Czy można zrobić samemu macerat w domu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-13, 15:25   #1
m-alinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 64
GG do m-alinka

Czy można zrobić samemu macerat w domu?


Chciałabym zrobic macerat rumiankowy na bazie oleju jojoba tylko nie wiem czy można zrobic to w warunkach domowych i ile takie zioła mają sie macerować .
m-alinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 15:32   #2
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Oczywiście, że można - szczególnie maceraty olejowe..
można też robic rózniste płyny/nalewki - ale to już z udziałem etanolu 9np. wode różaną, czy wciągi z nagietka lub rumianku)...hydrolatu domowym sposobem chyba nie da się zrobić...albo po prostu nakład pracy może okazać się niewspółmierny do efektu

o maceratach, tak na szybko znalazłam cos takiego: http://www.primavera.com.pl/index.ph...ption=Maceraty

i coś takiego: http://www.republika.pl/aromatic/aro...ia/przepis.htm
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 20:03   #3
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Sam robię w tej chwili macerat z łupin orzecha włoskiego Idealnie nadaje sie do balsamu brązującego własnej produkcji
Maceraty olejowe :
Wyciągi olejowe (Olea; czyli oleje ziołowe uzyskujemy poprzez zalanie pognieconych, rozdrobnionych świeżych surowców roślinnych bogatych w olejki eteryczne. Świeże surowce zielarskie można zalać olejem słonecznikowym, oliwą lub olejem sojowym, winogronowym, makowym. Zawsze na 1 część surowca dajemy taką samą 1 część oleju (stosunek 1:1). Olej aromatyczny ziołowy sporządzamy następująco: surowiec roślinny rozdrabniamy i wsypujemy do słoja, zalewamy gorącym olejem, słój szczelnie zamykamy, zawijamy w gruby koc lub ręcznik i odstawiamy na 24 godziny. Następnie naczynie z olejem ziołowym przenosimy do ciemnego pomieszczenia o temp. 18-22o C i pozostawiamy jeszcze na 2 tygodnie; potem słój odkręcamy i olej filtrujemy przez gazę, zlewamy do butelek oznaczonych etykietką (nazwa, data) Oleje przechowywać w ciemnych i w chłodnych miejscach (piwnica, lodówka).Oleje ziołowe tak przyrządzone mogą być używane do kąpieli, do nacierań, do okładów oraz do użytku wewnętrznego zastępując w pewnym stopniu olejki eteryczne. Należy jednak podkreślić, że oleje ziołowe przez nas sporządzone zawierają w swym składzie nie tylko olejki eteryczne, ale także składniki balastowe, które rozpuszczają się w tłuszczach, np. chlorofil, karoteny, ksantofile, enzymy, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A,D,E,K,F), żywice, woski, kwasy tłuszczowe, alkaloidy i in., mające również dużą wartość leczniczą

Alkoholowe :
Metoda maceracji polega na tym, że rozdrobnione surowce roślinne zalewamy określoną ilością alkoholu 30-70 % (może to być zwykła czysta wódka), szczelnie zamykamy i odstawiamy na 14-21 dni. Następnie wyciąg alkoholowy filtrujemy przez watę lub ligninę, zlewamy do butelek z ciemnego szkła i koniecznie ze szczelnym zamknięciem, a następnie oznaczamy etykietką (nazwa łacińska, polska, data produkcji i ewentualnie wskazania i dawkowanie). Przed zażyciem każdą nalewkę należy rozcieńczyć (chyba, że jest niskoprocentowe) wodą przegotowaną o temp. pokojowej lub mlekiem z miodem. Nalewki będziemy też stosować zewnętrznie. Są to bardzo wygodne i cenne w użyciu leki ziołowe..
http://www.rozanski.henryk.gower.pl/fitoterapia2.htm
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 17:43   #4
m-alinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 64
GG do m-alinka
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Dzięki dziewczyny na pewno mi sie przyda.
m-alinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 18:35   #5
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez m-alinka Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny na pewno mi sie przyda.
nno, Thanatos to chłopak
widzę że maceratowo-hydrolatowo-olejowa mania się rozkręca
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 19:31   #6
soremi
Raczkowanie
 
Avatar soremi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Wiadomości: 85
GG do soremi
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Daloby sie zrobic olej żurawinowy przez zalanie soku żurawinowego olejem? czy lepsze byłyby suche owoce zurawin?
soremi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 03:12   #7
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Sam robię w tej chwili macerat z łupin orzecha włoskiego Idealnie nadaje sie do balsamu brązującego własnej produkcji
Maceraty olejowe :
Wyciągi olejowe (Olea; czyli oleje ziołowe uzyskujemy poprzez zalanie pognieconych, rozdrobnionych świeżych surowców roślinnych bogatych w olejki eteryczne. Świeże surowce zielarskie można zalać olejem słonecznikowym, oliwą lub olejem sojowym, winogronowym, makowym. Zawsze na 1 część surowca dajemy taką samą 1 część oleju (stosunek 1:1). Olej aromatyczny ziołowy sporządzamy następująco: surowiec roślinny rozdrabniamy i wsypujemy do słoja, zalewamy gorącym olejem, słój szczelnie zamykamy, zawijamy w gruby koc lub ręcznik i odstawiamy na 24 godziny. Następnie naczynie z olejem ziołowym przenosimy do ciemnego pomieszczenia o temp. 18-22o C i pozostawiamy jeszcze na 2 tygodnie; potem słój odkręcamy i olej filtrujemy przez gazę, zlewamy do butelek oznaczonych etykietką (nazwa, data) Oleje przechowywać w ciemnych i w chłodnych miejscach (piwnica, lodówka).Oleje ziołowe tak przyrządzone mogą być używane do kąpieli, do nacierań, do okładów oraz do użytku wewnętrznego zastępując w pewnym stopniu olejki eteryczne. Należy jednak podkreślić, że oleje ziołowe przez nas sporządzone zawierają w swym składzie nie tylko olejki eteryczne, ale także składniki balastowe, które rozpuszczają się w tłuszczach, np. chlorofil, karoteny, ksantofile, enzymy, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A,D,E,K,F), żywice, woski, kwasy tłuszczowe, alkaloidy i in., mające również dużą wartość leczniczą

Alkoholowe :
Metoda maceracji polega na tym, że rozdrobnione surowce roślinne zalewamy określoną ilością alkoholu 30-70 % (może to być zwykła czysta wódka), szczelnie zamykamy i odstawiamy na 14-21 dni. Następnie wyciąg alkoholowy filtrujemy przez watę lub ligninę, zlewamy do butelek z ciemnego szkła i koniecznie ze szczelnym zamknięciem, a następnie oznaczamy etykietką (nazwa łacińska, polska, data produkcji i ewentualnie wskazania i dawkowanie). Przed zażyciem każdą nalewkę należy rozcieńczyć (chyba, że jest niskoprocentowe) wodą przegotowaną o temp. pokojowej lub mlekiem z miodem. Nalewki będziemy też stosować zewnętrznie. Są to bardzo wygodne i cenne w użyciu leki ziołowe..
http://www.rozanski.henryk.gower.pl/fitoterapia2.htm

a czy te macerat z lupin orzecha o ktorym piszesz mozna by stosowac a skore solo? mozesz cos wiecej o nim napisac, bo jak dobrze mysle, to efekt brazujacy bylby natychmiastowy, prawda?
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-06, 22:34   #8
soremi
Raczkowanie
 
Avatar soremi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Wiadomości: 85
GG do soremi
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

czy mozna zrobić macerat żurawinowy z czystego soku zurawinowego? Nie wiem czy jak to zaleje olejem to nie zapleśnieje
soremi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 14:39   #9
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Odkopuję wątek , robię właśnie macerat brzozowy jako oleju bazowego użyłam oleju rzepakowego, czy taki olej się nadaje czy może lepszy by był słonecznikowy
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 15:03   #10
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
Odkopuję wątek , robię właśnie macerat brzozowy jako oleju bazowego użyłam oleju rzepakowego, czy taki olej się nadaje czy może lepszy by był słonecznikowy
Wydaje mi sie, że to dobry wybór, bo olej rzepakowy jest b. stabilny, wiec maceracja nie powinna go zepsuć
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 15:24   #11
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, że to dobry wybór, bo olej rzepakowy jest b. stabilny, wiec maceracja nie powinna go zepsuć
Dziękuje za odpowiedź a powiedz mi jaka jest trwałość tego maceratu czy muszę dodać jakiś naturalny konserwant?
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-07, 15:34   #12
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedź a powiedz mi jaka jest trwałość tego maceratu czy muszę dodać jakiś naturalny konserwant?
Stricte konserwant nie jest potrzebny bo to bezwodny produkt, ale antyoksydant typu wit. E w standardowej ilości 1% to dobry pomysł. Myśle, że lepiej dodać przed maceracja, chba że olej już ja ma.
Niestety nie mam pojęcia ile taki macerat może być trwały... tyle co kupowany? Moze odejmij pare miechów od daty przydatności twojego oleju?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 23:13   #13
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

czy surowiec roślinny musi być świeży? chciałabym zrobić macerat z rozmarynu lub tymianku, a zdecydowanie łatwiejszy dostęp mam do suszonych ziół niż do świeżych...czy naprawdę ma to znaczenie?
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 09:23   #14
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
czy surowiec roślinny musi być świeży? chciałabym zrobić macerat z rozmarynu lub tymianku, a zdecydowanie łatwiejszy dostęp mam do suszonych ziół niż do świeżych...czy naprawdę ma to znaczenie?
Ja robiłam ze świeżych liści brzozy, ale myślę,że w twoim przypadku suszone zioła mogą być.
Mam jeszcze jedno pytanie czy ten macerat ma się hmmm macerować równo 2 tygodnie czy może dłużej?
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 09:31   #15
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
Ja robiłam ze świeżych liści brzozy, ale myślę,że w twoim przypadku suszone zioła mogą być.
Mam jeszcze jedno pytanie czy ten macerat ma się hmmm macerować równo 2 tygodnie czy może dłużej?
ja robiłam ze świeżych łupin orzecha wloskiego (ale w tym przypadku ciężko byloby o suszone ) i macerowałam 3 tygodnie, tak na wszelki wypadek
To był mój pierwszy macerat więc nie mam porównania ... ale jesienią na pewno robię jeszcze raz
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 09:33   #16
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
ja robiłam ze świeżych łupin orzecha wloskiego (ale w tym przypadku ciężko byloby o suszone ) i macerowałam 3 tygodnie, tak na wszelki wypadek
To był mój pierwszy macerat więc nie mam porównania ... ale jesienią na pewno robię jeszcze raz
A jakiego oleju użyłaś do macerowania?
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 09:38   #17
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
A jakiego oleju użyłaś do macerowania?
podzieliłam łupinki na dwie części, jedną zalałam oliwą z oliwek, a drugą olejem z pestek winogron, dla porównania
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 10:06   #18
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
podzieliłam łupinki na dwie części, jedną zalałam oliwą z oliwek, a drugą olejem z pestek winogron, dla porównania
I jak wyszlo? Jestem ciekawa bo olej z pestek winogron jest uważany za jeden z najmniej stabilnych i podatnych na utlenianie, i zastanawiam sie jak przetrwał taką maceracje.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 10:12   #19
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
I jak wyszlo? Jestem ciekawa bo olej z pestek winogron jest uważany za jeden z najmniej stabilnych i podatnych na utlenianie, i zastanawiam sie jak przetrwał taką maceracje.
ja się w sumie nie zastanawiałam zbytnio nad stabilnością, opierałam się na przepisie thanatosa, wymieniał tam te dwa oleje, a ja je akurat miałam w domu i postanowiłam że 'no to siup'
ale wyszło bardzo ok, aż byłam zdziwiona obydwa maceraty dobrze się trzymają bez dodatkowego konserwantu już 9ty miesiąc używam ich głównie do przyciemniania włosów i jestem zadowolona
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-08, 10:41   #20
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
ja się w sumie nie zastanawiałam zbytnio nad stabilnością, opierałam się na przepisie thanatosa, wymieniał tam te dwa oleje, a ja je akurat miałam w domu i postanowiłam że 'no to siup'
ale wyszło bardzo ok, aż byłam zdziwiona obydwa maceraty dobrze się trzymają bez dodatkowego konserwantu już 9ty miesiąc używam ich głównie do przyciemniania włosów i jestem zadowolona
Narobiłam zamieszania.
Przejrzałam jeszcze raz dane na temat trwałości i informacje są różne, raze że 6 m-cy, innym razem do 9 m-cy, a gdzie indziej do 1 roku lub dwóch. Teraz łapie że te najniższe liczby odnoszą sie do czystego oleju, bez dodatku antyoksydantów; chyba że też majstrują przy profilu kwasów tłuszczowych jak w przypadku oleju słonecznikowego.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 06:15   #21
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
Ja robiłam ze świeżych liści brzozy, ale myślę,że w twoim przypadku suszone zioła mogą być.
Mam jeszcze jedno pytanie czy ten macerat ma się hmmm macerować równo 2 tygodnie czy może dłużej?
Mogłabyś podac ilości? Mniej więcej jak to robiłaś? Strasznie ciekawa jestem do czego jest przydatny macerat z liści brzozy?
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 08:33   #22
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Mogłabyś podac ilości? Mniej więcej jak to robiłaś? Strasznie ciekawa jestem do czego jest przydatny macerat z liści brzozy?
Macerat z liści brzozy jest na problemy skórne, polecany do skóry mieszanej i zanieczyszczonej , zrobiłam tak w sumie na oko, pół butelki oleju i średnia miska świeżych liści Liście opłukałam porwałam na drobniuteńkie kawałki , włożyłam do słoika i zalałam gorącym olejem rzepakowym , trzeba bardzo uważać,żeby się nie poparzyć bo z prawie wrzącym olejem nie ma żartów Teraz mi się wszystko pięknie maceruje, potem jeszcze tylko muszę to przefiltrować i będzie fajnie
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 12:57   #23
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
Macerat z liści brzozy jest na problemy skórne, polecany do skóry mieszanej i zanieczyszczonej , zrobiłam tak w sumie na oko, pół butelki oleju i średnia miska świeżych liści Liście opłukałam porwałam na drobniuteńkie kawałki , włożyłam do słoika i zalałam gorącym olejem rzepakowym , trzeba bardzo uważać,żeby się nie poparzyć bo z prawie wrzącym olejem nie ma żartów Teraz mi się wszystko pięknie maceruje, potem jeszcze tylko muszę to przefiltrować i będzie fajnie

w takim razie macerat będzie zdecydowanie dla mnie Jak zamierzasz go stosowac?
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 13:07   #24
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
ja się w sumie nie zastanawiałam zbytnio nad stabilnością, opierałam się na przepisie thanatosa, wymieniał tam te dwa oleje, a ja je akurat miałam w domu i postanowiłam że 'no to siup
A mogłabyś podać linka do tego przepisu?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 13:49   #25
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
w takim razie macerat będzie zdecydowanie dla mnie Jak zamierzasz go stosowac?
Będę dodawać klika kropel maceratu do kremu bo solo na twarz może być za tłusty ,zobaczymy jakie to da efekty
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 14:20   #26
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
A mogłabyś podać linka do tego przepisu?
jasne na górze strony jest
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 14:40   #27
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
jasne na górze strony jest
Dzięki, ślepam
Wiedziałam ze gdzieś widziałam ten przepis Thanatnosa, ale jakoś umknął mi fakt że macerat produkuje sie z goracym olejem i zostawia w ciemnie. Całay czas miałam przed oczami ten sposób gdzie maceruje sie w przeźroczystym pojemniku odstawionym na słońce bez żadnego podgrzewania oleju. Czy któraś z Was robiła tym sposóbem?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 14:56   #28
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Dzięki, ślepam
Wiedziałam ze gdzieś widziałam ten przepis Thanatnosa, ale jakoś umknął mi fakt że macerat produkuje sie z goracym olejem i zostawia w ciemnie. Całay czas miałam przed oczami ten sposób gdzie maceruje sie w przeźroczystym pojemniku odstawionym na słońce bez żadnego podgrzewania oleju. Czy któraś z Was robiła tym sposóbem?
iii tam

a skąd znasz ten drugi sposób? ten z macerowaniem na słońcu. Do mnie on zupełnie nie przemawia i na pewno nie będę próbować tym sposobem
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 16:09   #29
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
a skąd znasz ten drugi sposób? ten z macerowaniem na słońcu. Do mnie on zupełnie nie przemawia i na pewno nie będę próbować tym sposobem
Generalnie wszędzie sie z nim spotkałam
Np. tu http://www.primavera.com.pl/olej_bazowy/ , na odpowiednim watku na LU http://www.laboratoriumurody.pl/foru...kcji,t742.html

Cytat:
Aby uzyskać olejek ziołowy, powinniśmy:
1. Drobno posiekać świeże zioła, z których przygotowywany będzie olejek.
2. Umieścić zioła w przezroczystym szklanym naczyniu i zalać oliwą roślinną.
3. Naczynie zamknąć, umieścić w nasłonecznionym lub ciepłym miejscu na trzy do sześciu tygodni. Codziennie potrząsać zawartością.
4. Po tym czasie przefiltrować olej przez gazę, pozostawić na jakiś czas w celu wytrącenia wody, a następnie przelać do szczelnego ciemnego słoika lub butelki. W takiej postaci olejek można przechowywać.
Wyciąg olejowy:
Do produkcji ekstraktu olejowego najlepiej nadaję się olej z ostu, sojowy, oliwa z oliwek. Na 100 g ziół przypada 1 litr oleju. Zalać dokładnie części rośliny i szczelnie zamknąć pojemnik. Pozostawić w ciepłym (nie gorącym!) miejscu na ok. 3 tygodnie. Co 2-3 dni potrząsać. Po upływie tegoz czasu odfiltrować i wlać gotowy ekstrakt/macerat do czystej buteleczki z ciemnego szkła. Trzymać w chłodnym miejscu, z dala od światła.
Mnie z kolei nie przekonuje zalewanie gorącym olejem, jakoś mam zakodowane w dyni że taki olej już do niczego sie nie nadaje...tylko do wyrzucenia. Nie wiem co jest gorsze w kontekście jełczenie- 3 tyg. w dość wys. temp. czy kilka/kilkanaście min. w bardzo wys.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-09 o 16:13
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 16:35   #30
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Czy można zrobic samemu macerat w domu ??

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Generalnie wszędzie sie z nim spotkałam
Np. tu http://www.primavera.com.pl/olej_bazowy/ , na odpowiednim watku na LU http://www.laboratoriumurody.pl/foru...kcji,t742.html
no proszę, a ja tylko na wizażu patrzyłam i nie wiedziałam nawet że taki sposób istnieje
Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Mnie z kolei nie przekonuje zalewanie gorącym olejem, jakoś mam zakodowane w dyni że taki olej już do niczego sie nie nadaje...tylko do wyrzucenia. Nie wiem co jest gorsze w kontekście jełczenie- 3 tyg. w dość wys. temp. czy kilka/kilkanaście min. w bardzo wys.
mi z kolei wydaje się gorsze trzymanie na słońcu, bo nie dość że 3 tyg w dość wysokiej temperaturze, to jeszcze światło, które jest katalizatorem reakcji utleniania ale specjalistą nie jestem, nie znam tematu aż tak dogłębnie, no i zrobiłam dopiero jeden macerat w życiu
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-08 00:12:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.