Panny Młode 2022- plotki, ploteczki - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-28, 09:09   #91
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Witaj
Myślę, że powinnaś podejść do tematu na spokojnie. Nie zamartwiaj się już teraz wszystkimi szczegółami, tylko zdecydujcie się na salę, muzykę, foto - takie podstawy. A wyboru świadkowej czy zaproszeń możesz dokonać później, nie organizujecie ślubu za pół roku, więc nie pali się
Planujecie ślub cywilny czy konkordatowy?
A z tymi zaproszeniami to w sumie przypomniałaś mi, że miałam pomyśleć nad wzorem i zagadać z mamą, bo oferowała się, że może nam zrobić zaproszenia Co prawda raczej nie będziemy zapraszać wcześniej niż za jakiś rok, ale jeśli zdejmą/poluzują ograniczenia to będziemy potrzebować kilkudziesięciu sztuk i trochę czasu może się z tym zejść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 11:39   #92
olivek_xoxo
Raczkowanie
 
Avatar olivek_xoxo
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 33
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

No wiem, muszę wyluzować. Dzisiaj już mi się śniło wesele, nic nie mieliśmy zorganizowane, nie było fotografa, muzyki
Ja jestem człowiek planu, więc dla mnie to prawdziwy koszmar.

Będziemy brać tylko ślub cywilny. Od lat nie chodzimy do kościoła, a z czasem wręcz nabraliśmy negatywnych odczuć względem kościoła i jego nauk Wobec tego to była dość łatwa decyzja. Chcielibyśmy wziąć ślub na terenie sali, najlepiej w plenerze.

brianstorm - masz już datę ślubu? Ręczne robione zaproszenia są absolutnie cudowne, ale na pewno wymagają sporo pracy. Ja też myślę, że sama się za to zabiorę, bo takie które mi się podobały kosztują ok. 20zł za sztukę. Wolę kupić materiały i sama się w to pobawić.
__________________
Uczę się pięknie żyć.
olivek_xoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 13:37   #93
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Olivek na spokojnie w sumie najważniejsze to sala, zespół, kamerzysta i foto o ile chcecie tutaj przy tych lepszy jest problem z terminami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 14:17   #94
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

My planowo ślubujemy 30.04.22 A mama ma już wprawę w produkcji takich kartek, bo ostatnio robiła już takie świąteczne, urodzinowe czy z życzeniami na ślub, więc może zdąży w wolnych chwilach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 20:07   #95
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Witaj w naszym gronie olivek Myślę, że jak teraz zarezerwujecie salę, fotografa i zespół to na chwilę obecną wystarczy, tak jak dziewczyny pisały .

Mam podobnie - ode mnie będzie też bardzo mało gości - nie utrzymujemy kontaktu z dalszą rodziną, a już teraz nie mam zbyt wielu koleżanek...Utrzymuję kontakt z dwiema, z tym że z jedną z nich rozmawiamy raz na kilka miesięcy. Kontakty się luzują niestety, jeszcze obecne czasy mocno nie sprzyjają utrzymywaniu kontaktów, przynajmniej dla mnie, bo zdecydowanie bardziej wolę kontakt face-to-face, a do ślubu 1,5 roku...Wcześniej myślałam, że dobrze by było zaprosić też koleżanki z pracy, moje rówieśnice, ale w tej pracy nie rozmawiamy za bardzo na tematy dot. życia prywatnego. Śmiałam się, że o moim ślubie to pewnie dowiedzą się ze służbowego maila (zmiana nazwiska).

Brainstorm - z naszego grona PM chyba pierwsza będziesz żoną .
Dobrze by było wypisać nasze daty w pierwszym poście

Edytowane przez izan1222
Czas edycji: 2020-11-28 o 20:15
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 20:17   #96
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Też jestem za wpisaniem dat w pierwszym poście .

My z racji tego, że razem pracujemy to będziemy zapraszać kilka osób z pracy na wesele, natomiast na ślub wszystkich i zrobimy to w formie zawiadomienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 22:04   #97
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Rzeczywiście, przynajmniej na razie jestem pierwsza w kolejce Oby tylko nie okazało się, że jednak zbyt wczesną datę wybraliśmy, bo jak ustalaliśmy termin to nam się wydawało tak odległe i że ze cztery fale wirusa zdążą przejść, a minęło trochę czasu i ten kwiecień wydaje mi się teraz jednak trochę ryzykowny...
Macie rację, fajnie by było wpisać daty w pierwszym poście, ale do tego potrzebowałybyśmy autorki wątku, która się od jakiegoś czasu nie odzywa. CocaLove, jesteś tam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-29, 07:37   #98
CocaLove
Raczkowanie
 
Avatar CocaLove
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 95
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cześć Kochane!
Wybaczcie, że siedzę tak cicho, ale doba nie chciała się wydłużyć o kilka godzin, żeby wszystko jakoś poukładać. Ale już wracam
Co u mnie? Wreszcie się obroniłam na studiach Zaraz po zdanym egzaminie zapisałam się na magisterkę i walczyłam z zaległościami, ale na ten moment mam już wszystko ogarnięte
Bardzo dużo pracowałam w ostatnim czasie, bo dużo koleżanek było/jest na L4. Jedna niestety z Covidem. I tak cały tydzień w pracy leciał...
I mój K wreszcie za 2 tygodnie będzie w domu

Witam nowe koleżanki na forum Kasia i Olivek

Jasne dziewczyny jeśli chcecie zrobimy taki kalendarz ślubny
Co byście chciały w takim kalendarzu?
__________________
24.12.2019
Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli
CocaLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-29, 17:01   #99
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Hej CocaLove, gratulacje! dobrze widzieć Cię znów w naszym gronie . Myślę, że nick i data wystarczą do naszego kalendarza, ale niech dziewczyny też się wypowiedzą. Uuu to słabą macie sytuację w pracy, oby ludzie szybko wrócili do zdrowia...U nas na szczęście wszyscy pracują - dzięki pracy zdalnej nie idą ani na L4, ani na opiekę . Ja też cały tydzień teraz na zdalnej.
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-29, 20:47   #100
olivek_xoxo
Raczkowanie
 
Avatar olivek_xoxo
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 33
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

CocaLove dziękuję serdecznie za przywitanie

brianstorm już teraz się mówi o przygotowanych szczepionkach, więc do 2022 wirus powinien być w odwrocie i brak lub mniejsze restrykcje.. Jeszcze kwestia ceny tej szczepionki, czy przeciętnego polaka będzie na nią stać i jaki procent społeczeństwa się w ogóle zaszczepi, ale 2022 to dla mnie ciagle bardzo odległy termin

Ja zapraszam całkiem sporo osób, które poznałam w pracy. Nie pracujemy już razem, ale utrzymujemy kontakt. Mam dylemat co do kilku osób, ale póki co nie podejmuję tej decyzji, najpierw tak jak mówicie sala, to już będzie jakiś wyznacznik ile osób mogę zaprosić, wtedy będę myśleć o szczegółach.

izan1222 mi też utrzymywanie kontaktów przychodzi z trudem, jak mam pisać "co u Ciebie?" i na tym się w sumie kończy rozmowa to szczerze nie chce mi się

Ja dalej poszukuję sali. Wstępnie mam dwie, które mi się podobają i do których w najbliższym czasie chcę pojechać. Jedna jest 15km za miastem, więc obędzie się bez noclegów, tylko jakiś kierowca się przyda. Druga ok. 100km od miasta, więc tutaj już trzeba doliczyć koszt noclegów i kierowcy bo sama sala nie dysponuje noclegami, trzeba będzie ludzi zakwaterować w pobliskich pensjonatach.

Doszła mi jeszcze trzecia sala do rozważań, jest w moim mieście, na zdjęciach wygląda super i też o dziwo najtaniej za talerzyk, ale mają namiot w remoncie, więc miejsce będę mogła zobaczyć dopiero na wiosnę.
Nie chcę czekać do wiosny, żeby porównać te 3 sale bo boję się, że uciekną mi wolne terminy Wstępnie chcę zobaczyć te 2 pierwsze miejsca, może się w którymś zakocham i nie będę już chciała oglądać nic innego..
__________________
Uczę się pięknie żyć.
olivek_xoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-30, 09:35   #101
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

CocaLove gratuluję obrony też uważam, że nick i data ślubu wystarczy

U mnie dzisiaj 600 dni do ślubu

Olivek a tak z ciekawości jakie ceny za talerzyk?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-30, 11:07   #102
CocaLove
Raczkowanie
 
Avatar CocaLove
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 95
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

izan i Kasiu dziękuje za gartulacje !

Sprawdźcie Kochane czy wasze daty ślubu się zgadzają.
brianstorm- 30.04.2022
olivek_xoxo- maj/czerwiec 2022 (może macie jednak jakąś konkretną datę upatrzoną?)
izan1222- 11.06.2022
MerdaPiesOgonem- 11.06.2022
Kasiaml91- 23.07.2022
__________________
24.12.2019
Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli
CocaLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-30, 11:55   #103
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

U mnie się zgadza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-30, 14:18   #104
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

CocaLove gratulacje
Olivek termin niby odległy, ale chyba wolę się nastawiać na najgorsze niż być przesadną optymistką Przecież ile osób poprzekładało wesela na późną jesień/zimę, bo myśleli, że do tego czasu już będzie spokojnie, a w sumie teraz jest gorzej niż wiosną/latem. A co do szczepionki to w swoim otoczeniu widzę więcej sceptyków niż osób, które deklarują, że by się zaszczepiły. I szczerze mówiąc to nie zazdroszczę parom z kwietnia i maja przyszłego roku, bo to też obecnie takie niepewne terminy.
Moja data się zgadza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-30, 20:50   #105
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Data się zgadza My mamy 558 dni do ślubu, a jak pobrałam apkę było ponad 700. Czas leci .

brainstorm - jak dla mnie to było do przewidzenia, że jesienią będzie więcej zachorowań i przez to większe obostrzenia. Przecież już od końca marca/kwietnia wiele się mówiło o drugiej fali epidemii. Także zaskoczenia nie było, ale oczywiście współczuję parom które miały zaplanowany ślub i musiały go przełożyć. Tylko w takiej sytuacji to chyba bym właśnie nie przekładała na jesień, tylko wzięła ślub w kościele bez wesela, ewentualnie przełożyła na przyszły rok. Ale pewnie można sobie gdybać jak nie było się w takiej sytuacji
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-30, 22:56   #106
MerdaPiesOgonem
Przyczajenie
 
Avatar MerdaPiesOgonem
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: UK/Białystok
Wiadomości: 18
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Już mam serdecznie dosyć tego koronawirusa, mamy zaplanowany lot do Polski na 17 grudnia i już dwa razy odwołano nam lot, w tę i z powrotem, na szczęście po prostu przenieśli nas na późniejsze, widocznie tną loty z trzech do jednego dziennie. Mam nadzieję, że więcej niespodzianek nas już nie spotka i na spokojnie spędzę święta z rodziną

Napisałam już do fotografa z pytaniem o termin, czekam jak na szpilkach, oby był wolny

Moja data też się zgadza
MerdaPiesOgonem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-05, 19:26   #107
olivek_xoxo
Raczkowanie
 
Avatar olivek_xoxo
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 33
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

hej

jeśli chodzi o termin to wstępnie albo 11.06 albo 25.06, w zależności na jaką salę się zdecydujemy.

MerdaPiesOgonem wiesz może czy przypadkiem przyjeżdżających zza granicy nie czeka teraz kwarantanna? Ja też będę jechać 17, ale samochodem. Dla spokoju robimy test ale nie wiem co nas spotka na granicy

Kasiaml91 w tej sali która jest 100km od miasta chcą 350zł ale zastrzegają sobie w umowie, że mogą podnieść ceny 0 30%. Moim zdaniem to już trochę za dużo i po tej informacji nie wiem czy w ogóle jechać oglądać tą salę..
W tej 15km od miasta w zależności od wybranego menu 275zł do ok. 330. W umowie jest zapis, że cena może wzrosnąć o max 10%.
W tej trzeciej sali chcą 200-300zł w zależności od pakietu - niestety kontakt jest średni i sala w remoncie.. Mimo wszystko pojedziemy tam, zobaczyć teren, okolicę i poznać obsługę. Na zdjęciach wygląda ładnie

Polecam Wam prosić o umowę z wyprzedzeniem, bo trochę mi to ułatwiło wybór. Znalazłam też artykuł 157 pytań o salę weselną i właśnie siedzę z umowami i patrzę czy jakichś informacji jeszcze nie mam Ja jestem organizacyjnym freakiem i spać nie mogę jak sobie wszystkiego nie zaplanuję A wy jak spędzacie weekend?
__________________
Uczę się pięknie żyć.
olivek_xoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-05, 22:16   #108
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez olivek_xoxo Pokaż wiadomość
hej

jeśli chodzi o termin to wstępnie albo 11.06 albo 25.06, w zależności na jaką salę się zdecydujemy.

MerdaPiesOgonem wiesz może czy przypadkiem przyjeżdżających zza granicy nie czeka teraz kwarantanna? Ja też będę jechać 17, ale samochodem. Dla spokoju robimy test ale nie wiem co nas spotka na granicy

Kasiaml91 w tej sali która jest 100km od miasta chcą 350zł ale zastrzegają sobie w umowie, że mogą podnieść ceny 0 30%. Moim zdaniem to już trochę za dużo i po tej informacji nie wiem czy w ogóle jechać oglądać tą salę..
W tej 15km od miasta w zależności od wybranego menu 275zł do ok. 330. W umowie jest zapis, że cena może wzrosnąć o max 10%.
W tej trzeciej sali chcą 200-300zł w zależności od pakietu - niestety kontakt jest średni i sala w remoncie.. Mimo wszystko pojedziemy tam, zobaczyć teren, okolicę i poznać obsługę. Na zdjęciach wygląda ładnie

Polecam Wam prosić o umowę z wyprzedzeniem, bo trochę mi to ułatwiło wybór. Znalazłam też artykuł 157 pytań o salę weselną i właśnie siedzę z umowami i patrzę czy jakichś informacji jeszcze nie mam Ja jestem organizacyjnym freakiem i spać nie mogę jak sobie wszystkiego nie zaplanuję A wy jak spędzacie weekend?
Nie ma kwarantanny na obecną chwilę jak się przyjeżdża z zagranicy . Wiem, bo dzisiaj siostry teściowa przyleciała z Islandii .

Ceny są masakrycznie wysokie. Ja w swojej okolicy nie spotkałam się z aż takimi. Maksymalnie u mnie to tak do 250-270 zł za osobę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-05, 22:30   #109
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Zgodzę się, ceny straszne. A te 350 + do 30% zwyżki to już w ogóle Ogółem denerwują mnie te zapisy o możliwych zmianach cen, no bo taki fotograf czy inny DJ też przyjmuje zapisy z dużym wyprzedzeniem, a podobnych zapisów nie stosuje, tylko umawiasz się na cenę finalną. Ale dobra, powiedzmy, że sale zatrudniają więcej ludzi, ceny produktów mogą skoczyć itp. Tak czy siak my mamy zapis, że cena może wzrosnąć bodajże o max 10 zł/talerzyk, a obecna cena to chyba 210 czy 220 zł. I wychodzi na to, że to naprawdę w porządku oferta. Gdy wcześniej rozważaliśmy ślub i wesele w Warszawie i pisałam do sal z pytaniem o ofertę, to tam podobnie się cenili do tego, co pisze olivek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-06, 11:58   #110
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Ceny kosmiczne olivek, ale widać niektóre sale mocno chcą sobie nadrobić straty...Cena 200-250 zł brzmi rozsądnie, jeszcze 1,5 roku do ślubu to może zdążą wyremontować salę Wychodzi na to, że najwięcej PM u nas będzie ślubować w czerwcu

My właśnie też korzystaliśmy z tych pytań, tylko u nas było 60, jak jeździliśmy oglądać salę i rozmawiać z właścicielem to zapisywaliśmy odpowiedzi .

U nas weekend w sumie tak jak u każdego ostatnio, czyli w mieszkaniu z narzeczonym. Ciekawe kiedy znowu otworzą bary, restauracje i kluby fitness...

Ale jestem zadowolona, bo zarezerwowałam dziś miejsca i już dostałam bilety na spektakl teatralny na 10 stycznia . Ot, taki prezent Mikołajkowy sobie zrobiliśmy Mam nadzieję, że się odbędzie, według oficjalnych statystyk liczba zakażonych systematycznie spada i mam nadzieję że ta tendencja się utrzyma i będziemy znów wracać do normalności
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-08, 07:00   #111
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

A ja się pochwalę od niedzieli jestem oficjalnie już narzeczoną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-12, 09:45   #112
CocaLove
Raczkowanie
 
Avatar CocaLove
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 95
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
A ja się pochwalę od niedzieli jestem oficjalnie już narzeczoną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje
__________________
24.12.2019
Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli
CocaLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-23, 22:44   #113
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Hej dziewczyny, jak tam u Was?

Dziś mój narzeczony chciał zarezerwować termin u księdza i przy okazji zapytał o nauki przedmałżeńskie i ksiądz powiedział, że najlepiej odbyć nauki pół roku przed ślubem bo właśnie taki mają termin ważności (!).

Słyszałam i czytałam na różnych forach i stronach, że nauki są ważne bezterminowo i nie ma znaczenia kiedy się zapiszemy i odbędziemy, aby przed ślubem....Nie wiem, przepisy się zmieniły?

Hmm planowaliśmy się zapisać już w styczniu 2021 r., ale w tej sytuacji to chyba przełożymy na styczeń 2022 r...

Co myślicie? Brainstorm, macie już zaświadczenie z nauk?

Życzę Wam pogodnych i zdrowych świąt

Edytowane przez izan1222
Czas edycji: 2020-12-23 o 22:49 Powód: .
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-24, 00:13   #114
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

U mnie Tż spotkał dzisiaj znajomego księdza i zapytał o nauki to też powiedział abyśmy poczekali, bo mogą się przepisy pozmieniać i wcale może nie trzeba będzie tych 3 msc odwalać .


U mnie już prawie święta, jeszcze tylko jutro zapakować prezenty dla dzieciaków i drobne zakupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-24, 07:25   #115
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Ja też słyszałam, że nauki są ważne bezterminowo, tylko jeśli partner się zmieni to trzeba z kolejnym robić jeszcze raz
U nas w końcu wyszło tak, że robimy drugi raz, bo jak dzwoniłam do księdza, który prowadzi teraz nauki online, to dowiedziałam się, że wyglądają one inaczej, nie ma tak, że ksiądz sobie gada na wybrany temat i nara, tylko jest bardziej nacisk na kwestie psychologiczne, komunikację w związku i rodzinie, są różne zadania do wspólnego wykonania. I stwierdziliśmy, że zobaczymy jak będzie, jeśli słabo to poprosimy tylko o brakujący podpis, a jeśli ciekawie to zostaniemy do końca. Jak na razie jest bardzo spoko, tylko Tż czasem narzeka, że dużo tych zadań do zrobienia przed zajęciami ale z drugiej strony można sobie przemyśleć i przedyskutować różne rzeczy, które nie zawsze wychodzą w zwyczajnej rozmowie. Zgodnie z planem skończymy te zajęcia pod koniec stycznia.
Tak w ogóle to powinniśmy chyba zdecydować się w końcu, w którym kościele chcielibyśmy wziąć ślub i wstępnie zarezerwować termin. Mamy dwie główne opcje - kościół w rodzinnej parafii narzeczonego albo kościół w mieście bliżej sali. Tylko że: w parafii narzeczonego obecny wikary tak rozwleka msze, że można umrzeć z nudów (nie wiem jak proboszcz) i kościół jest raczej niewielki, za to ten drugi kościół jest ładny, ale chyba dość oblegany (na stronie była informacja, że zapisy na terminy prowadzą z dwuletnim wyprzedzeniem), nie znamy tamtejszych księży i nie wolno rzucać konfetti ani nic takiego na wyjście z kościoła No i co wybrać...
Również życzę wesołych świąt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-25, 09:41   #116
olivek_xoxo
Raczkowanie
 
Avatar olivek_xoxo
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 33
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Hej, zniknęłam na trochę ale wciągnął mnie wir przygotowań do świąt. Dzisiaj mam w końcu totalnie luźny dzień i nic nie muszę
Ja biorę tylko ślub cywilny, czy raczej ślub humanistyczny, bo będzie ceremonia na terenie obiektu. Także nauki mnie ominą Do kościoła chodzę tylko przy okazji rodzinnych uroczystości, podobnie TŻ, uznaliśmy, że nie ma co odstawiać szopki, bo oboje nie czujemy klimatu.

Tuż przed świętami udało nam się odwiedzić 2 sale. Obydwie mi się podobały i ciężko nam się bardzo zdecydować. Pierwsza sala to drewniana wiata z pięknym ogrodem, a druga to wiejskie zabudowania przekształcone na salę. Jak wstępnie policzyliśmy koszty to wychodzi 35-38tys na 70 osób, W to wliczona sala i dość bogate menu, tort, alkohol, zaślubiny i podstawowe dekoracje.

Zastanawiamy się mocno czy robić poprawiny. Na początku byłam bardzo na tak, ale przy tych kosztach zaczynam się zastanawiać.. To nie tylko dodatkowe 100zł za osobę, ale też wtedy musielibyśmy pomyśleć o dodatkowym noclegu i kierowcy.
__________________
Uczę się pięknie żyć.
olivek_xoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-25, 12:53   #117
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

brainstorm - jak dla mnie lepiej byłoby wybrać ten kościół bliżej sali. Jednak niewielka odległość to spory atut Jak byliśmy na weselu brata narzeczonego to do sali weselnej weselnej z kościoła było jakieś 40 km, goście w busie trochę narzekali że taka odległość...U nas to będzie z 4 km .

A poza tym nie wyobrażam sobie, żeby goście na naszym ślubie usnęli z nudów. Dobrze, żebyście wybrali się tam na mszę, żeby zobaczyć jak księża odprawiają.

olivek - też szczerze mówiąc to nie chcę poprawin, u nas podobnie wiąże się to z dodatkowymi noclegami, a poza tym nie mam zwyczajnie ochoty patrzeć jak wujowie będą się doprawiać na poprawinach, ale narzeczony jest jak najbardziej za, bo jak to wesele na wsi bez poprawin...Mam nadzieję, że dogadamy się w tej kwestii, na razie odłożyliśmy tę kwestię na późniejszy termin.

Pozdrawiam świątecznie

Edytowane przez izan1222
Czas edycji: 2020-12-25 o 12:54 Powód: .
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-26, 20:05   #118
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

My z kościoła do sali mamy 20km, więc to jakieś 20-25 min i jesteśmy na miejscu .
Co do poprawin to na razie wstępnie mamy zarezerwowaną salkę gminną w miejscowości gdzie mieszka Tż. Mamy też opcję zrobienia poprawin na naszej sali, cena za poprawiny to coś ok 30-40 zł za osobę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-28, 20:55   #119
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

W końcu miałam chwilę by zalogować się inaczej i pokazać Wam pierścionek 🙂
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20201206_180010.jpg (49,7 KB, 56 załadowań)
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-01, 16:43   #120
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Witam Was w Nowym Roku

Mam bardzo podobny pierścionek Kasiaml91 . Piękny, gratulacje!

Dziewczyny, co planujecie rezerwować/kupić w tym roku?

Ja na pewno będę z dużym wyprzedzeniem rezerwować termin u fryzjera i makijażystki, bo mamy bardzo oblegany termin ślubu, także lepiej wcześniej.

A poza tym będę wybierać suknię ślubną i mam zamiar poprosić siostrę na świadkową.

Z jednej strony ten termin ślubu wydaje mi się nadal bardzo odległy, a z drugiej czas tak szybko leci
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-25 07:31:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.