Wakacje za granicą-gdzie najlepiej pojechac?:) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Porady i dyskusje na temat wycieczek, wakacji, urlopów, wyjazdów w Polsce i zagranicą. Opinie o tym, jak zorganizować wyjazd własny lub z biurem podróży. Uzyskasz informacje o cenach, noclegach, hotelach, pensjonatach, kempingach, tanich biletach lotniczych, na co się przygotować, jakie dokumenty zabrać, jak spakować walizkę i bagaż podręczny, czym dojechać, na co się zaszczepić przed wyjazdem zagranicznym.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-03-25, 18:54   #61
asia0363
Raczkowanie

Dot.: Wakacje za granicą-gdzie najlepiej pojechac?:)

Chorwacja jest fajna, ale ja z kolei wolę północną. Niestety na północy jest odrobinę drożej... Wiadomo, Istria, ale Dubrownik też do najtańszych nie należy. Powiedziałabym wręcz, że jest chyba najdroższym (jeśli chodzi o centrum) miastem Chorwacji. Bardzo fajną opcją są noclegi w Neum (ok. 70 km od Dubrownika, jeśli mnie pamięć nie myli) — to już Bośnia i Hercegowina, ale ceny sporo niższe i ludzie jacyś tacy... fajniejsi. Tyle że trzeba pamiętać, że Chorwacja to jednak Bałkany i można różnie trafić z kwaterą czy hotelem. Warto sprawdzać opinie na forach. No i Crolove polecam, jako źródło informacji.
Stary 2016-04-22, 07:55   #62
elkanowa
elzbietta

Ja od jakiegoś czasu jestem fanką krajów bałtyckich, byłam dwa razy na Litwie, w tym roku wybieram się na Łotwę, niewielkie, ale naprawdę urokliwe kraje. Polecam serdecznie. Podróżuje zawsze z przyjaciółką i same planujemy podróż. Dużo frajdy sprawia już sama organizacja wyjazdu, a później może w trakcie dopasować i zmieniać dowolnie, wg własnych potrzeb terminy i miejsca do zwiedzania, a na zorganizowanej wycieczce trzeba się sztywno trzymać ustalonego planu. A my tylko wybieramy sobie datę kiedy nam pasuje, zamawiamy bilety na podróż i poznajemy kulturę i życie naszych bliskich sąsiadów. Polecam, zacznijcie od najbliższych nam krajów.
elkanowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 22:08   #63
Izma56O
Raczkowanie

tez byłam na Litwie i bardzo mi się podobala. Ale w tym roku w planach Czarnogóra.
Izma56O jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 14:22   #64
Soins
Przyczajenie

ja z kolei polecam Włochy - może to mniej egzotyczna opcja niż Egipt czy Tunezja, ale we Włoszech jest wszystko, czego potrzeba na dobrym wyjeździe - piękna pogoda (w lato to czasem nawet za piękna ), pyyyszne jedzenie i wiele miejsc turystycznych oraz zabytków!
a jeśli chodzi o biura podróży, to odkąd istnieje StartHolidays nie wyobrażam sobie wycieczki z kimkolwiek innym kiedyś skorzystałam w jednego biura podróży w moim mieście, ale w efekcie skończyłam w hotelu z widokiem na slumsy i "zorganizowaną" jedną wycieczką :P na StartHolidays nie dość, że zapłaciłam dużo mniej, to miałam pełną dowolność w wyborze hotelu
- Życie.

Edytowane przez Soins
Czas edycji: 2016-04-27 o 15:14
Soins jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 21:45   #65
Friese
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Soins Pokaż wiadomość
ja z kolei polecam Włochy - może to mniej egzotyczna opcja niż Egipt czy Tunezja, ale we Włoszech jest wszystko, czego potrzeba na dobrym wyjeździe - piękna pogoda (w lato to czasem nawet za piękna ), pyyyszne jedzenie i wiele miejsc turystycznych oraz zabytków!
a jeśli chodzi o biura podróży, to odkąd istnieje xxx nie wyobrażam sobie wycieczki z kimkolwiek innym kiedyś skorzystałam w jednego biura podróży w moim mieście, ale w efekcie skończyłam w hotelu z widokiem na slumsy i "zorganizowaną" jedną wycieczką :P na StartHolidays nie dość, że zapłaciłam dużo mniej, to miałam pełną dowolność w wyborze hotelu
a jak z imigrantami? wielu ich jest w tych stronach?
myslalam ostatnio o greckich wyspach ale slyzalam ze ze wzgledu na nowo przybylych emigrantow muzlumanskich jest kiepsko z bezpiczenstwem.
absolutnie nie jestem rasistka, ale ludzie podkreslaja ze muzlumanie zyjacy z pokolenia na pokolenie są bardzo w porzadku , ale nowo przybyli troszke zaklocaja poczucie bezpieczenstwa. Wiec ciekawa jestem jak we Wloszech jest?

Kiedy bylas we Wloszech?
Friese jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 15:13   #66
Soins
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
a jak z imigrantami? wielu ich jest w tych stronach?
myslalam ostatnio o greckich wyspach ale slyzalam ze ze wzgledu na nowo przybylych emigrantow muzlumanskich jest kiepsko z bezpiczenstwem.
absolutnie nie jestem rasistka, ale ludzie podkreslaja ze muzlumanie zyjacy z pokolenia na pokolenie są bardzo w porzadku , ale nowo przybyli troszke zaklocaja poczucie bezpieczenstwa. Wiec ciekawa jestem jak we Wloszech jest?

Kiedy bylas we Wloszech?
w Rzymie byłam kilka lat temu (2-3) i nie było wtedy mowy o żadnych imigrantach, nic takiego nie zauważyłam, no ale to było jakiś czas temu. w tamtym roku w wakacje i w tym roku w lutym byłam w Mediolanie (raz typowo turystycznie - ze Start Holidays, a raz u przyjaciółki) i jedynymi "obcokrajowcami" jakich spotkałam, byli panowie, którzy próbowali wcisnąć mi kolorowe bransoletki czy selfie sticki ale oni handlują tam od lat i nie są ani trochę szkodliwi, po prostu próbują każdemu turyście coś sprzedać. to trochę upierdliwi handlarze i jest ich naprawdę sporo, ale tylko w miejscach, gdzie są największe zabytki (np. przy galerii Vittorio Emmanuele).
oczywiście jest trochę np. czarnoskórych mężczyzn na ulicach, którzy ewidentnie wyglądają jak obcokrajowcy, ale absolutnie nic nie mogłam im zarzucić, nie byli w żadnym stopniu szkodliwi (a chodziłam po centrum Bergamo czy Mediolanu zarówno w środku dnia, jak i wieczorem). generalnie Włochy to bardzo sympatyczny kraj, ja mam same miłe wspomnienia i baaardzo polecam
- Życie.

Edytowane przez Soins
Czas edycji: 2016-05-02 o 09:24
Soins jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 12:27   #67
sliwona
Przyczajenie

Ja do tej pory jeździłam względnie blisko tzn. nad Balaton, do Chorwacji albo do Włoch. W tym roku postanowiłam zaszaleć i wybrać się na wyprawę do Peru, Chile i Boliwii. Namawiałam znajomych, ale jakoś nikt nie umiał się zdecydować (ten już od stycznia ma zarezerwowany nocleg nad polskim morzem, temu szkoda kasy itp.). W końcu stwierdziłam, że pal licho jadę sama. Jakby ktoś chciał dołączyć to program rozpisany jest xxx . Raz się żyje

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2017-06-08 o 12:41 Powód: link
sliwona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 19:48   #68
adka0401
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to adka0401

Cytat:
Napisane przez sliwona Pokaż wiadomość
Ja do tej pory jeździłam względnie blisko tzn. nad Balaton, do Chorwacji albo do Włoch. W tym roku postanowiłam zaszaleć i wybrać się na wyprawę do Peru, Chile i Boliwii. Namawiałam znajomych, ale jakoś nikt nie umiał się zdecydować (ten już od stycznia ma zarezerwowany nocleg nad polskim morzem, temu szkoda kasy itp.). W końcu stwierdziłam, że pal licho jadę sama. Jakby ktoś chciał dołączyć to program rozpisany jest xxx . Raz się żyje
znam ten problem ze znajomymi Szkoda ze juz mam zarezerwowane wakacje na ten rok bo twoj plan brzmi super

stylishtravlr
adka0401 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-15, 14:56   #69
joanwi
Zakorzenienie

GG do joanwi

Heh, mam podobny problem ze znajomymi i rodzinką. Na początku nikt nie chce jechać, a później "Czemu nie powiedziałaś? Też chciałem jechać."

W tym roku przymierzam się do wycieczki do Grecji. Fajna oferta jest na gruponie

2016: 29
joanwi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 14:15   #70
Ellen301
Raczkowanie

ja w przyszłym roku wybieram się do Hiszpanii. Będziemy starali się wynająć jakieś mieszkanie albo apartament, bo wyjazd ma być większą grupą.
Ellen301 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 15:46   #71
kentas
Raczkowanie

Na kolejny rok raczej Sycylia, Sardynia, ewentualnie Malta. Polujemy na first minute... Na razie nie ma nic w naszym budżecie. Ewentualnie pozostają greckie wyspy i Hiszpania, a w sumie... ma być ciepło i fajnie. Max 2 dni na zwiedzanie. Mam zapisane xxx ze dwa hotele, ale chcę poczekać jeszcze na pełne oferty Itaki i Wezyra. Wtedy trzeba już będzie rezerwować, bo chyba nie ma na co czekać. Większość biur daje gwarancje, że niższej ceny później nie będzie.

Czas edycji: 2017-09-21 o 09:45 Powód: Reklama
kentas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 17:53   #72
MeissaOri
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
Na kolejny rok raczej Sycylia, Sardynia, ewentualnie Malta. Polujemy na first minute... Na razie nie ma nic w naszym budżecie. Ewentualnie pozostają greckie wyspy i Hiszpania, a w sumie... ma być ciepło i fajnie. Max 2 dni na zwiedzanie. Mam zapisane xxx ze dwa hotele, ale chcę poczekać jeszcze na pełne oferty Itaki i Wezyra. Wtedy trzeba już będzie rezerwować, bo chyba nie ma na co czekać. Większość biur daje gwarancje, że niższej ceny później nie będzie.
z greckich wysp raczej nie polecalabym Rhodos.
MeissaOri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 10:34   #73
Basia919
Raczkowanie

Marzy mi się Grecja, ale niektórzy uważają, że jest trochę przereklamowana – podobnie bardzo drogo i straszne tłumy wszędzie…
Basia919 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 14:44   #74
myszka2508
Raczkowanie

No bo to popularny kierunek. Ja osobiście nie byłam w Grecji ale skoro wszyscy chcą tam jechać to znaczy, ze faktycznie będą tłumy. Ja chcę za rok jechać do Chorwacji. Podobno jest pięknie. A jak już jedziecie na wakacje za granicę to wykupujecie ubezpieczenie turystyczne czy to zapewnia biuro podróży?
myszka2508 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 20:39   #75
avava
Raczkowanie

Grecja nie jest droga w Chorwacji masz nie mniejsze tlumy a nawet wiecej Polakow, piekniejsze widoki sa na wyspach Greckich, jedzenie rowniez w Grecji lepsze.

100 przysiadów-> x 633
Mel B 10 min pośladki->878
Mel B 10 min brzuch->944
Mel B 15 cardio->708
Mel B 10 min nogi->847
Ewa Ch.(killer, skalpel)->555
Centrum Sportowca-838
razem: 4873 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )

Edytowane przez avava
Czas edycji: 2017-10-20 o 20:41
avava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 16:26   #76
MeissaOri
Przyczajenie

mysle, ze w kwestii jedzenia duzo zalezy od osobistych upodoban - dla mnie musaka i dolmades to byla prawdziwa proba przetrwania (nie wspominajac o ouzo).
na Rhodos bylam we wrzesniu, miesiacu raczej zakanczajacym sezon, ale ludzi cale tabuny - czy to w samym Rhodos, czy w miasteczkach dookola; chyba tak dziala renoma wiecznie slonecznej wyspy. i rzeczywiscie slonce grzeje non-stop, jednak wiatr, ktory chlodzi w ciagu dnia, wieczorem wiekszym zmarzluchom daje sie we znaki...
w starym miescie z pewnoscia jest cala masa zwiedzania, oczywiscie rejsy stanowia tutaj podstawe wszelkich atrakcji, jednak wszystko zalezy przede wszystkim od zakwaterowania - my mielismy hotel na wygwizdowie i dosc ograniczony budzet, wiec zamiast wypozyczyc samochod tluklismy sie autobusami, tracac dodatkowo czas na dojazdy.

dodatkowe ubezpiecznie (koszt okolo stu zlotych) wykupilismy od razu w biurze podrozy - mysle, ze dla kogos, kto nie uprawia windsurfingu, nie wypozycza samochodu, quada, skutera moze wystarczyc podstawa (ale to tylko moje zdanie).

i - przede wszystkim - biura podrozy zdzieraja kupe pieniedzy. wszelkie wycieczki fakultatywne przez nich oferowane mozna spokojnie wykupic za polowe ceny na miejscu - wystarczy sie przejsc po przystani, ludzie czesto sami zaczepiaja wreczajac broszury informacyjne.
MeissaOri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 06:58   #77
emmklise31
Przyczajenie

Tanie i sprawdzone biuro podróży - xxxx Polecam .Kompetentna szybka obsługa.Dokumenty podróży w terminie.Informacja o zmianie terminy lotu podana odpowiednio szybko. Rezydentka na miejscu, miła kompetentna. Transfer bez spóźnienia. Opieka rezydenta na lotnisku przy wylocie. Dzięki dobrej obsłudze ,urlop minął sympatycznie i spokojnie.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-05-15 o 08:01 Powód: reklama po edycji post
emmklise31 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 21:37   #78
Mariolaox
Przyczajenie

Polecam bardzo Holandię byłam tam rok temu i mam niezapomniane wspomnienia, jest to na prawdę piekny kraj, udało nam się tanio załatwić busa do Holandii xxx i później też niedrogi nocleg dużo zwiedzania i miłych wieczorów

Czas edycji: 2019-04-11 o 08:18
Mariolaox jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-15, 20:00   #79
avava
Raczkowanie

Polecam Cypr oraz Północne Włochy

100 przysiadów-> x 633
Mel B 10 min pośladki->878
Mel B 10 min brzuch->944
Mel B 15 cardio->708
Mel B 10 min nogi->847
Ewa Ch.(killer, skalpel)->555
Centrum Sportowca-838
razem: 4873 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 12:25   #80
Potato_Pie
Przyczajenie

Mi sie ostatnio bardzo podobalo w Petersburgu. Miasto jest piękne i dosc tanie jak na nasze standardy
Potato_Pie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 12:45   #81
termodytka
Przyczajenie

Dobrze wiedzieć
termodytka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 16:47   #82
Karotka3s
Przyczajenie

Ja myślę nad Zakintos w Grecji. Znajomi byli i bardzo sobie chwalili. Muszę też załatwić sobie jakieś dobre ubezpieczenie turystyczne. xxxx

Czas edycji: 2019-05-15 o 07:58 Powód: link
Karotka3s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 08:41   #83
Monbijouteries
Przyczajenie

Smile Dot.: Wakacje za granicą-gdzie najlepiej pojechac?:)

Zdecydowanie jestem wraz z mężem miłośniczką Chorwacji. Od 10 lat tam wracamy w różne rejony. Począwszy od Kvarneru i Istrii po Dalmację i oraz wyspy Chorwacji. Nasze serce skradła Rijeka w Chorwacji oraz Półwysep Peljesac na południu Dalmacji.
xxxx

Czas edycji: 2019-05-15 o 07:59 Powód: reklama
Monbijouteries jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 12:01   #84
porcelanovva
Przyczajenie

A ja polecam Turcję, tanio bardzo i pięknie, zawsze ciepło
porcelanovva jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 17:26   #85
ninabuzi2017
Raczkowanie

ja się właśnie zastanawiam nad Turcją, jest bezpiecznie?
ninabuzi2017 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 11:35   #86
dekoralowa
Przyczajenie

A powiedzcie mi, co sądzicie o Lloret de mar? Czy to jest przereklamowane jak Pamiętniki z wakacji? :P
dekoralowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 08:44   #87
Doli
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dekoralowa Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi, co sądzicie o Lloret de mar? Czy to jest przereklamowane jak Pamiętniki z wakacji? :P
Imprezownia i małolaty wszędzie.
Jeśli na tym Ci zależy, jedz.
W innym wypadku nie polecam.
Ja tam byłam jak miałam 19 lat.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Doli jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości