kurs masażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-04, 11:28   #1
marionetka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1

kurs masażu


Witajcie
Chciałam zrobić kurs masażu - czy sa jakieś miejsca które polecacie w tym celu?
Dajcie proszę znać gdzie i kiedy
marionetka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 13:34   #2
kijow
Przyczajenie
 
Avatar kijow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4
Dot.: kurs masażu

W necie z całą pewnością da się znaleźć porady w tym obszarze tematycznym
__________________
Otóż ja lubię widma: zmarli, o ile wiem, przez sześć tysięcy lat nie wyrządzili tyle zła, ile żyjący potrafią narobić w jeden dzień.
kijow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 18:25   #3
halitowy
Raczkowanie
 
Avatar halitowy
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 51
Dot.: kurs masażu

Wszystko zależy od Twojego zacięcia. Jeżeli sama masz już jakieś doświadczenie, oczywiście najlepszym jest iść dalej w szkolenie praktyczne pod okiem profesjonalisty, ale zobacz jaką skarbnicą wiedzy jest youtube, czy nawet video kursy za ułamek kwoty kursu.
Kolejne pytanie, czy chcesz na tym zarabiać, czy rekreacyjnie masować.
halitowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 17:03   #4
olsah135
Przyczajenie
 
Avatar olsah135
 
Zarejestrowany: 2018-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 9
Dot.: kurs masażu

A powiedzcie mi czy mozna zostac masazysta jesli sie zrobi duzo takich kursow odpowiednich? Nie trzeba sie uczyc w szkole jakiejs albo skonczyc fizjoterapii??
__________________
"Myjcie się dziewczyny,
nie znacie dnia ani godziny"
J. Sztaudynger
olsah135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 13:10   #5
Marzenka3112
Przyczajenie
 
Avatar Marzenka3112
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 5
Dot.: kurs masażu

myślę, że na pewno można robić to bez kursów itp ale myślę, że więcej osób pójdzie do kogoś kto skończył chociażby jakiś kurs. Bo masz papier na to, że znasz np anatomię i nie zrobisz nikomu krzywdy itp
Marzenka3112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 09:02   #6
Majeczka28a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 94
Dot.: kurs masażu

Ja szukam takich kursów i nie mogę nigdzie znaleźć jak masować osoby z żylakami. Mam fajną starą książkę gdzie jest opisane co i jak ale chciałabym to skonsultować bo może cos się zmieniło. Jednak w mojej okolicy zero totalne.
Majeczka28a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 16:53   #7
KasiaDaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 34
Dot.: kurs masażu

Przede wszystkim czy masz jakąś wizję gdzie chciałabyś pracować? Bo jeśli chodzii o wszelkie podmioty mające umowę z NFZ to masaż leczniczy może wykonywać tylko osoba mająca dyplom technika masażysty i kwalfikacje Z1. Po kursie można generalnie mieć prywatny gabinet. W załaczniku odpowiednia podstawa prawna.
Co do sensowności tego kursu. Szkoły typu teb edukacja oraganizują coś takiego, ale zastanów się szczerze czego jesteś w stanie nauczyć się przez 40 godzin kursu, albo co gorsza podczas kursu weekendowego. Żeby dobrze masować trzeba mieć dużą wiedzę z dziedziny anatomii, patologii, teorii masażu i co najważniejsze dobrze opanowane techniki masażu, trzeba masować pewnie, płynnie i umiejętnie dobierać siłę. Tego nie da ci żaden kurs. Bardzo często całe podstawy teoretyczne sa traktowane z braku czasu po łebkach.
Moim zdaniem najlepsza jest szkoła policealna, bo masz codzienny kontakt z masażem i doskonalisz umiejętności praktyczne. Teoria jest przedstawania rzetelnie. Osobiście znam dwie, ale to zależy skąd jesteś. Mogę podać namiary na pw
Co do fizjoterapi dobrze ją skończyć, bo fizjoterapeuta ma większe uprawnienia. Może wykonywać zabiegi z kinezyterapii, fizykoterapii oraz wykonywać masaż. Technik masażysta może samodzielnie wykonywać masaż, a zabiegi z kinezy i fizyko musi prowadzić pod nadzorem fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta jest częściej poszukiwny przez pracodawców, Ale na fizjoterapii masz tylko semestr masażu , nie dowiesz się nic nowego. A w policealce masz 4 semestry po 5-6 godzin zajęć praktycznych.
Generalnie jeśli są organizowane kursy z inych metod masażu to warunkiem uczestnictwa jest dyplom technika masażysty conajmniej.
Internet nie powinien być nigdy podstawowym żródłem wiedzy. Są dobre materiały i dobre filmy pokazowe, ale nic nie zastąpi nauki pod okiem instruktora i czytanie fachowej literatury. Mogę polecić serię Adama Zborowskiego W internecie też często są nieprawdziwe informacje.
Co do pytania o żylaki. Żylaki są przeciwskazaniem do stosowania masażu klasycznego, ponieważ ściany naczyń żylnych są osłabione i rozwarstwione. Krew przepływa przez nie wolniej. Masaż klasyczny jest masażem dość intensywnym. Jego poszczególne techniki takie jak głaskania rozcierania itd powodują rozgrzanie tkanek w okolicy masowanej i przyspieszenie krążenia krwi. Może to spowodować rozerwanie ściany naczynia i wylew krwi do okolicznych tkanek. Odpowiednim rodzajem masażu będzie manualny drezaż limfatyczny wykonywany metodą polską, lub niemiecką. Składa się on z technik polegających na delikatnym przesuwaniu skóry tak aby usprawnić krążenie płynów ustrojowych w szczegulności chłonki. Przyczynia się do do odpływu nadmiaru krwi i złagdzenia dolegliwości związanych żylakami bez ryzyka uszkodzenia naczynia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png masaż.PNG (53,5 KB, 6 załadowań)
KasiaDaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-06, 08:12   #8
olsah135
Przyczajenie
 
Avatar olsah135
 
Zarejestrowany: 2018-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 9
Dot.: kurs masażu

Dzięki za odpowiedź, trochę mi rozjaśniło się w głowie rzeczywiście to chyba jest tak jak z osobami które wykonują zabiegu - też trzeba być odpowiednio wykształconym żeby nikomu krzywdy nie zrobic i w ogole... jeszcze raz dzięki!
__________________
"Myjcie się dziewczyny,
nie znacie dnia ani godziny"
J. Sztaudynger
olsah135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 11:35   #9
papilotka30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 4
Dot.: kurs masażu

Jak drogi jest taki kurs masażu? Często masuje rodziców i siostre i mówią, ze jestem w tym dobra
papilotka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 11:56   #10
jankaja
Raczkowanie
 
Avatar jankaja
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 35
Dot.: kurs masażu

zależy czy to szkoła policealna czy studia na kierunku fizjoterapia - chociaż studia masz państwowe i prywatne, jest w czym wybierać.
jankaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 12:26   #11
Agatka73
Przyczajenie
 
Avatar Agatka73
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 20
Dot.: kurs masażu

A co myślicie o takich kursach znalezionych na portalach? Ja akurat rozglądałam się za kursem baristycznym, znalazłam nawet tutaj https://lovvi.pl/, ale! Czy to się w ogóle opłaca? Czy to nie będzie zmarnowanie swoich pieniędzy? Lepiej zainwestować w coś takiego w ciemno czy raczej trzymać się od tego z daleka? Nie wiem już sama co robić i gdzie szukać autentycznych kursów, na których faktycznie spotka się ludzi pochłoniętych pasją do tego co robią i do zarażania tym innych. Doradźcie coś!
Agatka73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-25, 08:10   #12
olgakowalczuk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 2
Dot.: kurs masażu

Jak długo musi trwać masaż klasyczny ?
olgakowalczuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 15:19   #13
KasiaDaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 34
Dot.: kurs masażu

Agatka73
Przeczytaj mój post, który znajduje się kilka wpisów wyżej i wyciągnij wnioski
Oczywiście, że nie warto . Wyrzucisz tylko pieniądze w błoto, a otrzymasz niewiele umiejętności i bez egzaminu zawodowego masz zamkniętą drogę do pracy w wielu miejscach. Właściwie będziesz mogła masować tylko prywatnie w domu i u klijentów.
Najlepsza jest szkoła policealna, już się rozpisywałam dlaczego wyżej. Jeśli masz już podstawową wiedzę i umiejętności to wtedy ewentualnie jakieś kursy. Czy to z bardziej specjalistycznych rodzajów masaży czy nawet z podstawowego klasycznego warto wtedy zrobić, bo każdy instruktor uczy inaczej i często na bazie własnego doświadczenia ma swoje własne techniki i przekazuje je kursantom co pozwala wzbogacić warsztat. Ale PODKREŚLAM kursy mają rozwijać nasze podstawy, a nie je zastępować
Polecam zajrzeć na stronę projekt masaż. Tam można znaleźć wiele ciekawych informacji i kursów

Edytowane przez KasiaDaria
Czas edycji: 2019-01-22 o 15:26 Powód: Chciałam coś dopisać + literówka
KasiaDaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 16:08   #14
marko18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 2
Dot.: kurs masażu

Jeżeli nie masz zdolności manualnych nie masz w sobie tego czegoś tej iskry i
pasji do masażu to żadna szkoła,studia ani kurs nie zrobią z ciebie dobrego masażysty.Owszem będziesz miała świadectwa i dyplomy a ludzie i tak nie będą chcieli żebyś ich masowała. Wiem coś na ten temat bo jestem masażystą Pań z wieloletnim stażem.

Edytowane przez marko18
Czas edycji: 2019-05-24 o 16:14
marko18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-24 17:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.