Dieta Cambridge - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-31, 09:08   #31
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Ja dawno, dawno temu próbowałam tej diety. Ale jest obrzydliwa, nie przebrnęłam jednego dnia! I prawdę mówiąc jakbym miała ją stosować, to już wolę nic nie jeść Zanim się skusisz na cały zestaw, spróbuj ich "zupki". Wtedy będziesz wiedziała, czy to przełkniesz

Klaro po co się tak katować. O niebo smaczniejsze a również bardzo skuteczne są diety Montignak'a i dieta South Beach.
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 09:14   #32
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Chodzi o to, ze jak ograniczam jedzenie, albo unikam niektorych produktow, to ciagle cos mnie kusi... Tego tylko gryz, tamtego kes... A tak, szlaban i juz! Tylko jedzenie z proszku i koniec!
AgaZ, az takie ochydne?
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 09:47   #33
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Cytat:
Napisane przez Klara02
Chodzi o to, ze jak ograniczam jedzenie, albo unikam niektorych produktow, to ciagle cos mnie kusi... Tego tylko gryz, tamtego kes... A tak, szlaban i juz! Tylko jedzenie z proszku i koniec!
AgaZ, az takie ochydne?
To jest na pewno kwestia indywidualnego smaku. Dla mnie to po prostu obrzydliwa, czysta chemia brrrr
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 10:37   #34
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Klaro, podaruj sobie te diete. Ja kiedys z kolezanka ja zrobilam przez tydzien. Oszczedzalysmy przez miesiac na te koktajle(140 zl),kupilysmy i pilysmy po 3 dziennie. Pamietam,ze zaczelysmy w poniedzialek, w pierwszy dzien smakowaly pysznie. Przy szostym mialam odruch wymiotny na sam widok.
Co to spadku wagi to i owszem. Z 53 do 50 w 6 dni, oczywiscie wiekszosc to woda a nie tluszcz. Przy 4 dniu nie mialam sily ruszyc ani reka ani noga co jest oczywiste skoro dostaczasz ponizej 500 kc dziennie. Do 7 dnia nie dotrwalam bo mialam mroczki przed oczami i poprostu musialam cos zjesc.

Uwazam,ze szkoda kasy na te diete, bo jak chcesz sie glodzic to nie trzeba az tyle za to placic Aha, a kilogramy wrocily w ciagu nastepnych paru dni po zakonczeniu mimo, ze wcale nie ''rzucilam'' sie na jedzenie.
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 10:49   #35
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

A nie lepiej po prostu zmienic swoj dotychczasowy styl zycia i nie obawiajac sie efektu jojo na stale schudnac i osiagnac pozadana sylwetke? wydaje mi sei, ze jest to lepsze rozwiazanie niz jakies tam diety....w tydzien 3 kilo czy w miesiac 7...czy w ogole jakies diety - przeciez na diecie nie bedziecie do knca zycia...
__________________

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 12:51   #36
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Dzieki dziewczyny! Rozumiem, ze ta dieta nie jest wspaniala (na pewno nie w smaku) Tak sobie wymyslilam, ze w sumie mozna 3 razy dziennie pic maslanke albo kefir. Do tego lykac witaminy i wyjdzie na to samo...
Przymierzalam sie do tej diety bo znam dwie kobiety, ktore bardo sobie chwala efekty. I faktycznie efekty widzialam na wlasne oczy.
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 13:08   #37
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Klaro, nie wiem ile masz do zrzucenia i ile zrzucila Twoja znajoma. Powiem Ci tylko,ze u mnie na studiach tez mialam kolezanke,ktora zrzucila na tej diecie 15 kg i strasznie ja sobie chwalila. Ale co z tego skoro wazyla prawie 100 kg przy niecalym 1.70 wzrostu. Przy ograniczeniu slodyczy wyszloby jej na to samo. Jesli ma sie duza nadwage to na poczatku kg leca szybko.
Aha, widzialam ja jak bylam ostatnio w Polsce. Latwiem przeskoczyc niz obejsc
Na Twoim miejscu przejrzalabym forum,i postawila na rozsadna diete i wysilek fizyczny. Oplaci Ci sie z nawiazka. Pozdrawiam serdecznie
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-31, 13:35   #38
haallka
Wtajemniczenie
 
Avatar haallka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 2 478
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

ja jestem za moze dlatego ze wlasnie jestem na niej trzeci tydzien... polecam zupe jarzynowa ja jem tylko to i kurczakowa z grzybami no i batony, zwlaszcza czekoladowy, przez pierwsze trzy dni faktycznie bylo strasznie ale potem zero glodu i mnustwo energii, zrzucilam 6 kilo w 2 tygodnie i dalej zrzucam podobno caly szkopul w tym jak sie z tej diety wychodzi... ja polecam ale przemysl to i zrob jak uwazasz bo trzeba jej skrupulatnie przestrzegac, jak zamierzasz podjadac to odpusc sobie od razu
haallka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 15:20   #39
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

z nieba mi spadlas Haallka! Czytalam o tej diecie, dwie znajome schudly nie do poznania, a teraz moge z kims pogadac!
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 16:18   #40
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Agolek, ja mam jakies siedem kg za duzo wg wszelkich opublikowanych norm. Najlepiej sie czulam kiedy wazylam 10, nawet 12 kg mniej niz teraz. Tak pomyslalam, ze szybko zrzuce kilka kg z pomoca cambridge, potem powoli reszte. Idzie lato a ja lubie owoce i jarzynki, mniej w domu przebywam, wiecej ruchu na powietrzu.
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 16:39   #41
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Coz moge jeszcze dodac Klaro, zycze powodzenia bo widze,ze sie zdecydowalas. Pamietaj,ze nie jest sztuka zrzucic kilogramy na Cambridge, gorzej jest utzrymac pozniej wage. Ale juz sie nie wymadrzam powodzenia
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-31, 16:48   #42
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

To nie wymadrzanie a cenne rady. Jeszcze sie nie zdecydowalam, dlatego prosze o pomoc w rozstrzygnieciu za czy przeciw. I za wszystkie wiadomosci dziekuje!
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 08:19   #43
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Pozwalam sobie podbic temat, moze jeszcze ktos stosowal ta diete i cos mi doradzi?
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 10:45   #44
Czarnuchok
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Czarnuchok
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Grajewo-Gdynia
Wiadomości: 66
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

dieta cambrige to wyniszczanie organizmu, zbyt mało kalorii, nie jest to zdrowy pomysl na odchudzanie, efekt jojo takze nie do ominiecia. na takiej diecie tracimy glownie wode i miesnie, nie tluszcz - a im wiecej straconych miesni tym wolniejszy metabolizm, a nie o to nam chodzi
Czarnuchok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 12:00   #45
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Zaczynacie mnie przekonywac... Na razie udaje mi sie zgubic 0,5 do 1 kg tygodniowo. Chyba to bede kontynuowac. jestem coraz blizsza zrezygnowania z cambridge. Mialam zaczac po swietach.
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 12:09   #46
Czarnuchok
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Czarnuchok
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Grajewo-Gdynia
Wiadomości: 66
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

to chudniesz prawidlowo powoli a skutecznie
Czarnuchok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 20:26   #47
haallka
Wtajemniczenie
 
Avatar haallka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 2 478
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

ja nie wiem czy powinnam cie przekonywac bo jeszcze nie skonczylam tej diety... jak narazie jestem z niej zadowolona koncze trzeci tydzien i od jutra zaczynam wprowadzac jeden normalny posilek tzn gotowane mieso i warzywa i dwa posilki z cambridge... zobaczymy
haallka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 08:12   #48
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Haallka, ja mysle o cambritge od srody po swietach. Na razie "domowymi sposobami" udalo mi sie zrzucic przez 4 tygodnie 2,5 kg. To niby zdrowo, ale za malo! Mam jeszcze przynajmniej 6 kg za duzo...
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 08:38   #49
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Klara02 przestań nio! Poświęcisz trochę więcej czasu na schudnięcie odchudzając się w zdrowy sposób, ale za rok na wiosnę nie będziesz musiała się znowu odchudzać, bo efekt będzie trwalszy!!! Zaufaj mi! Wszystkie już diety prawie zaliczyłam, a po paru miechach zaczynałąm od nowa To bez sensu!
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 08:43   #50
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Izumi, my chyba w dwoch watkach rozmawiamy na ten sam temat
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 09:19   #51
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

^__^ .... to tak na wypadek gdybyś na tamtym nie przeczytała hihihi
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 09:28   #52
monikau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 181
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Cytat:
Napisane przez Klara02
Dziewczyny, co myslicie o diecie Cambridge? Ponoc jest bezpieczna i przebadana. Mozna w 3 tygodnie stracic nawet 10 kg. Zaspakaja witaminowe i mineralne potrzeby organizmu. zastanawiam sie nad nia
Jesli ktos ma dobre lub zle doswiadczenia to sie podzielcie, prosze...
hej
kiedyś zastosowałam tą dietę,o dziwo schudłam,ąle dopiero po dwóch tygodniach zauważyłam efekty(60 do55 więc niezbyt spektakularne) ale czułam się bardzo żle.Po tej syntetycznej paskudnej paszy po prostu rzuciłam się na normalne jedzenie i nie musiałam długo czekać na skutki.Zatem nie polecam,na samo wspomnienie mam odruch wymiotny.Najlepiej mi się chudło na diecie pomidorowo kefirowej, wspomaganej czerwona herbatą i kapsułkami Pu-Erh z chromem (15 kg w ciągu 3 miesięcy, a mój brat 40 kg w ciagu 6 miesięcy)
monikau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 11:08   #53
haallka
Wtajemniczenie
 
Avatar haallka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 2 478
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

jesli nie musisz duzo zrzucic to mozesz zastosowac diete kombinowana 2 posilki z cambridge i jeden dietetyczny z warzyw i gotowanego miesa. to nie jest tak rygorystyczne a takze berdzo skuteczne,,,
haallka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 14:39   #54
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Cytat:
Napisane przez monikau
hej
kiedyś zastosowałam tą dietę,o dziwo schudłam,ąle dopiero po dwóch tygodniach zauważyłam efekty(60 do55 więc niezbyt spektakularne) ale czułam się bardzo żle.Po tej syntetycznej paskudnej paszy po prostu rzuciłam się na normalne jedzenie i nie musiałam długo czekać na skutki.Zatem nie polecam,na samo wspomnienie mam odruch wymiotny.Najlepiej mi się chudło na diecie pomidorowo kefirowej, wspomaganej czerwona herbatą i kapsułkami Pu-Erh z chromem (15 kg w ciągu 3 miesięcy, a mój brat 40 kg w ciagu 6 miesięcy)
Co to za dieta pomidorowo-kefirowa? Uwielbiam kefir i kocham pomidory To chyba cos dla mnie Prosze o szczegoly!!!
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 14:42   #55
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Haallka, ja musze 7-10 zrzucic. To nie duzo a bardzo duzo!!!
Ale kombinowana odpada. Ja lubie rygor. Na razie powolutku waga spada, po0,5kg na tydzien. Po swietach podejme ostateczna decyzje. Dzieki, ze sie odzywasz. Czekam tez na Twoje obserwacje po powrocie do ludzkiego jedzenia
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 16:33   #56
monikau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 181
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Cytat:
Napisane przez Klara02
Co to za dieta pomidorowo-kefirowa? Uwielbiam kefir i kocham pomidory To chyba cos dla mnie Prosze o szczegoly!!!
Cała dieta sprowadza sie do tego,że je się głównie pomidory surowe we wszelkich możliwych, niskokalorycznych wariantach: z cebulką, kefirem, jogurtem i co się tylko da wymyślić, oraz inne "bazkaloryczne "wypełniacze; ogórki, kalafiora,paprykę , zero pieczywa.Jest to dieta dla zagorzałych wielbicieli pomidorow, bo mi sie nie nudziła( no czasem jakieś mięsko,jajko) i ślinka mi cieknie na myśl o takiej sałatce z pomidorka z cebulką,kefirkiem,pieprze m i kroplą tabasco, niech te pomidory wreszcie stanieja i zrobią sie smaczne!!!
monikau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 19:53   #57
haallka
Wtajemniczenie
 
Avatar haallka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 2 478
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

ta pomidorowa to cos dla nie tez je uwielbiam... moze sprobuje jak skoncze z cambridge dzisiaj skonczylam 3 tygodnie tylko na camb... i zaczynam wprowadzac jeden normalny posilek i tak caly tydzien... w trzy tygodnie zrzucilam 8 kilo i jak narazie nie czuje sie ani slabo ani sennie,,, zobaczymy co bedzie dalej...
haallka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 15:14   #58
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Haallka, melduj dalej o efektach tej mieszanej!
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 02:17   #59
Darien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 268
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Dorzucę swoje 3 grosze, bo Cambridge znam bardzo dobrze Klaro, to jest dieta"ostatniej szansy" bardzo restrykcyjna ale nie jest niezdrowa- dostarcza organizmowi wszystkiego, czego on potrzebuje. Dlatego nie możesz zastosować samych kefirów i maślanki z tym samym skutkiem, bo się pochorujesz- a po C.-nie. Ja niegdyś schudłam na tej diecie 23 kg przez trzy miesiące. Bardzo mi wtedy zależało na błyskawicznym schudnięciu
Nie wiem, czy w Twoim przypadku jest sens ją stosować, skoro chudniesz spokojnie po swojemu. Dodam, że niestety przytyłam- rok od zakończenia diety nagle zaczęłam przybierać. Ale np. moja kumpela, zaczęła tyć po 5 latach- więc to raczej nie wina tej diety.
Muszę jeszcze dodać, że przy C. spalanie tłuszczu zaczyna się po ok.10 dniach stosowania więc dziewczyny, które stosowały ją przez tydzień, wyrzuciły kasę po prostu i to oczywiste, że zaraz wróciły do poprzedniej wagi- niestety zgubiły tylko trochę wody
Darien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 08:49   #60
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Darien, wielkie dzieki! Opinie na temat cambridge sa skrajne. Mysle i mysle i sie waham... Do swiat musze sie zdecydowac. Trace kg bardzo wolno a tez mi zalezy, zeby szybko sie pozbyc nadmiaru. Zastanawiam sie czy dam rade. Moim problemem jest kawa z mlekiem, zyc bez niej nie moge! Mysle, ze z odtluszczonym mlekiem to bym mogla pic? Bo pije okolo 8 kaw dziennie...
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-24 20:30:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.