Intymny problem nastolatki -golenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Zadbaj o zdrowie intymne

Notka

Zadbaj o zdrowie intymne Wiesz, w jaki sposób skutecznie i bezpiecznie zadbać o swoje zdrowie intymne? Nasz ekspert rozwieje Twoje wątpliwości!

 
 
Narzędzia
Stary 2013-06-28, 16:13   #1
chcialabym_wiedziec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1

Intymny problem nastolatki -golenie


Witam.
Założyłam sobie tu konto, gdyż jak sama moja nazwa wskazuje, chciałabym się do wiedzieć kilku rzeczy., a wstydzę się porozmawiać o tym z mamą.

Szczególnie chodzi mi o problemy intymne. Kompletnie nie wiem jak sobie poradzić z goleniem okolic bikini, jak również całego krocza. Jak miałam 14 lat byłam zszokowana wgl tym że mam 'tam włosy' dlatego zaczęłam je golić maszynką., jednak z każdym razem te włosy pojawiały się na większej powierzchni. Dlatego teraz golę tylko okolice bikini, gdyż boję cię, że te czarne, grubsze już włoski będą mi rosnąć także na brzuchu i całych udach. Z tym, że w te wakacje jade na obozy i będę praktycznie cały czas na plaży w kostiumie. nie chciałabym więc żeby te włoski wystawały mi spod majtek i były widoczne podczas biegania i grania na plaży. Pytanie więc moje jest takie, co zrobić żeby się ich pozbyć, ale jednocześnie zaprzestać temu, że gdy będą odrastać to znowu na większej powierzchni ciała... nie radzę sobie z tym i wstydzę się pogadać z mamą. Prosze o waszą pomoc.
chcialabym_wiedziec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 17:00   #2
Roszpunek
Raczkowanie
 
Avatar Roszpunek
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 34
Dot.: Intymny problem nastolatki -golenie

Nie bój się, owłosienie łonowe nie przeniesie Ci się w magiczny sposób: na uda i brzuch. Jeśli jednak nie chcesz się golić, kup krem do depilacji Może to będzie Ci bardziej odpowiadać.
__________________
Masa ciała: 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55
Roszpunek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 10:06   #3
natala1512
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 121
Dot.: Intymny problem nastolatki -golenie

Nie zgodzę się z przedmówczynią - krem może uczulić, to bardzo delikatna okolica i trzeba uważać z preparatami. Włosy łonowe raz ogolone, odrosną, więc jeśli już zaczęłaś je golić, to trzeba to robić systematycznie (co ok. 3-4 dni). Polecam maszynki 3 ostrzowe wilkinson sensitive lub takie malutkie z Rossmanna przeznaczone specjalnie do depilacji intymnej (różowe).
natala1512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 12:49   #4
Jaspise
Raczkowanie
 
Avatar Jaspise
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 50
Dot.: Intymny problem nastolatki -golenie

Albo możesz po prostu włoski na środku skrócić, jeśli nie chcesz całkowicie golić bikini. Wtedy będziesz golić okolice, a reszty spod kostiumu nie będzie widać. Swoją drogą, nie boj się, włosy nie zaczną porastać Ci brzucha i ud ja tam jestem zwolenniczką golenia "na zero" :P
__________________
"A dog is the only creature on earth, that loves you more than he loves himself..."
Josh Billings
Jaspise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 10:42   #5
heybabki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 24
Dot.: Intymny problem nastolatki -golenie

nie wiem ile w tym prawdy, ale laserowo można usunąć owlosienie. Zabieg sam w sobie drogi, nie bolesny, ale podobno cebulki włosów juz nie wyrastają
heybabki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 16:24   #6
espa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Intymny problem nastolatki -golenie

laserowe zabiegi są kosztowne i trzeba je kilkakrotnie powtarzać, aby był pożądany efekt. spróbuj depilację woskiem, wtedy włoski będą cieńsze i będą wolniej rosły. no, ale wiadomo, że najwygodniejsza jest depilacja maszynką, bo nie boli :P.
espa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 17:57   #7
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Intymny problem nastolatki -golenie

jesteś młoda i tak jak dziewczyny mówią owłosienie jest normalne i nie ma się czego wstydzić, na zabieg laserowy jesteś jeszcze za młoda bo hormony szaleją to tylko wydasz kasę i będzie mały efekt (koszt 1 razu to ok. 300zł) skoro jedziesz na obóz i ciągle będzie plaża to możesz iść do gabinetu kosmetycznego na depilację woskiem, nie ma się czego wstydzić dostaniesz tam specjalne majteczki do tego zabiegu a jeśli będziesz się krępować to powiedz kosmetyczce o tym i pozwoli Ci zostać w swoich majtkach tylko nałóż takie troszkę luźne, żeby miała łatwy dostęp do bikini. niektóre kosmetyczki wymagają jednak jakiejś zgody rodziców to możesz otwarcie powiedzieć, że krępuje Cię taka rozmowa z mamą, kosmetyczka to zrozumie możesz powiedzieć, że to Twój pierwszy raz i się boisz albo jesteś skrępowana, kosmetyczka też człowiek i też kobieta na pewno to zrozumie przecież ma to samo tylko pamiętaj że musisz mieć tam włosy (im dłuższe tym lepiej a jak będą za długie to Ci je przytnie) inaczej Cie nie wydepiluje. najlepiej się udać dzień lub 2 przed wyjazdem
maszynek na obóz Ci nie polecam, słońce, słona woda, inna woda w kranie nisz masz w domu może doprowadzić np. do zapalenia mieszków włosowych lub podrażnień tym bardziej że od razu po goleniu nie można się opalać bo podrażnienia murowane
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 20:03   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Intymny problem nastolatki -golenie

Okolice bikini możesz usuwać maszynka lub kremem do depilacji.
Włosy na wargarch sromowych wystarczy przystrzyć trymerem zamiast je golić na zero.
Niestety wlosy wraz z dorastaniem sa coraz twardsze i jest ich wiecej ale nie bój się nie przeniosa się na uda czy brzuch w takiej postaci jak porastają okolice intymne.

Przykro mi, że nie masz wsparcia w tej kwestii u mamy

Kup sobie krem do depilacji i wypróbuj znacznie wczesniej przed wyjazdami. Jesli wstydzisz sie krepujesz biegac cały czas w kostiumie mozesz na majtki od stroju zakładac krótkie spodenki przeznaczone do kapieli - szybko schną, są przewiewne, itp.
Poszukaj w sklepach sportowych np. w decathlonie- sama kupiłam taki ostatni w H&M za 40 zł.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 10:13   #9
Jacek Tulimowski
Raczkowanie
 
Avatar Jacek Tulimowski
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 75
Dot.: Intymny problem nastolatki -golenie

Szanowna Pani najbardziej trwała i bezpieczną jest depilacja laserowa.
Jacek Tulimowski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-08, 18:25   #10
Starfishowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Intymny problem nastolatki -golenie

Depilacja laserowa u 14- latki, zdecydowanie odradzam :P
Spokojna głowa, cebulki włosów nie namnażają się i nie rozmieszczają samoistnie :P
Jesteś dopiero w okresie dojrzewania, więc owłosienie które zaczyna się normować jest całkowicie naturalne i nie powinno Cię absolutnie martwić.

Maszynka, jeśli chcesz to owłosienie normować, jeśli będzie zbyt "bujne" zwyczajnie się go pozbywasz w zależności od Twoich potrzeb.

Możesz je skracać, ale po co tyle zachodu
Starfishowa jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Zadbaj o zdrowie intymne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.