Szpilki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-04, 14:57   #1
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606

Szpilki


Dziewczyny, gdzie kupujecie szpilki (8/9/10 cm) w których da się przechodzić cały dzień, a może i dłużej?
Mam bardzo problematyczne stopy. W różnych sklepach moje mierzenie butów kończy się zazwyczaj fiaskiem. 37 są za małe, 38 są za duże - i żadne wkładki żelowe/skórzane nie rozwiązują tego problemu. Co kończy się tym,że mam sporo trampków czy butów sportowych i prawie żadnych na obcasie. Ostatnio nawet balerinek nie mogłam kupic, bo jak byly dobre na długość to mega szerokie z boku, wiec ja juz nie rozumiem
Zauważyłam, że mam dość długie palce u stóp i zazwyczaj one mi się mocno gniotą w bucie, ale tak samo obciera mi się tył stopy i boki stóp.
Jestem coraz starsza i chciałabym czasem wskoczyć w wyższe buty, ale już nie mam siły.
Myślałam, żeby zainwestować w jakieś droższe buty, może mam ciężką stopę i potrzebuje czegoś dobrze wyprofilowanego...
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-04, 19:33   #2
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Szpilki

Na szpilkach 8-9-10 cm co do zasady nie da się chodzić cały dzień. Nie ma takich. Chocby but był idealnie dopasowany, stopa sie bedzie męczyć na niewygodnym z fizjologicznego punktu widzenia obcasie. Ale z tego, co piszesz, problemem nie jest wysokosc obcasa, tylko w ogóle dobranie odpowiedniego rozmiaru, co chyba winno sie tyczyć wszystkich butów, nie tylko tych na obcasie? Weź pod uwagę, że rozmiarowka różnych firm może sie różnić, więc musiałabyś pomierzyć. Jednak sam fakt, że masz stopę pomiedzy rozmiarami, to jest niestety problem, bo takie buty jak czółenka czy szpilki musza być dobrze dopasowane. Lepiej kupić ciut za małe, niż za duże, bo skóra sie rozbija i potem w takich za dużych butach nie da sie chodzić, bo wyskakują. Aczkolwiek z za malymi też trudno ryzykować, bo jak sie nie rozchodzą, to człowiek sie tylko umęczy. Na Twoj problem przychodzi mi do głowy taka usługa esizer, którą teraz ma eobuwie - dokładnie ci mierzą stopę i oferują odp. rozmiar. Eobuwie mają juz teraz takie stanowiska w centrach handlowych, ale to oczywiście w dużych miastach, nie wiem, czy mialabyś możliwość skorzystania z czegoś takiego.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 07:12   #3
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Szpilki

Ja bym też spróbowała marek, które mają tzw. połówki.
Jeśli jesteś pomiędzy rozmiarami, to może w połówkę byś się wstrzeliła.

Na szybko kojarzę Ryłko z połówkami.
Mnie te buty nie leżą za bardzo, ale moja mama ma dużo i bardzo wygodnie jej się noszą.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 08:20   #4
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Szpilki

Nie noszę takich niskich butów Oczywiście czy są niskie to indywidualna kwestia. Na co dzień noszę 12/15 cm z różnych firm. Trzeba próbować.
Też mam połówki. Czasami pomagają zapiętki, albo wkładki pod śródstopie.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 08:27   #5
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Szpilki

mam dużo szpilek, ale najwygodniesjze, w których mogę śmigac przez cały dzień są … o dziwo z ZARY, kupione kilka lat temu... teraz niestety zarowe szpilki sa dla mnie mega niewygodne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 105e078f415abdf7cff5d4df7f6b.jpg (42,7 KB, 59 załadowań)
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 16:16   #6
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Szpilki

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
mam dużo szpilek, ale najwygodniesjze, w których mogę śmigac przez cały dzień są … o dziwo z ZARY, kupione kilka lat temu... teraz niestety zarowe szpilki sa dla mnie mega niewygodne
Piękne były te szpilki
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 17:28   #7
Thoraa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5
Dot.: Szpilki

Współczuję i od razu napiszę, że doskonale rozumiem
Ja mam ten sam problem i też postanowiłam kupić "lepsze" szpilki.
Idąc tym tropem, że lepsza firma, porządniejsze, skórzane, może lepiej wyprofilowane itd kupiłam Ryłko
Na pierwszej uroczystości, po około pół godziny myślałam, że nie dam rady dłużej. Ja mam problem ze śródstopiem, tak boli, że nie jestem w stanie wytrzymać dłużej. Ciocia, która nie ma problemu z obcasami mi powiedziała "Ryłko? Najwygodniejsze buty!" Na drugą uroczystość założyłam je ponownie, powiedziałam sobie, że wytrzymam i będę twarda. Stopy bolały mnie tak samo jak za pierwszym razem, wytrzymywałam aż po prostu przestałam czuć nogi, "rozjeżdżały" mi się tak, że nie byłam w stanie nawet stać Dobrze, że miałam długą, do ziemi sukienkę.

Może ja nigdy nie będę chodziła w szpilkach, ale przekonałam się, że jak ktoś nie może chodzić na szpilce to nawet buty za kilka stówek nie pomogą (przynajmniej w moim przypadku)
Thoraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-05, 18:42   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Szpilki

Cytat:
Napisane przez Thoraa Pokaż wiadomość
Współczuję i od razu napiszę, że doskonale rozumiem
Ja mam ten sam problem i też postanowiłam kupić "lepsze" szpilki.
Idąc tym tropem, że lepsza firma, porządniejsze, skórzane, może lepiej wyprofilowane itd kupiłam Ryłko
Na pierwszej uroczystości, po około pół godziny myślałam, że nie dam rady dłużej. Ja mam problem ze śródstopiem, tak boli, że nie jestem w stanie wytrzymać dłużej. Ciocia, która nie ma problemu z obcasami mi powiedziała "Ryłko? Najwygodniejsze buty!" Na drugą uroczystość założyłam je ponownie, powiedziałam sobie, że wytrzymam i będę twarda. Stopy bolały mnie tak samo jak za pierwszym razem, wytrzymywałam aż po prostu przestałam czuć nogi, "rozjeżdżały" mi się tak, że nie byłam w stanie nawet stać Dobrze, że miałam długą, do ziemi sukienkę.

Może ja nigdy nie będę chodziła w szpilkach, ale przekonałam się, że jak ktoś nie może chodzić na szpilce to nawet buty za kilka stówek nie pomogą (przynajmniej w moim przypadku)
Bo drogie buty nie są synonimem wygodnych butów. Każde stopy są inne i to co dla jednego jest super wygodne, dla drugiego może być narzędziem tortur.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 20:29   #9
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Szpilki

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Nie noszę takich niskich butów Oczywiście czy są niskie to indywidualna kwestia. Na co dzień noszę 12/15 cm z różnych firm. Trzeba próbować.
Też mam połówki. Czasami pomagają zapiętki, albo wkładki pod śródstopie.
Podziwiam.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 20:46   #10
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Szpilki

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Piękne były te szpilki
no fajne są... szkoda, ze już mam je trochę zniszczone... nawet szukałam na all ich, zeby sabie kupić jeszce jedne takie same ale znlazłąm kiedyś tylko 40... i na dodatek dziewczyna chciała za nie 399 zł a ja je miałam chyba dzięki Gabi za 129 zł
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-06, 21:12   #11
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Szpilki

Z marek sieciówkowych wg mnie kazar i prima moda robi wygodne, dobrze wyprofilowane szpilki. W ich 10cm czuje sie wygodnie jak w kapciach choc zwykle noszę wyższe
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-06, 22:28   #12
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Szpilki

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
no fajne są... szkoda, ze już mam je trochę zniszczone... nawet szukałam na all ich, zeby sabie kupić jeszce jedne takie same ale znlazłąm kiedyś tylko 40... i na dodatek dziewczyna chciała za nie 399 zł a ja je miałam chyba dzięki Gabi za 129 zł
Ja miałam swój rozmiar w regularnej cenie, która wynosiła- o ile mnie pamięć nie myli- 299 zł. Niestety oddałam i do dziś dnia bardzo żałuję, bo żadne "węże" i inne pytony mi tak ładnie nie leżały
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-17, 23:53   #13
IgaLinda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 2
Dot.: Szpilki

Jeśli mogę dodać coś od siebie to uwielbiam chodzić w szpilkach. Z uwagi na niski wzrost buty na obcasie są wręcz konieczne. Jednak mi najlepiej sprawdzają się szpilki na platformie. Z uwagi na ukrytą platformę wielkość obcasa nie jest aż tak odczuwalna a przybywa zdecydowanie ilość centymetrów w górę. xxx
Pozdrawiam
Linda

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-01-18 o 08:26 Powód: reklama
IgaLinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-18 00:53:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.