Koty część XIII - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-29, 16:49   #61
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Ja też gorzej zniosłam kastrację niż moje koty, już 2 tygodnie wczesniej przeżywałam
Co do kubraka to i tak dobrze że zachowuje się w miarę normlanie, podobno są koty które ani myślą się ruszać, jeść itd. po prostu zachowują się jakby były w agonii
Ja to odwlekałam ile mogłam, a wczoraj nie mogłam zasnąć, siedziałam do późna i przeżywałam. Dzisiaj to dramat, ryczałam jak dziecko, wstyd Mam ochotę leżeć koło niej i ją przytulać, nie sądziłam, że kiedykolwiek zwariuję na punkcie kota...
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 16:57   #62
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Ja to odwlekałam ile mogłam, a wczoraj nie mogłam zasnąć, siedziałam do późna i przeżywałam. Dzisiaj to dramat, ryczałam jak dziecko, wstyd Mam ochotę leżeć koło niej i ją przytulać, nie sądziłam, że kiedykolwiek zwariuję na punkcie kota...
Jak każdy kociarz Też nie wiedziałam, że można tak pokochać zwierzę Nie miałam wcześniej ani psa ani kota, trochę dziwiłam się, że np. teść ma fioła na punkcie swojego psa. Zrozumiałam dopiero wtedy, gdy przyszły koty do nas
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 17:14   #63
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Ja to odwlekałam ile mogłam, a wczoraj nie mogłam zasnąć, siedziałam do późna i przeżywałam. Dzisiaj to dramat, ryczałam jak dziecko, wstyd Mam ochotę leżeć koło niej i ją przytulać, nie sądziłam, że kiedykolwiek zwariuję na punkcie kota...
No to witaj w klubie. Nie jesteś sama. U nas pełen świr na punkcie kotów i ja i TŻ i rodzice TŻ'ta. Klub się powiększa
Ja też przeżywałam, szczególnie głodzenie ich przed zabiegiem bo widać było, że psychicznie źle to zniosły, musiały głodować zanim do nas trafiły. TŻ też sterylkę przeżywał bo w necie naczytał się o zgonach po. Ale widać idzie dobrze. I jeśli Helenka kubraczek dobrze znosi to może i do smyczki się przyuczy? Widać odważna jak nasza Psotka.
Oby się goiło jak mawiają "jak na młodym kocie". Tylko nie przekarm bo po zabiegu albo wymioty albo zaparcie mogą być.
Trzymamy kciuki. I jak leży przy kaloryferku to pewnie będzie chciała dużo pić. Często zmieniać wodę, żeby czystą miała.
A co do kotów- wczoraj ja i TŻ byliśmy w kinie. Leci trailer filmu "Kot Bob i ja" i TŻ od razu "To kiedy na to idziemy? Jak o kotach to musimy iść!"
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 17:34   #64
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
No to witaj w klubie. Nie jesteś sama. U nas pełen świr na punkcie kotów i ja i TŻ i rodzice TŻ'ta. Klub się powiększa
Ja też przeżywałam, szczególnie głodzenie ich przed zabiegiem bo widać było, że psychicznie źle to zniosły, musiały głodować zanim do nas trafiły. TŻ też sterylkę przeżywał bo w necie naczytał się o zgonach po. Ale widać idzie dobrze. I jeśli Helenka kubraczek dobrze znosi to może i do smyczki się przyuczy? Widać odważna jak nasza Psotka.
Oby się goiło jak mawiają "jak na młodym kocie". Tylko nie przekarm bo po zabiegu albo wymioty albo zaparcie mogą być.
Trzymamy kciuki. I jak leży przy kaloryferku to pewnie będzie chciała dużo pić. Często zmieniać wodę, żeby czystą miała.
A co do kotów- wczoraj ja i TŻ byliśmy w kinie. Leci trailer filmu "Kot Bob i ja" i TŻ od razu "To kiedy na to idziemy? Jak o kotach to musimy iść!"
Póki co Helena jest niewychodząca, planuję osiatkować balkon, ale wyprowadzać raczej nie - mam wrażenie, że to by była dla niej męka, bo niby wyjść może, świat ogląda, ale tylko na smyczy.

Widzę, że chętnie by jeszcze wołowinkę wszamała, przyszła do miski i prosi, ale nie wiem czy dać znowu za dwie, trzy godziny czy się wstrzymać?

Teraz łazi, skacze, trochę jej niewygodnie, ale chyba sama nie wie, czy chce bardziej spać czy głupieć. Widać, że to takie nienaturalne zachowanie, taka momentami pobudzona, a momentami śnięta.

Moi rodzice śmieją się ze mnie, że mam o dziecku myśleć, a nie ciągle o kocie gadam
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 17:45   #65
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Póki co Helena jest niewychodząca, planuję osiatkować balkon, ale wyprowadzać raczej nie - mam wrażenie, że to by była dla niej męka, bo niby wyjść może, świat ogląda, ale tylko na smyczy.

Widzę, że chętnie by jeszcze wołowinkę wszamała, przyszła do miski i prosi, ale nie wiem czy dać znowu za dwie, trzy godziny czy się wstrzymać?

Teraz łazi, skacze, trochę jej niewygodnie, ale chyba sama nie wie, czy chce bardziej spać czy głupieć. Widać, że to takie nienaturalne zachowanie, taka momentami pobudzona, a momentami śnięta.

Moi rodzice śmieją się ze mnie, że mam o dziecku myśleć, a nie ciągle o kocie gadam
Jak widzisz, że zachowanie nienaturalne to z tym jedzeniem jeszcze poczekaj. Najwyżej daj jeszcze ciut za jakieś pół godzinki. Bo panna jeszcze nie do końca wytrzeźwiała.
U mnie to samo. I jeszcze foch w święta był, że kotem się martwiej bardziej niż nimi. Bo akurat przez telefon z TŻ'tem rozmawiałam jak koty było u niego "na feriach" i Zuzia zrobiła strajk głodowy. Musiałam tłumaczyć, że oni z się raczej ze stresu nie zagłodzą na śmierć, a kot może. I oczywiście wyszła kolejny raz na koto-świruskę.
U mnie balkon jest osiatkowany i polecam. Będzie upgrade bo siatkowanie TŻ robił sam, maluchy tyją, latem zrobimy lepiej w tej firmie co nasza sąsiadka. Namiary mamy.
A wychodzenie- po sterylce tyją, Twoja pewnie też nabierze ciała. Więc nawet ciut ruchu zrobi im dobrze. Ja moje będę uczyć by dla zdrowia miały więcej ruchu niż tylko dom i balkon. Kot nie pies, ale czasem wybiegać się też musi. A w domu za motylkiem czy muchą raczej dużo nie poskacze.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2016-12-29 o 17:48
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 22:01   #66
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
21kasia21 - byłoby to całkiem ciekawe przeżycie, gdyby nie było prawdziwe... 54 tysiące!
My byliśmy zdrowo przerażeni, aczkolwiek sprawnie im to poszło.
Chociaż samo sprawdzanie domów/mieszkań trwało dłużej niż rozbrojenie tej bomby

Cytat:
A co do kotów- wczoraj ja i TŻ byliśmy w kinie. Leci trailer filmu "Kot Bob i ja" i TŻ od razu "To kiedy na to idziemy? Jak o kotach to musimy iść!"
A u nas premiera dopiero w połowie stycznia
Muszę zobaczyć, czy gdzieś online nie pójdzie szybciej zobaczyć, bo też chcieliśmy się na to wybrać do kina

szatanica1989, życzę Helence szybkiego powrotu do formy
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 22:30   #67
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
My byliśmy zdrowo przerażeni, aczkolwiek sprawnie im to poszło.
Chociaż samo sprawdzanie domów/mieszkań trwało dłużej niż rozbrojenie tej bomby


A u nas premiera dopiero w połowie stycznia
Muszę zobaczyć, czy gdzieś online nie pójdzie szybciej zobaczyć, bo też chcieliśmy się na to wybrać do kina

szatanica1989, życzę Helence szybkiego powrotu do formy
Dziekuję

Już biega i wariuje, także chyba nie jest źle
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-30, 00:02   #68
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Dziekuję

Już biega i wariuje, także chyba nie jest źle
Źle nie jest. Ma mała formę i charakterek- niczym moja Psota. Będzie łobuziara. Ale powinna się troszkę przespać.
Trzymamy kciuki. I nie martw się na zapas. Powinno być dobrze.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 11:05   #69
201701021456
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 44
Dot.: Koty część XIII

Hej dziewczyny, czy kotom niewychodzącym trzeba obcinać pazury?
Skąd wiadomo, że pazury nadają się już do przycięcia?

Kot często korzysta z drapaka, mebli nie drapie.
201701021456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 11:47   #70
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez kocimietka_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, czy kotom niewychodzącym trzeba obcinać pazury?
Skąd wiadomo, że pazury nadają się już do przycięcia?

Kot często korzysta z drapaka, mebli nie drapie.
Niewychodzącym warto przycinać jeśli koty się ze sobą biją, a także dlatego, że nie mają tylu okazji by ścierać pazury ile mają w terenie.
My obcinamy tak raz na tydzień. Czasem widać, że już czas bo np. kot nie daje rady schować całego szpona w łapce, a jeśli jest tak w łapkach tylnych to słychać jak stuka łapką o podłogę jak chodzi po mieszkaniu. To mu drażni łapki bo kot ma bardzo wrażliwe przestrzenie między palcami, jak pazur cały czas drga bo uderza o twarde podłoże to go boli. Dlatego my obcinamy.
W wolnej chwili wrzucę Ci link do obcinaczki, która jest bardzo fajna bo jak kupiliśmy model podstawowy to był średni, niszczył płytkę pazura. A teraz mamy naprawdę fajną obcinaczkę.

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

szatanica1989 Co tam u Helenki? Jak Wam minęła noc?
Doczytałam, że myślisz o dokoceniu. Jak się mała zagoi po zabiegu to ja bym szukała jej towarzystwa, najlepiej w podobnym wieku. Bo miałaby się z kim bawić póki jest malutka.My mieliśmy wątpliwości czy damy radę z dwójką, ale nie mieliśmy serca rozdzielać rodzeństwa, tym bardziej, że już wcześniej były rozdzielone z dwójką braci i teraz jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wzięliśmy obie. Fajnie się sobą obie zajmują i dotyczy to nawet typowo kociej pielęgnacji futra czy uszu. Ja po obserwacji ich zachowań wiem, że w pewnych kwestiach człowiek kotu towarzystwa drugiego kota nie zastąpi. Także jeśli bierzesz pod uwagę dokocenie to ja Cię bardzo zachęcam.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 12:29   #71
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez kocimietka_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, czy kotom niewychodzącym trzeba obcinać pazury?
Skąd wiadomo, że pazury nadają się już do przycięcia?

Kot często korzysta z drapaka, mebli nie drapie.

Tu masz ładnie opisane:
https://swiatkota.wordpress.com/2010...azury-u-kotow/


Ja obcinam tylko przednie. Robię przegląd co kilka dni i obcinam jak robią się ostre jak szpilki.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-30, 12:33   #72
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Przycinam, gdy są ostre, to widać i czuć - nie trzeba częściej niż co tydzień.

Też przeżywałam mocniej sterylizację od moich kotów Kocur miał zabieg o godz. 12, a o 20 skakał po ścianach Kotka nie miała kubraka, więc jak się wyspała, to zachowywała jak nietknięta.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 12:45   #73
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

kocimietka_, my mamy te cążki:
http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=7739
Fajne są bo koty się ich nie boją, nie łamią pazurów, same wracają, nie ma tego charakterystycznego dźwięku pękającego pazura co przy innych obcinaczkach.
My tniemy gdy koty są mocno rozespane podczas drzemki czyli między 14.00 a 20.00
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 14:33   #74
201701021456
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 44
Dot.: Koty część XIII

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady
201701021456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 15:46   #75
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty część XIII

Cześć.

Przegapiłam nową część
Witam się więc.

Na początek przychodzę ze smutnymi wieściami. Moja kota ma zdiagnozowane IBD i to była przyczyna nie jedzenia.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 15:50   #76
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Cześć.

Przegapiłam nową część
Witam się więc.

Na początek przychodzę ze smutnymi wieściami. Moja kota ma zdiagnozowane IBD i to była przyczyna nie jedzenia.
Kurcze, zapalenie jelit. Co wet mówił?

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 15:53   #77
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Kurcze, zapalenie jelit. Co wet mówił?

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
Choroba jest nieuleczalna. Można ją zaleczać. Zmiana diety na gotowany barf, sterydy jako leki i liczymy na poprawę.
Doszło już do tego, ze kot nie jadł nic. Nawet chrupek. Także dobrze zrobiłam, że nie posłuchałam osób, które kazały mi "dać kotu suche i dać żyć", bo nic by to nie dało. Na różnych grupach wyzywano mnie nawet od chorej i mającej obsesję. Na szczęście udało się kota zdiagnozować. Co prawda jestem przerażona, ale mam nadzieję, że jak jest diagnoza, to pójdziemy do przodu.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 15:55   #78
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Choroba jest nieuleczalna. Można ją zaleczać. Zmiana diety na gotowany barf, sterydy jako leki i liczymy na poprawę.
Doszło już do tego, ze kot nie jadł nic. Nawet chrupek. Także dobrze zrobiłam, że nie posłuchałam osób, które kazały mi "dać kotu suche i dać żyć", bo nic by to nie dało. Na różnych grupach wyzywano mnie nawet od chorej i mającej obsesję. Na szczęście udało się kota zdiagnozować. Co prawda jestem przerażona, ale mam nadzieję, że jak jest diagnoza, to pójdziemy do przodu.
Bardzo dobrze, że poszłaś do weta. Mam nadzieję, że kota poprawi swoje zachowanie i szybko dojdzie do siebie.

Jak jest teraz? Je coś?

Trzymam kciuki.

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 15:59   #79
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty część XIII

Na dzień dzisiejszy nie je nic sama. Dokarmiam ją ręczni 6 razy dziennie. Apetyt ma wrócić po sterydach, ale na razie ma probiotyki.

Diagnoza trochę trwała, ale eliminowaliśmy wszystko po kolei. I w końcu wyszło
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-30, 16:00   #80
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Biedactwo, niech szybko zdrowieje!

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 20:37   #81
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez kocimietka_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, czy kotom niewychodzącym trzeba obcinać pazury?
Skąd wiadomo, że pazury nadają się już do przycięcia?

Kot często korzysta z drapaka, mebli nie drapie.
My obcinamy i to bardzo często, mimo iż mamy w domu kilka drapaków. Naszemu szybko rosną pazury, co najczęściej odczuwamy, gdy zaczyna nas ugniatać Poza tym nasz kot sam sobie zaczyna obgryzać pazury, jak już są za długie

Arya90, współczuję
Teraz, jak już jest diagnoza, to powoli do przodu.
Zdrówka dla małej
Będzie dobrze

Dziewczyny, udanego Sylwestra i samych szczęśliwych chwil dla Was i kocich przyjaciół
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-31, 05:11   #82
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Przycinam, gdy są ostre, to widać i czuć - nie trzeba częściej niż co tydzień.

Też przeżywałam mocniej sterylizację od moich kotów Kocur miał zabieg o godz. 12, a o 20 skakał po ścianach Kotka nie miała kubraka, więc jak się wyspała, to zachowywała jak nietknięta.
Jak zrobiłaś karmienie kociaka, żeby miała stały dostęp do jedzenia przy dorosłym kocie?

Ja karmię 3 razy dziennie, mokrym z puszki, wieczorem dostają garstkę suchego. Malutka przybiera na wadze, co widać i czuć. Ale nie wiem jak miałabym jej dać stały dostęp do jedzenia... Starsza trójka by to nosem wciągnęła a potem wymiotowala. Nie da się małej zamknąć w pokoju. Poza tym co, mam ją tak trzymać w zamknięciu do roczku?

Czy mam się nie przejmować, skoro na wadze przybiera?

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-31, 09:28   #83
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Koty część XIII

No i Pola zapowiada się na świetną BARF-owiczkę... każdy kawałek mięsa pochłania w prędkością światła... surowy oczywiście.. w lokalnym zoologu kupilam mank dla kotów (zamrożone surowe mięsniowe+ podroby) pochłania pięknie.

No i teraz dylemat.. co z tym fantem zrobić? Pixel to chrupkożerca, wydziwia przy puszkach jak szalony (najlepiej tylko filetówki drobiowe by zjadał), surowe jest be...

Strasznie się boję odpowiedniej suplementacji, szczególnie, ze Pola rosnie... nie wiem jak za ten temat się zabrać...

w tej chwili dostają rano mokre, poźniej mają chrupy. Czasem na kolację wpada drugie mokre.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-31, 11:34   #84
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
No i Pola zapowiada się na świetną BARF-owiczkę... każdy kawałek mięsa pochłania w prędkością światła... surowy oczywiście.. w lokalnym zoologu kupilam mank dla kotów (zamrożone surowe mięsniowe+ podroby) pochłania pięknie.

No i teraz dylemat.. co z tym fantem zrobić? Pixel to chrupkożerca, wydziwia przy puszkach jak szalony (najlepiej tylko filetówki drobiowe by zjadał), surowe jest be...

Strasznie się boję odpowiedniej suplementacji, szczególnie, ze Pola rosnie... nie wiem jak za ten temat się zabrać...

w tej chwili dostają rano mokre, poźniej mają chrupy. Czasem na kolację wpada drugie mokre.
Suplementacji się nie bój, kup gotowce na początek, tylko tauryny daje się kociakom więcej

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Jak zrobiłaś karmienie kociaka, żeby miała stały dostęp do jedzenia przy dorosłym kocie?

Ja karmię 3 razy dziennie, mokrym z puszki, wieczorem dostają garstkę suchego. Malutka przybiera na wadze, co widać i czuć. Ale nie wiem jak miałabym jej dać stały dostęp do jedzenia... Starsza trójka by to nosem wciągnęła a potem wymiotowala. Nie da się małej zamknąć w pokoju. Poza tym co, mam ją tak trzymać w zamknięciu do roczku?

Czy mam się nie przejmować, skoro na wadze przybiera?

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
Jeśli przybiera to ok, możesz też po prostu dawać jej jeszcze porcje między posiłkami. I nie koniecznie do roku daje się nielimitowany dostep do jedzenia, moje 3-4 miesiące po kastracji (kastrowałam w 5 miesiącu) zaczynały powoli tyć a już nie rosły tak szybko więc ok. 8 miesiąca zaczęłam nieco zmniejszać porcje, w 10 miesiącu jadły już jak dorosłe
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 11:00   #85
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Jak tam po Nowym Roku? Moje maluszki fajerwerki przespały. Nawet bez uspokajaczy.
A jak było u Was?
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 11:04   #86
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty część XIII

Moje koty mają w dupkach strzały. Psy wspaniale w porównaniu z zeszłym rokiem. Misiek chyba trochę przygluchy z racji wieku więc nie bał się. Suka zabandazowana i z masażem głowy i uszu też spoko. Przed północą dostali lek i do 3 godziny mieli odlot. 😁

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 11:56   #87
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
szatanica1989 Co tam u Helenki? Jak Wam minęła noc?
Doczytałam, że myślisz o dokoceniu. Jak się mała zagoi po zabiegu to ja bym szukała jej towarzystwa, najlepiej w podobnym wieku. Bo miałaby się z kim bawić póki jest malutka.My mieliśmy wątpliwości czy damy radę z dwójką, ale nie mieliśmy serca rozdzielać rodzeństwa, tym bardziej, że już wcześniej były rozdzielone z dwójką braci i teraz jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wzięliśmy obie. Fajnie się sobą obie zajmują i dotyczy to nawet typowo kociej pielęgnacji futra czy uszu. Ja po obserwacji ich zachowań wiem, że w pewnych kwestiach człowiek kotu towarzystwa drugiego kota nie zastąpi. Także jeśli bierzesz pod uwagę dokocenie to ja Cię bardzo zachęcam.
Dopiero przeczytałam post Najlepszego w nowym roku dla wszystkich Kociar

Helenka doszła do siebie bardzo szybko, teraz męczy się w kubraczku - cały czas trzepie łapkami jak chodzi i drga jej ogonek, wyobrażam sobie jak jej niewygodnie. Inaczej się zachowuje - jest baaardzo spokojna w porównaniu do tego, co było wcześniej. Z rana zwykle miała głupawki, teraz siedzi grzecznie i obserwuje co ja robię. Liże też wszystko dookoła i nie wiem, czemu? Liże nas, meble, lusterko jak się maluję - to przez to, że nie może wylizać sobie futerka pod kubrakiem?

Mam nadzieję, że się trochę rozkręci - podoba mi się, że zrobiła się bardziej miziasta i więcej z nami gada, ale lubiłam ten jej charakterek. Nie śpi też z nami co noc - schodzi pod łóżko, co jest dla mnie smutne, bo zawsze kładła się z nami Zobaczymy jak będzie jak zdejmiemy kubrak.

Jak już wezmę drugiego kotka, to po sterylce - nie chcę tego przechodzić drugi raz, za dużo nerwów dla mnie :/
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 12:27   #88
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Dopiero przeczytałam post Najlepszego w nowym roku dla wszystkich Kociar

Helenka doszła do siebie bardzo szybko, teraz męczy się w kubraczku - cały czas trzepie łapkami jak chodzi i drga jej ogonek, wyobrażam sobie jak jej niewygodnie. Inaczej się zachowuje - jest baaardzo spokojna w porównaniu do tego, co było wcześniej. Z rana zwykle miała głupawki, teraz siedzi grzecznie i obserwuje co ja robię. Liże też wszystko dookoła i nie wiem, czemu? Liże nas, meble, lusterko jak się maluję - to przez to, że nie może wylizać sobie futerka pod kubrakiem?

Mam nadzieję, że się trochę rozkręci - podoba mi się, że zrobiła się bardziej miziasta i więcej z nami gada, ale lubiłam ten jej charakterek. Nie śpi też z nami co noc - schodzi pod łóżko, co jest dla mnie smutne, bo zawsze kładła się z nami Zobaczymy jak będzie jak zdejmiemy kubrak.

Jak już wezmę drugiego kotka, to po sterylce - nie chcę tego przechodzić drugi raz, za dużo nerwów dla mnie :/
No można brać po sterylce. Tylko upewnij się, że ten drugi kot ma już też zrobione testy na kocią białaczkę i koci hiv.
Bo znam przypadki, że ktoś przyniósł do zdrowego kota chorego ze schroniska. To lizanie może być efektem stresu. Lizanie kota uspokaja. Chowanie się też sugeruje stres. Zapytaj lekarza czy po 4 dobach nie można zdjąć tego kubraczka bo chyba faktycznie ją stresuje. Czy przed założeniem kubraczka miała okazję zlizać z siebie szpitalny zapach? Bo może też o to chodzi, że ona nadal ten zapach gdzieś czuje i to ją drażni? Trzepanie łapkami i drganie ogonka to oznaka irytacji. Wkurza ją kubraczek. A spokojniejsza bo myśli, że kubraczek ją złapał. Jak ją uwolnicie z wdzianka to humor się jej na pewno poprawi.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 12:31   #89
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
No można brać po sterylce. Tylko upewnij się, że ten drugi kot ma już też zrobione testy na kocią białaczkę i koci hiv.
Bo znam przypadki, że ktoś przyniósł do zdrowego kota chorego ze schroniska. To lizanie może być efektem stresu. Lizanie kota uspokaja. Chowanie się też sugeruje stres. Zapytaj lekarza czy po 4 dobach nie można zdjąć tego kubraczka bo chyba faktycznie ją stresuje. Czy przed założeniem kubraczka miała okazję zlizać z siebie szpitalny zapach? Bo może też o to chodzi, że ona nadal ten zapach gdzieś czuje i to ją drażni? Trzepanie łapkami i drganie ogonka to oznaka irytacji. Wkurza ją kubraczek. A spokojniejsza bo myśli, że kubraczek ją złapał. Jak ją uwolnicie z wdzianka to humor się jej na pewno poprawi.
Dziękuję za informacje!
Nie chcę przedwcześnie zdejmować, bo jak zacznie lizać rankę to będzie tylko gorzej. Nie sądzę, że miała szansę zlizać z siebie zapach, chyba od razu w kubraczek ją wpakowali. Widzę, że go nie znosi, ale i tak jest dzielna. Poluzowałam jej trochę wiązania, ale nie wiem czy to wiele dało. We wtorek rano od razu jej to dziadostwo zdejmę i oby nigdy więcej nie musiała czegoś takiego nosić.
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 12:35   #90
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Dziękuję za informacje!
Nie chcę przedwcześnie zdejmować, bo jak zacznie lizać rankę to będzie tylko gorzej. Nie sądzę, że miała szansę zlizać z siebie zapach, chyba od razu w kubraczek ją wpakowali. Widzę, że go nie znosi, ale i tak jest dzielna. Poluzowałam jej trochę wiązania, ale nie wiem czy to wiele dało. We wtorek rano od razu jej to dziadostwo zdejmę i oby nigdy więcej nie musiała czegoś takiego nosić.
No to raczej na pewno kwestia obcego zapachu w takim razie. Moje pierwsze co zrobiły to zlizywały z siebie obcy zapach zaraz po powrocie do domu. Jeśli nie miała okazji tego zrobić to nadal to czuje i to ją drażni. No to oby do wtorku. U mnie koty lizały ranki i nie zapobiegło to prawidłowemu gojeniu. Także lizania ran nie trzeba się nadmiernie obawiać, ślina w końcu w naturze wspomaga gojenie. Ważne by nie zaczęły rozlizywać zanim rana się zamknie.
Możesz tam gdzie masz dostęp zmyć z niej część zapachu lekko wilgotną szmatką.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:38.