprawi że będzie lżej, że nauczymy się dobrze funkcjonować.. Co nie znaczy, że gdy noc nastanie jakaś łezka nie poleci... Damy radę. Tylko najsilniejsi żołnierze dostają trudne zadania. Przed t i po- trzymajcie się kochane. Jestem z Wami całym sercem.
natcystic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 21:29   #35
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez OtoJa90 Pokaż wiadomość
Rozumiem... :-( I jak można się jeszcze zastanawiać i decydować za Nas... Ja się nie mogę z tym wszystkim pogodzić, z tym podejściem do całej tragedii przez lekarzy...
Ja już mam tylko nadzieję, że u mnie w końcu się wyjaśni :-(
ja też się nie mogę z tym pogodzić.. z tym, że nas to w ogóle spotkało, że musimy przez to przechodzić i walczyć o swoje prawa... staram się już nie płakać, albo płakać jak mąż nie widzi, bo widzę, że jemu też jest bardzo ciężko i to przeżywa, a od wszystkich w około słyszy, że musi mnie wspierać Staram się ogarnąć, żeby jemu też było choć trochę łatwiej...

Kochana, też mam taką nadzieję. W końcu musi się wyjaśnić i muszą podjąć jakąś decyzję! Przypomnij proszę w którym jesteś tc, bo mi umknęło?
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 21:32   #36
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ja w tym czasie nie czułam się jak kobieta,bo normalna kobieta rodzi zdrowe dzieci,a u nas mała chora i bardzo się bałam że mąż mnie zostawi, ze mną pogardzi.. i płakałam co noc z bezradności, bo jakby był wybór ja,albo Amelka wolałabym Amelke zdrową i śliczną za mnie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 21:33   #37
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

natcystic, bardzo dziękuję, jutro porozmawiam z moja dr prowadzącą, bo ciążę prowadzę w Białymstoku.

kalade, dziś jest 15+4, u mnie już na genetycznym był masakra, dlatego jeszcze jest w miarę wcześnie...
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-30, 21:36   #38
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Karolkowa_86 Pokaż wiadomość
Kalade dlatego jak rodziłam Amelke miałam oczy zamknięte, bo mój lekarz sam nie wiedział w jakim stanie się urodzi .. to samo mówił mi genetyk w Krakowie, jak pytałam czy nie da się z tym coś zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
straszne to jest
chyba też będę wolała mieć zamknięte oczy. Inaczej miałabym ten obraz przed sobą do końca życia
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 21:40   #39
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

A jak poszłam na oddział to wszyscy lekarze byli wokoło, że źle to wygląda ale powiem Ci że żałuję że jej nie widziałam bo tak zwykle po ludzku tęsknię za nią okropnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 21:41   #40
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

@Nagiakt nie ma roznicy czy skierowanie z Wawy czy lokalnie, nie ma to zadnego znaczenia
u mnie genetyk i tak nie zalatwial mi przyjecia do szpitala tylko z innym lekarzem rozmawialam
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 21:55   #41
natcystic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 84
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

OtoJa90.Ci lekarze tak mają że próbują przedłużać. Dopiero amniopunkcję "uważają"

, a przecież nie każde maleństwo jest chore genetycznie... Powodzenia z walką. Trzymaj się
natcystic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-30, 22:09   #42
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez natcystic Pokaż wiadomość
OtoJa90.Ci lekarze tak mają że próbują przedłużać. Dopiero amniopunkcję "uważają"

, a przecież nie każde maleństwo jest chore genetycznie... Powodzenia z walką. Trzymaj się
Tego się boję, bo u mnie przypadek nie jest "specyficzny czy znany". Mowa była już o badaniach naukowych, bo oczy specjalistów pierwszy raz się spotkały z takim przypadkiem.
Ja mam niestety ogromną świadomość, bo pracuje w służbie zdrowia i nie uda im się przedłużyć...
Ostatnio dr powiedział "przecież to dziecko moze nie chodzić" przy fakcie, że na USG od 12 tc się nie rusza, ani kończyny ani tułów i wszystko jest zdeformowane, ja nie mogę ich pojąć... :-(
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 22:09   #43
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Karolkowa_86 Pokaż wiadomość
A jak poszłam na oddział to wszyscy lekarze byli wokoło, że źle to wygląda ale powiem Ci że żałuję że jej nie widziałam bo tak zwykle po ludzku tęsknię za nią okropnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem Kochana ale niczego już nie żałuj.
Nawet gdybyś zobaczyła Amelkę to i tak być za nią okropnie tęskniła
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 22:45   #44
natcystic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 84
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

OtoJa90 przykro to mówić ale właśnie przez tą wadę wyjątkową dla lekarzy naukowców możesz mieć większe utrudnienia. Ale nie poddawaj się. Mi w sumie też przeciagali od 15tc do 21tc. Z tym że u mnie musieli mieć oprócz tragicznego usg. amniopunkcję potwierdzającą wadę. A na sam wynik czekałam 4 tygodnie:/
natcystic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 23:06   #45
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez natcystic Pokaż wiadomość
OtoJa90 przykro to mówić ale właśnie przez tą wadę wyjątkową dla lekarzy naukowców możesz mieć większe utrudnienia. Ale nie poddawaj się. Mi w sumie też przeciagali od 15tc do 21tc. Z tym że u mnie musieli mieć oprócz tragicznego usg. amniopunkcję potwierdzającą wadę. A na sam wynik czekałam 4 tygodnie:/
I ta "wyjątkowość" mnie przeraża... Ta niewiadoma, która niesie za sobą niemoc :-( Naprawdę, gdybym wiedziała nawet o najgorszym, to byłoby mi o wiele lżej :-(
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-30, 23:32   #46
natcystic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 84
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

OtoJa90. Dobrze Cię rozumiem. Mnie też te czekanie i niemoc niszczyło... Ta cholerna bezsilność. Tak dobrze to wszystko pamiętam a w lipcu będzie 2 lata.. Mam nadzieję, że jednak lekarze okażą odrobinę zrozumienia i nie będą Cię torturować
natcystic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 00:50   #47
Dziabagowa83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Jestem nowa tutaj. Trochę was poczytałam. Tez mam skierowanie na terminację tylko mamy problem. Od początku. Córka urodziła się ze śmiertelna choroba genetyczna ma prawie 4 lata. Jest leżąca. ProwadZilo nas centrum zdr dZiecka. WsZystkoe badania i konsultacje. Z mężem tez mieliśmy badania i okazało się ze jesteśmy bezobjawowym nosicielami i jest 25% na chore dziecko. Aktualnie jestem w 18 tc. Miałam biopsje kosmowki i okazał się strasZny pech. Chłopiec również z ta sama choroba. Po milionach roZmow jeszcze na samym początku o rozważaniu, kalkulowaniu zdecydowaliśmy się ze zakończymy ciąże. Jednak dr z Warszawy nagadał nam ze jest rejonizacja od niedawn i Żebym szukała u siebie na Podkarpaciu kogoś. Jeśli nikt się nie zgodzi to maja dać to na piśmie, wysyłam do wawy i bedą myśleć co dalej. Po milionach telefonów dowiedziałam się Ze rejonizacja to ściema. Dzwoniłam do pro familli do rZeszowa i powiedziano mi ze podpisali klauzulę ale po prZyjsciu na izbę, konsultacji i badaniu lekarz dyZurny podejmuje decyzje indywidualnie, jeśli zagraża zdrowiu i życiu matki. Pewnie s się to ominąć bo oni tez tak mącą. Zostaliśmy sami moZna powiedzieć. Była któraś z was w takiej sytuacji? Przyznam ze tutaj lub ewentualnie Kraków byłby najlepszy żeby tyle nie jeździć z córka. Zobaczymy co zadecydują jutro w pro familli. A jeśli nie wyraża Zgody to juz sama nie wiem co robić ręce mi opadły i nie mamy sił. Na sam koniec jeszcze utrudniają chocia i tak łatwo nie jest.
NagiAkt wydaje mi się,że skoro całe województwo podkarpackie ma klauzulę sumienia,to masz prawo zrobić to w innym,a małopolskie jest ościenne.Możesz jeszcze zadzwonić do Federy http://federa.org.pl/telefon-zaufania/.Oni znają się na kwestiach prawnych.Ja terminowałam w Krakowie,więc mogę ci napisać jak to wygląda,do kogo się zgłosić itp. Myślę,ze Warszawa tez powinna to umożliwić,skoro w twoim województwie żaden szpital nie robi.Na twoim miejscu zrezygnowałabym z robienia tego w Rzeszowie,skoro maja klauzulę.Dla twojej psychiki ważne jest,żeby w szpitalu dobrze Cię potraktowano.
Dziabagowa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 10:09   #48
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Kalade, i jak tam dziś u Ciebie wizyta na Czerniakowskiej?
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 10:26   #49
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez OtoJa90 Pokaż wiadomość
Kalade, i jak tam dziś u Ciebie wizyta na Czerniakowskiej?
Miałam 1 numerek, amniopunkcja zrobiona. 7.02 mam się zgłosić po wyniki i przyjść już z decyzją
Genetyk i dr Roszkowski powiedzieli, że rozszczep jest mały, na 3 kręgi, ale w dalszym ciągu nie sa w stanie określić jakie Maluch ma szanse

Już nie wiem, co mam myśleć i robić. Spróbuje zapisać sie na konsultację prywatnie do dr Dębskiego.

Ogólnie dr R. powiedzial, że zgodę na terminacje bedzie bardzo ciężko uzyskać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-31, 10:55   #50
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez kalade Pokaż wiadomość
Miałam 1 numerek, amniopunkcja zrobiona. 7.02 mam się zgłosić po wyniki i przyjść już z decyzją
Genetyk i dr Roszkowski powiedzieli, że rozszczep jest mały, na 3 kręgi, ale w dalszym ciągu nie sa w stanie określić jakie Maluch ma szanse

Już nie wiem, co mam myśleć i robić. Spróbuje zapisać sie na konsultację prywatnie do dr Dębskiego.

Ogólnie dr R. powiedzial, że zgodę na terminacje bedzie bardzo ciężko uzyskać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli za tydzień się pewnie spotkamy...

Jeżeli nie Czerniakowska, to inny szpital, oby tylko wystawił orzeczenie o ciężkiej wadzie płodu...

Ja też właśnie czekam na wizytę u mojej dr prowadzącej, zobaczymy co mi powie... Sił coraz mniej :-(
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 10:57   #51
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez OtoJa90 Pokaż wiadomość
Czyli za tydzień się pewnie spotkamy...

Jeżeli nie Czerniakowska, to inny szpital, oby tylko wystawił orzeczenie o ciężkiej wadzie płodu...

Ja też właśnie czekam na wizytę u mojej dr prowadzącej, zobaczymy co mi powie... Sił coraz mniej :-(
Już czuję, że narasta we mnie taka złość, że w końcu wybuchnę.
Już mam ochotę pojechać od razu do Holandii i oszczędzić sobie uzerania sir tutaj i dodatkowego stresu.

Trzymam kciuki za Ciebie. Daj znać po

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 11:03   #52
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez kalade Pokaż wiadomość
Już czuję, że narasta we mnie taka złość, że w końcu wybuchnę.
Już mam ochotę pojechać od razu do Holandii i oszczędzić sobie uzerania sir tutaj i dodatkowego stresu.

Trzymam kciuki za Ciebie. Daj znać po

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znam to uczucie, po każdej wizycie, po której nadal nic nie wiem jestem wściekła... To podejście do nas jest karygodne :-(
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 11:54   #53
Paula_38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 12
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Przepraszam Was za ciszę, ale w szpitalu strasznie internet szwankuje. Wczoraj bezskutecznie próbowałam chyba ze 3 razy zamieścić post....

Dziewczyny to ja już po T. Wczoraj po 13ej pierwsza dawka globulek, jakieś delikatne skurcze i pojawiło się plamienie, co oznaczało że szyjka jednak coś zareagowała. Na wieczornym obchodzie lekarz stwierdził, że czekamy na rozwój wydarzeń. Jednak koło 23ej dostałam kolejną dawkę globulek. Po jakiejś godzinie pojawiły się nasilające się skurcze i odeszły wody. Po 1ej wylądowałam na porodówce. Urodziłam jak się okazało do pochwy także po przewiezieniu na salę od razu mnie uśpili. Dziś już po obchodzie, po kontroli usg i wychodzę do domu.

Może to głupio zabrzmi, ale czuję się jakby ktoś ze mnie ściągnął ogromny ciężar... nie, psychicznie nie jest łatwo, ale sam fakt że już po wszystkim naprawdę przyniósł mi ulgę. Tym bardziej jak czytam o Waszych "zapasach" z systemem.. współczuję wszystkim które są jeszcze przed T. i trzymam za Was mocno kciuki!
Paula_38 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 12:52   #54
Gomerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 113
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez kalade Pokaż wiadomość
Miałam 1 numerek, amniopunkcja zrobiona. 7.02 mam się zgłosić po wyniki i przyjść już z decyzją
Genetyk i dr Roszkowski powiedzieli, że rozszczep jest mały, na 3 kręgi, ale w dalszym ciągu nie sa w stanie określić jakie Maluch ma szanse

Już nie wiem, co mam myśleć i robić. Spróbuje zapisać sie na konsultację prywatnie do dr Dębskiego.

Ogólnie dr R. powiedzial, że zgodę na terminacje bedzie bardzo ciężko uzyskać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale czemu? To nie jest wada letalna? Może to dobre wieści w takim razie?
Gomerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 13:12   #55
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez Gomerka Pokaż wiadomość
Ale czemu? To nie jest wada letalna? Może to dobre wieści w takim razie?
Gomerka, tak, to nie są wady letalne.

Ale mimo to nie wiadomo czy dziecko przeżyje a jak przeżyje to czy będzie miało porażenie całkowite, upośledzenie itp...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 13:15   #56
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

W pro familli mi odmówili. Mam to na piśmie. Dzwoniłam do Krakowa do Żeromskiego i zostałam pokierowana dalej. Któraś ma doswiadcZenia z tego szpitala?
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 13:19   #57
milk1020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 191
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Kalade
Jeśli to nie jest wada letalna i kariotyp jest prawidłowy to faktycznie może być ogromny problem - sorki nie chce Cie straszyć, ale wiem że lekarze się boją nawet jeśli sa jednoznaczne wskazania.
Może będą brali bardziej pod uwagę operację rozszczepu jeszcze przed urodzeniem albo zaraz po.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
15 tc + 5d [*] K.
milk1020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 13:30   #58
OtoJa90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 218
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Ja właśnie wróciłam od dr prowadzącej i była pewna, że będę już po wszystkim, bo wie jaki jest przypadek.
Bardzo mnie uspokoiła, na następnej wizycie u dr R. mam poprosić o dokładny opis USG i zaświadczenie o ciężkiej i nieodwracalnej wadzie. Sama powiedziała, że chociaż nie jest procesorem i znaczącym lekarzem wystawi papier, że to wada letalna i postara się umówić wszystko w moim mieście gdyby w Wwa był problem. Ewentualnie jeżeli 7.02 będą robić mi amnio to poczekamy tydzień na wynik i zaczniemy działać już z wynikiem...
A jeżeli się nie uda, to da mi namiar na za granicę...

Ewidentnie stwierdziła po dzisiejszym USG, że jest ogromna wada układu nerwowego, nogi są dosłownie poskręcane i praktycznie się nie rusza... Mięsie nie trzymają w ogóle brzucha... :-(

Wiem, że mi pomoże i jest mi dziś już lżej pomimo wszystko...
OtoJa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 13:51   #59
kalade
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 180
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Cytat:
Napisane przez milk1020 Pokaż wiadomość
Kalade
Jeśli to nie jest wada letalna i kariotyp jest prawidłowy to faktycznie może być ogromny problem - sorki nie chce Cie straszyć, ale wiem że lekarze się boją nawet jeśli sa jednoznaczne wskazania.
Może będą brali bardziej pod uwagę operację rozszczepu jeszcze przed urodzeniem albo zaraz po.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już nie wiem w ogóle co mam robić jestem załamana.
Operacje przed urodzeniem lekarz już odradza, bo za duże ryzyko a za małe korzyści.
Zostają operacje po narodzinach, których dziecko może nie przeżyć jak i samego porodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalade jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-31, 14:06   #60
milk1020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 191
Dot.: Terminacja ciąży cz.3

Kochana jesli jesteś zdecydowana na przerwanie ciąży do dąż do tego jak najszybciej. Jeśli te podawane przez dziewczyny szpitale Ci odmowia to naprawdę dzwoń do Holandii. Czytałam, że tam naprawdę bezpiecznie to robią, o w inaczej niż tu u nas. Jedyna przeszkodą jest kasa no i odległość, ale czym ona jest w kwestii całego naszego życia..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
15 tc + 5d [*] K.
milk1020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-19 07:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.