Biura Podróży - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Porady i dyskusje na temat wycieczek, wakacji, urlopów, wyjazdów w Polsce i zagranicą. Opinie o tym, jak zorganizować wyjazd własny lub z biurem podróży. Uzyskasz informacje o cenach, noclegach, hotelach, pensjonatach, kempingach, tanich biletach lotniczych, na co się przygotować, jakie dokumenty zabrać, jak spakować walizkę i bagaż podręczny, czym dojechać, na co się zaszczepić przed wyjazdem zagranicznym.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-01-10, 22:40   #1291
JennyAniolek
Zakorzenienie

Dot.: Biura Podróży

My również korzystaliśmy z Itaki - byliśmy z nimi 2 razy (na Fuercie i na Dominikanie); wszystko było ok i polecam

Moi rodzice latają z TUI i też zawsze zadowoleni

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 20:35   #1292
Historia O
BAN stały

No tak się właśnie zastanawiam czy nie zapolować na jakiego ciepłego lasta w lutym...
Historia O jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 21:42   #1293
moja imaginacja
Zakorzenienie

Cześć! Mam pare pytan. Chcialabym na początku września wyjechać z TŻ na 5 dni-tydzień na wakacje, wiadomo chętnie Chorwacja, Grecja, Hiszpania, ale ze względu na to,że chcielibyśmy max. Wydać 1600/os z wyżywieniem, myślimy głównie o Bułgarii, bo wakacje tam są chyba najtańsze. Myślicie ze za takie pieniądze uda nam się, jeśli byśmy chcieli wykupić wakacje około sierpnia?(wczesniej raczej nie damy rady). i z jakim biurem? Zależy nam raczej na samolocie, bo z podróżami autokarem to ja mam problem
moja imaginacja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 11:15   #1294
bencowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Cześć! Mam pare pytan. Chcialabym na początku września wyjechać z TŻ na 5 dni-tydzień na wakacje, wiadomo chętnie Chorwacja, Grecja, Hiszpania, ale ze względu na to,że chcielibyśmy max. Wydać 1600/os z wyżywieniem, myślimy głównie o Bułgarii, bo wakacje tam są chyba najtańsze. Myślicie ze za takie pieniądze uda nam się, jeśli byśmy chcieli wykupić wakacje około sierpnia?(wczesniej raczej nie damy rady). i z jakim biurem? Zależy nam raczej na samolocie, bo z podróżami autokarem to ja mam problem

My z Tżtem w zeszłym roku byliśmy na początku września w Tunezji. Koszt 1780 zł z all inclusive, ale były też tańsze oferty. Teraz myślimy o Egipcie
Byliśmy z Best Reisen.
bencowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 20:57   #1295
miczka84
Wtajemniczenie

GG do miczka84

Cytat:
Napisane przez moja imaginacja Pokaż wiadomość
Taka cena w szczycie sezonu bedzie ciezko... zrobcie paszporty moze cos z Egiptu czy Tunezji sie uda
miczka84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 12:00   #1296
Magdu_La
BAN stały

Ja jak na razie to jeszcze nie pojechałam w swoim życiu na takie 'zorganizowane' wakacje nie wiem, chyba po prostu lubię inną formę zwiedzania – tzn lubię się gubić (często z przewodnikiem w ręce) i w ten sposób odkrywać fajne miejsca Jak na razie w ten sposób mam obcykany Wiedeń, Bratysławę, Mińsk i Rygę. Bilety najczęściej kupuję za jakieś niewielkie pieniądze na stronce biura aura. Ale to jak mówię to opcja na podróż autokarem i trochę dzikie zwiedzanie Często też zdarza mi się jeździć stopem więc jeśli jest jakaś chętna to możemy się umówić i gdzieś wyskoczyć wspólnie.
Magdu_La jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 08:41   #1297
Friese
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Magdu_La Pokaż wiadomość
Ja jak na razie to jeszcze nie pojechałam w swoim życiu na takie 'zorganizowane' wakacje nie wiem, chyba po prostu lubię inną formę zwiedzania – tzn lubię się gubić (często z przewodnikiem w ręce) i w ten sposób odkrywać fajne miejsca Jak na razie w ten sposób mam obcykany Wiedeń, Bratysławę, Mińsk i Rygę. Bilety najczęściej kupuję za jakieś niewielkie pieniądze na stronce biura aura. Ale to jak mówię to opcja na podróż autokarem i trochę dzikie zwiedzanie Często też zdarza mi się jeździć stopem więc jeśli jest jakaś chętna to możemy się umówić i gdzieś wyskoczyć wspólnie.
aż sprawdziłam z ciekawości ceny Biura Aura - bo pierwszy raz o takim biurze słyszę.
I słabo to wygląda przy np Polskim Busie

a biurem aura bilet 280 zł a z polskim busem 60 zł więc 220 zł robi mi wielką różnicę

Wpisałam tu i tu:

Warszawa - Wiedeń 21.05.2015
powrót: Wiedeń - Warszawa 24.05.2015

i rezultaty:

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dd.jpg (63,5 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dd2.jpg (34,2 KB, 0 załadowań)

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2015-01-30 o 08:43
Friese jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 12:28   #1298
Vivienne
... choć nie Westwood

Nieudolna reklama. ..

Stanisław Lem

Vivienne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 22:27   #1299
Darczynek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bencowa Pokaż wiadomość
My z Tżtem w zeszłym roku byliśmy na początku września w Tunezji. Koszt 1780 zł z all inclusive, ale były też tańsze oferty. Teraz myślimy o Egipcie
Byliśmy z Best Reisen.
ja raczej bałabym się jechać do Egiptu w obecnych czasach.

Cytat:
Napisane przez janka_skakanka Pokaż wiadomość
My z rodziną zawsze mamy takie postanowienie, że 2 razy w roku wyjezdzamy za granicę: zimą i latem. Na Sycylii byliśmy 2 lata temu, sami sobie organizowaliśmy cały wyjazd, ale to też dlatego, że mąż ma tam znajomych. Z kolei zimą zawsze wybieramy się z zaprzyjaznionym biurem BFC. W tym roku jedziemy 21 marca do La Thuile
Zazdroszczę, my w wakacje, jesteśmy mocno zajęci robotą. W La Thuile nie byłam, ale zamierzam też może za rok się tam wybrać. Jak byliśmy w Val di Sole to narciarze polecali nam tam ponad 10 kilometrową trasę zjazdową właśnie w rejonie, gdzie jedziesz. W tym roku podszlifujemy nasze umiejętności i w następnym okiełznamy szczyt
Stary 2015-02-06, 13:04   #1300
miczka84
Wtajemniczenie

GG do miczka84

a co z Egiptem nie tak?
Stary 2015-02-12, 01:07   #1301
Friese
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez miczka84 Pokaż wiadomość
a co z Egiptem nie tak?

zapewne o tą wiadomość sprzed 9 dni temu:

Dwie bomby na lotnisku i eksplozja w mieście. Kair w stanie pogotowia /tvn24/

lub te:
6 luty 2015: Egipskie śmigłowce Apache przeprowadziły serię ataków na pozycje islamistów na półwyspie Synaj, zabijając 27 bojowników
2 luty 2015: Pokojowy protest z różami w ręku. Policjant strzelił, zginęła kobieta
30 stycznia 2015: Państwo Islamskie przyznaje się zamachów w Egipcie

radzę poczytać najnowsze wiadomości z Egiptu
http://www.tvn24.pl/egipt,3466,t
http://wiadomosci.wp.pl/query,egipt,...4539&_ticrsn=3

znalazłam forum bo ludzie trochę się boją lecieć do egiptu i piszą wątki w tym miesiącu, np tu:
szędzie jest "bezpiecznie".Szczegó lnie w krajach arabskich.Synaj centralny w Egipcie.., no to nie w kij dmuchał.Ogłosili podległość i złożyli przysięgę na wierność kalifatowi.No a od tego już niedaleka droga do urządzania święta ofiarowania dla niewiernych.Póki co armia jeszcze panuje nad sytuacją.Pytanie jak długo.Ale co ma wisieć,nie utonie.Więc to względne "bezpieczeństwo",jest trochę kruche.Każdy musi sam problem bezpieczeństwa roztrzygnąć,biorąc lekką poprawkę na straszenie przez pismaków.Przecież tu na forum nikt odpowiedzialny nie zagwarantuje nikomu bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia.To trzeba samemu rozczytać,wybrać po swojemu,no bo potem tu podpowiadaczom tym za,a nawet przeciw nikt nie złoży reklamacji.

poczytaj sobie: Czy jest obecnie bezpiecznie w egipcie? założony wątek w dniu 03.02.15, 13:37

warto śledzić tutaj:
MSZ - OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH
http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_...0:Egipt#africa
Stary 2015-02-12, 16:19   #1302
miczka84
Wtajemniczenie

GG do miczka84

rozbuchane przez media... ponad stan...

rodzice byli w Turcji podczas tych niby zamieszek na objeździe i wcale nie odczuli ...

W Grecji miałam klientów też zwiedzali bez przeszkód

w Rainbow wycieczki objazdowe się odbywają bez zmian.. w innych biurach też
w kurortach tym bardziej śmiało można wypoczywać

Edytowane przez miczka84
Czas edycji: 2015-02-12 o 16:20
Stary 2015-02-12, 22:27   #1303
aleksjaaa
Rozeznanie

Ja bylam w Egipcie latem 2013, w czasie gdy niektore kraje nakazaly swoim biurom podrozy odwolac zarezerwowane wczasy i zadnego niebezieczenstwa nie widzialam jedyny minus - nie moglam zwiedzic Kairu, zobaczyc piramid
aleksjaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 14:18   #1304
Jort
Przyczajenie

A z jakim biurem dobrze lecieć do Grecji? Chodzi o uczciwy stosunek cena- jakość i samą ofertę. Wiem, że Grecos- wiadomo, specjalizują się w tym kierunku, a co dalej?
Jort jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 17:52   #1305
miczka84
Wtajemniczenie

GG do miczka84

się polecam Rainbow Tours duży wybór fajne nowe wyspy Skopelos Limnos

do pozwiedzania Kreta do wypoczynku Zante
Stary 2015-02-17, 11:27   #1306
Friese
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jort Pokaż wiadomość
A z jakim biurem dobrze lecieć do Grecji? Chodzi o uczciwy stosunek cena- jakość i samą ofertę. Wiem, że Grecos- wiadomo, specjalizują się w tym kierunku, a co dalej?
ja bylam z ecco travel na krecie - drogo
ale jakosc super, hotel agia marina 5* (chania) swietny
Stary 2015-02-18, 12:54   #1307
Jort
Przyczajenie

Dziękuję za opinie, ja na razie jestem prawie zdecydowana na Rodos. Chciałabym zobaczyć wiele miejsc, w głowie się miesza od tego wyboru, ale chyba zacznę właśnie od Rodos.
Myślę o Neckermannie lub Rainbow, Grecos jest droższy...
Jort jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 10:59   #1308
scorpionec
Zakorzenienie

Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."

byłam z rainbow na sycylii i na krecie.. Na sycylii sprawili się super Kreta porażka..
Hotel piękny kiani beach... ale rezydentki to dno i metr mułu..

Łaska wielka ,że odwiedzają hotele,na lotnisku przy wylocie wielce obrażone,że ktoś o coś zapytał, zrobiły takie zamieszanie, że tylko dzięki interwencji rezydentów grecosa (na szczęście turyści z tego biura wracali tym samym lotem) udało się zakończyć odprawę.. załagodzili sprawę zarówno z obsługa lotniska (panie z rainbow wpieniły grecką obsługę chyba jeszcze bardziej niż nas klientów ) i cierpliwie pomagali wszystkim Polakom nie tylko własnym klientom a nasze rezydentki stały naburmuszone i patrzyły z pogardą jak tamci pracują.

Na Sycylii byłam parę lat temu i wyglądało to zupełnie inaczej. Np rezydent odbierał gości z lotniska i wysiadał kolejno przy każdym hotelu i pomagał załatwić sprawy przy meldunku w wybranym hotelu albo chociaż odprowadzał do recepcji.. Tym razem rezydentka wsiadła tylko do autokaru na lotnisku coś tam zaburczała pod nosem i wysiadła.
Kierowca podjeżdżając pod hotel wysadzał ludzi radź se sam.

No i jak ktoś zna angielski to ok. Ale w naszej grupie było sporo ludzi nie znających języka i zwyczajnie nie poradzili sobie z meldunkiem w hotelu. Ja poszłam do pokoju z dziećmi a mój tż został i pomagał meldować się ludziom ponad godzinę. No sorry ale to chyba obowiązek organizatora ??
scorpionec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 10:13   #1309
wiedzma_6
Przyczajenie

Dot.: Lublin-biura podróży-co polecacie?

Witam
polecam biuro podrozy Watra-Trawel z Lublina. W ubiegłym roku bylam z tym biurem na obozie w Hiszpanii Brak jakichkolwiek zastrzezen, bardzo fajnie i ciekawie zaplanowany czas, sympatyczni opiekunowie i fajna armosfera W tym roku tez mam zamiar wybrać się na oboz z tym biurem tylko do Bulgarii. Wiec zachęcam do wyjazdow, bo warto!
wiedzma_6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 19:19   #1310
Kasienka_ulala
Przyczajenie

Biuro podróży

Co sądzicie o Juwentur Koszalin? Jadę w tym roku z tego biura na obóz. Oferta jest zachęcająca, ale obawiam się przede wszystkim opieki i tego co zastanę na miejscu. A może polecacie jakieś inne sprawdzone biura
Kasienka_ulala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 15:05   #1311
Jagoda0770
Przyczajenie

Na pewno jest wiele roznych biur godnych polecenia. Nasza grupka przyzwyczaila sie do biura podrózt z Gliwic..kiedys z nimi jezdzili moi rodzice a ja z kolezankami na obozy jezykowe i narciarskie na Słowacje.
Mozna by powiedziec ..ze z tym biurem jezdze całe zycie...
Raz ich "zdradziłam" ale powrot był szybki

Trzy razy w roku korzystamy z ich usług.

Lato - ostatnio Grecja Paralia. W tym roku tez.

Chetnie sie wam pochwale co sobie wybralismy w tym roku

Hotel Viktoria. Super połozenie, super cena.

http://www.dagatravel.pl/grecja-lato...20-527200.html
Zima juz kilka sezonów Włochy.

Polecam Narty we Włoszech tylko autokarem

Byłam raz samolotem i uwazam to za wyrzucone pieniądze. Zreszta sami sobie porównajcie ceny
to jest ich zimowa strona

http://www.narty-wlochy.it/

Narciarskie 7 dni spedziłam w tym roku w Livigno

a Sylwester spedziłam w Val di Sole w Hotelu Zanella. Fantastyczny własciciel. No i to co mi sie najbardziej podobało. Spacer po ulicy w szlafrokach od hotelu do basenow termalnych.
Wyciagi, baseny termalne, super jedzonko. Polecam serdecznie.

jesli chcecie wybrac sie z tym biurem Look of travel

podaje wam ich stronke

http://www.dagatravel.pl/index.php

Moze warto poszperać,

Moja mama jedzie w tym roku do Chorwacji

Fajny hotelik ale boje sie cen. Grecja tansza i chyba a nawet na pewno bardziej imprezowa

Hotel Opatija
http://www.dagatravel.pl/hotel-opati...03-532632.html

Te dyskoteki w Paralii - zobaczcie sami
https://www.youtube.com/watch?v=h30rlI2J9h8

Zabawa do bialego rana za małe pieniadze

Jagoda0770 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 23:00   #1312
motylek66
Raczkowanie

Ja latałam z kilkoma biurami na wczasy, najbardziej podpasowało mi alfa star z tego względu, że jako jedyni nie przekładali mi lotów. Inne biura zawsze, a to o godzinę, a to o siedem...

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 08:57   #1313
Dagunia
Komplikatorka

Cytat:
Napisane przez motylek66 Pokaż wiadomość
Ja latałam z kilkoma biurami na wczasy, najbardziej podpasowało mi alfa star z tego względu, że jako jedyni nie przekładali mi lotów. Inne biura zawsze, a to o godzinę, a to o siedem...
Ja w tym roku lecę z Alfa i ... raz przełożyli wylot o jeden dzień, a 3 tyg później przełożyli wylot na inne lotnisko i znów inny dzień

Wy mówicie na to „lista grzechów”, ja mówię – weekend...
Dagunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 17:10   #1314
Kukunia23
Rozeznanie

Witam, czy ktoś się orientuje w jakich cenach można upolować lasta do bułgarii z all w pierwszej połowie lipca? jak wachaja się ceny? nigdy jeszcze lasta nie kupowałam tylko z wyprzedzeniem.
czy w tym terminnie możliwe jest trafić niezłą ofertę za max 1600zł? inne kraje też mnie interesują ale wiem że np. grecja chyba nie zmieści się tej kwocie na lasta z all.
Proszę o informacje ososby które już polowały na takie ofery w tym terminie

Kukunia23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 09:19   #1315
kuleczka777
Zakorzenienie

GG do kuleczka777

Cytat:
Napisane przez Kukunia23 Pokaż wiadomość
Witam, czy ktoś się orientuje w jakich cenach można upolować lasta do bułgarii z all w pierwszej połowie lipca? jak wachaja się ceny? nigdy jeszcze lasta nie kupowałam tylko z wyprzedzeniem.
czy w tym terminnie możliwe jest trafić niezłą ofertę za max 1600zł? inne kraje też mnie interesują ale wiem że np. grecja chyba nie zmieści się tej kwocie na lasta z all.
Proszę o informacje ososby które już polowały na takie ofery w tym terminie

A po co czekać na lasta jak zostaną najgorsze hotele albo najdroższe jak teraz są dobre ceny na Bułgarię i spokojnie się zmieścisz do tych 1600 zł na osobę

http://www.suwaczki.com/tickers/fdqg6c7e8qnfz160.png
kuleczka777 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 16:18   #1316
miczka84
Wtajemniczenie

GG do miczka84

Cytat:
Napisane przez kuleczka777 Pokaż wiadomość
A po co czekać na lasta jak zostaną najgorsze hotele albo najdroższe jak teraz są dobre ceny na Bułgarię i spokojnie się zmieścisz do tych 1600 zł na osobę
chce się powiedzieć lubię to
Stary 2015-04-18, 17:38   #1317
biedronka29
Raczkowanie

czy ktos z was kupował wakacje w tui online? z płatnoscia na miejscu tzn w biurze?
biedronka29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 10:58   #1318
KARI1604
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez biedronka29 Pokaż wiadomość
czy ktos z was kupował wakacje w tui online? z płatnoscia na miejscu tzn w biurze?
Jesli kupujesz wakacje odpowiednio wczesniej to wystarczy rezerwacja a zapłacić mozesz w biurze - tak myslę

Jesli chodzi o biura podróży to wg mnie najlepszy last można kupić w Itace - wyjazdy zorganizowane, natomiast najlepsze loty czarterowe ma TUI a potem Rainbow

Edytowane przez KARI1604
Czas edycji: 2015-04-21 o 11:00
KARI1604 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 20:15   #1319
karola008
Raczkowanie

Hej mam do Was małe pytanko,
planuje wakacje w lipcu, chciałabym pojechać do Hiszpanii/Włoch
myślicie ze dam rade sie zmieścić w 2000zł z AllInc ?
Rozglądam sie juz za ofertami w tui/alfastar ale 2000zł to ciezko z wyzywieniem, a jak sie orientuje na roznych forach to niektorzy piszą ze bez problemu.

Myslicie zeby czekac czy taniej nie bedzie ?
Ew jakies tansze sprawdzone biura podrozy ?
czy moze tez jechać na własną reke ?
karola008 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 09:38   #1320
kuleczka777
Zakorzenienie

GG do kuleczka777

Cytat:
Napisane przez karola008 Pokaż wiadomość
Hej mam do Was małe pytanko,
planuje wakacje w lipcu, chciałabym pojechać do Hiszpanii/Włoch
myślicie ze dam rade sie zmieścić w 2000zł z AllInc ?
Rozglądam sie juz za ofertami w tui/alfastar ale 2000zł to ciezko z wyzywieniem, a jak sie orientuje na roznych forach to niektorzy piszą ze bez problemu.

Myslicie zeby czekac czy taniej nie bedzie ?
Ew jakies tansze sprawdzone biura podrozy ?
czy moze tez jechać na własną reke ?

Jeżeli myślisz o samolocie to niestety do 2000 zł z all inclusive ciężko będzie. Na Twoim miejscu wybrałabym opcję śniadania i obiadokolacje chyba że chcesz być uwiązana przy hotelu na all inclusive bo na plaży nie ma all inclusive i przeznaczyć na to do 2500 zł. Hiszpania i Włochy są drogie. Czy będzie taniej raczej nie ponieważ w tym roku jest mniejsza liczba samolotów. Chyba że myślisz o autokarze to trochę inna opcja. Jak co to zapraszam do mnie chętnie pomogę w wyborze

http://www.suwaczki.com/tickers/fdqg6c7e8qnfz160.png
kuleczka777 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
amigos, biura podrozy, biuro, biuro podróży, jelenia góra, opinie, opinie o biurze podróży, urlop, wakacje, wczasy, wycieczki

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości