Jak poradzić sobie ze stresem przed nowa szkołą? Jak zawrzeć znajomości? - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-10, 14:38   #1
201702060918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55

Jak poradzić sobie ze stresem przed nowa szkołą? Jak zawrzeć znajomości? - ZBIORCZY


Czesc, jestem nowa na forum, jezeli cos zle umiescilam, przepraszam ☺ Otoz, we wrzesniu, czyli juz nie dlugo, ide do liceum. Nie znam ani szkoly ani osob. Jak patrzylam na facebooku, jak prawdopodobnie wygladaja moje nowe kolezanki, to sie zalamalam. Ja sie nie maluje ani tez nie mam zbyt wielu ubran. Przyznam, ze przez cale gimnazjum nie mialam jakichkolwiek znajomych. W szkole zawsze siedzialam sama. Po szkole nigdzie nie wychodzilam, wiec nawet nie wiem o czym z takimi potencjalnymi kolezankami rozmawiac. Strasznie sie denerwuje. Pomozcie mi jak sie ubierac, moze jakis makijaz, o czym takie dziewczyny gadaja, a przede wszystkim jak sie az tak bardzo nie srresowac. Z gory dziekuje za okazana mi pomoc i wsparcie
201702060918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 22:38   #2
Bryzka246
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 125
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Również w gimnazjum nie byłam zbyt lubiana. Nie chodzi już o makijaż czy ubranie, po prostu stałam z boku, zdarzały się docinki ze strony innych dziewczyn. Pamiętaj, że w liceum masz czystą kartę, możesz sobie wszystko zacząć od nowa i ja planuje to jak najlepiej wykorzystać.
Ludzie w liceum są zwykle trochę inni niż w gimnazjum. Moim zdaniem przede wszystkim poważniejsi i łatwiej nawiązać z nimi kontakt. W naszej nowej klasie ktoś założył grupę na fb i zaczęliśmy rozmawiać. Mało kto się znał, więc wszyscy starali się być sympatyczni, nikt nikogo nie oceniał z góry. Udało nam się nawet spotkać niedużą grupą i byli na prawdę otwarci.
Niektóre dziewczyny miały takie obawy jest Ty, głównie odnośnie makijażu. Pytały bardzo zaniepokojone, a wszystko kończyło się śmiechami, że ktoś prędzej sobie oko wydłubie niż narysuje kreskę. Przy okazji mam już trzy koleżanki chętne na warsztaty używania bronzera, a jedna dziewczyna ma nam pomóc w doborze koloru podkładu jak tylko następnym razem się spotkamy.

Może też powinnaś założyć taką grupę? Masz listę osób z klasy, szukasz na fb i może akurat coś z tego wyjdzie.
Bryzka246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 10:36   #3
201702060918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Dzieki za odpowiedz z tych nerwow, to juz mam nawet obiekcje czy dodac sobie te osoby do znajomych... liceum to dla mnie wlasnie tak jak piszesz nowa karta, nowy poczatek, tak mialo byc, szczesliwa bieglam do domu, ze sie dostalam, ze sie udalo, a teraz sie strasznie stresuje, a jak widzialam zdjecia tych dziewczyn to sie zalamalam. Makijaz to mnie stresuje szczegolnie, bo dziewczyny juz w gimnazjum sie malowaly, a teraz sie boje, ze bedzie jeszcze gorzej.
201702060918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 11:19   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

"Zamartwianie się nie usuwa jutrzejszych problemów, ale zabiera dzisiejszy spokój" - kiedyś natknęłam się na taką myśl i stwierdziłam, że ma w sobie wiele racji, nie warto martwić się tym, co i tak przyjdzie, więc póki nie przyjdzie lepiej sobie odpuścić

Człowiek zawsze stresuje się tym, co jest dla niego nowe i nieznane. Niektórym udaje się tego nie okazywać, ale gdzieś tam w głębi też mają obawy. To normalne, trzeba się z tym pogodzić i pocieszać się tym, że ten okres minie, będzie czas, kiedy będziesz znać wszystkich znajomych w klasy na wylot i będziesz się śmiała ze swoich dzisiejszych obaw

Co do wyglądu koleżanek - na facebooku to każdy chce wyglądać jak gwiazda I bardzo często na co dzień tak nie wygląda

Dlaczego nie miałaś znajomych w gimnazjum? Próbowałaś nawiązać znajomości? Czy od razu odpuszczałaś widząc rozchichotane dziewczyny i myśląc: "One są zupełnie inne, nie pasuję do nich, nie będę nawet próbować się odzywać"? Jeśli tak, to nic samo się nie zrobi. Musisz się odważyć i zagadać. Osoba wykazująca inicjatywę, a przede wszystkim uśmiechająca się jest diametralnie inaczej postrzegana niż taki mruk stojący pod ścianą.

Pamiętaj też, że takich jak Ty może być więcej - nie każdy każdego zna. No i co roku licealiści czy studenci mają takie dylematy i obawy: "Rany, nikogo nie znam, idę sama, źle mi z tym" - i co roku dają radę
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 13:52   #5
Bryzka246
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 125
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Cytat:
Napisane przez lubie_paski Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz z tych nerwow, to juz mam nawet obiekcje czy dodac sobie te osoby do znajomych... liceum to dla mnie wlasnie tak jak piszesz nowa karta, nowy poczatek, tak mialo byc, szczesliwa bieglam do domu, ze sie dostalam, ze sie udalo, a teraz sie strasznie stresuje, a jak widzialam zdjecia tych dziewczyn to sie zalamalam. Makijaz to mnie stresuje szczegolnie, bo dziewczyny juz w gimnazjum sie malowaly, a teraz sie boje, ze bedzie jeszcze gorzej.
Olej ten makijaż! W liceum ludzie są zdecydowanie bardziej poważni i dorośli niż w gimnazjum. Na prawdę nikt nie powinien się czepiać braku tuszu na Twoich rzęsach! Powiem Ci z mojej perspektywy. Maluję się jak idę do ludzi (podkład, korektor, puder, rzęsy, czasem nawet bronzer, rozświetlacz czy pomadki, choć to nie za często). Ale totalnie nie zwracam uwagi na to czy ktoś inny ma podkład na buzi.
Wiem, że z osoby zamkniętej w sobie ciężko nagle stać się duszą towarzystwa, ale trzeba próbować nawiązywać kontakty z nowymi ludźmi.
Będąc "starą" Bryzką z gimnazjum pewnie wcale nie udzielałabym się na klasowej grupie, na spotkanie albo bałabym się pójść, albo trzymałabym się z boku, bojąc się, że ktoś mnie wyśmieje czy będzie mi dokuczał. Ale teraz staram się być "nową" Bryzką, która normalnie pisze na grupie, na spotkaniu stara się cały czas z kimś rozmawiać, być miła i pomocna.
Bryzka246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 19:12   #6
201702060918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Viva91 kolezanek nie mialam, poniewaz do gimnazjum rowniez poszlam sama nikogo nie znajac ze wzgledu na to, ze wtedy minal rok odkad sie przeprowadzilam do tego miasta. Na poczatku byl wyjazd integracyjny, wydawalo mi sie, ze znalazlam sobie kolezanki, to znaczy gadalam prawie ze wszystkimi, ale te 3 jakos wydawaly mi sie najlepsze. Mylilam sie, przez pierwszy dzien wyjazdu gadamy jest fajnie, a pozniej zaczely sie ode mnie odsuwac. Probowalam gadac z kims innym, ale znowu to samo. Wiec wrocilam do domu z mysla, ze moze sprobuje jeszcze raz do kogos podejsc, zagadac. Niestety pozniej zaczely sie docinki i glupie komentarze pod moim adresem, a w efekcie po jakims czasie dalam sobie spokoj z mysleniem, ze moze jednak jest w tej klasie ktos zyczliwy. Probowalam poza klasa, niestety bez sukcesu. Jedna dziewczyna chciala tylko ze mna gadac, ale 2 miesiace pozniej wyszla bardzo nieprzyjemna sytuacja i mialam dosc dalszych prob.
201702060918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 19:19   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

No cóż, nie wybiera się ludzi, których się spotyka. To, że w gimnazjum nie trafiłaś nie oznacza, że teraz też nie trafisz
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-11, 19:26   #8
201702060918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Bryzka. Moze faktycznie powinnam olac makijaz. Chociaz nie wiem czy moj czerwony nos, masa przebarwien i strupki przy okazji kazdego pryszcza robia dobre wrazenie.

Viva. Nie wiem czy az tak bardzo ktos by probowal sie pokazac na facebooku. Moze ja sie nie znam, ale taki wniosek mi sie nasuwa jak patrze na ludzi na ulicy.



A tak po za tym to bardzo wam dziekuje, tylko nadal nie wiem o czym z nimi rozmawiac. W ostatnim czasie gadalam tylko z bliska rodzina.
201702060918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 19:28   #9
xxgabrysia
Przyczajenie
 
Avatar xxgabrysia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 17
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Cytat:
Napisane przez lubie_paski Pokaż wiadomość
Czesc, jestem nowa na forum, jezeli cos zle umiescilam, przepraszam ☺ Otoz, we wrzesniu, czyli juz nie dlugo, ide do liceum. Nie znam ani szkoly ani osob. Jak patrzylam na facebooku, jak prawdopodobnie wygladaja moje nowe kolezanki, to sie zalamalam. Ja sie nie maluje ani tez nie mam zbyt wielu ubran. Przyznam, ze przez cale gimnazjum nie mialam jakichkolwiek znajomych. W szkole zawsze siedzialam sama. Po szkole nigdzie nie wychodzilam, wiec nawet nie wiem o czym z takimi potencjalnymi kolezankami rozmawiac. Strasznie sie denerwuje. Pomozcie mi jak sie ubierac, moze jakis makijaz, o czym takie dziewczyny gadaja, a przede wszystkim jak sie az tak bardzo nie srresowac. Z gory dziekuje za okazana mi pomoc i wsparcie
Ja też idę po wakacjach do liceum i mega się stresowałam Jak dostałam listę osób to pozapraszałam kogo mogłam znaleźć, potem napisała do mnie jedna dziewczyna i okazało się że mamy wiele wspólnego, prawdopodobnie razem usiądziemy w ławce
Co do klasy ogólnie to zrobiliśmy taką grupową konwersację i umówiliśmy się na spotkanie. Na razie każdy wydaje się w porządku, zobaczymy co będzie później No ale podsumowując : teraz jestem już spokojniejsza, może spróbujcie też jakoś się zgadać i ustalić spotkanie jeszcze przed rozpoczęciem
__________________
"Całe szczęście polega na tym, żeby z prostych rzeczy nie tworzyć intelektualnych labiryntów"


Licealistka
xxgabrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 19:30   #10
201702060918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Viva. Na poczatku jak myslalam o lo, to bylo tak, ze podoba mi sie profil i ze chce zaczac od nowa wsrod ludzi, ktorych nie znam. Na listach nie zobaczylam nikogo znajomego, super, radosc jeszcze wieksza, ale z czasem zaczelam sie denerwowac i jest jak jest.
201702060918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 20:45   #11
Bryzka246
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 125
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Cytat:
Napisane przez lubie_paski Pokaż wiadomość
Bryzka. Moze faktycznie powinnam olac makijaz. Chociaz nie wiem czy moj czerwony nos, masa przebarwien i strupki przy okazji kazdego pryszcza robia dobre wrazenie.

Viva. Nie wiem czy az tak bardzo ktos by probowal sie pokazac na facebooku. Moze ja sie nie znam, ale taki wniosek mi sie nasuwa jak patrze na ludzi na ulicy.



A tak po za tym to bardzo wam dziekuje, tylko nadal nie wiem o czym z nimi rozmawiac. W ostatnim czasie gadalam tylko z bliska rodzina.
Makijażem jestem w stanie wyrównać trochę koloryt cery, jakieś drobne zaczerwienienia. Ale nic nie poradzę na bomby (tak, to odpowiednie słowo), które czasem robią mi się pod nosem. One nie tylko odstraszają, ale jeszcze bolą. W ogóle mojej cerze bardzo daleko do ideałów, a na podskórne grudki makijaż nie pomoże. Wiele osób w naszym wieku jest dotkniętych tym problemem, ja czasami zwłaszcza przed okresem nie zachęcam swoją twarzą. No ale to nie jest jakieś dziwne u nastolatków. Ja poznając nową osobę nie zwracam specjalnej uwagi na ilość pryszczy i mam nadzieję, że inni również.

Na początku proponuję rozmawiać o szkole. Można też zapytać czym ludzie się interesują, jaką lubią muzykę, książki, seriale. U nas w ten sposób bardzo wiele osób o podobnych zainteresowaniach się odnalazło.
Bryzka246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-11, 21:04   #12
201702060918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Gabrysia. Super, ze ci sie udalo Gimnazjum to jakas porazka, w podstawowce jeszcze przed przeprowadzka , kiedy to bylo, bylam jedna z najbardziej lubianych osob w klasie, wiec tak teraz mysle, ze chyba nie jestem jakas nienormalna, a viva ma po ptostu racje, ze nie trafilam na odpowiednich ludzi. Moze zapraszanie kogo sie da do znajomych to jest jakis plan

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Bryzka. U mnie problem nie tyle z tym, ze cos wyskoczy albo podskorna gula, lecz w tym, ze w przeciagu dnia czasem dwoch powstaja z tego nieestetyczne strupki, nie wiem jak to sie dzieje, poniewaz nie mam nawyku wyciskania, bardzo dbam o swoja cere i dbam o zdrowe odzywianie

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Dzieki za podpowiedz z tematami rozmow. Z tych nerwow nie pomyslalam nawet o takich banalach
201702060918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 21:23   #13
Bryzka246
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 125
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Cytat:
Napisane przez lubie_paski Pokaż wiadomość
Gabrysia. Super, ze ci sie udalo Gimnazjum to jakas porazka, w podstawowce jeszcze przed przeprowadzka , kiedy to bylo, bylam jedna z najbardziej lubianych osob w klasie, wiec tak teraz mysle, ze chyba nie jestem jakas nienormalna, a viva ma po ptostu racje, ze nie trafilam na odpowiednich ludzi. Moze zapraszanie kogo sie da do znajomych to jest jakis plan

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:57 ----------

Bryzka. U mnie problem nie tyle z tym, ze cos wyskoczy albo podskorna gula, lecz w tym, ze w przeciagu dnia czasem dwoch powstaja z tego nieestetyczne strupki, nie wiem jak to sie dzieje, poniewaz nie mam nawyku wyciskania, bardzo dbam o swoja cere i dbam o zdrowe odzywianie

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Dzieki za podpowiedz z tematami rozmow. Z tych nerwow nie pomyslalam nawet o takich banalach
Jakbym czytała o sobie. W podstawówce wszyscy bardzo mnie lubili, byłam dość "znaczącą" osobą w klasie. W gimnazjum była tragedia. Co prawda miałam ze 3 koleżanki, na które nie mogę narzekać. Ale klasowe gwiazdy skutecznie niszczyły mi życie. Częste zaczepki, żarty, wyśmiewanie za plecami sprawiły, że moja pewność siebie kuleje. Koleżanki co prawda były ze mną, ale publicznie bały się postawić gwiazdom. Z resztą one też były podobnie traktowane. W klasie powstały jakby trzy obozy: nasz, gwiazd i chłopaków, którzy zwykle byli ok względem wszystkich. Dopiero w połowie 3 klasy gwiazdy się uspokoiły i zachowywały się normalnie. Ba! Były nawet całkiem miłe, jakby zapomniały o tym co było wcześniej. Cóż, ja nie zapomniałam. Oczywiście nie wszystkie dziewczyny były takie złe.
Teraz w liceum nie liczę na całe grono przyjaciółek. Chcę mieć po prostu dobre relacje ze wszystkim, mieć z kim porozmawiać na przerwie, czasem spotkać się po lekcjach.
Bryzka246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 22:09   #14
201702060918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Gabrysia. Mam podobne oczekiwania. Chce miec z kim sie spotkac po za szkola, pogadac na przerwie czy siedziec w lawce. Tyle mi wystarczy. Wiem tez, ze nie da sie tak, ze 30 osob w klasie bedzie sie uwielbiac, a kazda poszczegolna osoba bedzie pomocna, mila, zyczliwa itd. To jest nie mozliwe i ja jestem swiadoma tego, ze znajdzie sie ktos kogo nie bede lubic, ale chce troche zmienic to moje zycie, zeby nie bylo nudne.
201702060918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 22:11   #15
Kostek32
Przyczajenie
 
Avatar Kostek32
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Nie oceniaj na podstawie zdjęć! To tylko pozory. Niepotrzebnie od razu negatywnie nastawiasz się do ludzi z nowej klasy. Rozchmurz się i do przodu. Bądź miła i otwarta na nowe znajomości. Nie stój w kącie, nie dąsaj się, nie odgradzaj od kolegów z klasy, a będzie ok. Szkoła może budzić takie emocje jak chirurgia stomatologiczna Kraków na pierwszy rzut oka, a rzeczywistość jest inna, będziesz jeszcze bardziej zadowolona z tego nowego etapu w swoim życiu, który potem będzie spominany latami.

Edytowane przez Kostek32
Czas edycji: 2016-09-05 o 16:23
Kostek32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 22:14   #16
xxgabrysia
Przyczajenie
 
Avatar xxgabrysia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 17
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Cytat:
Napisane przez lubie_paski Pokaż wiadomość
Gabrysia. Mam podobne oczekiwania. Chce miec z kim sie spotkac po za szkola, pogadac na przerwie czy siedziec w lawce. Tyle mi wystarczy. Wiem tez, ze nie da sie tak, ze 30 osob w klasie bedzie sie uwielbiac, a kazda poszczegolna osoba bedzie pomocna, mila, zyczliwa itd. To jest nie mozliwe i ja jestem swiadoma tego, ze znajdzie sie ktos kogo nie bede lubic, ale chce troche zmienic to moje zycie, zeby nie bylo nudne.
Zazwyczaj najpierw podświadomie patrzysz na wygląd, więc znajdź kogoś kto że tak powiem miło wygląda albo po prostu pierwszą osobę z listy którą znajdziesz i napisz że chyba będziecie razem w klasie itd. pogadacie o szkole a z czasem może o czymś innym jeszcze. Postaraj się integrować i gadać ze wszystkimi- to mój plan
__________________
"Całe szczęście polega na tym, żeby z prostych rzeczy nie tworzyć intelektualnych labiryntów"


Licealistka

Edytowane przez xxgabrysia
Czas edycji: 2016-08-11 o 22:16
xxgabrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 23:23   #17
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Cytat:
Napisane przez lubie_paski Pokaż wiadomość
Viva. Nie wiem czy az tak bardzo ktos by probowal sie pokazac na facebooku. Moze ja sie nie znam, ale taki wniosek mi sie nasuwa jak patrze na ludzi na ulicy.
Owszem, są dziewczyny/kobiety, które mocno malują się na co dzień. Ale na pewno nie będziesz mieć w swojej klasie tylko takich koleżanek.
A na zdjęciach chyba każdy stara się wyglądać lepiej i wrzuca tylko takie, na których wygląda korzystanie.

Zresztą... Co z tego, że się malują? No mają prawo A jeśli będą "rekrutować" sobie koleżanki pod kątem tego, czy mają podkład na twarzy, to będzie tylko świadczyć o ich poziomie głupoty. Jednak wcale nie musi tak być, żeby mieć znajomych nie trzeba wyglądać jak oni, robić tylko to co oni i być jak oni. Sama mam różnych znajomych, jedna koleżanka zawsze ma mocno podkreślone oczy i nosi obcasy, druga lubi wyraźne usta i sukienki, a trzecia jedyny kosmetyk jaki stosuje do twarzy to mydło, a w sukience/spódniczce jej nigdy nie widziałam A wszystkie trzymałyśmy się przez całe studia razem

Za bardzo analizujesz i skupiasz się na tym co będzie, kiedy nie wiesz co będzie. Idąc takim tokiem rozumowania człowiek musiałby się zamartwiać każdym dniem, bo każdego dnia może go spotkać coś przykrego i złego. Tak żyć się nie da

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Kostek32 Pokaż wiadomość
Nie oceniaj na podstawie zdjęć!
Otóż to, nie ocenia się książki po okładce
Cytat:
Napisane przez xxgabrysia Pokaż wiadomość
Zazwyczaj najpierw podświadomie patrzysz na wygląd, więc znajdź kogoś kto że tak powiem miło wygląda albo po prostu pierwszą osobę z listy którą znajdziesz i napisz że chyba będziecie razem w klasie itd. pogadacie o szkole a z czasem może o czymś innym jeszcze. Postaraj się integrować i gadać ze wszystkimi- to mój plan
Właśnie w ten sposób znalazłam koleżankę na całe studia i po studiach
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-08-11 o 23:16
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 14:44   #18
201702060918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Viva. Masz racje, przez to zastanawianie sie i zamartwianie sie stresuje sie jeszcze bardziej i moementami zaczynam juz wariowac. Niestety tak juz mam, ze wszystko analizuje i zamartwiam sie na przyszlosc zupelnie bez sensu.

Boje sie, ze znowu zostane odtracona, niezaakceptowana, a w efekcie dalej nie bede miec znajomych.
201702060918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 15:31   #19
blackwhitefly
Przyczajenie
 
Avatar blackwhitefly
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 8
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Dziewczyno, spokojnie! Nie masz czym się przejmować! Trzeba się trochę zdystansować do tych stuningowanych zdjęć na fejsie dobrze wiesz ile musiały mieć podejść do tych selfie, żeby wybrać jedno znośne i ile czasu spędziły przed lustrem, żeby zrobić makijaż na pół kilo. Jak szłam na studia, to też w podobny sposób przeżywałam jak zobaczyłam zdjęcia dziewczyn na grupie fejsbukowej. Ale z początkiem roku szybko przestałam o tym myśleć, bo okazało się, że wcale szału nie ma, a ja w międzyczasie przestałam przejmować sie tym, że powinnam podobać się wszystkim i wszędzie i wyglądać jak te klony.
Bądź sobą, bądź otwarta na nowe znajomości i nikogo nie próbuj na siłę udawać. Zaakceptuj siebie, a inni tez Cie będą lubić potwierdzone info!
__________________
"Powiem Ci...
Zmarnowaliśmy świt,
a tego nie wybaczy nam żadne niebo."
Jim Morrison
blackwhitefly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-12, 22:53   #20
201702060918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Blackwithelfy. Nad samoakceptacja pracuje i dzieki pewnemu blogowi sporo zmienilam w swoim mysleniu. Przez te nerwy i ciagle myslenie, od ktorego nie moge sie uwolnic, sama siebie zaczynam doprowadzac do szalu. Moze to jest tez to, ze czasem porownuje siebie do innych i chce im sie przypodobac. Z jednej strony boje sie, ze moga mnie nie zaakceptowac, a z drugiej tak bardzo bym chciala siedziec z kims w lawce i na przerwach.

Dziewczyny dzieki za odpowiedzi i za okazane wsparcie, nie spodziewalam sie, ze osoby ktorych nie znam moga byc takie uprzejme i pomocne dziekuje
201702060918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 17:52   #21
Loczek1092
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3
Exclamation Początki w technikum. Nikogo nie znam :(

Cześć, we wrześniu jak wiadomo zaczyna się nowy rok szkolny i zaczynam moją przygodę z technikum W sumie to się na to cieszę, że poznam nowych ludzi, pouczę się rzeczy, które faktycznie mnie interesują ( biologia, chemia, angielski ) także nie mam najgorszych wyobrażeń w związku z nową szkołą. Problem jest z tym, że jestem nieśmiała. I to nie chodzi o to, że tak chorobliwie. Na przykład, gdy ktoś kogo nie znam na mnie spojrzy, to ja nie łzawię, nie czerwienie się ( chyba, że to ktoś przystojny ) nie zaczynam mieć jakichś dziwnych odruchów czy nie wiadomo czego. Ewentualnie opuszczę głowę przerywając kontakt wzrokowy .Jestem rozmówna DOPIERO WTEDY, GDY KOGOŚ DOBRZE POZNAM. Na początkowej fazie znajomości jestem raczej cicha i skryta. Dobra to tyle o mojej nieśmiałości. A więc: jakie pytania zadać, gdy podbiję do jakiejś dziewczyny ( ja też nią jestem XD) żeby załapać z kimkolwiek kontakt, aby na drugi dzień mieć z kim gadać? A teraz pytanie z innej beczki: Czy w waszych szkołach ( jeśli ktoś pamięta ) było napisane pod jaką klasą dana klasa się spotyka? Bo co mam zrobić po wejściu do szkoły? Stanąć na środku i czekać na zbawienie? Nie wiem gdzie są klasy, szatnia, sala na której jest rozpoczęcie. NIC NIE WIEM. Proszę o odpowiedzenie na moje dwa pytania Dziękuję za odpowiedzi i rady!
Loczek1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 20:07   #22
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Początki w technikum. Nikogo nie znam :(

Czuję się jakbym czytała o sobie sprzed trzech lat. Nikogo nie znałam ze swojej klasy do tej samej szkoły co ja szła tylko znajoma z równoległej klasy w gimnazjum. Byłam przerażona, a sama nie jestem zbyt otwarta przed obcymi. Dopiero, kiedy znam kogoś dłuższy czas daję się poznać od tej fajniejszej, bardziej rozmownej i optymistycznej strony. Nie było jednak tak źle. Na spotkaniu zapoznawczym poznałam dwie dziewczyny, z którymi się potem dosyć dobrze zakolegowałam, a pierwszego dnia szkoły do mojej ławki dosiadła się pewna dziewczyna i teraz będziemy ze sobą mieszkać na studiach Najważniejsze jest to, żebyś nie urywała od razu kontaktu jak ktoś do ciebie podejdzie, a z czasem poznasz jeszcze więcej fajnych ludzi. W moim przypadku przebiegło to dość naturalnie, bo większość klasy się nie znała, a jeśli już to jedynie te dziewczyny, które przyszły do nas, bo chciały być razem. Poza tym są jeszcze wyjazdy i zajęcia integracyjne, które też pomagają się poznać. Jak zagadać do końca nie wiem. U mnie to był taki typowy small talk. Pytania o nasze okolice, stare szkoły, plany na przyszłość, zainteresowania itp.
Co do drugiego pytania w moim przypadku informację o klasie znalazłam dopiero dzień przed rozpoczęciem roku i też mi to nic nie mówiło. Moja rada: zorientuj się jak wygląda cały twój dzień. U nas najpierw był kościół, potem oficjalna uroczystość, gdzie wyczytywano każdą klasę, przedstawiano wychowawców i po kolei każda klasa wychodziła, więc wystarczyło jedynie iść za tłumem. Podejrzewam, że w większości szkół może to funkcjonować podobnie.

Edytowane przez Calla_
Czas edycji: 2016-08-18 o 20:10
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 20:21   #23
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Nad makijażem i strojem nie ma się co za bardzo rozwodzić. Jeśli czujesz się dobrze w swoim ciele to nic nie zmieniaj. Ja zaczęłam się malować i wiedzieć do czego służy fluid czy eyeliner dopiero w 3 klasie liceum. Poza tym te wymalowane dziewczyny nie muszą być od razu puste, więc jeśli przebiegła ci taka myśl przez głowę to ją usuń. Jedna z moich najlepszych koleżanek często jest nazywana "tapeciarą", a to jedna z inteligentniejszych i rozsądnych osób jakie znam. Także nie ma zasady, że skoro one wyglądają lepiej od ciebie to na pewno cię odrzucą. Ja zaczynałam od rozmów na bardzo neutralne tematy typu: ostatnia szkoła, nasze okolice, zainteresowania itp. Poza tym istnieją wyjazdy i zajęcia integracyjne, pewnie będziesz miała coś takiego i to też jest fajna okazja do poznania się. Staraj się nie wspominać ostatnich złych doświadczeń, idziesz do innych, starszych i dojrzalszych ludzi, więc raczej takie dziecinne sytuacje jak te z gimnazjum już się nie powtórzą.
Powodzenia i pozdrawiam

Edytowane przez Calla_
Czas edycji: 2016-08-18 o 20:22
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-20, 22:25   #24
darkkitty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 44
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Doskonale Cię rozumiem Również wybieram się do nowej szkoły i nie mam jeszcze pojęcia jak sobie poradzę a moja reakcja na zdjęcia dziewczyn z klasy była dokładnie taka sama. Mam tylko nadzieję, że w roku szkolnym okaże się, że niepotrzebnie się martwiłam i tego też życzę Tobie. A co do tego stresu to cóż, zaczynamy wszystko od nowa, nikt nie ma pojęcia o naszej przeszłości i nikt nie powinien nas na wstępie oceniać Zresztą, już czytałam tyle wypowiedzi, że liceum to najlepszy okres w życiu, że myślę sobie, że czemu u nas miałoby być inaczej?

Edytowane przez darkkitty
Czas edycji: 2016-08-20 o 22:27
darkkitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-20, 22:40   #25
201702060918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Jak poradzic sobie ze stresem przed nowa szkola?

Calla. Nie mam w zwyczaju oceniac ludzi po wygladzie, jednak pierwsze wrazenie jest wazne.

Darkkitty. Swoja przeszloscia nie mam zamiaru sie chwalic tak jak nie chwale sie, ze nie pochodze z tego miasta i ze mieszkam tu od 4 lat. Jezeli ktos sie jakos dowie to nie mam zamiaru klamac, ze bylam np najpopularniejsza dziewczyna w szkole. Bylo jak bylo i ja sie z tym juz w sumie pogodzilam.

Sama ze soba czuje sie dobrze. Moje ubrania sa raczej jasne i stonowane, ale mam kilka koszulek w intensywnych kolorach, bluze z wzorkiem i adidasy w mocnym turkusowym kolorze, takze sama dla siebie wygladam dobrze. Wydaje mi sie tez teraz, kiedy wszystko troche przepracowalam, ze jezeli ja siebie akceptuje i od poczatku pokaze, ze tak sie ubieram a nie inaczej to zostanie to pozytywnie odebrane przez innych.

Dzieki, ze dalej mnie wspieracie 😘
201702060918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-09, 23:16   #26
Gabriela1111111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Unhappy Boje sie szkoły średniej...

Cześć wszystkim!Jestem aktualnie w 3 klasie gimnazjum.Od 1 gimnazjum wiedziałam już gdzie chce iść dalej.I przez ten cały czas nie miałam obaw co do szkoły i wszystkiego..Moja dobra koleżanka poszła do średniej i naoopowiadała mi jak tam jest.Naopowiadała mi o dziewczynach które bardzo sie wywyższają ponad wszystkich i akuratnie w technikum i liceum jest najwięcej gwiazdek.Stwierdziła też że mogłabym nawet dostać w☠☠☠☠☠☠☠ jakbym sie na jakąś tam popatrzyła krzywo.I powiedziała że mam sie zbytnio nie wyróżniać wtedy będzie wszystko ok.Być może wydaje sie smieszne..ale mam cholerny mętlik co do ludzi tam..Po prostu sie boję że może pójść coś nie tak.Że ludzie mnie nie zaakceptują..I teraz proszę..Jak mam przestać zmartwiać sie takimi głupotami?Wiem że jeszcze czas i nie mam sie co martwić ale kiedy ciągle mi o tym opowiada, nie mam ochoty wychodzić z tej szkoły w której się aktualnie znajduje..
Gabriela1111111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-10, 01:22   #27
turkotka
Raczkowanie
 
Avatar turkotka
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 42
Dot.: Boje sie szkoły średniej...

po co się takimi rzeczami stresować? nie zmieniaj się na siłe, swojego ubioru aby się nie wyróżniać idziesz tam aby się uczyć, a nie aby imponować innym, nie powinnaś się nie wychylać ja tak samo byłam straszona przed liceum, a powiem Ci szczerze, że to zleci szybciej niż myślisz, bo będziesz myślała o nadchodzącej maturze.
w każdej szkole można znaleźć koleżankę lub kolegę, który przez najbliższe 3-4 lata będzie Cie wspierał więc nie masz się czym bać
to koleżanka musiała trafić do patologicznego liceum skoro za spojrzenie mogła dostać, u mnie niczego takiego nie było
__________________
"Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest." - William Wharton – Tato miłość
turkotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-10, 01:31   #28
MaritzaRamos
Raczkowanie
 
Avatar MaritzaRamos
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 59
Dot.: Boje sie szkoły średniej...

Wszystko zależy od tego, jaką szkołę wybierzesz i na jakich ludzi w klasie trafisz. Ja mam najlepsze wspomnienia właśnie z liceum i chętnie bym to przeżyła jeszcze raz Nie martw się, w szkole średniej wszyscy się szybko ze sobą zaprzyjaźniają, jest dużo spotkań i imprez, ludzie są o wiele dojrzalsi niż w gimnazjum. Oczywiście trafiają się mniej miłe osoby, ale będziesz je spotykać przez całe życie. Na pewno zaprzyjaźnisz się z kimś z klasy. Ciesz się tymi chwilami, bo bardzo szybko zleci

Edytowane przez MaritzaRamos
Czas edycji: 2016-09-10 o 01:32
MaritzaRamos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-10 01:31:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.