Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 20:34   #1981
Vilgefortz
Raczkowanie

Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kafkazmlekiem Pokaż wiadomość
Ciekawe jakie to urzędy są wymagane dla kryptowalut
CBA, ewentualnie ABW
Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
w najbliższej okolicy ( czyli w promieniu 25 km) tylko urzad miejski i gminne. Nie składam cv. Nie będę się porywać z motyką na słońce. Sądząc po zadaniach na stanowisku (w ogłoszeniu aż 21 punktów) to praca dla wyjątkowo wykształconych ludzi. Zresztą to nie pierwsze ogłoszenie na to stanowisko, bo żadna z kandydatek im nie odpowiada.
To są fanaberie ludzi zgłaszających zapotrzebowanie na taki nabór, u nas też wymyślali wymagania z kosmosu. W ostateczności stanowisko powierzyli osobie z wewnątrz urzędu, która nawet w 1/4 nie spełniała wymogów z konkursu.
W samorządach nie było podwyżek. W urzędach gmin często jest rotacja niczym w jednej z popularnych sieci stacji paliw, tam gdzie tankuję, co miesiąc nowe twarze . Dzisiaj jestem lekko wyczerpany, okazało się, że jeszcze jeden przetarg chcą mi wcisnąć, wcześniej przez X lat robiła go inna komórka. Nie wiem czy się wyrobie, a jeszcze czeka mnie wyjazd służbowy na dwa dni .
Stary Dzisiaj, 00:30   #1982
netya
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez koralina3 Pokaż wiadomość
Netya, w najbliższej okolicy ( czyli w promieniu 25 km) tylko urzad miejski i gminne. Nie składam cv. Nie będę się porywać z motyką na słońce. Sądząc po zadaniach na stanowisku (w ogłoszeniu aż 21 punktów) to praca dla wyjątkowo wykształconych ludzi. Zresztą to nie pierwsze ogłoszenie na to stanowisko, bo żadna z kandydatek im nie odpowiada.
Rozumiem jeśli takie wymagania to wiadomo, ja też składałam tylko na takie w których spełniałam w 100% wszystko i raczej tylko na takie wysyłam, bardzo rzadko nawet się zdarzy, że złożę jeśli nie mam wymaganego stażu pracy. W urzędach wszystko musi spełniać wymogi formalne, więc trzeba być dokładnym z aplikacjami. U mnie stanowiska do urzędu miejskiego i tego typu są spoko, ale jak włączałam opis i to co chcieli od kandydata to Olałam ten temat. Teraz na teście rozmawiałam z dziewczyną, która aplikowała do wojewódzkiego i opowiadała jak to wyglądało, wymagania z kosmosu, ustawy po 200 str i test wiedzy oczywiście mega dokładny. Dla mnie dramat. Taką ustawę musiałabym wkuwać chyba z tydzień albo dłużej, a nieraz widzę, że trzeba znać parę Dajcie spokój.

Masz możliwość u siebie szukania czegoś innego? Bo ten staż (dobrze chyba pamiętam) straszny jest Jesteś związana umową jakąś, że tam musisz być? Mogłam nie doczytać w wątku, z góry przepraszam jeśli pisałaś.

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Według mnie to ogłoszenie jest zaprzeczeniem profesjonalnego stosunku do pracy i pracownika. Czuję z niego, że szukają osła-niewolnika - ma być wszystko wiedzący, pracujący na wysokich obrotach itd. Czyli pewnie zawsze, wszędzie i bez (ani dnia) przerwy. Nie, dziękuję, postoję.
Zgadzam się. Mnie nie ruszyło po prostu bo jak teraz jestem totalnie na bieżąco w ofertach to co ileś trafia się taka, że ręce opadają I w kwestii samego opisu stanowiska, obowiązków, wymagań, jak i na końcu tego co oferują i płacy. Można się za głowę złapać. No i oczywiście firma krzak, takie oferty kasuje od razu

Dziś rzucili pulę kolejnych naborów do skarbówki u mnie, ale już w wymaganiach mieli jakąś ustawę oraz staż w administracji publicznej. Ciekawe, bo te stanowiska już były i takich wymogów nie mieli wtedy No i na jedno oczywiście teścik wiedzy hehe.
Stary Dzisiaj, 11:53   #1983
feelin_soo_me
Zadomowienie

Nie mam dzisiaj co robic w pracy i ciekawosci weszlam na strony urzedow. Wymagania czesto to wyksztalcenie srednie, ale faktycznie wymagaja znajomosci wielu ustawa. Przecietna osoba, ktora nie studiowala lub nie pracowala wczesniej w danym obszarze, skad ma znac te ustawy? Ciekawe tez na ile jest ta znajomosc weryfikowana..
feelin_soo_me jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 14:21   #1984
netya
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez feelin_soo_me Pokaż wiadomość
Nie mam dzisiaj co robic w pracy i ciekawosci weszlam na strony urzedow. Wymagania czesto to wyksztalcenie srednie, ale faktycznie wymagaja znajomosci wielu ustawa. Przecietna osoba, ktora nie studiowala lub nie pracowala wczesniej w danym obszarze, skad ma znac te ustawy? Ciekawe tez na ile jest ta znajomosc weryfikowana..
Skarbówka w ofertach ma zawsze napisane jakie są metody naboru i jeśli były jakieś ustawy w wymaganiach czy ogólnie coś o podatkach to jest np. test wiedzy albo pisemne zadanie praktyczne, potem dopiero rozmowa kwalifikacyjna. U mnie na stanowiskach nawet jak nie wymagali znajomości ustaw itp. to było napisane, że jest zadanko albo sprawdzian ze znajomości komputera. No i na rozmowie też może paść pytanie dot. danego stanowiska, mnie pytali raz co to jest pesel, nip, strukture urzędu skarbowego.

Nie wiem jak jest z innymi urzędami, ale skoro wymagają znajomości ustaw to na bank jest test albo podczas rozmowy pytają.

Tagi
bezrobocie, praca, rozmowa kwalifikacyjna, szukam pracy

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości