Pytania do P. Doktor odnosnie depilacji, złuszczania skóry, znamiona, paznokci... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Normaderm.

Notka

Forum eksperta Normaderm. Zapraszamy na forum Normaderm. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii ogólnej oraz laserowej .

 
 
Narzędzia
Stary 2014-05-11, 15:02   #1
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143

Pytania do P. Doktor odnosnie depilacji, złuszczania skóry, znamiona, paznokci...


Dzień dobry Proszę o kilka porad.
1. Jaki zabieg kwasem moze Pani polecić w sytuacji gdy kwas migdałowy (seria 6 zabiegów skończona, druga seria 6 rozpoczęta) okazał się zbyt słaby- nie radzi sobie z plamami pozapalnymi, bliznami, skóra słabo się złuszcza (raczej jest tylko podrażniona, wysuszona). Miałam zabiegi kwasem migdałowym robione średnio co tydzień, przy stężeniu kwasu do 35%.

2 Czy w trakcie kuracji kwasem należy skórę nawilżać czy natłuszczać? Czy nic nie nakładać i pozwalać jej się samemu regenerować? Mam skórę mieszaną z tendencją do wysuszania okresowo. Słyszałam różne opinie, m.in. że kremy zaburzają proces złuszczania (tj "przyklejają" odrywające się komórki skóry i wten sposób uniemożliwiaja złuszczanie).

3 W trakcie depilacji ciepłym woskiem usunęłam włos, który rósł na znamieniu. Popłynęła trochę krew... Teraz juz nie mam żadnych problemów z tym znamieniem. Jest ono dosyć duże (8mm * 4mm). Z tego co czytałam jest to znamię skórno - naskórkowe. Czy dla bezpieczenswa lepiej jest je usunac (jesli tak to jaka metodę Pani poleca) czy zostawić?

4 Po pewnej depilacji ciepłym woskiem miałam też na skórze czerwono-rózowe plamy (możliwe, że nałożyłam wosk kilka razy w tym samym miejscu i chyba zerwałam naskórek). Po ok. tygodniu plamy czerwono-rózowe przekształciły się w beżowe. Teraz skóra zaczęła się złuszczać. Zrobiłam sobie peeling (wiem że to źle...) i złuszczona skóra została usunięta. Jak pielegnować skórę by nie nabawić się teraz blizn?

5Mam na paznokciach białe, małe plamki. Jakiej witaminy, soli mineralnych w mojej diecie moze brakować?

6 Czy w trakcie kuracji lekiem duac konieczna jest ochrona przeciwsłoneczna?

7 Czy produkty na bazie parafiny mogą uczulać i działać komedogennie? Nurtuje mnie to pytanie, ponieważ na wizażu jest wiele sprzecznych opinii na ten temat. Badania mówią, że nie raczej...

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2014-05-11 o 15:06
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 23:01   #2
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
Raczkowanie
 
Avatar Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 30
Dot.: Pytania do P. Doktor odnosnie depilacji, złuszczania skóry, znamiona, paznokci.

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Dzień dobry Proszę o kilka porad.
1. Jaki zabieg kwasem moze Pani polecić w sytuacji gdy kwas migdałowy (seria 6 zabiegów skończona, druga seria 6 rozpoczęta) okazał się zbyt słaby- nie radzi sobie z plamami pozapalnymi, bliznami, skóra słabo się złuszcza (raczej jest tylko podrażniona, wysuszona). Miałam zabiegi kwasem migdałowym robione średnio co tydzień, przy stężeniu kwasu do 35%.

2 Czy w trakcie kuracji kwasem należy skórę nawilżać czy natłuszczać? Czy nic nie nakładać i pozwalać jej się samemu regenerować? Mam skórę mieszaną z tendencją do wysuszania okresowo. Słyszałam różne opinie, m.in. że kremy zaburzają proces złuszczania (tj "przyklejają" odrywające się komórki skóry i wten sposób uniemożliwiaja złuszczanie).

3 W trakcie depilacji ciepłym woskiem usunęłam włos, który rósł na znamieniu. Popłynęła trochę krew... Teraz juz nie mam żadnych problemów z tym znamieniem. Jest ono dosyć duże (8mm * 4mm). Z tego co czytałam jest to znamię skórno - naskórkowe. Czy dla bezpieczenswa lepiej jest je usunac (jesli tak to jaka metodę Pani poleca) czy zostawić?

4 Po pewnej depilacji ciepłym woskiem miałam też na skórze czerwono-rózowe plamy (możliwe, że nałożyłam wosk kilka razy w tym samym miejscu i chyba zerwałam naskórek). Po ok. tygodniu plamy czerwono-rózowe przekształciły się w beżowe. Teraz skóra zaczęła się złuszczać. Zrobiłam sobie peeling (wiem że to źle...) i złuszczona skóra została usunięta. Jak pielegnować skórę by nie nabawić się teraz blizn?

5Mam na paznokciach białe, małe plamki. Jakiej witaminy, soli mineralnych w mojej diecie moze brakować?

6 Czy w trakcie kuracji lekiem duac konieczna jest ochrona przeciwsłoneczna?

7 Czy produkty na bazie parafiny mogą uczulać i działać komedogennie? Nurtuje mnie to pytanie, ponieważ na wizażu jest wiele sprzecznych opinii na ten temat. Badania mówią, że nie raczej...

Pozdrawiam serdecznie
Porad kilka …
1. Kwas migdałowy jest najsłabszą substancją stosowaną w pilingach i w związku z tym jego działanie jest minimalne i w Pani przypadku – przebarwienia pozapalne i blizny te zabiegi nie przyniosą żadnej poprawy. Zabiegi muszą być dopasowane do skóry i do problemu – więc w przypadku blizn sięgamy po najmocniejsze, czyli TCA, albo najlepiej zabiegi laserem frakcyjnym.
2. Po pilingach stosujemy specjalne kremy łagodząco-nawilżające, niektóre są wręcz przeznaczone do konkretnych zabiegów.
3. Każde znamię należy zbadać dermatoskopem, dopiero wtedy wiemy, czy należy je usunąć. Znamiona usuwamy tylko chirurgicznie, nie laserem czy zamrażaniem, gdyż wtedy nie możemy zbadać tkanki pod mikroskopem.
4. stosować emolienty łagodząco-gojące
5. Trzeba obejrzeć paznokcie i skórę, przeanalizować dietę, wykonać badania morfologię krwi, poziom Zn, Fe, Mg ew. Ca.
6. Duac nie zawiera retinoidów i w związku z tym przy jego stosowaniu nie ma ryzyka przebarwień, ale ochrona przeciwsłoneczna wskazana jest zawsze J
7. Teoretycznie najmniej uczula, natomiast jest tłusta, więc może „zaklejać” ujścia mieszków włosowych i prowadzić do powstawania zaskórników.
Dr n.med. ANNA PURA-RYNASIEWICZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-12, 10:34   #3
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pytania do P. Doktor odnosnie depilacji, złuszczania skóry, znamiona, paznokci.

dziejkuje za odpowiedzi
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Normaderm.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-12 10:34:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:53.