okularyy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości

Notka

Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości Szukasz sposobu na zmarszczki? Dolega Ci nadpotliwość? Zbędne kilogramy spędzają Ci sen z powiek? Szukasz rozwiązania? Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-09-29, 12:41   #1
Betkaa032
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9

okularyy


od paru lat nosze soczewki moc -2.5. byłam osatnio u okulisty wyszło mi -3.0 i okulistka przepisała mi okulary. Gdy je nakładam keci mi sie w głowie, wszystko jest takie małe, a proste krawędzie wydają sie mieć zbrzuszenia. Czy to normalne? kiedy to minie? powiem jeszcze że gdy dawno jeszcze w gimanjum nosiłam okulary i od początku dobrze sie w nich czułam. pomocy!
Betkaa032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 16:57   #2
redobsession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 37
Dot.: okularyy

A jakiej masz mocy szkła w okularach?
Ja nie jestem specjalistą ale już ok. 10 lat noszę na zmianę soczewki i okulary przy podobnej jak Twoja wadzie wzroku, okulary noszę najcześciej tylko w domu żeby dać oczom odpocząć. Przy każdej zmianie szkieł w okularach na mocniejsze w ciągu kilku lat, za każdym razem musiałam się przyzwyczajać i to jest normalne i przechodzi jak się oczy przyzwyczają. Problemem zawsze były jakieś dziwne wrażenia odnośnie bliskości obiektów i jakichś drobnych zniekształceń. Ostatnio znowu mam podobnie,bo mam o ćwiartkę mocniejsze szkła i już ok. miesiąca ale nadal mam takie dziwne wrażenia momentami w okularach, z tym, że nie jest to bardzo nasilone i nie przeszkadza za bardzo.
Z tego co Ty napisałaś, to jest chyba dużo gorzej. Może idź do okulisty i zapytaj po prostu.
Pozdrawiam
redobsession jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-01, 15:22   #3
dr Krzysztof Widerkiewicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 26
Dot.: okularyy

Tego typu zaburzenia często występują, gdy wada wzroku jest związana dodatkowo z astygmatyzmem. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Badanie wzroku przed doborem okularów powinno być wykonane do zakropieniu oczu atropiną, ale tak z pewnością było skoro szkła przepisał okulista.
dr Krzysztof Widerkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-02, 18:15   #4
Betkaa032
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: okularyy

Oczy nie były niczym zakrapiane, ale gdy nosiłam okulary jakieś 3 lata temu i były one zwykłe bez cylidrów. Czy to wogóle możliwe , że mam astygmatyzm skoro 3 lata temu go nie miałam? Dodam jeszcze że soczewki noszę normalne i widze wszystko elegancko
Betkaa032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 11:52   #5
dr Krzysztof Widerkiewicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 26
Dot.: okularyy

Więc najprawdopodobniej nie ma Pani astygmatyzmu, jednak na to pytanie najlepiej odpowie okulista
dr Krzysztof Widerkiewicz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-14, 21:58   #6
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: okularyy

miałam podobną sytuację dwa razy w dostępie kilku lat przy zmianie okularów i dwa razy był ten sam powód- źle zmierzony rozstaw osi, poszłam zmierzyli jeszcze raz ogromnie przepraszali za błędy, zmienili na dobre i było ok!
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna - medycyna przyszłości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.