Jak sie ubierać na narty/deskę? Początkująca - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum Sport. Miejsce gdzie dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu zimowego, gdzie pozjeżdżać oraz jakie sporty uprawiać w lecie. Znajdziesz tu również informacje o rożnych nowinkach i wydarzeniach sportowych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-02-14, 22:33   #331
Roland78
Przyczajenie

Smile Dot.: Jak sie ubierać na narty/deskę? Początkująca

aby ciepło było

Sprawdź blog - http://antkowiakm.blog.com/. Ciekawe miejsce.

Edytowane przez Roland78
Czas edycji: 2015-05-25 o 16:58
Roland78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 21:32   #332
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d
Dot.: Jak sie ubierać na narty/deskę? Początkująca

Cytat:
Napisane przez Roland78 Pokaż wiadomość
aby ciepło było
No właśnie wcale niekoniecznie
Nie ma nic gorszego, niz zgrzać się na nartach. Ciuchy na narty powinny być przede wszystkim oddychające a wcale nie koniecznie bardzo ciepłe, jak sie człowiek rusza to jest zdecydowanie cieplej niż na zwykłym zimowym spacerze, także nie ma co przesadzać.

ruda3d jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 07:42   #333
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Ważniejsze jest zdecydowanie jest to czy ubranie nie przemaka, ponieważ nie ma nic gorszego niż zjeżdżać mokrym na stoku
marysia_co jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 12:30   #334
Steven1732
Przyczajenie

Ja w tym roku dostałam bielizne termoaktywna i jestem zachwycona w końcu nie trzeba ubierać sie na narty na cebule
Steven1732 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 12:09   #335
201610310857
Konto usunięte

Hej dziewczyny,
Odkopuje watek, bo potrzebuje porady
Od ponad 3 lat mieszkam w Szwajcarii, pol godziny od alp i jeszcze nigdy nie jezdzilam na nartach czy desce, wstyd. Postanowilam to zmienic. Jutro jade na stok, czy na pagorki
Wczoraj bylam w sklepie sportowym i kupilam wszystko, co bedzie potrzeBne, kurtke, portki, rekawiczki, kask, google i bielizne termo, moje pytanie brzmi, jak mam ta bielizne to czy musze zakladac jeszcze jakies polary, swetry, golfy, itp?

Masakra, jestem taka podekscytowana, mam nadzieje, ze sie nie zabije.
Kolezanka, ktora od lat na desce smiga, zlamala w zeszlym roku bark xD
201610310857 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 13:16   #336
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

Tak, na bieliznę termiczną raczej zakłada się bluzę - jej grubość zależy od temperatury: jak jest cieplej to wystarczy coś cienszego, jak zimniej to np polar. Czasem, jak jest wyjątkowo ciepło i słońce to zdarza mi się jeździć w samej bieliźnie i kurtce. Na nartach jeździ sie czasem jak jest plus 2 a czasem jak jest minus 20, i ubranie trzeba dostosowac.

Stary 2014-12-28, 13:56   #337
201610310857
Konto usunięte

Dzieki wielkie za odpowiedz
Stary 2014-12-28, 15:08   #338
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

Co jest jeszcze ważne - jak jesteś początkująca to lepiej ubrać się lżej niż cieplej, jak ja bylam pierwszy raz na nartach upociłam się okrutnie, a jeździłam tylko po oślej łączce, a najgorsze co moze byc na nartach to właśnie sie przegrzać i spocić, wtedy jest mega nieprzyjemnie i łatwo o przeziębienie. Ty bieliznę termo już masz, więc pewnie Ci to aż tak nie grozi. Zresztą w Alpach masz pewnie możliwość wynajęcia na stoku lockera gdzie mozesz zostawić sobie ubranie, jakby bylo Ci za gorąco. Czasem warto też do bagażnika wziąć wersję chlodniejszą albo cieplejszą zeby zadecydować na miejscu albo przebrać się w trakcie jazdy.

Stary 2014-12-31, 14:13   #339
michaladamczyk
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
No właśnie wcale niekoniecznie
Nie ma nic gorszego, niz zgrzać się na nartach.
Racja. Gdy pierwszy raz wybrałem się na narty, a było to już parę lat temu, ubrałem się na "cebulkę". Efekt był taki, że zgrzałem się jakbym wyszedł spod prysznica... a na drugi dzień gorączka, przeziębienie....

"Oddychające" ubranie to podstawa
michaladamczyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 19:18   #340
201610310857
Konto usunięte

Cześć,
macie racje, zgrzanie sie to horror. Doświadczyłam, było ok. -5, a na termo bluzke zalozylam cienka bluzeczke z dlugim rekawem i kurtke, mega sie zgrzałam, ale bardzo prawdopodobnie, ze przez to, ze jak na pierwszy raz korzystalam z "wyciagu dla dzieci", o ile tak mozna nazwac ta okrutną line.
Wydaje mi się, ze całkiem niezle mi poszło, poza ramionami (nadwyrezylam trzymajac tej okropnej linki) nic mnie nie boli, nic nie stłukłam, ba, nawet się nie zaziębiłam

Jutro jadę znów, mam nadzieję, że ludzie w domach będą siedzieć to będę mogła potrenować
No i jadę na stok z wyciagiem talerzykowym.
Póki co, to każdy mnie straszy wyciagiem orczykowym, a mnie się on wcale taki straszny nie wydaje
Bardziej przeraża mnie wyciag krzesełkowy, bo mam troche lek wysokosci i sie boję, że wypadne jakimś sposobem

Meeeegaaa mi się spodobało, nie przypuszczałam, że taki len jak ja,będzie taki zmotywowany, żeby nie iść na sylwestra, żeby jechać na deskę (następnych kilka dni pracuje, a na tygodniu nie mam z kim jechac, bo wszyscy pracują)
już się jutra nie mogę doczekać

Szczęśliwego Nowego Roku!
Stary 2015-01-04, 19:47   #341
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

Miałam dokładnie o samo za pierwszym razem, spociłam się okrutnie i jeszcze mało mi ręki nie urwało na "wyrwiłapce", okropne one są.
Jak będziesz jeździć już dobrze to nie będzie Ci raczej aż tak gorąco

Ja teraz byłam kilka dni w Krynicy i przy temperaturach ok -7, -5 marzyłam trochę zwłaszcza na wyciągach kanapowych. Jak wieje, można jednak trochę zmarznąć. Pod tym względem lepsze są gondolki albo kanapy z przykrywkami, nawet na orczykach czasem jest cieplej bo jednak mięśnie troszkę pracują

Stary 2015-01-11, 15:29   #342
mynightwish
Vanillika

GG do mynightwish Send a message via Skype™ to mynightwish

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
Dziewczyny

W tym roku jade po raz pierwszy na narty/deskę w góry i tu mam mały zonk otóz spodnie dobre to podstawa, to juz wiem chciałabym jeszcze dokupić lekką kurtkę no i pytanie co dalej? rozumiem ze jak wypożyczam sprzęt to dłuższe skarpety do takich butów (brak kasy na własne)ale co pod spód kurtki? Czy sam jakis "oddychający" t-shirt? Czy szalik (pewnie też, nie?), opaska-czapka-jasne no i rękawice i gogle (czy zamiast gogli mogę byc takie mniejsze jakby "okulary"na te pore i promienie?
pomocy
bielizna termalna bawelniana bluza plus kurtka narciarska
zadnj welny zadnych szalików zadnych swetrów i jeansów !
im grubiej sie jest ubranym tym bardziej sie marznie przez pocenie
WIEM CO MÓWIE
bielizna termalna to podstawa !!
wiecej PRV

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Roland78 Pokaż wiadomość
aby ciepło było
bielizna termalna 1!!
zadnych swetrów zadnych szalikówi jeansów !
tylko bawełna i odzież oddychająca
to nie prawda ze trzeba duzo warstw bo szybciej sie czlowiek wtedy poci !!

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Odkopuje watek, bo potrzebuje porady
Od ponad 3 lat mieszkam w Szwajcarii, pol godziny od alp i jeszcze nigdy nie jezdzilam na nartach czy desce, wstyd. Postanowilam to zmienic. Jutro jade na stok, czy na pagorki
Wczoraj bylam w sklepie sportowym i kupilam wszystko, co bedzie potrzeBne, kurtke, portki, rekawiczki, kask, google i bielizne termo, moje pytanie brzmi, jak mam ta bielizne to czy musze zakladac jeszcze jakies polary, swetry, golfy, itp?

Masakra, jestem taka podekscytowana, mam nadzieje, ze sie nie zabije.
Kolezanka, ktora od lat na desce smiga, zlamala w zeszlym roku bark xD
bluzę nie swetry !
tylko bawełna zadnejwełny czy innych takich
mynightwish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 19:38   #343
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

Co do bawełny to też bym polemizowała - nie poleca się naturalnych włókien bo jak złapią wilgoć to długo wysychają, i przez to wychładzają organizm. Lepiej jednak postawić na jakieś tkaniny funcjonalne, typowo sportowe.
A jeśli chodzi o szalik - lepiej sobie coś na szyję zawiązać, byle by nie krepowało ruchów. Ja bym nie dała rady bez szalika jeździć, mam cienki polarowy, jednak "uszczelnia" żeby po szyi nie wiało

Stary 2015-01-11, 22:15   #344
201610310857
Konto usunięte

Hej,
ja dzisiaj mialam jechac na stok, ale ostatnio w ogole nie spadl nowy snieg i stoki wygladaja slabo, zle sie jezdzi (tak mi mowil kumpel ktory jezdzi od miliona lat)
takze trzymajcie kciuki, zeby w weekend za 2 tygodnie, kiedy mam wolne byl snieg
Stary 2015-01-30, 00:32   #345
madzieeek
Zadomowienie

Cytat:
Co do bawełny to też bym polemizowała - nie poleca się naturalnych włókien bo jak złapią wilgoć to długo wysychają, i przez to wychładzają organizm. Lepiej jednak postawić na jakieś tkaniny funcjonalne, typowo sportowe.
Też bym polemizowała, dokładnie z tych samych powodów

Ja jeżdżę na desce - koszulka termoaktywna (najtańsza, decathlonowa - całkiem ok), cieniutki polar, też decathlonowy (choć czaję się na bluzę aktywną Burtona, ale ceny zaporowe póki co ), spodnie, kurtka - wiadomo, no i kask. Na szyję cienka bandana/komin, ewentualnie kominiarka gdy jest super zimno. Rękawiczki - ja uwielbiam z jednym palcem. Na początku miałam również - a jakże - z decathlona, teraz kupiłam nowe z 4F - jedne i drugie świetnie się sprawdzają. No i to w zasadzie wszystko. Aaa, podkolanówki zwykle zakładam, niezbyt grube, bo but snowboardowy ciepły jest.

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 10:00   #346
201610310857
Konto usunięte

ja mam jeszcze takie ussztywniane rekawiczki, niestety na niewiele sie zdały przy upadku i siedze ze złamanym nadgarstkiem xD
Stary 2015-01-30, 10:18   #347
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
ja mam jeszcze takie ussztywniane rekawiczki, niestety na niewiele sie zdały przy upadku i siedze ze złamanym nadgarstkiem xD
o rany, to nieźle... ledwo zaczęłaś i już nadgarstek poszedł...

Stary 2015-01-30, 11:09   #348
201610310857
Konto usunięte

Cytat:
o rany, to nieźle... ledwo zaczęłaś i już nadgarstek poszedł...
No, ja jestem niezłą ofiarą, ale na szczescie nie jest zle, bo moja kość się tylko nadłamała,a nie całkowicie złamała xD
Ale nie tracę zapału niedługo wracam na stok
Stary 2015-01-30, 11:32   #349
semiramidaSzczecin
Przyczajenie

GG do semiramidaSzczecin

róbta co chceta

Edytowane przez semiramidaSzczecin
Czas edycji: 2015-01-30 o 14:46
semiramidaSzczecin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 11:45   #350
201610310857
Konto usunięte

Nie kazdy chce wyglądać na stoku jak modelka na wybiegu xD
Stary 2015-01-30, 13:00   #351
semiramidaSzczecin
Przyczajenie

GG do semiramidaSzczecin

to oczywiste. Mój post dotyczy tematu wątku, ja akurat odpowiedziałam jak wyglądać fajnie na stoku (savoir vivre wszak zobowiązuje każdą dobrze wychowana osobę do noszenia rzeczy na czasie), posty innych dotyczą praktycznej strony tego specjalistycznego ubioru. Jedni skorzystają z takich postów a inni z owakich. I tyle. Czy ja gdzieś napisałam że każda musi koniecznie robić co ja kazalam?
Stary 2015-01-30, 13:05   #352
201610310857
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez semiramidaSzczecin Pokaż wiadomość
to oczywiste. Mój post dotyczy tematu wątku, ja akurat odpowiedziałam jak wyglądać fajnie na stoku (savoir vivre wszak zobowiązuje każdą dobrze wychowana osobę do noszenia rzeczy na czasie), posty innych dotyczą praktycznej strony tego specjalistycznego ubioru. Jedni skorzystają z takich postów a inni z owakich. I tyle. Czy ja gdzieś napisałam że każda musi koniecznie robić co ja kazalam?
No dziwne by było, jakbyś komuś coś kazała
Co do pogrubionego, w życiu nie słyszałam większej głupoty.
Bo domyślam się, że chodzi nie tylko o stok,lecz również o całokształt.
Cóż, na to wygląda, że jestem źle wychowana, bo nie chodzę w ciuchach, które nosi każdy i mam choć odrobine własnego gustu i nie dążę do tego, by wyglądać jak większość, bo savoir vivre mnie zobowiązuje

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Na to wyglada, ze biedni ludzie też sa niewychowani,bo nie stac ich na rzeczy na czasie i tym samym ich nie posiadaja.
Stary 2015-01-30, 13:30   #353
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

Wiadomo, że producenci odzieży sportowej się prześcigają jeśli chodzi o zastosowane technologie, ale też żeby nakręcić sobie sprzedaż zmieniają co sezon promowaną linię kroju, wzory, etc.
Można starać się nadążyć za tymi trendami - jeśli ktoś ma wystarczająco dużo kasy - bo ubrania narciarskie nie są przecież tanie - i jeśli ma to dla kogoś aż takie znaczenie. Ale w żadnym wypadku nie jest to wymóg savoir vivre'u, co najwyżej chęć podążania za modą, co w przypadku sportu uważam, za rzecz drugorzędną.
Są jednak w "modzie" narciarskiej trendy nieprzemijające - wygoda, komfort uprawiania sportu i bezpieczeństwo. I tego przede wszystkim będą się trzymać narciarze, którzy na narty jeżdżą głównie po to, żeby jeździć na nartach a niekoniecznie zadawać szyku na stoku.

Edytowane przez ruda3d
Czas edycji: 2015-01-30 o 18:04
Stary 2015-01-30, 13:46   #354
Nameria
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez semiramidaSzczecin Pokaż wiadomość
pierwsze słyszę, żeby nadążanie za modą miało coś wspólnego z savoir vivre, skąd tyś to wzięła dziewczyno?
Ja na stok chodzę jeździć a nie wyglądać i mam daleko w nosie czy moja kurtka jest z tego sezonu, czy ma juz 4 lata i dawno z mody niby wyszła. Mało tego, nie mam zielonego pojecia co aktualnie jest modne, nie uważam też, żebym przez to była żle wychowana, czy żeby to świadczyło o moim braku manier.
Śmieszą mnie tez ludzie, którzy wyglądają a jeździć nie umieją.
Nameria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 14:45   #355
semiramidaSzczecin
Przyczajenie

GG do semiramidaSzczecin

nie chciałam nikogo urazić. Przepraszam serdecznie. Przepraszam że jestem glupia i głupio piszę. Nie wiem jak dalej z tym żyć. Idę sie powiesić.
Stary 2015-01-30, 19:40   #356
madzieeek
Zadomowienie

A tak jeszcze trochę abstrahując...Nie wiem, czy się ze mną zgodzicie, ale wydaje mi się, że zaciera się granica, zacierają się różnice w ubiorze narciarzy i snowboardzistów. Kiedyś było wyraźnie widać: snowboardzista w szerokich, luźnych i pstrokatych ciuchach, narciarze bardziej "stonowani" i mniej obszerna odzież. Podczas ostatniego wypadu do Białki - świetne miejsce do "badań socjologicznych" ze względu na ogromny tłok - zwróciłyśmy z koleżanką uwagę właśnie na to, że już ten podział w odzieży nie jest tak widoczny. Choćby pierwszy z brzegu przykład: sama mam spodnie typowo snowboardowej marki - i dokładnie w takich samych widziałam dziewczynę na nartach
Taka luźna refleksja...

byłam kiedyś "aparatką"!
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1168
madzieeek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 15:59   #357
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

Cytat:
Napisane przez barolinabed Pokaż wiadomość
Znalazłam artykuł opisujący co zrobić by dobrze wyglądać na stoku. Tutaj macie link http://www.ski-fashion.pl/8-istotnyc...ygladac-stoku/ Może komuś przydadzą się te informacje. Pozdrawiam
Artykuł co najmniej nie spójny - najpierw autor pisze, że ma na uwadze wskazówki "jak modnie wyglądać na stoku" potem pisze głównie o praktycznych aspektach odzieży narciarskiej. Myślałam, że moda to kwestia kroju (luźne, obcisłe), koloru, wzoru... no cóż, nie zam się na modzie, to mogłam się mylić. Pada też parę komunałów, w stylu - na narty potrzebne są ciepłe rękawiczki - SRSLY?

Pisze jedną, wg mnie trochę niemądrą rzecz (tak mi to pachnie teoretyzowaniem bez większej praktyki na nartach) - o wkładaniu kasku na czapkę - każdy, kto jeździ w kasku wie, że to bez sensu jest; pod kask zdecydowanie lepiej założyć kominiarkę z cienkiej tkaniny - wg mnie kask, który można założyć swobodnie na czapkę z reguły staje się za luźny kiedy tej czapki nie ma, a przecież nie jeździ się ciagle w czapce i kasku. Poza tym w czapce i kasku jest raczej nieznośnie gorąco, no chyba, że temperatura jest bardzo niska. Widuję też czasem dzieci, w czapkach i z nasadzonymi na czubek głowy wypożyczonymi i źle dopasowanymi kaskami - horror, dla mnie to zerowa ochrona.

Odnośnie gogli - warto byłoby tez dodać, że gogle chronią nie tylko przed zimnem, ale raczej chronią nasze oczy przed śniegiem, przez kawałkami lodu, które mogą prysnąć komuś spod nart, w czasie upadku przed czymkolwiek co mogłoby się dostać do oczu, a także przed kijkami, którymi wymachują czasem bez kontroli inni narciarze. Także gogle zakładać warto nawet w wyższej temperaturze i raczej lepiej jest mieć gogle, które osłonią przed słońcem, niż okulary słoneczne (nie chce sobie wyobrażać co się może stać z okularami przy upadku, gdzie się mogą powbijać druciki z oprawek, jeśli się połamią... brrr... no ale może jakieś super odporne się nie łamią w takiej sytuacji). Gogle o specjalnym żółtym kolorze podnoszą kontrast przy słabszym świetle (takie światło zmierzchowe albo zachmurzenie). Zatem nie tylko ochrona.

Stary 2015-02-05, 12:58   #358
Nameria
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez barolinabed Pokaż wiadomość
Znalazłam artykuł opisujący co zrobić by dobrze wyglądać na stoku. Tutaj macie link http://www.ski-fashion.pl/8-istotnyc...ygladac-stoku/ Może komuś przydadzą się te informacje. Pozdrawiam
Nie pomógł bardzo ten artykuł. Gdybym chciała modnie wyglądać na stoku nic bym się z niego nie dowiedziała
Stary 2015-02-05, 13:17   #359
NoemiSui
Raczkowanie

GG do NoemiSui

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
swoją drogą, istnieją wypożyczalnie również odzieży narciarskiej
np. w krytym resorcie narciarskim w Dubaju, dostaje się wraz z wejściówką pełne wyposażenie - oprócz rękawiczek

No tak, ale jaki jest sens wypożyczać odzież, jeśli ktoś jeździ raz na rok to może i to by przeszło, ale w innych przypadkach warto kupić sobie dobrą odzież i cieszyć się z niej kilka sezonów. Jak ktoś będzie szukał to albo allegro i strefa marek, albo takie miejsca jak sklep z odzieżą sportową xxx gdzie jest duży wybór. Odradzam kupować bezpośrednio w miastach turystycznych bo tam ceny są naprawdę kosmiczne, ale najważniejsze to jakość, jakość i jeszcze raz jakość.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-06 o 12:02 Powód: Link.
NoemiSui jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 15:53   #360
emili172
Przyczajenie

śniegowce (spodnie)
google
ciepła czapka lub nauszniki
szalik
rękawiczki nieprzemakalne
bluzka na nią dres lub ciepły sweter i najlepiej puchowa kurtka
Mam nadzieję, że pomogłam;*

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości