depilacja strefy bikini - Koszmar! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-02, 14:11   #1
!studentka!
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 28

depilacja strefy bikini - Koszmar!


Witam.
Mam dość osobisty problem. I tak wiem, że pewnie wiele wątków było na ten temat i jak poszukam w internecie to też jest mnóstwo - z tym, że ja już je przeczytałam i nie wiele to wniosło Dlatego piszę tutaj konkretnie o swoim problemie.
Od poczatku jak zaczęłam depilację to mam same problemy - włoski odrastają ekspresowo, są mocne i ciemne. Nawet po regulacji brwi mam czarne kropki - widać odrastające nowe włoski.
Ale największy problem mam z okolicą bikini. O plaży to ja już nie myślę, bo nie robią tak długich spodenek do bikini
u mnie każda depilacja kończy się tym samym - pojawiają się krostki - są wypukłe, przezroczyste; wrastające włoski to też standard. Próbowałam kremami do okolic bikini - nie usuwal wszystkich, po 2 dniach odrastały i stan zapalny.
Po depilatorze to samo + wrastanie.
to zaczęlam golic maszynka - podraznione + znowu krostki z płynem surowiczym a potem z ropa.
Cała okolicę bikini mam już usianą bliznami po "dłubaniu"; co mi trochę przyschło na słoneczku to jak przyszły upalne dni to znowu dużo tych krost.
Ja nawet w bieliznie wstydze sie chodzic.
a Najgrosze ze jestem mloda, mam dopiero 25 lat a to mnie tak dobija.
Zadne maści cynkowe nie pomagają, sudocrem tez nie, masc dla dzieci z tlenkiem cynku tez nie, tormentiol tez nie.
Nie wyprobuje drogiej masci bo po 1. zwyczajnie mnie na nia nie stac teraz, a po 2. jesli ktos mna pokieruje co i jak zeby wyprowadzic ta skore to moge kupic.

Piszę na forum w akcie desperacji.

Pozdrawiam
!studentka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 14:44   #2
Szkocka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: z miasta : ) Takie całkiem nie za duze ;]
Wiadomości: 109
Dot.: depilacja strefy bikini - Koszmar!

Sama niewiem jak ci pomoc ale moge cie jedynie pocieszyc ze mam rak samo a gole maszynka i jeden dzien jest okej a potem totalka porazka i bolace krosty ;(
__________________
Może to ten czas w którym trzeba się wziąść za siebie ?



Powalczyć o zgrabne ciałko
Szkocka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 15:13   #3
clubowa
Raczkowanie
 
Avatar clubowa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 169
GG do clubowa
Dot.: depilacja strefy bikini - Koszmar!

Moim zdaniem powinnaś udać się do kosmetyczki, jeśli inne metody zawiodły.

W lipcu miałam miesiąc praktyki w gabinecie kosmetycznym i widziałam, że klientki były zadowolone z efektów.

Dobra komsetyczka dobierze taką metodę zrywania plastrów, która będzie mało bolesna dla Ciebie co tym samym zwiększy komfort zabiegu.

Jeśli depilację będziesz przeprowadzała regularnie co miesiąc, wlosy osłabią się, z czasem będą rosnąć wolniej i będą słabsze co na pewno zapewni Ci duży komfort. Zdaje sobie sprawę, ze nie są to moze tanie usługi, ale dla wlasnego bezpieczeństwa i zdrowia warto poddać się specjalistce a nie samemu kombinować, skoro tak wiele środków już Cię zawiodło?
__________________
call me kitten. mr kitten.


Blog dla miłośniczek kosmetolożki http://vogue-beauty.blogspot.com/
clubowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 17:48   #4
!studentka!
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 28
Dot.: depilacja strefy bikini - Koszmar!

bol to nie problem akurat plastry i depilator to pestka. problemem jest skóra i to co się na niej dzieje zadna porzadna kosmetyczka nie powinna sie brac za depilacje jesli skora nie bedzie wyleczona a to wlasnie jest glowny problem.
jesli bym mialam zaufana kosmetyczke ktora mnie "wyprowadzi na prosta" to pewnie i na depilacje uciulam, ale na razie nie jestem w stanie tego zagoic bo nie umiem. Jak robi si upal to jest masakra! zadne szrostkie gabki, peelingi nie pomagja!! smarowanie kremem nawilzajacym po depilacji tez nie wiele pomaga

Dzieki za rady
!studentka! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 20:56   #5
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: depilacja strefy bikini - Koszmar!

Stosowałaś peelingi regularnie?

jest jeszcze alternatywa w postaci przeciwzapalnej i przeciwuczuleniowej maść Hydrocortyzon 0,5% (bez recepty), prawie zawsze działa, ale wyklucza ekspozycję sloneczną.
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 22:01   #6
MyNameIs
Raczkowanie
 
Avatar MyNameIs
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 438
Dot.: depilacja strefy bikini - Koszmar!

Cytat:
Napisane przez !studentka! Pokaż wiadomość
bol to nie problem akurat plastry i depilator to pestka. problemem jest skóra i to co się na niej dzieje zadna porzadna kosmetyczka nie powinna sie brac za depilacje jesli skora nie bedzie wyleczona a to wlasnie jest glowny problem.
jesli bym mialam zaufana kosmetyczke ktora mnie "wyprowadzi na prosta" to pewnie i na depilacje uciulam, ale na razie nie jestem w stanie tego zagoic bo nie umiem. Jak robi si upal to jest masakra! zadne szrostkie gabki, peelingi nie pomagja!! smarowanie kremem nawilzajacym po depilacji tez nie wiele pomaga

Dzieki za rady

Proponuję wybrać się do lekarza, żeby się nić poważniejszego nie rozwinęło
MyNameIs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 22:07   #7
Czarna_Złośnica
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna_Złośnica
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: depilacja strefy bikini - Koszmar!

a może dermatolog?
Czarna_Złośnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-03, 22:15   #8
nicole697
Zadomowienie
 
Avatar nicole697
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 545
Dot.: depilacja strefy bikini - Koszmar!

Chyba zostaje Ci dermatolog. Ja czasem też tak mam, tylko pewnie w mniejszym stopniu, bo pojawiają się tylko czasem krostki. Moim zdaniem powinnaś poczekac, aż to się ładnie zagoi, nie depilowac się przez kilka dni absolutnie niczym i jak nic nie zejdzie to iśc do dermatologa. Mi bardzo pomaga na wrażliwą skórę bikini po depilacji krem AVENE Cicalfate. Kosztuje ok 50 zł ale jest bardzo dobry, skóra goi się bardzo szybko i krem starcza na bardzo długo.
nicole697 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 16:32   #9
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: depilacja strefy bikini - Koszmar!

a depilacji pastą cukrową próbowałaś?
miałam tak jak Ty a to nie podrażnia.
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 17:02   #10
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: depilacja strefy bikini - Koszmar!

Cytat:
Napisane przez !studentka! Pokaż wiadomość
Witam.
Mam dość osobisty problem. I tak wiem, że pewnie wiele wątków było na ten temat i jak poszukam w internecie to też jest mnóstwo - z tym, że ja już je przeczytałam i nie wiele to wniosło Dlatego piszę tutaj konkretnie o swoim problemie.
Od poczatku jak zaczęłam depilację to mam same problemy - włoski odrastają ekspresowo, są mocne i ciemne. Nawet po regulacji brwi mam czarne kropki - widać odrastające nowe włoski.
Ale największy problem mam z okolicą bikini. O plaży to ja już nie myślę, bo nie robią tak długich spodenek do bikini
u mnie każda depilacja kończy się tym samym - pojawiają się krostki - są wypukłe, przezroczyste; wrastające włoski to też standard. Próbowałam kremami do okolic bikini - nie usuwal wszystkich, po 2 dniach odrastały i stan zapalny.
Po depilatorze to samo + wrastanie.
to zaczęlam golic maszynka - podraznione + znowu krostki z płynem surowiczym a potem z ropa.
Cała okolicę bikini mam już usianą bliznami po "dłubaniu"; co mi trochę przyschło na słoneczku to jak przyszły upalne dni to znowu dużo tych krost.
Ja nawet w bieliznie wstydze sie chodzic.
a Najgrosze ze jestem mloda, mam dopiero 25 lat a to mnie tak dobija.
Zadne maści cynkowe nie pomagają, sudocrem tez nie, masc dla dzieci z tlenkiem cynku tez nie, tormentiol tez nie.
Nie wyprobuje drogiej masci bo po 1. zwyczajnie mnie na nia nie stac teraz, a po 2. jesli ktos mna pokieruje co i jak zeby wyprowadzic ta skore to moge kupic.

Piszę na forum w akcie desperacji.

Pozdrawiam
Proponuję abyś poczekała aż się zagoi i depilowała depilatorem a pachwiny,a 2 x dziennie po umyciu i delikatnym masażu/pilingu smarowała kremem Keranorm lub Pilarix (do kupienia w aptece) - powinien zapobiec wraztaniu włosków. Tylko najpierw skóra musi się zagoic - nie drażnij jej pilingiem czy depilacją jak jest stan zapalny.Jeśli to nie pomoże to jeszcze możesz przycinac włoski trymerem...
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 19:16   #11
nioniol
Raczkowanie
 
Avatar nioniol
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124
Dot.: depilacja strefy bikini - Koszmar!

miałam tak samo- koszmarnie silne włoski, wrastające po depilacji, golenie bardzo podrażniało skórę no i musiałam golić codziennie - tak szybko rosły. Z tego powodu piekło mnie w pachwinach cały czas i wyglądalo to paskudnie. Wreaszcie jakieś 2 lata temu uzbierałam 400 zł i poszłam na depilację laserową - tylko raz. Nie usunęlo to problemu, ale włosy ktore odrosły były już trochę słabsze i jakbu trochę mniej. kupiłam na Allegro podgrzewacz do wosku na ciepło i depiluje sobie tym woskiem i paskami. Włosy wrastają sporadycznie, a i są coraz słabsze. Kilka minut i mam spokój na dwa tygodnie. jak cie stać, to polecam jednak laser - około 6 sesji i problem włosów całkiem by zniknął.
__________________
chcę być lepsza
nioniol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-01, 18:10   #12
Ulus015
Przyczajenie
 
Avatar Ulus015
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
GG do Ulus015 Send a message via Skype™ to Ulus015
Dot.: depilacja strefy bikini - Koszmar!

Cytat:
Napisane przez nicole697 Pokaż wiadomość
Chyba zostaje Ci dermatolog. Ja czasem też tak mam, tylko pewnie w mniejszym stopniu, bo pojawiają się tylko czasem krostki. Moim zdaniem powinnaś poczekac, aż to się ładnie zagoi, nie depilowac się przez kilka dni absolutnie niczym i jak nic nie zejdzie to iśc do dermatologa. Mi bardzo pomaga na wrażliwą skórę bikini po depilacji krem AVENE Cicalfate. Kosztuje ok 50 zł ale jest bardzo dobry, skóra goi się bardzo szybko i krem starcza na bardzo długo.
smarujesz zaraz po depilacji? Czy jak już pojawią się krostki ?
Ulus015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-01 19:10:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.