!ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-31, 17:51   #1
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241

!ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa


Już jako bodajże głupia 8 latka zaczynałam bawić się z kosmetykami antytrądzikowymi. Zazdrościłam siostrze, też tak chciałam, choć nie miałam dużych problemów ze skórą. Doszło do tego jeszcze podkradanie jej podkładu. Zaowocowało to skórą mieszaną z kupą wągrów, zaczerwieniem a jednocześnie szarą skórą oraz nadmiernym wydzielaniem łoju szczególnie w okolicach nosa.

Zaczynam kurację. Ostatnio używałam Ziaja Nuno, ale mi nie służyła. Szukałam pomocy na wizażu, kwc... Zdecydowałam się na kosmetyki apteczne Avene. Zamówiłam już:
- Avene, Eau Thermale (Woda termalna w spray'u)
- Avene, Cleanance, Gel nettoyant (Żel oczyszczający nie zawierający mydła)
- Avene, Cleanance K (Emulsja regulująca wydzielanie łoju i rogowacenie)

I teraz pytania ode mnie.

Dobry wybór?

Ta emulsja jest z kwasami. Mogę ją używać jako nastolatka?

Dodatkowo powinnam kupić sobie jakiś normalny krem? Co proponujecie?



Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 18:13   #2
SweetDreams93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 244
Dot.: !ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa

Humektan! dziewczynyz wizażu mi poleciły i rownież bardzo chwalę. nie zatyka, leciutki, nawilżający kremik. za jakieś 12 zł. a co do Avene nie mogę poradzić bo sama nie uzywam... ale jestem pewna że apteczne kosmetyki są o niebo lepsze od drogeryjnych.
poszukaj może o nich w innych wątkach
SweetDreams93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 18:17   #3
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: !ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa

Na cerę mieszaną polecam wcieranie wieczorem oliwki. Ja używam Johnson's baby, bo nie mogłam znaleźć Hipp. Polecam, moja skóra jest już w prawie normalnym stanie produkcji łoju, a wcześniej była nastawiona na tryb turbonatłuszczanie.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 18:48   #4
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: !ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa

Heh, przeglądałam kiedyś owy wątek i zastanawiałam się nawet nad tym Humektanem Używałam tej samej oliwki, ale raczej mi nie pomogła .
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 19:52   #5
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: !ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa

Cześć.
Mając taką cerę musisz o nią dbać i to jak najszybciej (żeby ci się nie postarzała). Proponuję żebyś kupiła mydła antybakteryjne, po nim tonik złuszczający i krem rozjaśniający bądz matująco nawilżający. Ważne jest żeby dokładnie oczyszczać skórę rano i wieczorem. Na wieczór możesz przez pewien czas stosować serum flavo C. Skóra powinna ci się po nim "odrodzić" rozjaśnić i poprawić koloryt. Bardzo dobre są kosmetyki Clinique 3 step - choć bardzo drogie, krem Lierac mat chromo (dokładnie nie pamiętam nazwy) Udanej kuracji
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 20:41   #6
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: !ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa

cassatta OK oczyszczać trzeba ale mydło antybakteryjne, tonik złuszczający i krem matujący również wysuszą cerę - a to najgorsze co może być dla tłustej/ mieszanej. Czasem nawilżanie lepiej'matuje'niż te wszystkie cud kremy.
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 21:33   #7
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: !ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa

Niestety mam ten sam problem. Ah, te błedy młodości . Jako nastolatka maziałam się zapychającymi podkładami i kosmetykami antytrądzikowymi (mimo, że trądziku nie mialam) więc teraz pora za to płacić

Napewno od września zaczynam kurację kwasami! Ale chciałabym zacząć działać już teraz.

Również zainteresowały mnie kosmetyki Avene . Też chce nabyć - Żel oczyszczający nie zawierający mydła. Do tego kupuje filtr, a do niego gratis jest woda termalna ( a tak w ogóle, głupio się przyznać, ale własciwie do czego ona służy ? )

a o tej Emulsji z kwasami musze poczytać, chociaż nie wydaje mi się, zeby kwasy na lato to był dobry pomysł.

patent z oliwką tez wypróbuje
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-31, 22:14   #8
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: !ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez cochonnetta Pokaż wiadomość
Niestety mam ten sam problem. Ah, te błedy młodości . Jako nastolatka maziałam się zapychającymi podkładami i kosmetykami antytrądzikowymi (mimo, że trądziku nie mialam) więc teraz pora za to płacić

Napewno od września zaczynam kurację kwasami! Ale chciałabym zacząć działać już teraz.

Również zainteresowały mnie kosmetyki Avene . Też chce nabyć - Żel oczyszczający nie zawierający mydła. Do tego kupuje filtr, a do niego gratis jest woda termalna ( a tak w ogóle, głupio się przyznać, ale własciwie do czego ona służy ? )

a o tej Emulsji z kwasami musze poczytać, chociaż nie wydaje mi się, zeby kwasy na lato to był dobry pomysł.

patent z oliwką tez wypróbuje
Mi woda termalna będzie służyć akurat jako odświeżenie w szkole i wszędzie tam gdzie nie mogę przemyć twarzy
Dlaczego nie polecasz kwasów na lato? Jestem akurat w tym temacie zielona [tak samo z filtrami]
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 22:44   #9
YYYY9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 83
Dot.: !ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa

Ja środkami antytrądzikowymi wysuszyłam sobie cerę i porobiły mi się zmarszczki. Wkurzyłam się. Mimo porów rozszerzonych i błyszczącej cery, zmieniłam kompletnie kosmetyki. Z kosmetyków dla cery tłustej i zanieczyszczonej używam tylko żelu do mycia twarzy. 2-3 razy w tygodniu delikatny peeling. Emulsję nawilżającą dla cery suchej mieszanej i normalnej olay stosuję po myciu. Jest bardzo lekka i nie zatyka porów a jednocześnie super nawilża. Żeby sie nie świecić używam podkładu i pudru. Jeśli mi pryszcz wyskoczy, stosuję miejscowo davercin płyn (na receptę). Czas od czasu posmaruję tym całą twarz, to zaskórniki się zmniejszają. Ogólnie stan cery bardzo się poprawił. Jest gładka i nawilżona a pory się zmniejszyły, choć są nadal widoczne. Moim zdaniem lepiej nie używać żadnych drażniących kosmetyków, jak mydło siarkowe, bo to tylko pogorszy sprawę.
YYYY9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 22:48   #10
YYYY9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 83
Dot.: !ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez Clarissa:) Pokaż wiadomość
cassatta OK oczyszczać trzeba ale mydło antybakteryjne, tonik złuszczający i krem matujący również wysuszą cerę - a to najgorsze co może być dla tłustej/ mieszanej. Czasem nawilżanie lepiej'matuje'niż te wszystkie cud kremy.
Zgadzam się. Można sobie tym zniszczyć cerę. Wiem po sobie. To jest dobre może na chwile.
YYYY9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 08:52   #11
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: !ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
Mi woda termalna będzie służyć akurat jako odświeżenie w szkole i wszędzie tam gdzie nie mogę przemyć twarzy
Dlaczego nie polecasz kwasów na lato? Jestem akurat w tym temacie zielona [tak samo z filtrami]
bo pod wpływem słońca kwasy mogą spowodować przebarwienia jeżeli nie jest zapewniona odpowiednia ochrona. Jeżeli już koniecznie chcesz ten krem z kwasem to tylko z wysokim filtrem min 50 + raczej aptecznym. I musisz słonca unikać
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-01, 09:42   #12
gliwiczanka
Raczkowanie
 
Avatar gliwiczanka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 161
Dot.: !ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa

mam podobną cerę do twojej z tych samych powodów. hmm, przede wszystkim nawilż porządnie skórę - ja używam kremu Humektan, bo lekki i mnie nie zapycha.

co do termalki- nie zapomnij na końcu wytrzeć twarzy, bo inaczej woda może ci przesuszyć skórę.
__________________
gienek ;**

Edytowane przez gliwiczanka
Czas edycji: 2008-06-01 o 16:31
gliwiczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 13:44   #13
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: !ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez cochonnetta Pokaż wiadomość
bo pod wpływem słońca kwasy mogą spowodować przebarwienia jeżeli nie jest zapewniona odpowiednia ochrona. Jeżeli już koniecznie chcesz ten krem z kwasem to tylko z wysokim filtrem min 50 + raczej aptecznym. I musisz słonca unikać
Nawet jeśli będę ją stosować wyłącznie na noc?
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 14:23   #14
bambinosek
Raczkowanie
 
Avatar bambinosek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kuj-pomorskie
Wiadomości: 55
Dot.: !ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
Nawet jeśli będę ją stosować wyłącznie na noc?
Przy stosowaniu kwasów trzeba uzywać najwyzszych filtrów bez względu na to, czy kwasy stosuje sie na dzien czy na noc. Nawet juz po skonczeniu kuracji kwasowej filtry nalezy stosować jeszcze przynajmniej przez 2-3 tygodnie, inaczej moga pojawic sie przebarwienia, zwłaszcza, ze o tej porze roku slonce swieci najmocniej. Dlatego zabawe z kwasami najlepiej rozpoczynac na jesieni.
bambinosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 15:25   #15
caya
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 673
Dot.: !ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez bambinosek Pokaż wiadomość
Przy stosowaniu kwasów trzeba uzywać najwyzszych filtrów bez względu na to, czy kwasy stosuje sie na dzien czy na noc. Nawet juz po skonczeniu kuracji kwasowej filtry nalezy stosować jeszcze przynajmniej przez 2-3 tygodnie, inaczej moga pojawic sie przebarwienia, zwłaszcza, ze o tej porze roku slonce swieci najmocniej. Dlatego zabawe z kwasami najlepiej rozpoczynac na jesieni.
właśnie. A poza tym filtry łatwo się scierają, nawet o tym nie będziesz wiedziała a porobią sie plamy. No i najczesciej filtry są dosyć tłuste, a w lecie to raczej nieprzyjemne uczucie jak na twarzy warstwa tłuszczu

p.s. nie ma czegos takiego jak 'kosmetyki apteczne' to firma decyduje gdzie bedzie rozprowadzac swoje kosmetyki. A my wierzymy ze te 'apteczne' to jakies magiczne specyfiki

pozdrawiam i życze powodzenia swoja droga, z ciekawosci ile masz lat? jesli moge spytac bo jakos błędy z przeszłosci zabrzmiały mi bardzo dorośle, a tu się okazuje że Ty tez jestes nastolatką.

Ja ze swojego doswiadczenia z przeroznymi kometykami czesto wybierałam np żele do tradzikowej cery bo wtedy czułam ze mam dobrze oczyszczona skóre, a nie wysuszona. Ogółem zawsze miałam strasznie sucha cere, jednak chyba dzieki temu że czesto oczyszczałam twarz mam teraz gładką.
Jak widać kazdemu co innego pasuje pozdrawiam
caya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 18:45   #16
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: !ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa

Dziękuje za odpowiedzi Eh, czyli chyba będę musiała tą emulsje schować do szafy Obecnie mam 15 lat, a ze śmieciuchami "bawiłam sie" już w wieku bodajże 8 lat więc trochę już od tego czasu minęło...i to widać po skórze

Najgorzej jest gdy się nie wyśpie[czyli zawsze gdy ide do szkoły]. Skóra wygląda fatalnie i wągry po prostu wychodzą na wierzch, ale nie tak, że można się ich pozbyć. W domu tego nie mam. Ciągle czuje się brudna. Dochodzi do tego jeszcze zaróżowienie.
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 18:57   #17
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: !ROZPOCZYNAM KURACJE!...czyli kara za błędy dzieciństwa

nie martw się , tez jak się nie wyśpię wyglądam tragicznie . Jak się wyspię to jest minimalnie lepiej

faktycznie lepiej póki co schowaj tą emulsje, bo może narobić więcej szkody niż pożytku. Od jesieni tez zaczynam przygode z kwasami, tyle, ze ja chce kupić effacklar K. aha, i jak zaczniesz jesienią to rownież pamiętaj o filtrach !

co do tych aptecznych to niekoniecznie tak, moim zdaniem nie ma co porównywać Avene czy La-Roche Posay do firm drogeryjnych, ale np. kosmetyki Vichy podobno sa kiepskie

aha i mialam się pochwalić, że posmarowałam się wczoraj tą oliwką i dzisiaj było minimalnie lepiej
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.