Liceum zaoczne - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-11, 20:53   #31
chubka
Rozeznanie
 
Avatar chubka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 522
GG do chubka
Dot.: Liceum zaoczne

czy ktoś mi pomoże?
__________________
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce...
chubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 00:17   #32
syylvia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 16
Dot.: Liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez agusiaAA 19 Pokaż wiadomość
Jesli ktos nie chodzil to skad ma to wiedziec. Ja chodziłam i polecam dla ososb, ktorych nie moga wysiedziec w normalnej szkole dziennej. Lekcje normalnie sie odbywaja i mozna zdac mature, ale musisz troche wiecej posiedziec nad lekcjami w domu, bo wiadomo masz tam mniej materiału, ale jesli trafisz na dobrych nauczycieli to na pewno ci pomoga. Co do matury mozesz ja zdawac bez problemu i liczy sie tak samo jak ta na dziennej. Jest ta sama komisja i zdajesz taka sama mature jak w publicznymi na takich samych warunkach. Jakby co słuze pomoca
Jeżeli chodziłas do takiej szkoły to powiedz mi czy jeżeli chodziłam do liceum i nie zdałam matury to mogłabym do takiego liceum iść? Chciałabym tylko zrobić maturę i oczywiście uczyc sie jak inni
syylvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 11:58   #33
martyncia1204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 93
Dot.: Liceum zaoczne

Jak czytam Wasze niektóre wypowiedzi, to aż śmieszno mi się robi? Matura w styczniu? Nie można iść na studia? No dajcie spokój!

Ja chodziłam do liceum zaocznego, zdałam maturę z dwóch języków, j. niemiecki na poziomie rozszerzonym na 98%, dostałam się na poznański UAM i studiuję lingwistykę stosowaną (w trybie stacjonarnym, dziennym!) a mój cel, to tłumacz przysięgły. Zamierzam też zacząć prawo na UAMie.

Więc wtf?
Chodziłam do dobrego liceum zaocznego, ponieważ nie płaciłam w ogóle, nauczyciele byli wyśmienici i nauki też było dużo.

Wnioski?
a) zadać sobie trochę trudu, aby poszukać dobrej szkoły, bo i zaoczne takie bywają,
b) uczyć się,
c) pamiętać, że gdy się czegoś chce, zawsze można, wystarczy chcieć (!).
martyncia1204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 21:57   #34
martyncia1204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 93
Dot.: Liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez syylvia Pokaż wiadomość
Jeżeli chodziłas do takiej szkoły to powiedz mi czy jeżeli chodziłam do liceum i nie zdałam matury to mogłabym do takiego liceum iść? Chciałabym tylko zrobić maturę i oczywiście uczyc sie jak inni

Zależy. Masz już wykształcenie średnie. Teoretycznie powinnaś udać się do macierzystej szkoły, złożyć podanie na poprawkę matury i sama się do niej przygotowywać, i wydawać duże pieniążki na korepetycje.

Jednak myślę, że jest to kwestia do dogadania się z dyrekcją szkoły, mogłabyś uczęszczać na zajęcia jako wolny słuchacz. Podkreślam mogłabyś (!), ponieważ to zależy od dyrekcji i ich dobroduszności.
Najlepiej udać się do macierzystej szkoły średniej, zapytać czy prowadzi ona zajęcia weekendowe, jeśli tak, zrobić słodkie oczy i ładnie poprosić o możliwość uczęszczania na nie w ramach dodatkowego przygotowania do matury.
martyncia1204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 21:59   #35
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez martyncia1204 Pokaż wiadomość
Chodziłam do dobrego liceum zaocznego, ponieważ nie płaciłam w ogóle, nauczyciele byli wyśmienici i nauki też było dużo.
Ja placilam... to oznacza ze moje liceum wieczorowe bylo zle? Chyba nie skoro dostalam sie na matematyke
Sa dobre CKU, jak i do kitu, tak samo z prywatnymi - sa dobre i gorsze.
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 09:20   #36
martyncia1204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 93
Dot.: Liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez SzpiegZKrainyDeszczowców Pokaż wiadomość
Ja placilam... to oznacza ze moje liceum wieczorowe bylo zle? Chyba nie skoro dostalam sie na matematyke
Sa dobre CKU, jak i do kitu, tak samo z prywatnymi - sa dobre i gorsze.

No wiedziałam.
Po pierwsze: nie mówię, że szkoły płatne są złe, aczkolwiek nie jestem ich zwolennikiem.
Po drugie: każdy sukces zależy od naszej woli i wkładu, a nie szkoły.
Po trzecie: umiejętność odróżniania szkoły zaocznej od wieczorowej też jest ważna.
martyncia1204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 10:44   #37
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie
 
Avatar SzpiegZKrainyDeszczowców
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 656
Dot.: Liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez martyncia1204 Pokaż wiadomość
No wiedziałam.
Po pierwsze: nie mówię, że szkoły płatne są złe, aczkolwiek nie jestem ich zwolennikiem.
Po drugie: każdy sukces zależy od naszej woli i wkładu, a nie szkoły.
Po trzecie: umiejętność odróżniania szkoły zaocznej od wieczorowej też jest ważna.
Ad. 1. Ja jakos wolalam wydac 250zl miesiecznie, majatek to nie jest, a ze szkoly bylam baaardzo zadowolona. Dobry dojazd, kazdemu chcialo sie uczyc, malo kto rozwalal lekcje, bo jednak jak sie placi, to szkoda cos marnowac
Ad. 2. No ja i tak i tak matme lubilam i lubie i bywam z niej naprawde dobra
Ad. 3. Nie ma wiekszej roznicy, i tu i tu musisz sie wiekszosc uczyc sama, metoda zaliczenia inna jedynie. Bylam w panstwowej szkole zaocznej - przenioslam sie stamtad do prywatnej wieczorowej, wolalam juz nie ryzykowac kombinowania z kolejnym CKU, tylko znalazlam szkole dla doroslych z najfajniejszymi opiniami w miescie
Fakt jest taki, ani zaoczna ani wieczorowa, nie jest dla osob leniwych...
__________________
handmade

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-22, 11:13   #38
maniek87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 6
Dot.: Liceum zaoczne

Popieram ze i szkoły zaoczne i wieczorowe nie są dla leniwych. Ja ukończyłam liceum zaoczne cosinus . Kadra spoko potrafią przygotować do matury.Matura ważna jak każda inna i nauka cała za free.
maniek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 09:03   #39
czeresnia86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Liceum zaoczne

Popieram ze i szkoły zaoczne i wieczorowe nie są dla leniwych. Ja ukończyłam liceum zaoczne cosinus . Kadra spoko potrafią przygotować do matury.Matura ważna jak każda inna i nauka cała za free.

Zgadzam się z Tobą Maniek! Ja się długo zastanawiałam nad szkołą, a że mam maleństwo to wiedziałam że muszę wybrać takie liceum, które będzie zaoczne, cosinus wydał mi się najlepszym rozwiązaniem, tak jak napisałeś jest za free! Już na wstępie Pani w sekretariacie była bardzo miła, mam nadziej że i tak zostanie. Pozdrawiam wszystkie osóbki które wybierają Cosinusa!

Edytowane przez czeresnia86
Czas edycji: 2011-09-16 o 09:12 Powód: popieram
czeresnia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 12:35   #40
kate303
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Liceum zaoczne

Witajcie ja właśnie w przyszłym roku, kończę liceum zaoczne uzupełniające. Mam okropne obawy, że będę mieć problem na dostanie się na wymarzone studia czyli do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Wiem, że zmarnowałam już wiele lat, krążyłam jak tylko się da. Wszyscy moi przyjaciele powyjeżdżali już na studia dwa lata temu, a ja zostałam sama. Wzięłam się w garść i ostro się uczę. Szczerze mówiąc, w tej szkole obecnej nie mam co liczyć na nauczycieli, a tylko zdać się na siebie samą, ponieważ nauczyciele podchodzą do nas bardzo olewająco, a z klasy podchodzi tylko dwie osoby do matury w tym ja. Jestem zła, że tak się dzieje, ale taką drogę sama wybrałam. I właśnie mam obawy, składając papiery na studia (WSOWL), że mam po prostu nikłe szanse z taką ukończoną właśnie szkołą i z indeksem z tak niewieloma godzinami. Marze bardzo o dostanie się właśnie na takie studia, i wiedzieć, że w końcu idę właściwą drogą. Jak myślicie czy mam jakiekolwiek szanse?
kate303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 12:19   #41
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Liceum zaoczne

Witam, poleca ktoś jakąś szkołę (liceum) zaoczną w Poznaniu? Słyszałam, że w Cosinusie, który jest za darmo nie da się wytrzymać na lekcjach bo większość sobie jaja robi...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 07:28   #42
Agitella
Raczkowanie
 
Avatar Agitella
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 52
Dot.: Liceum zaoczne

Współczuję ja we Wrocku, mam luzik i jak trafi się na jakiegoś kretyna to uwierz wszędzie masz szansę, gdziekolwiek by się poszło to zawsze znajdzie się jakiś baran. Mieliśmy takiego głupka w klasie, wszystkim dookoła przeszkadzał, ale kilka razy połaziliśmy do dyrektora i koleś nie wiem czy sam czy dzięki naszej dyrektorce przestal chodzić na zajęcia Ja sobie chwale Cosinuska. Pozdrawiam wszystkich którzy chodzą ze mną do grupy!!!!!! Agata
Agitella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 13:11   #43
Thomas1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Liceum zaoczne

Ja chodziłem do liceum zaocznego , mój kumpel do normalnego dziennego, obydwoje zdawaliśmy maturę z biologii i chemii, zdaliśmy ją w sumie podobnie , i jesteśmy razem na studiach dziennych na Gdańskim uniwersytecie medycznym , o kierunku fizjoterapia. Nie ma reguły, jakie kto liceum kończył, ważna jest matura .
Thomas1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 10:22   #44
ryskamaryska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Liceum zaoczne

Centrum Kształcenia Zacisze (Warszawa) zaprasza do BEZPŁATNEGO Liceum dla dorosłych. Zapraszamy na naszą stronę, gdzie można zapisać się online !!

http://www.ckzacisze.edu.pl
ryskamaryska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 18:17   #45
Anialubilipy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Liceum zaoczne

A dlaczego matura nie miałaby być brana pod uwagę? to szkoła jak każda inna. Nie łudź się, że lajtowo ją przejdziesz, bo jest zaoczna. Jeśli nie masz ochoty się uczyć, tam tym bardziej polegniesz. Kończyłam szesnastkę w warszawie i mam wrażenie, że musiałam więcej pracować niż bym się uczyła w zwykłym liceum, bo więcej materiału trzeba samemu przerabiać. Wiadomo – ograniczenia czasowe. Więc jak chodzi ci o nicnierobienie, to zapomnij o liceum zaocznym.
Anialubilipy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 09:21   #46
kolorkowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 95
Dot.: Liceum zaoczne

A mozecie mi powiedzieć jak wgląda sprawa z ubezpieczeniem zdrowotnym w takim liceum? Tzn. Sończyłam szkołę zawodową, idę do liceum zaocznego od września i czy dopóki nie znajdę pracy, mogę być nadal ubezpieczona u mojego taty w zakładzie pracy? Mam 19 lat. Będę wdzięczna za odpowiedź
kolorkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 07:34   #47
Anialubilipy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez kolorkowa Pokaż wiadomość
A mozecie mi powiedzieć jak wgląda sprawa z ubezpieczeniem zdrowotnym w takim liceum? Tzn. Sończyłam szkołę zawodową, idę do liceum zaocznego od września i czy dopóki nie znajdę pracy, mogę być nadal ubezpieczona u mojego taty w zakładzie pracy? Mam 19 lat. Będę wdzięczna za odpowiedź
szczerze mówiąc to nie wiem jak z ubezpieczeniem, u mnie mama to ogarniała ale jak zadwonisz do nich to na pewno Ci wszystko wyjaśnią, wbre pozorom całkkiem sympatyczny sekretariat
Anialubilipy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 11:42   #48
annulajka91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Liceum zaoczne

Ja skończyłam liceum dla dorosłych... Mieszkam w Szczecinie i chodziłam do http://www.maxima.edu.pl/. Mogę polecić szkołę jak i sam fakt kształcenia... Nigdy nie jest za późno a w dzisiejszych czasach takie rzeczy jak matura to już naprawdę podstawa. Akurat w tej co ja byłam nie płaciłam za naukę.
annulajka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 12:33   #49
AnnaMacarz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 12
Dot.: Liceum zaoczne

Szkoła dla dorosłych nie jest złą opcją Też można po niej iść studia itp. tym bardziej jeśli dobrze zda się maturę. Ale to w dużej mierze zależy od samego wkładu w naukę bo niestety w takiej szkole zajęcia są tylko kilka razy w miesiącu więc to nie jest dużo.
AnnaMacarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-14, 11:44   #50
wberka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Post Dot.: Liceum zaoczne

Ja skończyłem liceum zaoczne i polecam, maturę zdałem bezproblemowo.

Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2017-09-18 o 07:27 Powód: Link do własnej strony
wberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 11:40   #51
kamiloska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 16
Dot.: Liceum zaoczne

Ja teraz chciała bym pójść do liceum zaocznego bo z dziennego niestety musiałam zrezygnować. Co byście polecili? Słyszałam że dobrze prowadzi cosinus, zależało by mi na dobrym przygotowaniu do matury. Był ktoś ich uczniem?
kamiloska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 16:51   #52
paolla27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 5
Dot.: Liceum zaoczne

Mam za sobą niezbyt łatwe dzieciństwo, a co się za tym ciągnie brak szkoły. Wpadłam w złe towarzystwo i skończyłam tylko gimnazjum, teraz już powoli wychodzę na ludzi, ale nie chcieli mnie przyjąć do żadnej szkoły ze względu na brak wykształcenia. Mój obecny pracodawca postawił mi warunek, że przyjmie mnie do pracy, jeżeli skończę liceum i zdam maturę. Sam znalazł mi CKU przy Noakowskiego w Warszawie. Jestem mu bardzo wdzięczna, bo zdałam maturę bez żadnych problemów, nauczyciele bardzo motywowali mnie do nauki i co ważne - za nic nie płaciłam . Teraz mam dobrą pracę, skończoną szkołę i wszystko zaczyna się układać.

Edytowane przez paolla27
Czas edycji: 2018-11-22 o 16:52
paolla27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-10, 12:44   #53
anula19_92
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 48
Dot.: Liceum zaoczne

Ja przez problemy ze zdrowiem musiałam przerwać naukę w liceum dziennym. Po dłuższej przerwie stwierdziłam, że czas na ukończenie liceum a później planuję zapisać się na kosmetykę? Aktualnie uczę się w cosinusie w Lublinie, liceum kończę w przyszłym roku a oprócz tego zrobiłam u nich kurs przedłużania rzęs- jestem bardzo zadowolona.
anula19_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 19:32   #54
frogface
Raczkowanie
 
Avatar frogface
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 344
Dot.: Liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez qathe Pokaż wiadomość
Hej.

Myśle nad tym,aby przeniść się z normalnego liceum do zaocznego.W tym dotychczasowym się męczę :/ co sądzicie o takim trybie nauczania.I czy matura tam zdana będzie tak samo brana pod uwage jak zdana w innych szkołach?Jeżeli wiecie coś na ten tamet to bardzo prosze o opinie
Matura to matura. Jak zdasz, to dostajesz kwitek z wynikami. Wyniki zaś wklepujesz w system IRK. Procenty są przeliczane na punkty i jeśli mieścisz się w progach punktowych, to Cię przyjmują. Ot, cała filozofia. Przy rekrutacji na studia nie ma znaczenia z jakiej szkoły jesteś.

Ops... Dopiero teraz zauważyłam, że pierwszy post w tym wątku jest sprzed 12 lat. No trudno. Może komuś innemu przyda się ta wiedza. 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez frogface
Czas edycji: 2020-08-14 o 19:34
frogface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-25, 15:34   #55
renatabednarczyk12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 13
Dot.: Liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez JaKuba9999 Pokaż wiadomość
obojętnie czy masz dziecko, pracę, inne zajęcia w życiu prywatnym, szkoła zaoczna w cosinusie pomoże ci zdobyć kwalifikacje. podchodzą indywidualnie do ucznia. nauczyciele są wyrozumiali, przy tym nie ponosisz żadnych opłat, możesz starać się o rentę rodzinną. ale co dla mnie było dużym plusem - poznałam ciekawych ludzi, naprawdę dzięki nim teraz zostanie mi ostatni semestr nauki. każdemu polecę. cosinus to fajna i solidna firma.

Trzeba podkreślić przede wszystkim, że to szkoła, która zajęcia prowadzi w trybie zaocznym, zajęcia odbywają się w weekendy (mniej więcej co dwa tygodnie), więc można to połączyć np. z pracą na tygodniu bez problemu. Zaświadczenia również wydają, również nie ma z tym problemu. Szkoła jest bezpłatna, nie ma żadnych ukrytych opłat jak konkurencja. Więc ja polecam
renatabednarczyk12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 14:42   #56
agatamarzec1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 3
Dot.: Liceum zaoczne

Cytat:
Napisane przez Ann_Krk Pokaż wiadomość
Totalnie się zgadzam. Odrobina wysiłku i wszystko jest do nadrobienia i w zasięgu ręku w każdym wieku. Po skończeniu zaocznego LO (ja akurat Cosinus) normalnie masz świadectwo ukończenia szkoły, które wygląda jak każde inne A maturalne jest państwowe CKE i nie ma znaczenia gdzie tę maturę zdałeś, tylko jak! A Cosinus bardzo dobrze przygotowuje do matury, nauczyciele wiedzą jak uczyć matmy dorosłych. Ja zdałam z nimi maturę podstawową i trzy rozszerzenia. Można? Można

Też polecam Cosinusa! Jestem właśnie na 5 semestrze w lo. Nie mam na co narzekać szkoła jest za darmo, zajecia w weekendy. Mozna tez zapisac sie do szkoly policealnej do nich, z tego co wiem to nie trzeba miec zdanej matury żeby się do nich zapisać.
agatamarzec1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-28 15:42:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.