Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 21:20   #4531
Timon i Pumba
hakuna matata

Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez maniaczkakolorowania Pokaż wiadomość
Bez przesady żebym każdą stronę przejrzała. Zresztą w szkole była zawsze sekretarka, dyrektor i zastępca. Wystarczą mi urzędy, policja, służba cywilna. Potrzebuję pracy po 1-3 czerwca a nie za 3 miesiące jak ogłoszą konkurs albo przejdę jakiś etap. Tam gdzie odpowiedzą, tam pójdę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I gdzieś przecież oglaszają, że tych sekretarek szukają. No ale jak tam chcesz.

Stworzenie listy instytucji może chwilę zająć, ale jak raz to zrobisz i dodasz do ulubionych wszelkie możliwe BIP-y, to przejrzenie tego też w tygodniu nie będzie już tak dużym obciążeniem, jak szukanie od zera.

Stary Wczoraj, 21:31   #4532
maniaczkakolorowania
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Czy ja wiem czy to przesada przeglądać każdą możliwa stronę? Jak poszukiwałam pracy to codziennie spędzałam od godziny do kilku na wyszukiwaniu potencjalnych pracodawców. Praca rzadko kiedy sama nas znajduje dlatego trzeba włożyć w to sporo wysiłku.

To zależy gdzie i jak potrzeba. Do sprzątania oddzwonili po 1-1.5h

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
I gdzieś przecież oglaszają, że tych sekretarek szukają. No ale jak tam chcesz.

Stworzenie listy instytucji może chwilę zająć, ale jak raz to zrobisz i dodasz do ulubionych wszelkie możliwe BIP-y, to przejrzenie tego też w tygodniu nie będzie już tak dużym obciążeniem, jak szukanie od zera.

Też nie mam parcia aby latać po mieście za pracą biurową i wciskać się w każdy kąt urzędów

maniaczkakolorowania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:33   #4533
Ariada
Wtajemniczenie

Cytat:
To zależy gdzie i jak potrzeba. Do sprzątania oddzwonili po 1-1.5h

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Też nie mam parcia aby latać po mieście za pracą biurową i wciskać się w każdy kąt urzędów

Ok, z Twoich postów zapamiętałam, że obawiasz się na dłuższą metę pracy fizycznej dlatego myślałam, że to warto jednak się zmotywować i spróbować poszukać czegoś lżejszego fizycznie.

Ariada jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:45   #4534
Kaja8686
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ja w sądzie pracuję, pisałam już że nie polecam nikomu. Praca ciężka i słabo płatna. ☠☠☠☠☠☠☠nik jakich mało. Nikt nie chce tu przychodzić, z wyżej wymienionych powodów. Zaczynam rozsyłać CV i ewakuuję się stamtąd.

Oczywiście, że tak, pisałam jedynie w kontekście osób, które nie mają wyższego wykształcenia, nie znają języków obcych, nie mają konkretnych poszukiwanych na rynku pracy umiejętności i doświadczenia, nie chcą pracować fizycznie, ani na zmiany 12 godzin.
Kaja8686 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:55   #4535
maniaczkakolorowania
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ok, z Twoich postów zapamiętałam, że obawiasz się na dłuższą metę pracy fizycznej dlatego myślałam, że to warto jednak się zmotywować i spróbować poszukać czegoś lżejszego fizycznie.

Nie wiem jak praca tak fizyczna np w sklepie wpłynie na mnie, na moje zdrowie ale jeśli tu nie podołam to zostaje mi iść do obsługi klienta, na produkcję i do ochrony na nocki co nie uśmiecha mi się

Siedziałam za dlugo praca-auto-dom i nabawiłam się pogłębienia zmian zwyrodnieniowych kręgów szyjnych doszły bóle barków, kręgosłupa, do łopatek i między nimi i obudziłam się z promieniującym bólem, porażeniem nerwu, ręki do palców tzw rwa barkowa. Jeszcze miewam mrowienie, bóle miejscowe i odczuwam ramię.
Więc partner jest przeciwny pracy siedzącej

Stary Wczoraj, 22:19   #4536
Vilgefortz
Raczkowanie

Cytat:
Nie wiem jak praca tak fizyczna np w sklepie wpłynie na mnie, na moje zdrowie ale jeśli tu nie podołam to zostaje mi iść do obsługi klienta, na produkcję i do ochrony na nocki co nie uśmiecha mi się

Siedziałam za dlugo praca-auto-dom i nabawiłam się pogłębienia zmian zwyrodnieniowych kręgów szyjnych doszły bóle barków, kręgosłupa, do łopatek i między nimi i obudziłam się z promieniującym bólem, porażeniem nerwu, ręki do palców tzw rwa barkowa. Jeszcze miewam mrowienie, bóle miejscowe i odczuwam ramię.
Więc partner jest przeciwny pracy siedzącej

Niestety, ale wszyscy którzy mają pracę siedzącą, przy komputerach cierpią prędzej czy później na podobne schorzenia. To jest jakby ryzyko zawodowe, dlatego Ty z orzeczeniem w takiej instytucji publicznej pracowałabyś krócej. Z kolei praca fizyczna w sklepie może również u Ciebie spowodować dolegliwości. Trzeba wykładać towar, przenosić różne rzeczy.
Stary Wczoraj, 22:57   #4537
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Napisane przez Vilgefortz Pokaż wiadomość
Niestety, ale wszyscy którzy mają pracę siedzącą, przy komputerach cierpią prędzej czy później na podobne schorzenia. To jest jakby ryzyko zawodowe, dlatego Ty z orzeczeniem w takiej instytucji publicznej pracowałabyś krócej. Z kolei praca fizyczna w sklepie może również u Ciebie spowodować dolegliwości. Trzeba wykładać towar, przenosić różne rzeczy.
Nie każde orzeczenie o niepełnosprawności oznacza krótszą pracę - 7-godzinny dzień pracy obowiązuje przy stopniu znacznym lub umiarkowanym. Wszyscy niepełnosprawni mają "tylko" dodatkowe 15 minut przerwy.
Stary Dzisiaj, 08:56   #4538
andra
Rozeznanie

GG do andra

Cytat:
Jestem drugim miastem po wojewódzkim i praca jest ale inaczej jak jest Śląsk i skupisko miast i możesz z Chorzowa dojechać do Katowic czy jak na pomorzu, z Gdyni do Sopotu
Nie no wiesz, zdecyduj się albo praca jest albo nie.

Jeżeli jesteś z miasta którego się domyślam, trudno tu o dobrą pracę a janusze są na każdym kroku. Nie bez powodu ludzie jednak jeżdżą pociągiem do Katowic.
I tak, poszukiwanie urzędowej pracy polega na regularnym wertowaniu czeluści internetu, bo tylko tam i na ścianie urzędu są ich ogłoszenia.

Jednak już DLA USPRAWIEDLIWIENIA maniaczkikolorowania muszę przyznać jej rację: faktycznie brak ofert w urzędach. Po krótkiej analizie,
- w urzędzie miasta-są ogłoszenia ale wymagane wyższe wykształcenie,
- do okolicznych skarbowych ogłoszenie ostatnio w 2018
- brak ogłoszeń w oświacie, sądach, odziale nfz, zus itp. Jeżeli jakieś jest, to wymagane wyższe
- prokuratura w okolicy wielu km- w przypadku konkursu z wymogiem średniego: było kilka etapów i kilkadziesiąt kandydatów.

Urzędu marszałkowskiego, wojewódzkiego i in. podobnych w okolicy brak.
andra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 09:04   #4539
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Nie no wiesz, zdecyduj się albo praca jest albo nie.

Jeżeli jesteś z miasta którego się domyślam, trudno tu o dobrą pracę a janusze są na każdym kroku. Nie bez powodu ludzie jednak jeżdżą pociągiem do Katowic.
I tak, poszukiwanie urzędowej pracy polega na regularnym wertowaniu czeluści internetu, bo tylko tam i na ścianie urzędu są ich ogłoszenia.

Jednak już DLA USPRAWIEDLIWIENIA maniaczkikolorowania muszę przyznać jej rację: faktycznie brak ofert w urzędach. Po krótkiej analizie,
- w urzędzie miasta-są ogłoszenia ale wymagane wyższe wykształcenie,
- do okolicznych skarbowych ogłoszenie ostatnio w 2018
- brak ogłoszeń w oświacie, sądach, odziale nfz, zus itp. Jeżeli jakieś jest, to wymagane wyższe
- prokuratura w okolicy wielu km- w przypadku konkursu z wymogiem średniego: było kilka etapów i kilkadziesiąt kandydatów.

Urzędu marszałkowskiego, wojewódzkiego i in. podobnych w okolicy brak.
No ale ona nie jest ze Śląska?

Stary Dzisiaj, 09:06   #4540
maniaczkakolorowania
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Nie każde orzeczenie o niepełnosprawności oznacza krótszą pracę - 7-godzinny dzień pracy obowiązuje przy stopniu znacznym lub umiarkowanym. Wszyscy niepełnosprawni mają "tylko" dodatkowe 15 minut przerwy.
Mam umiarkowany stopień. Mogę pracować max 8h/40 tyg za zgodą lekarza

Partner tylko mówi żebym nie wykazywała się i nie nadwyrężyła

Stary Dzisiaj, 09:15   #4541
andra
Rozeznanie

GG do andra

Timon, województwo śląskie rozciąga się dość hmmm długo i szeroko.
Przykładowo Żywiec, Lubliniec a Racibórz. Zgodzisz się, że może być problem z pracą i lub dojazdem.

To nie to samo co górny śląsk, a w tym już konkretniej katowice i okolice (rozumiane dzisiaj chyba jako slunsk ).

Edytowane przez andra
Czas edycji: Dzisiaj o 09:27
Stary Dzisiaj, 09:40   #4542
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Timon, województwo śląskie rozciąga się dość hmmm długo i szeroko.
Przykładowo Żywiec, Lubliniec a Racibórz. Zgodzisz się, że może być problem z pracą i lub dojazdem.

To nie to samo co górny śląsk, a w tym już konkretniej katowice i okolice.
Ale skąd się w ogóle wziął ten Śląsk? Przecież po tym, co pisała, można by podejrzewać dowolne województwo w Polsce - Śląsk był podany jako aglomeracja śląska w kontekście bliskich odległości między miastami i że tam nie mieszka:
Cytat:
Jestem drugim miastem po wojewódzkim i praca jest ale inaczej jak jest Śląsk i skupisko miast i możesz z Chorzowa dojechać do Katowic czy jak na pomorzu, z Gdyni do Sopotu

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: Dzisiaj o 09:42
Timon i Pumba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 09:44   #4543
stotek
Zakorzenienie

A czy komuś szkodzi wysłać CV z wykształceniem średnim tam, gdzie wymagaja wyższego? Jedyne ryzyko jest takie, że się jednak nie odezwa. Przecież zdarza się, że ktoś nie spełnia wymagań, a i tak przechodzi rekrutację i pracę dostaje.

Stary Dzisiaj, 09:49   #4544
Timon i Pumba
hakuna matata

A jeśli nawet śląskie, to druga co do liczby mieszkańców jest Częstochowa, a tam np.:
https://bip.zus.pl/oferty-pracy/-/jo...dencji-/738716 - wymaganie niezbędne to tylko wykształcenie średnie, niestety nabór wniosków skończył się 4 dni temu, czyli pewnie gdzieś wtedy, jak już się ta dyskusja toczyła

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
A czy komuś szkodzi wysłać CV z wykształceniem średnim tam, gdzie wymagaja wyższego? Jedyne ryzyko jest takie, że się jednak nie odezwa. Przecież zdarza się, że ktoś nie spełnia wymagań, a i tak przechodzi rekrutację i pracę dostaje.

Jeśli to budżetówka, a wyższe jest w wymaganiach niezbędnych, to z góry wiadomo, że szkoda czasu, bo i tak się nie odezwą, bo nie mogą, skoro wymagania formalne są niespełnione. Jeśli to nie budżetówka, albo nie jest to wymaganie niezbędne, to wiadomo, że można próbować.
Stary Dzisiaj, 10:16   #4545
andra
Rozeznanie

GG do andra

Timon, wspominała o województwie. Mniejsza o to, wszędzie okoliczne miastka i wsie bez pracy będą dla Ciebie konkurencją, wysysają fajne etaty.

W konkursie jest pożądany rok obsługi kancelaryjnej, wystarczy ktokolwiek kto już tak pracował i ma większe szanse. A bicie się o pracę (tu 19 osób) sugeruje mi niestety wynik, no niestety Sugerujesz, że akurat na nią czekało to ogłoszenie?

Edytowane przez andra
Czas edycji: Dzisiaj o 10:18
Stary Dzisiaj, 10:38   #4546
Timon i Pumba
hakuna matata

Nie no, nie warto szukać i nie warto aplikować. Warto tylko jęczeć

Stary Dzisiaj, 18:21   #4547
Kaja8686
Przyczajenie

W Częstochowie jest na tyle masakra z pracą, że ludzie jeżdżą do Katowic ponad godzinę w jedną stronę. Wokół Częstochowy jest pełno wsi, gdzie już kompletnie nie ma pracy plus niby Zawiercie, czy tam Myszków, skąd ludzie też dojeżdżają do Kato. Jakbym mieszkała nie daj boże w Częstochowie albo w Zawierciu, to pewnie bym się stamtąd szybko wyprowadziła. Wystarczy wejść na ten sam ZUS ale np dla Zabrza i tam sa co chwile konkursy, z wyższym, średnim itd.
Kaja8686 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 6 (3 użytkowników i 3 gości)
Kaja8686, Rytm12, bonasera
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości