balsam a lupiez pstry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-13, 17:33   #1
freya82
Raczkowanie
 
Avatar freya82
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 60
Unhappy

balsam a lupiez pstry


mam problem z lupiezem pstrym a mianowicie nie wiem jakiego balsamu uzywac, slyszalam ze np po oliwce moze wrocic, wiec uzywalam balsamu "Dove" i lupiez wrocil, prosze o pomoc, rade, czy nie moge uzywac zadnego balsamu? jezeli moge to jakiego? czego umikac zeby nie wracal? prosze poradzcie
pozdr
freya82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 07:15   #2
lolitax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 28
Dot.: balsam a lupiez pstry

W celu zlikwidowania łupieżu pstrego ,powinnaś smarować plamki maścią haskofungin 2xdziennie . ponadto doustnie Furaxin 2xdziennie . Koniecznie co dwa nacierać się nizoralem może być nizoxin ,jest tańszy ,po 5 min. spłókać przez 2 do 3 tygodni niebędziesz go już miała . potem zainwestuj w balsam jaki ci sie tylko podoba , nawet oliwka może być . nieobawiaj się opalać , powodzenia w leczeniu
lolitax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 10:57   #3
marika123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiadomości: 15
Dot.: balsam a lupiez pstry

cześć.
ja mam białe plamy na twarzy i pytanie do lolitax,czy te maści i tabletki maja zastosowanie jeżeli chodzi o twarz?
marika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 08:26   #4
lolitax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 28
Dot.: balsam a lupiez pstry

A czy lekarz zdiagnozował że to łupież pstry . ? czy sama sobie ................?
lolitax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 18:14   #5
marika123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiadomości: 15
Dot.: balsam a lupiez pstry

wszystko wskazuje na łupież pstry,do lekarza dopiero się wybieram,a pytanie zadałam profilaktycznie..........
marika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 07:32   #6
lolitax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 28
Dot.: balsam a lupiez pstry

Bo to może być brak pigmętu w skótek opalania . Bo łupież pstry nieobjamwia się najpierw białymi plamami , tylko są one najpierw brunatne a potem robią się białe . dermatolog ci powie .sama jestem ciekawa czy to może jakaś odmiana łupieżu pstrego . napisz coś jak przyjdziez od dermatologa
lolitax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 09:10   #7
marika123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Zgorzelec
Wiadomości: 15
Dot.: balsam a lupiez pstry

jejku,to moze być jeszcze brak pigmentu?Tylko tak się zastanawiam,bo te plamy nawet jak sie nie opalam to się rozprzestrzeniaja,mam je juz na szyji.W poniedziałek mam wizytę u lekarza wiec dam odpowiedź.Pozdrawiam!
marika123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-21, 19:33   #8
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: balsam a lupiez pstry

Powiem ci tak, balsam tutaj nic do tego nie ma... lupiez pstry pojawia sie w miejscach wlosowatych... skad? przyczyny moga byc rozne, mniejsza o to... ja tez mialam z tym problem... mi lekarz przepisal Peveryl... trzy dni kuracji, i plamy znikaja... jak mozesz to daj potem znac co u ciebie, tzn co lekarz przepisal i wogole, jestem ciekawa... bo moj lupiez co rok w okolicach wiosny powraca... z tego co mi lekarz mowil,mozliwe ze to alergicznie...
bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 18:55   #9
MKarkosz
Przyczajenie
 
Avatar MKarkosz
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: balsam a lupiez pstry

Dzoewczyny, ja również borykam się z łupieżem pstrym. Byłam dzisiaj u dermatologa, który zalecił mi smarowanie plamek jodyna oraz lamistilem. Powiedział, że kuracja bedzie trwała ok 7 dni...to dośc długo a z tego co wyczytałam Wy szybciej się wyleczyłyście. Powiedzcie, czy leki o których wspominacie czyli:
Peveryl
haskofungin masc
Furaxin
to są leki na recepte??
MKarkosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 19:19   #10
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: balsam a lupiez pstry

Peveryl jest na recepte... opakowanie w ktorym są 3 saszetki kosztuje ok 45zł... drogo,ale szybko i skutecznie... kuracje stosuje sie tylko trzy dni, i łupież znika...
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 21:30   #11
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: balsam a lupiez pstry

zalecił mi smarowanie plamek jodyna oraz lamistilem. Powiedział, że kuracja bedzie trwała ok 7 dni...
dobra kuracja.

Powiedzcie, czy leki o których wspominacie czyli:
Peveryl
haskofungin masc
Furaxin
to są leki na recepte?

Pevaryl- na receptę.
Hascofungin- na receptę
Furaxin- nie istnieje w Polsce
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-11, 22:28   #12
UkrytyPodNickiem
Raczkowanie
 
Avatar UkrytyPodNickiem
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 295
Dot.: balsam a lupiez pstry

znajoma ma lupiez pstry od kilku dobrych lat.leczyla ale nieskutecznie .. zawsze powracał...cale plecy ma w plamki !
__________________
zapraszam http://picasaweb.google.com/ukrytypodnickiem
UkrytyPodNickiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 09:53   #13
MKarkosz
Przyczajenie
 
Avatar MKarkosz
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: balsam a lupiez pstry

Powiedzcie mi po czym mam poznać, że łupież jest już wyleczony??
Przeciez te białe plamy nie znikną od razu, tylko trzeba je spróbować opalic. I to mnie własnie zastanawia, skąd bedę wiedziała, że już wyleczyłam łupież i kiedy mam się pokazać na słońcu??
U mnie słońce powoduje nasilenie, wiec mimo pięknej pogody muszę siedzieć w domu i chodzić w bluzkach na długi rękaw...więc skąd mam wiedziec kiedy się ponownie pokazać słoneczkowi??
MKarkosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 09:56   #14
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: balsam a lupiez pstry

no ja powiem tak... moj łupież jest koloru ciemniejszego niż ciało... takie jakby brudneijsze plamki... wlasnie dopiero po kuracji robia sie one jasniutkie... i nromalnie sie opalaja...
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 15:09   #15
khtm15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Dot.: balsam a lupiez pstry

Ja tez mam łupież pstry. Byłam u dermatologa i przepisal mi maść MICONAL(18,90) Kazala mi smarować wieczorem i zmywać rano...kuracja ma trawć 14 dni juz 8 dzien smaruje sie tą maścia ale nic nie pomaga kompletnie nic ani jedna plamka nie znikla a mam całe plecy dekolt teraz mi juz sie na ramiona rozprzestrzenia nie moge zalozyc zadnych bluzek an ramiaczkach bo te plami wyglądaj okropnie. Słyszałam ze niektórych pomógł NIZORAL więc postanowilam ze sprubuje tym dzisiaj kupiłam i nasmarowałam sie tym mam wielka nadzieje ze to zniknie. A wy tu mówicie ze jak sie ma białe plami to tzrena to opalić ja mam tylko białe plami mam ciemna karnacje i szybko sie opalam nawet jak nie lece plackiem na basenie. No wlasnie na opalonym ciele te palmki są BARDZO widoczne. i skąd mam wiedzieć ze powinnam opalic te plami jak mam tylko białe a pod wpływem słońca tych plamek jest więcej wiec nie chce narzc sie ze jak wyjde znow na slonce to bede miala ich wiecej bo mam juz naprawde duzo tych cholernych plamek (całe plecy dekolt na szyji mi sie robi juz i na ramionach(((() Nie wiem juz co mam robić...Chcialabym miec juz spokuj ta chorobą mam nadzieje ze po tym nizoralu mi przejdzie chociaż chcialabym zeby te plamki nie rozprzestrzeniały...
__________________
Smutna...Nie Wiem Co Mam Robić...Pomocy!!!
khtm15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 15:34   #16
Madae
Przyczajenie
 
Avatar Madae
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 11
Dot.: balsam a lupiez pstry

Ja też to miałam i mi pomógł Nizoral. Kupice sobie całą butlę i myjcie codziennie głowę (zwłaszcza tył) i dokładnie wszystkie miejsca gdzie są plamki.
Nie słukujcie od razu tylko trzymajcie tyle minut ile jest napisane na opakowaniu. Mi po 2, 3 tygodniach zniknął.
Madae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 19:14   #17
maja21
Raczkowanie
 
Avatar maja21
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 39
Dot.: balsam a lupiez pstry

Niestety lupiez pstry lubi powracac. Wazne jest aby w czasie leczenia nie zapomniec o skorze glowy,tam wlasnie ukrywaja sie zarodniki tego grzyba i moga sie rozsiac na inne czesci ciala. Najlepiej zastosowac Nizoral lub jego odpowiedniki.
maja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-19, 12:17   #18
Malfina0700
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1
Dot.: balsam a lupiez pstry

Witam
Od ponad pól roku zaczely pojawiac mi sie biale plamki na plecach bardzo czesto chdozilam na solarium i myslalam ze to od tego ze moze sie za bardzo spalilam lub cos z pigmentem przestalam chodzic plamki wcale nei znikaly wrecz przeciwnei byly coraz wieksze przyszly wakcje plamy zniknely opalily sie na sloncu miesiac temu gdy plamy calkiem zniknely mialam wesele poszlam 2 razy na solarium(stojace) plamy powrocily duzo wieksze i sa na calych plecach ramionach przenosza si ena dekold jestem załamana nie wiem co mam z tym zrobic bylam dzisiaj u lekarza pokazalam plecy i pani doktor nawet nei przypatrujac si epowiedziala ze to lupierz pstry dala mi recepte na jakis robiony w aptece plyn i zel przed tym mam smarowac plecy woda z octem bo ten lek dziala w kwasnym srodowisku czy to mi pomoze czy plamy znikna czytalam ze ciezko jest sie tego pozbyc a pozneij to i tak powraca czy to mozna wyleczyc czy jest to tylko zaleczanie tego paskudstwa ;/ jezeli ktos wie jak sie tego pozbyc najszybciej i czego powinnam unikac prosze PISZCIE !!!!!!!!!!!!
z gory dziekuje ...
Malfina0700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-03, 09:38   #19
Ryzkags
Przyczajenie
 
Avatar Ryzkags
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2
Dot.: balsam a lupiez pstry

Nizoral jest do kitu. Wiem, bo próbowałam i wydaje mi się, że jest spoko tylko do normalnego łupieżu. Ja używałam zestawu Pityver, bo wyskoczył mi łupież pstry na głowie i na plecach. Najbardziej opłacało się kupić po prostu cały zestaw. Kończę już praktycznie kurację bo kończą mi się te kosmetyki, ale stan mojej skóry od dłuższego czasu jest już w porządku ale wolę skończyć zestaw, żeby mieć pewność, że nie wróci
Ryzkags jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-27, 10:50   #20
ika_05
Przyczajenie
 
Avatar ika_05
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 11
Dot.: balsam a lupiez pstry

Nizoral chyba nie pomaga na łupież pstry, może na taki normalny to tak. Ja też stosuje już od miesiąca Pityver ten cały zestaw i jestem mega zadowolona, przede wszystkim już nie swędzi i już prawie plam nie ma
ika_05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 09:03   #21
fancy_45
Przyczajenie
 
Avatar fancy_45
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 11
Dot.: balsam a lupiez pstry

Cytat:
Napisane przez ika_05 Pokaż wiadomość
Nizoral chyba nie pomaga na łupież pstry, może na taki normalny to tak. Ja też stosuje już od miesiąca Pityver ten cały zestaw i jestem mega zadowolona, przede wszystkim już nie swędzi i już prawie plam nie ma
A stosujesz na całe ciało? Bo ja mam tylko na głowie i myślisz, że powinnam też się profilaktycznie całą smarować? Słyszałam, że lubi się szybko przenosić.
__________________
fancy_45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-28, 09:45   #22
Leenaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 18
Dot.: balsam a lupiez pstry

Dziewczyny, a co robicie po kuracji? Bo moja mama jest już po, w zasadzie pozbyła się już wszystkich plam, ale boi się, że to może wrócić Czy stosujecie ten szampon profilaktycznie w okresie letnim?
Leenaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 08:37   #23
zywe_srebro
Raczkowanie
 
Avatar zywe_srebro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 116
Dot.: balsam a lupiez pstry

Podłączam się pod pytanie. Tego pityvera albo innych tego typu szamponów można używać też w tzw. międzyczasie czy lepiej sobie odpuścić żeby nie było odwrotnego efektu?
Higiena to podstawa, ale jakoś tak w głowie lęk siedzi, że to wróci w niezapowiedzianym momencie
zywe_srebro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 12:10   #24
Sariah
Raczkowanie
 
Avatar Sariah
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 499
Dot.: balsam a lupiez pstry

Cytat:
Napisane przez zywe_srebro Pokaż wiadomość
Podłączam się pod pytanie. Tego pityvera albo innych tego typu szamponów można używać też w tzw. międzyczasie czy lepiej sobie odpuścić żeby nie było odwrotnego efektu?
Higiena to podstawa, ale jakoś tak w głowie lęk siedzi, że to wróci w niezapowiedzianym momencie
Takie rzeczy jak pityver to raczej jako wsparcie do normalnie przepisanych leków i potem po ich odstawieniu zeby zminimalizowac ryzyko nawrotów raczej. Ale podobno są ok wtedy.

Edytowane przez Sariah
Czas edycji: 2020-05-14 o 06:33
Sariah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-16 13:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.